Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj vytáh


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od smajlik » úte 01.9.2015, 14:23

john.hawk píše:protože já jsem byl v situaci kdy jsem střílel varovnej nad park a u soudu se to hrálo, že hrozí že střela přeletí park a může spadnout do kočárku s dítětem..
( kdybych střílel varovnej do stromu, tak bych zase měl na talíři že kdybych minul, mohl bych ohrozit běžce, osoby venčící psy atd..¨)
Teď budu asi hodně OT, ale v tomhle dokumentu http://num.kma.zcu.cz/galerie/MM-prace/ ... ystrel.pdf čtu:

Za použití odvozeného matematického modelu a uvedených vstupních hodnot jsem došel
k závěru, že varovný výstřel představuje potenciální riziko. I při relativně vysokém úhlu,
který při výstřelu svírá hlaveň zbraně se zemským povrchem, dochází k dopadu kulky velice
daleko od místa výstřelu. Rychlost, kterou kulka dopadá na zem se navíc příliš neliší od
rychlosti, se kterou opustila hlaveň zbraně při výstřelu
.

Nevím jestli je tu přímo téma o varovném výstřelu (hledal jsem), ale dost mě překvapilo to, že kulka dopadající k zemi po výstřelu má skoro stejnou rychlost. Ptám se úplně blbě a vím o tom, ale není potom lepší střelit do nějaké zídky nebo hlíny? Pokud tam něco podobného a z mého pohledu bezpečného bude? Jako jít někoho chránit, dát pět do vzduchu a tři zabít, to by bylo na pár let :lol: .

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od mihlit » úte 01.9.2015, 14:52

Někde jsem viděl testy a výsledek tam byl ten, že dokud střela letí stabilizovaně předkem dopředu, tak je stále nebezpečná i hodně "daleko". Pouze když se vystřelí hodně kolmo nahoru, kde už pak jen nestabilně padá (obvykle na plocho), tak není nebezpečná.

V těch testech ověřovali jen ty na plocho padající střely (střílené kolmo vzhůru) s výsledkem, že nebezpečné nejsou. K tomu pak měli od doktora (nebo patologa?) rentgeny postřelených lidí, kde byla zranění způsobená z "oslavné" palby vzhůru a postřelilo to lidi o několik set metrů vedle. Střely měly vniknutí do těla pod vysokým úhlem, takže to nedostali od oslavujících "přímo".

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Stepan » úte 01.9.2015, 15:23

Zase se sluší připomenut případ z Bosny, kdy byl fotbalista zasažen do hlavy kulkou vypálenou při oslavné střelbě při svatbě.

Policajti našli na hřišti ještě dalších 12 střel. Následky mohly být mnohem horší.

http://sports.yahoo.com/blogs/soccer-di ... 18994.html

Nic jako bezpečný varovný výstřel neexistuje! Co se vystřelí do vzduchu, vrátí se. Co se střelí do země nebo jinam, může se odrazit, třeba od kamenu schovaného v zemi a podobně.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Steiner » úte 01.9.2015, 15:43

Smajlik: mwuhehe tak ta odkazovaná práce to je opravdu dílko ... nesmyslné předpoklady použité v nevhodném modelu a informace čerpané z wikipedie nemůžou dát nic jiného, než nesmyslný výsledek. Tohle téma poměrně podrobně zpracovávali na univerzitě obrany v Brně, včetně nějakých empirických měření. Při kolmém výstřelu byla dopadová energie 9Luger 34J (výškový dostup 1180m) a u ráže 5.56x45 22J (výškový dostup 2050m), teda ne že by to někomu nedokázalo vystřelit oko, ale je to hóóódně hóóódně daleko od toho co spočítal pan Ing. Vomáčka PhD. :mrgreen:

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Pupak » úte 01.9.2015, 16:09

U lugeru dopadová rychlost víc než 98% úsťové, hmmmm...tak to je klika, že to nevyšlo přes 100%, měli bychom pěkný perpetuum mobile, i tak ty střely urazily i přes kilometr do dálky s minimální ztrátou energie.

Asi ňákej řídkej vzduch nebo co :lol:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od cipis » úte 01.9.2015, 21:45

Vždyť to bylo i v bořičích mýtů. Pistolové našli, puškové tuším vůbec. A výsledky odpovídají tomu, co psal Steiner. U té 5,56 se to dá snadno pochopit, když si vezmete, jak je ta střela lehká a dlouhá, že má dopadovou energii nižší než ta devítka.

Jinak tam ten borec asi zapomněl počítat s atmosférou, bral nejspíš v potaz vákuum, pak by to mohlo platit, že ta energie vyjde tařka stejně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od formic » stř 02.9.2015, 14:03

výškové dostupy mu celkem sedí, ale ty rychlosti jsou naprostý nesmysl, leda že by nahoru střelil na Zemi a dolů to padalo na Saturnu :D
EDIT: nakonec si to zkuste spočítat, bude to příjemný večer :)
In Glock We Trust

Příspěvky: 20

Registrován: čtv 23.1.2014, 16:31

Zbraň: HK P30L

Bydliště: Plzeň

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od vomicz » čtv 03.9.2015, 14:33

Tu výše citovanou práci jsem psal kdysi dávno já :)

Pozorný čtenář si v závěru může povšimnout opatrné formulace, která říká, že se tam dopouštím zjednodušení a nepřesností a závěry platí za předpokladu "použitého matematického modelu". V podstatě šlo o to, natrénovat si práci s matlabem s nějakými trochu reálnými daty. Navíc tam přímo zmiňuju, že ověřit výsledky výpočtu nebylo v mých silách.

A myslím, že semestrální práce by obecně neměly sloužit jako seriózní vědecké podklady. V případě, že bych chtěl vyvodit nějaké relevantní závěry, zkusil bych hledat něco, co bylo publikováno v impaktovaném časopise.

btw: minutka googlení a člověk zjistí, že smrt či zranění střelou spadlou po výstřelu do vzduchu jsou sice neobvyklé, nicméně lékařsky zdokumentované události ;)

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Milan Praha » pát 04.9.2015, 23:14

no ono je zásadní jestli člověk vystřelí varovnej kolmo do vzduchu nebo pod ""45°"" po balistické křivce že ... tady chápu ten problém ....

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Milan Praha » pát 04.9.2015, 23:15

v případě štěpána pak jedině varovnej do vlastní hlavy, aby bylo nebezpečí zranění dalších osob minimální ...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz