Cestujícím vyhrožoval, že je podřeže


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » ned 19.11.2006, 12:08

Naopak, já myslel něco malýho! Třeba i 6,35. To je taková ideální "tramvajová ráže", moc nehrozí že to útočníkem proletí a zraní někoho dalšího, okolní pasažéři nebudou osprchovaní tkání vyraženou z útočníka nějakým velkým kalibrem... Připadá mi to takový čistý a elegantní.

Osobně by se mi taky nechtělo střílet v těsný blízkosti dalších lidí devítkou. Mohl by to být dost masakr.

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » ned 19.11.2006, 12:24

Nj, jenže třeba já osobně se běžně pohybuju jak ve městě (na ulicích, v MHD, v budovách), kde je kvůli nezůčastněným osobám možná opravdu vhodnější něco malého, tak v přírodě, kde už pomalu nestačí ani ta devítka. A nosit do různých prostředí různou zbraň, no nevím. Osobně si myslím, že je nejvhodnější zvolit jednu co nejuniverzálnější zbraň a naučit se ji pořádně ovládat. A jak už jsem psal, používat ji jen když to jinak nejde. Například podle mě je daleko elegantnější vyřídit bez zbraní, třeba nějakým hezkám kopem z otočky (ať z toho taky něco mají i diváci :D -ačkoliv kop z otočky v jedoucí tramvaji plné lidí si dost dobře nedokážu představit).
Naposledy upravil(a) Tobiáš dne ned 19.11.2006, 13:00, celkem upraveno 2 x.
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 19.11.2006, 12:28

btw.sudruhovia u vas nehovori zakon aj o tom ze v MHD vlakoch autobusoch a podobne sa ma nosit zbran v stave znemoznujucom okamzite pouzitie???ja sa len pytam lebo u nas ak sa nemylim tak je to tak a potom mi pripada dost samovrazedne medzi ludmi vsuvat zasobnik tasit obtahovat atd..ak si vas vsimne dotycny tak za tu dobu nas vsetkych nakraja do klobas co vy na to???
...shit happens

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » ned 19.11.2006, 12:31

Nemluvě o tom, že v jedoucím autobuse se dost těžko míří. Vždyť říkám, na tak krátké vzdálenosti jsou nejlepší ruce. Jak je to se zákonem u nás si nejsem 100%ně jistý, ale o ničem podobném jsem neslyšel.
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 19.11.2006, 12:37

Stepan píše:Naopak, já myslel něco malýho! Třeba i 6,35. To je taková ideální "tramvajová ráže", moc nehrozí že to útočníkem proletí a zraní někoho dalšího, okolní pasažéři nebudou osprchovaní tkání vyraženou z útočníka nějakým velkým kalibrem... Připadá mi to takový čistý a elegantní.

Osobně by se mi taky nechtělo střílet v těsný blízkosti dalších lidí devítkou. Mohl by to být dost masakr.
ty jsi takový česky James Bond že? Střílet v tramvaji a myslet přitom na spolucestující,aby jim nepřistál na klíně kus mozku :shock: .To je od tebe moc milé :) . Uf ještě že mám auto a MHD jezdím jen minimálně.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » ned 19.11.2006, 13:00

Samozřejmě! Přece nebudu spolucestující obtěžovat cizíma vnitřnostma, to by bylo vysloveně neslušné... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 19.11.2006, 18:06

Stepan píše:Naopak, já myslel něco malýho! Třeba i 6,35. To je taková ideální "tramvajová ráže", moc nehrozí že to útočníkem proletí a zraní někoho dalšího, okolní pasažéři nebudou osprchovaní tkání vyraženou z útočníka nějakým velkým kalibrem... Připadá mi to takový čistý a elegantní.
Cisty a elegantni to je - jako James Bond vytahnout nepozorovane zbran, utocnika, ktery jediny vi, ze mas zbran (aby mel cas se vzdat, jde prece o cest), zastrelit jedinou ranou presne do hlavy na misto, kam miri policejni odstrelovaci a tise sklidit zbran (prip. potlesk, pokud se to nahodou provali).
Tak takhle by to skutecne asi neslo. Aspon u me ne - a tedy, pokud si nebudu "jisty" zasahem, pak strilim jedine na trup. A pokud na trup, pak devitkou - protoze na trenovani s .45 nemam a na stopefekt 6.35 se nespolehnu. A timto se dostavame se na pudu zakazanych (a tisickrat omletych) debat a'la EFMJ.
Muj nazor.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 19.11.2006, 18:10

Stepan píše:Naopak, já myslel něco malýho! Třeba i 6,35. To je taková ideální "tramvajová ráže", moc nehrozí že to útočníkem proletí a zraní někoho dalšího, okolní pasažéři nebudou osprchovaní tkání vyraženou z útočníka nějakým velkým kalibrem... Připadá mi to takový čistý a elegantní.

Osobně by se mi taky nechtělo střílet v těsný blízkosti dalších lidí devítkou. Mohl by to být dost masakr.
No - kdyz ho trefis 6.35kou, mas solidni sanci, ze ho akorat naseres, on tam podrizne 2-3 lidi, vystoupi a nez dobehne do nemocnice, umre... A to presne nechces
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 19.11.2006, 18:38

nebo je tu varianta zastavit tramvaj,otevřít dveře a nechat ho utéct jak to proběhlo v reálu.Jediná chybička byla že ho nikdo s mobilem nesledoval a nenavigoval hlídky policie.Ale zaplať pábůh že to dopadlo jak to dopadlo.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » ned 19.11.2006, 19:46

cmk píše:No - kdyz ho trefis 6.35kou, mas solidni sanci, ze ho akorat naseres, on tam podrizne 2-3 lidi, vystoupi a nez dobehne do nemocnice, umre... A to presne nechces
No, já uznávám, že okamžitě zneškodnit člověka jednou ranou týhle ráže by mohl být problém, ale kdybych do něj vyprázdnil celej zásobníček, tak by neměl šanci. Teda, myslím na nějaký jedno vhodný místo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 19.11.2006, 19:51

ovšem vír ran = víc šancí minout, že.
Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » ned 19.11.2006, 20:06

To je sice pravda, ale malá ráže je mnohem bezpečnější pro okolí. Pořád si myslím že celkovej výsledek je pro střelbu v týhle situaci příznivější pro malou ráži. A nikdo netvrdí že by nepadnul už po prvním zásahu. A na takovou malou vzdálenost by snad neměl být problém ho strefit.

A že si uvědomil, co provedl a utekl je spíš štěstí, člověk kterej se prohání po tramvaji se skalpelem může být dost dobře dostatečně šílenej aby ty lidi doopravdy začal řezat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » ned 19.11.2006, 20:31

Nediskutujte o rážích nebo se zhádáte. Dané téma si žádá EFMJ 8) a jedééém :D :D :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » ned 19.11.2006, 21:33

to stepan: tak najskor nechces robit masaker s deviatkou, a potom chces do neho vyprazdnit zasobnik!? :lol: :roll:
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » ned 19.11.2006, 22:04

Tobiáš: říkáš, že každý by měl zvládat alespoň základy sebeobrany...to je moc fajn. Víš, já (i když je mi 30) už toho moc nenatrénuju. Trochu jsem to jako teenager přepísk s karate a dneska jsem rád, když mi klouby dovolí lyžovat - na kopy s otočkou to nevidím. Ale hlavě si nemyslím, že bych MĚL umět sebeobranu beze zbraně. Proč taky? Učím se střílet, to je moje sebeobrana. A právě proto, že něco málo z bojových umění jsem stačil cestou pochytit, tak bych nějaké veselosti s otočkou proti noži nezkoušel-vsaď se, že než se otočíš, stačí šikovný útočník bezpečně "uložit" kudlu do ledviny...té tvé. Nebo tu kudlu nastaví letící noze. I v době, kdy jsem měl formu, bych měl proti noži strach. Natož teď... :(
O vhodnosti ráže do tramvaje bych nerad rozpoutával debatu :) berte to tak, že mám prskavku v 6,35 (kromě miláška G17). I s prskavkou na 5 metrů vyprázdním zásobník do 20cm rozptylu. Řek bych, že to útočníka minimálne zpomalí :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.11.2006, 10:01

SniperWolf píše:btw.sudruhovia u vas nehovori zakon aj o tom ze v MHD vlakoch autobusoch a podobne sa ma nosit zbran v stave znemoznujucom okamzite pouzitie???ja sa len pytam lebo u nas ak sa nemylim tak je to tak a potom mi pripada dost samovrazedne medzi ludmi vsuvat zasobnik tasit obtahovat atd..ak si vas vsimne dotycny tak za tu dobu nas vsetkych nakraja do klobas co vy na to???
Bylo to tam, ale uz to tam neni. Viz. info v jine sekci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » pon 20.11.2006, 11:45

S474n neviem ako u vas ale u nas to tam stale je
Naposledy upravil(a) SniperWolf dne pon 20.11.2006, 11:45, celkem upraveno 1 x.
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 20.11.2006, 11:45

Také mám 9mm používám Ceep Lapua, jsou povolené a proleťet by neměla, také by se neměla odrážet od zdí (teorie) podle mě je to dobrá volba, otázka druhá je použití jakékoli zbraně v místě, kde je na pár metrech hodně lidí, útočníkovy to bude jedno, ale obránci ne a to je docela problém :-/ Nejhorší je, že i když člověk - obránce díky tréninku zasáhne a neublíží nikomu jinému, stejně ho budou popotahovat a trápit u soudu ... to je trochu škoda, pak se fakt těžko někomu pomáhá :-/

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » pon 20.11.2006, 12:24

Agenti Mosadu predtym pouzivali na presne taketo situacie Berettu cal.22 zo strelami tvz. DUM-DUM. Nepreletia utocnikom a sposobia mu adekvatne zranenie... Skoda ze su zakazane bola by to idealna zbran na obranu aj skryte nosenie vzhladom k velkosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 20.11.2006, 12:52

Qer
vieš ty vôbec čo je to za strelu DUM-DUM??? :roll:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz