Chlapec bránil matku, otec je mrtvý

Příspěvek od S474N » úte 03.5.2005, 8:21

29.04.2005 10:16 - Jihočeská policie vyšetřuje vraždu, z které podezírá mladistvého. V Rudolfově u Českých Budějovic se ve čtvrtek večer strhla rodinná hádka. Šestnáctiletý chlapec měl na jejím konci zavraždit otce. Podle sousedů syn bránil matku před útokem opilého muže.
--------------------------------------------------------------------------------
O vraždě v Rudolfově se policie dozvěděla ve čtvrtek večer. Operační důstojník vyslal na místo výjezdovou skupinu kriminalistů krajské policejní správy.

Zavražděn byl jednačtyřicetiletý muž. "Z vraždy je důvodně podezřelý syn oběti," potvrdila iDNES jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková. Další informace o podezřelém odmítla uvést, protože jde o mladistvého.

"Zákon to nedovoluje," dodala bez dalších podrobností.

Vraždě předcházela rodinná hádka. Podle sousedů přišel otec domů opilý a napadl ženu. Šestnáctiletý syn však začal matku bránit a strhla se rvačka.

"Slyšela jsem hrozný křik po osmé večer. Byl tam hluk a rány, až zvířecí ryk. Asi po pětačtyřiceti minutách to najednou ustalo. Pak přijeli policajti. Nemohla jsem z toho usnout až do dvou do rána, vzala jsem si prášek," líčila důchodkyně Marie Rachačová, jejíž byt sousedí s rodinným domem, kde se událost stala.

"Byla jsem zrovna poblíž. Zdrcená matka vyšla ven a řekla, že se pobodal," řekla MF DNES jedna ze sousedek, která nechtěla zveřejnit své jméno.

Muž na místě podlehl bodným zraněním. Policisté krátce na to zadrželi mladíka a umístili ho do policejní cely. Zatím není jasné, kdo nůž vytáhl. Policie musí zjistit, zda nožem zaútočil syn, nebo pouze vykryl otcův útok.

Šestnáctiletý student střední lesnické školy je podle sousedů bezproblémový a dobře se učí. Manželé se podle nich rozváděli a jednačtyřicetiletý autoklempíř řešil krizi alkoholem.

Otec pil podle sousedů pravidelně. V opilosti byl údajně velmi agresivní a bil svou ženu. Syn matku před jeho útoky často bránil. Muž dokonce jednou střílel pistolí z okna na ulici, sousedé se ho proto báli.

Mladíka ráno vyslýchali policisté. Odpoledne ho obvinili z pokusu provinění z vraždy. Podle Kameníkové je stíhán na svobodě. Jako mladistvému mu hrozí polovina ze sazby od deseti do patnácti let vězení


:arrow: Puvodni clanek: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_klu