Chyby děláme všichni


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 09.6.2005, 12:18

O víkendu se u nás zastřelil na posedu 49 letý myslivec. Pohodový, zkušený střelec, který dělal i instruktora střelby. Prostřelil si krkavici a na posedu ho našel jeho patnáctiletý syn.

To jsou vždycky okamžiky, kdy si říkám: že já husa pitomá jsem si toho Gločka kupovala. Chybu prostě může udělat ÚPLNĚ každý, ach jo.
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 09.6.2005, 12:59

Ano, chybovani je lidske. Jenze je blbost v tom hledat neco jineho, nez pochybeni dotycneho. Stejne tak, jako se muzes postrelit svym GLOCKem, tak muzes polknout lzicku od kavy a nebo kdovico *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 09.6.2005, 14:14

S474N píše:Ano, chybovani je lidske. Jenze je blbost v tom hledat neco jineho, nez pochybeni dotycneho. Stejne tak, jako se muzes postrelit svym GLOCKem, tak muzes polknout lzicku od kavy a nebo kdovico *4*
Myslím, že lžičku od kafe mám celkem pod kontrolou :P , ale v podstatě souhlasím :-)
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 09.6.2005, 15:10

To je lidský faktor. Každý se může splést, každý může ztratit pozornost a udělat botu. Jde jen o to kdy a jaké budou následky. Každopádně na jakoukoliv manipulaci se zbraní by se měl člověk soustředit na 100 %. Nejhloupější chyby se většinou stávají lidem, kteří jsou zkušení a manipulace se zbraní je pro ně rutina. Už se na to nesoustředí a něco opominou.

Také jsem slyšel o pár myslivcích, kteří si po tom, kdy nestihli na vystřelit zvěř, ale už namáčkly napínáček, nevybili a pak při klepnutí puškou o podlahu prostřelili střechu posedu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 08.9.2005, 20:35

Jonny píše:To je lidský faktor. Každý se může splést, každý může ztratit pozornost a udělat botu. Jde jen o to kdy a jaké budou následky. Každopádně na jakoukoliv manipulaci se zbraní by se měl člověk soustředit na 100 %. Nejhloupější chyby se většinou stávají lidem, kteří jsou zkušení a manipulace se zbraní je pro ně rutina. Už se na to nesoustředí a něco opominou.

Také jsem slyšel o pár myslivcích, kteří si po tom, kdy nestihli na vystřelit zvěř, ale už namáčkly napínáček, nevybili a pak při klepnutí puškou o podlahu prostřelili střechu posedu.
No právě největší průser je když si o sobě myslíš že to máš zmáklý.Jinak co se týče myslivců........na ty mám svůj názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pát 09.9.2005, 0:53

pitt:Co se týče myslivců-naštěstí tzv.lidová myslivost pomalu končí.Leze to moc do peněz a až stará generace pomalu vymře,dostamou se k tomu lidé kteří se nenechají loveckou horečkou tak strhnout a budou se kolem sebe víc dívat než zmáčknou spoušť.Tím se nechci dotknout mnoha lidí kteří myslivosti věnovali velkou část svého života,ale konec konců každý ví že na vesnici nejvíc chlemtaj myslivci a hasiči.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pát 09.9.2005, 5:26

já nehážu všechny do jednoho pytle,ale měl jsem to "štěstí" na týpka,kterej střílel na vlčáka běžícího 10m od koně s majitelem.Nutno pohotknout že to bylo na jejich soukromém poli.A jako pejskaře mě to nasralo ukrutně :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » sob 10.9.2005, 15:50

Me jednou na chate s rodinkou probudily podivne bubnujici zvuky na strechu chalupy, takze jsem vylez kouknout co to vlastne je a co se deje a to co jsou videl to mi mozek nebral.
Na druhem konci rybnika nevim jestli se da rict poloze co tam asi 6 "myslivcu" predvadelo stoj, tak tihle panove ze svych bambitek strileli proti sedicim kacenam na vode a to vsechno pod mensim uhlem ze asi tak 20% takze skoro vsechny broky se odrazili a vesele svisteli do chatove oblasti kde pak krasne rozezvucely mistni strechy.
Takze o chovani radoby "myslivcu" jsem si udela obrazek a mam na ne sve mineni, ktere zde neni publikovatelne, protoze bych se nerad nekoho dotknul.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » sob 10.9.2005, 18:57

mel jsi opetovat palbu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: úte 17.5.2005, 21:02

Příspěvek od Nekromancer » pát 14.10.2005, 17:16

Iren píše:O víkendu se u nás zastřelil na posedu 49 letý myslivec. Pohodový, zkušený střelec, který dělal i instruktora střelby. Prostřelil si krkavici a na posedu ho našel jeho patnáctiletý syn.

To jsou vždycky okamžiky, kdy si říkám: že já husa pitomá jsem si toho Gločka kupovala. Chybu prostě může udělat ÚPLNĚ každý, ach jo.
Jak říkal klasik Ludvík Souček...
Strach máme z věcí neznámých, ale skutečně nebezpečné jsou věci, o nichž si myslíme že je známe dobře.

Takže pamatuj že vždycky musíš vědět co děláš, proč to děláš, a jak.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 15.9.2005, 9:20

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Hellcat » sob 15.10.2005, 18:06

IkaR píše:Me jednou na chate s rodinkou probudily podivne bubnujici zvuky na strechu chalupy, takze jsem vylez kouknout co to vlastne je a co se deje a to co jsou videl to mi mozek nebral.
Na druhem konci rybnika nevim jestli se da rict poloze co tam asi 6 "myslivcu" predvadelo stoj, tak tihle panove ze svych bambitek strileli proti sedicim kacenam na vode a to vsechno pod mensim uhlem ze asi tak 20% takze skoro vsechny broky se odrazili a vesele svisteli do chatove oblasti kde pak krasne rozezvucely mistni strechy.
Takze o chovani radoby "myslivcu" jsem si udela obrazek a mam na ne sve mineni, ktere zde neni publikovatelne, protoze bych se nerad nekoho dotknul.
Mám podobné zkušenosti. U nás rádoby myslivci, teď se omlouvám všem milovníkům zvířátek a lesa, si vypěstovali kachny na rybníčku nedaleko od baráku našich. Když přišel čas lovu rozdělili se na dvě skupiny. Jedna na jednom břehu druhá na druhém, rybním má cca 25m šířky. Pak jim je náhonči začali plašit a oni, upozorňuji proti sobě, začali střílet jako o život. Jak se do sebe netrefili dodnes nepochopim. Ale to nejlepší na závěř. Protože ty kahcny byly samozřejmě překrmený tak ten zbytek, kterej se nezved umlátili klackama. Na vlastní voči sem to viděl. To je zážitek, kterej hned tak nezapomenu. Proto myslivci u mě skončili a podobných historek mám víc. :twisted:

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » pát 06.3.2009, 18:24

výše uvedený syn bude asi do smrti v péči psychologa.takové věci sou nepříjemné a hlavně pokud se jedná o známého

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » ned 08.3.2009, 0:13

Ty hele Wolfe, nic proti, ale vis, ze odpovidas na prispevky z roku 2005 a spol? :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » ned 08.3.2009, 8:10

Nevím, já bych je neházel všechny do jednoho pytle. Nejsem myslivec a rozhodně se jím stát nechci, ale znám se s pár lidmi z mysliveckých spolků po okolí. Jsou mezi nimi normální lidi, kteří se snaží přírodě pomoct a jsou mezi nimi i debilové. Bohužel je to jak všude, že debilové jsou víc vidět a na ty skutky těch dobrých myslivců se nehledí. Vím že třeba u nás jsou většinou ti starší rozumní a polovina mladých co tam přijde, tak je tam jenom proto, že si chce střelit do živého.
V každé skupině (i u nás střelců) se vždycky najde vůl, který kazí pověst celé skupiny a pro neznalou veřejnost jsme pak jen ti co mají zbraně na zabíjení a jsou nebezpeční pro společnost.

EDIT: sorry, až jak jsem to napsal, tak jsem se podíval na datum, myslel jsem, že je to nový téma
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » ned 08.3.2009, 9:01

no protože jsem pár dní registrován 8-)

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 08.3.2009, 10:34

Třeba to byla sebevražda. Třeba vražda. Třeba nešťastná náhoda. Nebo mohl hrát ruskou ruletu.
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » pon 09.3.2009, 11:33

byla-li tou zbraní pistoje je pak ruská ruleta jednoznačná záležitost :-)
nenaser mě...

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » pon 09.3.2009, 11:44

l

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz