Čím čistíte svého "miláška"?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od martin76 » stř 24.3.2010, 7:47

...kartáček na .45 mi byl nabídnut jako alternativa, aby byl kartáček učinný měl by být jeho průměr jen O NECO větší než je průměr vývrtu v drážkách. Pokud bude větší tak se dráty ohnou a povrch jen hladí. Na té .45 by měl být rozdíl 5tisícin mm na stěnu...zkusím a uvidím ....a nestojí to balík :wink:

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Zajic » stř 18.8.2010, 21:46

Tak jsem taky poridil ten Wurth HHS-2000 a zbran slape bez problemu :D Udela to vazne pekny kluzny povlak ktery vydrzi, a staci opravdu jen trosku aby to pekne mazalo. A cena je primo luxusni Za 500 ml. ve spreji sem zaplatil 119,-kc. Pokud s tim nebudu strikat moc v garazi, tak me to i nejaky ten rocek vydrzi :lol:
Na obalu je uvedeno pouziti az od -35C do +180C a kratkodobe az +200C

Tak me napada ze udelam projistotu malej testik, ze soupnu pistoli na cely den do mrazaku na -20C a uvidim jestli se pak se zbrani bude dat normalne manipulovat.
Jak psal ( Irminia ) ze mu zamrznul Glock, tak to musim overit :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: sob 29.5.2010, 17:50

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Č R

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Shutter Hand » čtv 19.8.2010, 9:43

Zdravím,ten Wurth HHS-2000 vypadá i cenově skvěle,kde se dá sehnat za tak rozumnou cenu? A jak dopadla mrazáková zkouška u Gločka ? :)
NEZABIJEŠ !! ( pokud správně netrefíš...)

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Zajic » pát 20.8.2010, 15:34

Kupoval jsem to normalne v obchode Barvy a Laky :wink: Cena me taky velice mile prekvapyla, kdyz jsem se dival predtim na netu tak to stalo mnhom vice.

Takze muj test probihal nasledovne, jelikoz CZ 75 ma vedeni kolejnic skoro po cele delce, tak jsem pouzil CZ 75 na muj pokus. Celou zbran zevnitr jsem poradne ocistil=odmastil a umyslne ve vecim mnozstvi jsem nanesl HHS-2000 jak na kolejnice tak i na uzamykaci ozuby v zaveru. Potom jsem to slozil, soupnul zasobnik s 10 cv.naboji a zabalil do sacku a strcil do mrazaku kde je teplota -20C.
Po 20h jsem zbran vytahnul, rychle vybalil ze sacku a zkusil stahnout zaver a nabit a vyhazovat naboje. Uz pri stazeni zaveru jsem citil jako by to bylo na zvykacce :lol: Zaver jsem stahnul do zadni polohy a normalne pustil. Zaver jsem pak pekne sledoval jak pomalu dojizdel a nabiral naboj ze zasobniku a nabil jej do komory :P
Takze dle funkce by to asi strilelo ale nez by to prebilo tak bych si asi vzdycky 1-2sekundy pockal. Po par stazeni to slo uz lepe, ale porad to nebylo ono.
Takze tento olej budu pouzivat pres leto a v zime nasadim normalni olej na zbrane :wink:

Příspěvky: 14

Registrován: sob 13.2.2010, 16:53

Zbraň: CZ75 SP-01 Shadow

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Balistoil » sob 21.8.2010, 7:17

HHS-2000 je fakt lepsi na leto,nakolko kamaratovi som ho bol predal ten namazal Siga X-five v zime a vraj ani snim nehol :D asi moc male vole a huste mazadlo.Ale na klzne casti je super.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Zajic » sob 21.8.2010, 13:29

Nejak me to nedalo a udelal jsem pres noc jeste jeden pokus s mazadlem HHS-2000.
Kazdy i kdyz mazeme olejem tak tam nedavame moc oleje nebo ho popripade lehce setreme atd. Takze jsem nanesl HHS-2000 jak na hlaven, zaver v miste uzamyk.ozubu a kolejnic na zaveru. Ihned jsem olej rozetrel hadrikem aby vznikla jen slaba vrstvicka oleje, a kdyz sem zkusil prstem prejet po namazanych castech tak to pekne klouzalo, asi jako... :lol: Pak nastledoval zase zabal do sacku a 12hodinova navsteva v mrazaku v -20C. Po vyndani zbrane jsem normalne stahnul zaver a prebijel naboje bez problemu :!: Takze podle meho testu to chce vazne mazat jen z rozumem a rychle olej rozetrit aby vznikl jen slabounky olejovy film na castech zbrane a i pri nizkych teplotach zbran bude fungovat :)
A bude porad zajisteno mazani :P Teda doufejme...Idealni bude pockat na zimu a nechat pistoli pekne vymrznout a nasledovne protahnout na strelnici jak se zachova, ale verim ze s lehkym olej filmem to uz bude slapat jako hodinky :)

Jeste maly postreh k mazadlu, co jsem zaznamenal. Kdysi jsem testoval nejake odolne vazeliny na lozicka. Pouzil jsem to tehdy na G 17 pouze na kolejnicky v ramu zbrane. Ze zacatku to slapalo normalne a pri strelbe to slo zatim bez problemu, do te doby nez jsem vystrilel asi 150 naboju tak mi to jednou nezustalo po strelbe v pohotovostnbi poloze. Coz jsem neresil a strilel dal, po dostrileni neco pres 200 naboju originalu´celoplastu. Jsem zbran schoval a doma chtel vycistit a rozebrat, nasledovalo me nemile prekvapeni kdyz jsem teda se zaverem pohnul ale sel uz trosku ztuha nez obvykle. Kdyz jsem ho chtel stahnout z ramu zbrane tak jsem uz musel teda trosku vic zabrat abych to vubec sundal. Zjisteni bylo ze na vazeline se pri strelbe pekne zachytaval karbon a ruzny bordel co ze zbrane lital a udelalo to spolecne s vazelinou takovou hnusnou hmotu ktera byla spis jako lepidlo :?
Takze jak je zanamo s mazanim se to nesmi prehanet a podobne to bude asi i u HHS-2000.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od cimvictimlip » ned 29.8.2010, 1:30

Má někdo zkušenosti s (názor na) produkty M-Pro 7? Poměrně drahý a asi i na reklamě postavený, ale zkoušel jsem a považuju za kvalitní. Krom ceny mě nic negativního nenapadá, super na čištění, super na mazání. :arrow:

http://www.mpro7.com/index.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Anaxien » pát 10.9.2010, 23:41

Plízz, nač je u toho boresnake na tom jednom konci takové očko-kravata? Když se to stáhne, tak to jakoby nařasí tu část před kartáči, ale nikde jsem neviděl nějaké využití v praxi, když jsem shlédl pár videí na "joutubišti", tak to všeci tahají jen za jeden konec a toho kravatového očka si nikdo nevšímá. Má to nějaký účel? Větší těsnost při protažení hlavně, při stažení očka a nařasení těla boresnaka?
Glocke साथ हमेशा के लिए

Příspěvky: 7

Registrován: stř 08.9.2010, 8:43

Zbraň: moja :-)

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od punek » ned 19.9.2010, 18:26

Ballistol na cistenie aj konzervaciu. Pekne vydrhnem lauf origo G kartacom a potom mosadznym. Nakoniec to prebehnem plstenym a je to.
G17, ZKM 456, Merkel 16/16, Krupp 16/16, Rast Gasser, Flobert 9mm, British Bulldog, 2x Lancaster, 3x neidenti. vyrobca okolo r. 1850

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Adam » ned 19.9.2010, 21:44

Já mám svého Glocka teprve od středy, zítra ho jdu zaregistrovat na Policii a pak budu ještě čekat na průkaz zbraně (u CZ 75 jsem na průkaz zbraně čekal skoro měsíc) takže jsem z něj zatím nestřílel. Ale už dopředu jsem si koupil olej Ballistol. Na CZ 75 jsem používal Konkor, jenže to strašně smdí a při střelbě z toho uplně vytékal černý spálený olej. Kdežto Ballistol krásně voní, navíc na Glocka by Konkor byla asi blbost, protože i sám výrobce Konkoru uvádí že to škodí plastům, ale Ballistol naopak plastu prospívá, takže myslím že na Glocka je lepší Ballistol. Co mě ale překvapuje je to, že Ballistol se může stříkat údajně i na psí srst, což by s Konkorem nebo WD40 nešlo, přitom by ty oleje ale měly mít stejné vlastnosti že? :) Jinak na hlaveň mám šňůru Boresnake, CZ 75 jsem zkoušel různými vytěráky a kartáči ale pak jsem vyzkoušel Boresnake a jsem nadšený, jenom jednou protáhnu a hlaveň se blýská 100x více než po čištění nějakou sadou :wink:

Příspěvky: 7

Registrován: stř 08.9.2010, 8:43

Zbraň: moja :-)

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od punek » pon 20.9.2010, 14:43

Prave preto som siahol po Ballistole. Pouzivam ho jak na zelezo, tak na plast, drevo a kozenne puzdra napr. od brokovnic.
G17, ZKM 456, Merkel 16/16, Krupp 16/16, Rast Gasser, Flobert 9mm, British Bulldog, 2x Lancaster, 3x neidenti. vyrobca okolo r. 1850

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Zajic » pon 20.9.2010, 16:58

Adam: Z kama prosim te jsi? Ze cekas na prukaz zbrane tak dlouho :shock: U nas to vyrizujou na pockani, jsou tady velice ochotni :)
Ten Konkor bych tak nezatracoval, znam hodne lidi co ho pouzivaji radu let, a jsou nad miru spokojeni. I ja ho pouzivam na mazani mechanizmu, a neni problem. Na hlaven, uzamceni atd pouzivam zbranovy olej.
I kdyz teda obcas taky delam ruzne experimenty s olejema :mrgreen: Viz: HHS-2000. Ktery je vyborny na mazani kolejnic,hlavne=kluznych ploch ve zbrani.

To ze ti ten olej vytekal, je nejspis tim, ze jsi ho tam proste navalil moc. Takze pri zahrati zbrane, trosku zridnul a zacal vytekat ven :wink:

Co se tyka Glocku, tak bych rekl ze ram zbrane je imuni vuci ruznym sajrajtum, takze bych se asi nebal ho pouzivat.
Navic ja treba pri mazani zbrani nepouzivam spreje, ale olej mam v olejnicce nebo strikacce, a davam vazne jen par kapek oleje, na dane mista. Takze ram zbrane u Glocka takrka nema styk s olejem.

Ale jak asi usuzuju, mas rad kdyz zbrane jsou poradne namazane :lol: Takze stejne kazdy bude mazat, jak mu to vyhovuje.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od HV » úte 21.9.2010, 9:15

add HHS-2000: používal jsem jej docela dost. Na Glocka je to dobrý až kam :) Ale souhlasím s problémy při nižších teplotách v kombinaci s malými vůlemi. Na TS-ko bych to nedal, to mažu tímto.
...zbraně, mám zbraně

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 9:39

Tak to docela čumím, jakou haldu olejů a mazadel tady všichni používáte - něco na mechanismus, něco na hlaveň, něco na kluzné plochy... Já to doteďka dělal tak že na všechno jeden olej. Třeba hlaveň u CZ 75 jsem čistil tak, že jsem dovnitř nastříkal Konkor (teďka už Ballistol) a protáhl jsem to Boresnakem. No a zbytek zbraně jsem taky nastříkal olejem a pak čistil kartáčkem http://secure.armorholdings.com/kleen-b ... ct327.html a vytřel hadrou pak ještě jemně nastříkal aby tam bylo trošku oleje. Myslíte že to takhle nestačí? :?

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od HV » úte 21.9.2010, 10:14

Ale stačí to víš, že stačí :mrgreen: Ale znáš to, po chvíli to člověku připadá nudný a začne si na to pořizovat nejrůznější pomůcky a udělátka :lol:.
Docela by mě zajímalo zda se projeví použití kvalitnějších mazadel na životnosti zbraně. Spíše je to o komfortu. Zbraň nesmrdí ale voní, neumastíš si kaťata, necáká ti to do ksichtu jako motorový olej, který by mimochodem vůbec nebyl špatný na mazání třecích ploch. Každé mazadlo je lepší než to dřít na sucho ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Albert » úte 21.9.2010, 10:20

Stačí.... Zbraň musí být jednoduše čistá, hlaveň uvnitř suchá, toť vše. Nemám boresnejka takže nevím nakolik krom vyčištění i vytře/vysuší. Kdyžtak by nebylo od věci ještě nakonec protáhnout lauf čistým suchým hadříkem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od bacil.357 » úte 21.9.2010, 10:25

To Adam:
já používám na čištění a mazání výrobky firmy Tetra Gun.
a jsem nadmíru spokojen.
Glock mit uns...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 10:48

Albert: Pokud nemáš boresnake tak jestli ti můžu poradit, pořiď si ho, určitě se to vyplatí. Nejsem expert na zbraně a tady na foru jsem na 99% největší zelenáč, ale přesto jsem poznal že "had" je super věc. Už nepotřebuješ žádné vytěráky a další blbosti, stačí mít "tkaničku od bot" a výsledek je mnohem lepší. V době, kdy jsem neměl o existenci Boresnaka ponětí jsem hlaveň čistil klasickou sadou, tj. vytěrákem a protahoval hadřičkou ale ten výsledek nikdy nebyl moc dobrý. Až jsem si koupil Boresnake, stačilo hlaveň jednou dvakrát protáhnout a blýskala se jako nová. Takového výsledku jsem s klasickou čistící sadou nikdy nedosáhl, věř mi. Ale kup si ten originál od Hoppes, existují různé napodobeniny, které jsou sice o stovku nebo dvě levnější, ale moc bych jim nevěřil...

Replika: http://www.rehak-lov.com/m18-prislusens ... /#produkty

Originál: http://www.actionzone.cz/actionzone-gat ... 3&action=1

HV: No já právě za takovou "pomůcku" nebo "udělátko" považuju Boresnake, ze kterého jsem opravdu nadšený (viz co píšu výše :D ) a jako dobrý krok považuju přechod z Konkorku na Ballistol. Nikdy už nic nesmrdí, při střelbě ze zbraně nevytéká černá spálenina atd. Jestli je Ballistol ale kvalitní těžko říct, já to nepoznám. Dost mě udivuje že se tam píše, že kromě na zbraně to lze použít na dřevo a taky na údržbu zvířecí srsti :shock: přitom si myslím že oleje na kov by měli mít stejné vlastnosti, ale nedokážu si představit jak někdo na psa nebo kočku stříká Konkor, WD-40 či Brunox :o
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od markony » úte 21.9.2010, 11:44

Používám origo Boresnake , sem sním spokojený u pistole ale u revolveru je to spiše jen takové šidítko sice hlaveň vypadá jako čista ale když vezmeš bronzový kartáček tak mi vždy vypadne fura olověných zrnek , mi se nejvíce osvědčil bronzový kartáček na kulovnice 8mm ma na konci zavit M 5 a nechal sem si k němu dodělat bronzovou tyčku opatřenou závitem . Jen tak mimochodem kartáč na Boresnake je magnetický čili ocelové drátky .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od PB » pát 24.9.2010, 20:29

co se konkoru týká v práci s tím čistíme/mažeme/konzervujeme všecko od škorpa až po kulomet a RPG a jede to jak má. bývám od toho zamaštěný celé vyvedení a taky se mi nic nestalo, takže konkor je ok.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz