Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj vytáh


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj vytáh

Příspěvek od jry2000 » pon 17.8.2015, 12:43

Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj vytáhl pistoli

Až rok vězení hrozí devatenáctiletému mladíkovi za přehnanou reakci na gesto pejskaře, který ho upozornil, že v jedné z libereckých ulic vjel autem do zákazu vjezdu. Mladík totiž auto zastavil a na muže vytáhl pistoli.

Incident se odehrál v neděli kolem jedenácté hodiny v noci v Kubelíkově ulici poblíž restaurace U Řeháčků.

Kolem muže, který tady venčil psa, projel superb a zamířil si to do ulice, ačkoliv na jejím začátku byla značka zakazující vjezd. Muž na řidičův přestupek reagoval roztažením rukou.

„Daleko překvapivější a naprosto neadekvátní byla reakce řidiče superbu. S vozem zastavil, pootevřel dveře a na muže namířil krátkou střelnou zbraň s otázkou, zda má nějaký problém. Když mu pejskař z obavy o svůj život řekl, že problém nemá, mladík zabouchl dveře a odjel,“ popsala situaci krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Mladíka prozradily doklady, při odjezdu je vytrousil z auta

Ta přiznala, že za normálních okolností by policisté měli problém se zjištěním identity útočníka. Jenže nikoliv v tomto případě. K dopadení podezřelého totiž pomohla jeho nepozornost.

„Když totiž řidič pootevřel dveře vozu, aniž by si toho všiml, vypadla mu peněženka. A v ní neměl jenom peníze, ale i veškeré doklady. Ty skončily u policistů na Obvodním oddělení Vápenka, kteří případ vyšetřují,“ vysvětlila Suchánková.

Ukázalo se tak, že zbraní hrozil devatenáctiletý Ukrajinec. Ten je nyní podezřelý z trestného činu nebezpečného vyhrožování.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/mladik-v-liberc ... ntent=main
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od pitt » pon 17.8.2015, 15:26

vzhledem k tomu že "pouze vyhrožování" takže plynovkář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od smajlik » pon 17.8.2015, 15:43

Docela zajímavá situace. Je to podobné, jak někoho upozornit ať si po pejskovi uklízí bobky a dotyčný by na mě vytáhl zbraň.

Máte jasno, jak by se kdo z vás v podobné situaci zachoval? A to beru v potaz i možnost, že v tu chvilku máte u sebe zbraň?

Osobně bych také řekl, že nemám problém. A to i v případě, že bych i sebe zbraň měl.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 17.8.2015, 17:03

A co by jste udělal, kdyby jste byl kousek bokem, v té chvíli se zbraní a ohrožovanou osobou by byla osoba Vám blízká?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od smajlik » pon 17.8.2015, 18:09

popravdě řešeno nevím, ale myslím si, že bych hned netasil a nešel problém řešit s pistolí v ruce. v podstatě nevím, jak bych se zachoval a možná proto mě zajímá názor vás ostatních.

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od diletant » pon 17.8.2015, 18:42

No v liberci mezi ukackama jeden cas bylo dost zbrani a plynovky to nebyly. Nevim jak ted uz sem par let mimo. Ale sveho casu jich bylo fakt dost.
Co díra to problém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od pitt » pon 17.8.2015, 22:29

soudě podle toho že to není i nedovolený ozbrojování, tak asi plynovka........i když člověk teď nikdy neví....nejen mezi Ukáčkama....

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od diletant » pon 17.8.2015, 22:38

Nekdy kolem roku 2000 na nas vytahnul jeden ,krasnou ale az skoro luxusni P08 scislovana rok 1939 nadherna. Stav 1A . kamos ji ma uz prihlasenou v amnestii.
Co díra to problém.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od john.hawk » stř 19.8.2015, 11:27

vytáhnu mobil a řeknu budeš v hlavních zprávách vole.. úsměv..
je to velký číslo nezepečné vyhrožování, i výtržko by šlo našít..
pokud mám už dost materiálu v poklidu se z místa vzdálím.. je možné že mně šutne do zad.. ale kdyby mně chtěl sundat, tak mně sundá ihned.. takže asi tak..
pokud by vystřelil.. to už je jiná storka..

Mně obecně tak napadá, že pokud jdu s osobou blízkou někam,a objeví se potenciálně konflitkní situace, nechám si krýt záda osobu blízkou v určitě bezpečné vzdálenosti..
pokud to jde.. někdo musí volat sanitku, že jo ? :)

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od MikTek » čtv 20.8.2015, 11:08

john.hawk píše: ale kdyby mně chtěl sundat, tak mně sundá ihned.. takže asi tak..
pokud by vystřelil.. to už je jiná storka..
No zase takhle, když už je to takový blbeček, že tahá zbraň za uplně nepotřebný situace, tak by jsi jeho mozek mohl uvést do červenýho - začne stresovat a bude chtít materiál eliminovat a do zad ti ji pošle (jasně v tomto případě pepřový náboj :D - ale to nikdy nevíš)

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 12.5.2011, 22:41

Zbraň: G19

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Karele » ned 23.8.2015, 10:32

Hrotit situaci střelbou, to je až to poslední. V každém případě mě život naučil že když u mne v noci kdekoli v hraniční vzdálenosti zastaví auto, tak se snažím stát bokem s rukou na zbrani. Jsem už sice trochu z formy ale pořád dám první z dublu na cca 0.9s z pod bundy.Pokud bude mít potencionální útočník cokoli v ruce, bude se dívat do hlavně jako první. Tím se s nevětší pravděpodobobností vyhnu střelbě neboť mám v tu chvíli situaci pod kontrolou. Problém však nastane pokud je frajerů v autě víc, a co si budem povídat v SUPERBU nejezdí zedníci z Ukrajiny :) ,a zaplést se z jakoukoli zločineckou organizací to je drama na delší dobu, neřku-li nafurt. Tak že dobrá rada na konec zní, pokud to jde včas zmizet tak zmizím. :lol:

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od franta599 » ned 23.8.2015, 12:29

ja nechapu paj muže byt nekdo tak blbej :( co muže mit človek ktery tohle udela v hlavě jaky muže mit myšlenkový pochody nekdo na nej mávne a on tahá kvér ? ničim si nepomuže a sobe uškodí nepochopim to :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od S474N » ned 23.8.2015, 15:10

Protoze debil s plynovkou se cejti bejt panem situace a ve svym slepicim mozku si nepripusti riziko toho, ze by mel nekdo ostrou (neboli projekce typu: "kdyz ji nemam ja, nebude ji mit ani ten druhej").
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od smajlik » ned 23.8.2015, 15:39

Blbé je, že lepší plynovka nejde skoro rozeznat od pravé zbraně. Pokud na mě plynovkář vystřelí z větší vzdáleností poplašňákem, tak ani pak nemám asi moc šanci zjistit, že to není ostrá zbraň. Brát do ruky proti někomu mobil a smát se mu, že bude v hlavních zprávách mi přijde naprosto nesmyslné - tedy pokud chci konflikt odvrátit.

Pokud se mi něco nelíbí a nemám na to "koule", tak je podle mě nejlepší zavolat policii a nebo se do ničeho vůbec nemotat. No a pokud už se zamotám a vím, že nemám moc šancí ani s pistolí (střílet je super, ale sedět 10 let se mi nechce), tak jak říká Michal Otipka na Streamu: "Utíkat není ostuda".
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od john.hawk » úte 25.8.2015, 15:02

1) pokud je málo odhodlanej, telefon ho odradí..
2) pokud je více odhodlanej a telefon ho neodradí budu to muset řešit.. a nespoléhat na to že to nějak vykomunikuju a deeskaluju a vykecám se z toho..
3) pokud je hodně odhodlanej, ani pistole v mý ruce ho neodradí..moje vlastní zkušenost..
Jak to chceš otestovat, když to ani neskusíš ?? :wink:

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od franta599 » úte 25.8.2015, 15:21

pokud na mě nekdo vytáhne a namiři zbran tak je viceméne po boji a jedina možnost je couvat, utect nebo se z toho vykecat když už nekdo zbraní míři tak je proste hotovo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Int1m1thy » úte 25.8.2015, 17:07

to neni az tak uplne pravda
G17gen4

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od franta599 » úte 25.8.2015, 17:29

nikdo nevytáhne zbran z pouzdra nezamiri a nevystřeli driv než již miřici človek stiskne spoušt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Int1m1thy » úte 25.8.2015, 18:01

nemusis ,,mirit´´ to zaprvy, za dalsi pokud te nezastrelil hned tak ani nevi jestli to chce udelat a pak tu mas OODA loop... a vyuzit situace a pohnout se... ;) kdyz budes stat tak ti to asi nejpis nevyjde... ale kdyz udelas nekam pohyb tak ano
G17gen4

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Chodec upozornil řidiče, že vjel do zákazu. Ten na něj v

Příspěvek od Stepan » úte 25.8.2015, 20:08

Int1m1thy píše:nemusis ,,mirit´´ to zaprvy,
Ve městě nemusíš mířit, to je zajímavá myšlenka... :D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz