Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 30.11.2021, 22:31Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
 Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě 
Autor Zpráva

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 58
Příspěvek Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Zdravím,
mám dotaz týkající se zabezpečení chalupy, kterou přes léto obýváme a v zimě je tak jako většina chat a jiných rekreačních objektů neobývána. Je zabezpečena alarmem a kamerovým systémem, který mě upozorňuje na případného narušitele mého majetku. (Byl instalován po loňské zimě, kdy nám tam zbyly jen holé místnosti.) Vím, že je tu již několik podobných témat, ale v žádném sem se nedočet uspokojivé odpovědi na otázku která zní: Vzhledem k tomu, že budu informován o probíhajícím narušení uzavřeného objektu, vyrazím na místo a informuji policii. Ovšem, jsem si jist, že na místě budu dříve než policie, a parchanta zastihnu, jak ujíždí ve svém voze. Je možné ho zastavit, zadržet do příjezdu policie, i pokud již nebude v blízkosti objektu? Mám strach z omezování os. svobody. A otázka druhá: v případě, že by nic neukradl, ale mám záznam z bezp. kamer, je situace stejná? Předem velice děkuji všem za odpovědi a hezký zbytek dne.

_________________
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.


ned 30.10.2011, 21:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Najdi si pripad Karla Basty (a nerikej to Satanovi *40* ) - ochranu majetku se zbrani v ruce u nas neukecas. Muzes to zkusit hrat na obcansky zadrzeni, ale to ti asi poradi spis nekdo kvalifikovanejsi tady, nicmene ze by se zlodej nechal jen tak zadrzet, se neda predpokladat :mrgreen:

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


ned 30.10.2011, 21:52
Profil ICQ

Registrován: 06/2011
Příspěvky: 85
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Zdravím,
obávám se ,že nejrozumnější bude z povzdálí sledovat/natočit... a s pachatelem pokud možno vůbec nepřijít do kontaktu,a celé to nechat na pčr.. :huh:
neboť zkušenosti ,těch co nosí-včetně mne, jsou -ochrana života občas projde,. zdraví už ne, a majetku už vůbec... :bomb:

užil jsem si před lety nepřispůzobivého na parkovišti supermarketu,měl hluboko zastrčen šroubovák v zámku dveří mého VW a z obavy aby šroubovák "nezastrčil" mě do břicha,tak jsem tasil 38 tauruse...pčr jsem volal ještě před tasením a oznámil jsem jim i svou obavu ze šroubováku :mrgreen: ,aby mě neodstřelili...
jak to dopadlo,nepřizpůsobivého v klidu pustili....na mě udělali bububu.. s tím,že jestli na mě podá žalobu se uvidí...,mě zbyla škoda přes 10tis s výměnou klik zámků,spínací skřínky,... poj.spoluúčast ,jak jinak 10...takže to dopadlo dobře,šroubovák mám dodnes :lol:

Jinak je to jedna z nejzásadnějších,nebo nejzajímavějších otázek při nošení/držení zbraně, kdy na své ohraničené nemovitosti /oploceném pozemku/nebo uvnitř vlastního domu můžu vlastně co?
,provést občanské zadržení se zbraní v ruce?
když jen hrozba zbraní je považována za neadekvátní k "drobné krádeži"
a střelba na prchajícího zloděje s lupem pokusem o vraždu?

........
nutnou obranu i krajní nouzy při použití zbraně-tedy oprávněné střelby- máme vymezenu,
ale, jak je to s pouhou hrozbou zbraní k zastavení nebo odvrácení od páchání tr činů,nově lépe, poradí někdo s právnickým vzděláním...


pon 31.10.2011, 8:42
Profil

Registrován: 10/2008
Příspěvky: 26
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
No když bude soudce opravdu velký milovník zbraní tak tě může slušně opepřit. Je to smutné :(


Trestný čin: Nebezpečné vyhrožování - § 353 trestního zákoníku, hlava X. (trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných)

Definice, skutková podstata a sankce:

(1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) jako člen organizované skupiny,
b) vůči dítěti nebo těhotné ženě,
c) se zbraní,
d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.


pon 31.10.2011, 10:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2011
Příspěvky: 439
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Pokud se tedy mohu dopustit svého názoru, tak tedy: Pokud budeš na místě dřív než pčr, což je velmi pravděpodobné, v žádném případě nic nedělej, a aby tě ani nenapadlo lézt do objektu! Zůstaň stranou a čekej příjezdu pčr, pokud bude pachatel na odchodu, rozhodně mu v tom nebraň, mohl bys mít na krku pokus o vraždu! Na nějaké občanské zadržení se rozhodně vyser, tento úkon není zrovna dobře právně ošetřen a jednou nohou jsi v krimu. Nehledě k tomu, že jde o kejhák. Když bude tedy plantážník na odchodu, tak jej hezky v klídku sleduj a naváděj pčr a nech to na nich. Ti za to berou plat a zákon je chrání daleko lépe než nás civily. No a pokud si tě všimne a bude tě chtít napadnout, tak už je jasně útočník on, ty se bráníš a máš větší šanci, že nepůjdeš do tepláků.

_________________
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.


pon 31.10.2011, 10:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Už jsem to tu někde citoval a velice rád to ocituju znova:
"Proto lze užít nutné obrany i proti pachateli krádeže, který odnáší ukradené věci, neboť útok na majetkové zájmy ještě trvá, i když je trestný čin dokonán a útočník odchází. Útok skončí v tomto případě teprve tehdy, jestliže byl trestný čin dokončen a zloděj si vytvořil příležitost s věcí skutečně nakládat bez ingerence napadeného."
(Kuchta J., Nutná Obrana. Brno: Masarykova Univerzita, 1999 str. 125)
Takže teoreticky ho zastavit můžeš. Nicméně v praxi se připojuju k názorům kolegů - nikam nelézt, s nadrcnutým kvérem čekat mimo dům někde kde tě dotyčný zloun neuvidí hned jak vyleze ze dveří a vyčkávat na příjezd PČR, maximálně sledovat kterým směrem se dotyčný ubírá. O nějaké zadržení, eventuálně použití zbraně bych se rozhodně nepokoušel.

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


pon 31.10.2011, 11:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
"Hrozba palnou zbrani" a "Pouziti palne zbrane" jsou 2 naprosto odlisne pojmy.

Branis zajem chraneny zakonem. A obrana nesmi byt zcela zjevne neprimerena zpusobu utoku.
Hrozba palnou zbrani sama o sobe PODLE ME neni zcela zjevne neprimerenou obranou vuci utoku na majetek.

Jen je potreba mit jistotu, ze:
- utok na majetek bezprostredne hrozi nebo trva
- skoda, ktera hrozi je alespon nejak rozumne velka (dost tezko vysvetlim, ze jsem videl fakana, jak krade zvejkacky u nejblizsi trafiky, tak jsem na nej vytahl kvera - uz ale vysvetlim, ze jsem zbran vytahl na frajera, co mi odchazel s novou plazmou za 30 a nereagoval, kdyz jsem na nel rval, aby se zastavil a vratil mi to)

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


pon 31.10.2011, 12:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Zadržení pachatele řeší trestní řád (par. 76):

(2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.

Abys neměl obrovský problém, musíš splnit dvě věci - musíš si být sakra dobře jistý, že osoba je pachatelem a zadržení musíš co nejdříve oznámit na tísňovou linku, kde se hovor nahrává.

Dopředu radši počítej s tím, že na tebe zadržený podá trestní oznámení za omezování osobní svobody, takže měj v telefonu kontakt na právníka a bez něj se s PČR se vybavuj co nejméně. V žádném případě si nemysli, že jsou ti od PČR na tvé straně. Mohou být, ale nemusí. Často jsou nekompetentní, pokazí na co šáhnou, potřebují vykázat činnost, nikoliv pomáhat a chránit.

Ujíždějící auto reálně zastavit nemůžeš (viz kauza pana Bašta), jediný způsob je zablokovat mu cestu svým autem, nebo svým tělem.

Pokud máš tyto ambice, pořiď si diktafon a zapni nahrávání dříve, než vylezeš z auta. Může to být jediný důkaz o tom, co se tam skutečně dělo. Nahrávání na mobil nefunguje - mobil často nemá odst citlivý mikrofon.

Na pachatele spíš křič, než mluv jednak ho to trochu zastraší, jednak máš jistotu, že se to nahraje. Dobrý výkřik je "Opakovaně vás vyzývám, odložte ten šroubovák/nůž, a počkejte na příjezd policie!"

Natrénuj si stažení záznamu z diktafonu, nedávej pokud možno diktafon z ruky dříve, než si z něj stáhneš záznam.

Zjisti si jak k chatě dostat PCŘ. V lokalitě kde nejsou ulice a čísla popisná je to fakt lahůdka - my na PČR čekali 35 minut, ikdyž čistý dojezdový čas měli cca 5 minut. Ale jak to jenom popsat ...

Pašíci často bývají ve dvojicích nebo trojicích a jsou to (na rozdíl od tebe) zkušení darebáci. Nikdy tam nejezdi sám, sežeň si kámoše (nebo si přivolej souseda). Ideální je někdo se psem - pes budí respekt.

Když se pachatel dá na útěk, tak mu můžeš podrazit nohy, ale to je asi tak všechno. Ostatní je v teoretické rovině. Rozhodně po něm nestřílej.

Pokud se cokoliv semele, tak pamatuj, že násilím můžeš chránit své zdraví a svůj život, ale s ochranou majetku je to v této rozkradené zemi těžké. PČR nemusí být na tvé straně, můžou ti lhát, můžou ti lichotit, můžou cokoliv. Ty máš právo mlčet a nepodepisovat vůbec nic, tak toho práva využij.

Na zavolání, že jsi zadržel pachatele při TČ loupeže většinou vyjíždí PMJ, ti jsou ve slušné kondici a nejsou to fyzicky (a většinou ani duševně) žádní šmejdi. Takže jakmile postřehneš, že se PČR blíží, tak schovej zbraň do pouzdra a do ruky si připrav zbroják nebo občanku.

Dvojice z PMJ, která na naše zavolání přijela, byla jak z reklamy na PČR - profesionálové, seriózní, budící respekt a viditelně v dobré kondici, prostě paráda. Bohužel, takoví nejsou všichni.

PČR sděl asi tolik:
Jsem majitel nemovitosti, já jsem vás volal, zadržel jsem tohoto pachatele, jsem legálním držitelem zbraně, kterou mám nyní pod bundou. Na zbraň v přítomnosti policie nešahej, oni si ji z tvého pouzdra vezmou sami. Hlavně je nevylekej a moc nemluv - cokoliv řekneš může být a bude použito proti tobě a ve prospěch pachatele.

Pokud budeš zraněn, tak vyhledej lékaře. A to i druhý den. Pod návalem adrenalinu tě nic nebolí, často se bolesti ozvou až druhý den. Je to normální. Pokud včas nevyhledáš lékaře, tak jsi sám proti sobě. Když dostaneš pěstí, běž k lékaři, ikdyž ti nic nebude. Potřebuješ zanechat papírovou stopu pro případ, že by si to pachatel rozmyslel a podal TO.

----
Do objektu nelez, nech ohledání objektu na ty, co jsou za to z našich daní placeni a co jsou na to vycvičeni. Riskuješ toho hodně, počínaje šroubovákem v břiše, kyslinu v xichtě, nebo "jenom" neléčitelnou žloutenku z jehly feťáka.

Když šmejda v chatce zastřelí policajt, tak je to v pohodě, když v naprosto stejné situaci zastřelíš šmejda ty, tak jdeš sedět.

Pokud nemáš kontakt na právníka, tak si do telefonu ulož toto:
http://www.advokati-zlin.cz/kontakt.php
Jsou tam i dvě čísla na mobil a číslo do kanceláře - reference mohl každý získat na jejich školení pořádané LEXem v Brně.


pon 31.10.2011, 16:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Kde to muzu podepsat? :-)

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


pon 31.10.2011, 16:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2011
Příspěvky: 1305
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Nadhera...
Moc dekuji Shi, ze jsi to takhle krasne shrnul a vysvetlil. :wink:
Konecne mam alespon trochu jasno, co a jak delat.

_________________
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.


pon 31.10.2011, 21:56
Profil

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Shi, diky moc za vycerpavajici vysvetleni a to i vsem ostatnim :)

_________________
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.


úte 01.11.2011, 6:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Č R
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Zdravím a smekám před tímto souhrnem dobrých rad do života,
ve výsledku je ale z této reality trochu smutno.... :cry:

_________________
NEZABIJEŠ !! ( pokud správně netrefíš...)


úte 01.11.2011, 13:41
Profil

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
tak sem zkoumal google a na několika serverech sem našel shodnou informaci o zásadách a to:

A) "Opravdu nedoporučujeme používat rozličná nástražná zařízení, která mohou způsobit zranění, nebo dokonce zabití pachatele. V těchto případech bývá policie nekompromisní."

B) "Důležitá poznámka je, že pokud vyčíslená škoda nepřesáhne 5.000 Kč, tak je případ pro policii "méně zajímavý", protože je posouzen jako přestupek."

C) "Zachovat si chladnou hlavu."

D) "Co nejkratší reakční čas. A to mezi oznámením o alarmu a informováním PČR."

E) "Důrazně se doporučuje přenechat zásah na PČR, případně bezpečnostní agentuře."

F) "Doporučuje se nenechávat v chatě přes období, o němž víte, že je rizikové, žádně věci, kterých by vám později mohlo být líto.

V souhrnu: V této zemi je to asi tak - alarm ano, poslouží k tomu, aby jste mohli informovat PČR o probíhajícím vloupání. Do objektu za žádných okolností nelézt a zloději se nestavit do cesty. Nestojí to za to, parchant bude mít vždy navrch.

_________________
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.


úte 01.11.2011, 14:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2009
Příspěvky: 35
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Z vlastní zkušenosti vám doporučím zcela spolehlivý způsob obrany: klacek do ruky, na ksicht kuklu a jak šmejd vyleze z vašeho napadeného objektu, tak ho beze slova zmazat do bezvědomí. Věřte, že už se tam neukáže, ale hlavně používáte stejné zbraně, jako oni, i kdyby zavolali PČR, tak co řekne, si tady kradu a najednou mě někdo v kukle přepadl a dal mi nakladačku? A i kdyby, tak co PČR vyšetří, nic. Pachatel neznámí, majitel má deset svědků, že v době útoku byl mimo.
Pokud na to jdete slušně, se zbraní v ruce a myslíte si, že zákon, by měl být na vaší straně, jen si nabijete s největší pravděpodobností hubu. Když do tebe někdo kamenem, tak ty do něj chlebem? Ne, kamenem, líp trefíš. :wink:


stř 29.2.2012, 9:04
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Slick7: problem obvykle je ten, ze vetsina lidi ma svou chatu/chalupu nebo jiny rekreacni objekt vzdycky trosicku dale od domova - typicky treba mesta, kde bydli a zije. Takze nez na misto samotne s tou kuklou a klackem dojede, tak uz mu zbudou maximalne oci pro plac.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 29.2.2012, 9:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2011
Příspěvky: 1305
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
To mi pripomina kalsickej vtipek kolujici mailem:

Citace:
Jak zabezpečit chalupu:
1. Kupte si v secondhandu pár pracovních bot č. 48.
2. Dejte je před dveře a podložte je výtiskem časopisu Policista.
3. Vedle bot položte hodně velkou misku na žrádlo pro psa.
4. Na dveřích nechte lístek s následující zprávou:

Kámo, s Honzou a Martinem jsme šli pro pivo.
Vydrž venku, jsme za chvíli zpátky.
S pitbulama nelaškuj, jsou nějaký nervózní včera jeden pokousal pošťáka.
Pro jistotu jsou zavřený v baráku.

Boss

_________________
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.


stř 29.2.2012, 9:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2009
Příspěvky: 35
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Bral jsem tuto radu v souladu s tím, o čem je tu řeč, tj. zadržení pachatele trestné činnosti, při použití zbraně, jako donucovací prostředek. Jen jsem radil, nahradit střelnou zbraň klackem, ale hlavně mít kuklu, aby nebylo možné provést vaši identifikaci, protože, pokud takovej šmejd, pak prohlásí, že ten co ho zmazal měl kuklu a tudiž ho nemůže v žádném případě identifikovat, budou se policisté jen smát pod fousy a případ co nejrychleji odloží.
Druhá rada, mějte u sebe čistý nůž, pokud už dojde na výstřely, pohoďte ho a tvrďte, že ho měl útočník v ruce a se slovy teď tě ty svině rozpárám se na vás vrhl, jste byli nuceni se bránit. Ještě jednou vám to zopakuji, nečekejte, že když vy, budete slušní, jste slušní a budete bránit svůj majetek a život, se zbraní v ruce, i když adekvátně vzniklé situaci, že v tomto právním státě najdete zastání. Darebáka pustí, nic se mu nestane,protože škoda nepřesáhla pár tisíc, on vás zažaluje, vás potrestají a ještě mu budete muset platit odškodné, za utrpěnou psychickou ujmu. Tak svět odplácí.


stř 29.2.2012, 9:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2011
Příspěvky: 1305
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Finta s nozem zni dobre. Problem nastane, kdyz tvoji strelbu zlodej prezije. Nabo, kdyz te uvidi soused z okna. :roll:

_________________
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.


stř 29.2.2012, 9:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2009
Příspěvky: 35
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
A co by tvrdil zloděj, že ten nůž samozřejmě, nebyl jeho, on přeci nic, vždyť tam procházel okolo jen náhodou a všiml, odemčené chatky a tak se bál, aby někdo neukradl ty věci vevnitř, tak si řekl, že je vezme k sobě a pohlídá. Vy zase můžete říct, ano, ten nůž je můj, měl jsem ho v objektu a podle, toho, že ho měl dotyčný v ruce, jsem poznal, že mě navštívil. Sousedy nemám a pochybuji, že kdybych měl, tak by v zimě byly na chatě, nespávají tam ani v létě (předpokládám, že pachatel přijde spíš k večeru).
Přemýšleli jste někdy o tom, když tak jste pře noc na chatě, jak by jste zareagovali, kdyby se k vám někdo dobýval? Je to prakticky ten samí případ, jen s tím rozdíle, že jste na místě hned od začátku. Při drzosti dnešních zlodějů, si dokážu představit, že zloděj, pokud by zjistil, že je někdo v objektu, by ještě použil fyzické násilí, protože, co je to za naši drzost, aby jsme ho rušili, když si zrovna shání obživu :mrgreen:


stř 29.2.2012, 9:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Chaty, chalupy a rekreační objekty v zimě
Slick7: V zásadě máš pravdu. Ten "čistý nůž" by měl u sebe každý slušný občan nosit.

kolaCZek: Když jsem to s těma pitbullama a holinkama četl poprvé, tak jsem se zasmál, jako vtip je to bezva. Ale v praxi bude zlodějovi přinejmenším divné, když pujde vykrádat chaty každý týden, že nějaký boss je už tejden na pivě a časopisem už ani nejde listovat, jak je zvětralý :)


stř 29.2.2012, 14:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI