Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 19.10.2019, 13:14

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 318 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Čím čistíte svého "miláška"? 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Čím čistíte svého "miláška"?
Pokud nemáš hlaveň znovu načerněnou brynýrem tak ne. Nenechávej to působit déle jak 5 minut. To platí o všech prostředcích s obsahem amonia, zvláště ve vývrtu. Já odmašťuji čím se dá - G i Arko. Čistič brzd, čistič od Loctite, nejlepší je ale líh, tím dostaneš použitou chemii ze zbraně.

sob 18.8.2018, 4:08

Dobrý den,
Koupil jsem z druhé ruky G17 gen3 a při rozborce jsem si všiml trochu rzi na tomto místě. http://www.imagehosting.cz/?v=img454jpj.jpg
Je to jen na vyčištění nebo na výměnu dílu.
Děkuji za odpovědi

pát 24.8.2018, 13:11

Zalestit,chemicky osetrit, sledovat.
Nic vic bych zatim neresil s touto soucastkou.
Nicmene, dukladne bych skontroloval zbytek zbrane.
Nemyslim, ze je vyskyt rzi na teto soucastce bezny a muze znamenat i dalsi problem jinde.

pát 24.8.2018, 13:45

Ok včera mi dorazila sada na čištění + had + Brunox Turbo spray gun care. Tak to pořádně rozeberu. Tím brunoxem to mám vzít?

sob 25.8.2018, 11:24
Partner MujGLOCK

občas mi to zarezlo na tom plýšku, ale bylo to čistě protože tam se holt ošoupal matroš, rozleštit namáznout popř vyměnit..

pon 27.8.2018, 8:03

Rad bych rekl svuj nazor na pouziti vazeliny k mazani drazek. Podle meho, je pouziti jakekoliv vazeliny, vcetne Tetra Gun, na vodici drazky nevhodne. Duvodem je to, ze vazelina na sebe chyta spoustu prachu a vytvari tak brusnou pastu. Proto ja osobne vazelinu na zbrane nepouzivam , krome spouste. Na vse mi staci CLP . Samozrejme ani CLP neni dokonale. Delam to tak, ze striknu na hadr a tim potom umastim ciste treci plochy zbrane.

Co se tyka cisteni hlavne,tak se mi osvedcilo:
1-Dobre prostriknout hlaven Konkorem a odlozit
2-Cistit zbytek zbrane
3-Protahnout hlaven aspon 5x hadem
4-Prostriknout znovu Konkorem
5-ocistit hlaven od ostatnich spalin z venku (tvrdy zubni kartacek+hadr)
6-Protahnout hlaven plastovym kartacem 5x ,10x i vicekrat.
7-Vytrit hlaven
8-Na hadr striknout CLP a protahovat hlavni
9- Opakovat bod 8 dokud neni hadr cisty

pon 27.8.2018, 10:50

Zdravím ve spolek. Já na Glocky používám už hodně dlouho CLP spray od České Zbrojovky (CZ for gun) dříve se to jmenovalo Gun Remedy... Dobře rozpouští , jde lehce setřít,neváže na sebe prach ,zanechá pouze tenký film , dobře sublimuje,a ,,krásně voní,,po benzínu a petroleji :lol: Vše prostříknu, pak vytřít bavlněným hadříkem a lauf protáhnu cca 5x bore snake (hadem) a nakonec jednou hadříkem... AR čistím úplně stejně , ale tam používám Frog Lube clp (tekutý) a hadem protahují lauf tak 10x ...Používám pouze originál Bore Snake od Hoppe's protože mají hodně hustý kartáč.. Po vyčištění Frog lubem namažu kompletně závěr,závorník a uzamykací ozuby. Udělá to hodně konzistentní film, který trochu ztuhne,ale po prvním výstřelu zase zřídne . Nestéká,neodstřikuje, neváže prach ...Není nejlevnější ale myslím ,že s jedním balením 118ml tak 2roky vpohodě vystačíme... :lookround:

úte 04.9.2018, 14:32

Taková věda s čištěním glocka? Tož to ho nechci. [emoji23] Já mám naštěstí nějakou nenáročnou generaci, takže skoro nečistím. No a když už, pak na G co je po ruce, WD, Brunox, Balistol, CLP ale pozor, ne všechno naráz, vždycky co mě přijde pod ruku, nebo nahmátnu. Kartáčky, párátka, had, vatový tyčinky, hadr.
A když už je to fakt fakt moc, chodí do myčky na nádobí. Jen pozor na ženu, některá by na to mohly být háklivá.[emoji6][emoji16]

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk

pát 07.9.2018, 7:11

Ahoj, máte někdo tip na osvědčený tablety do myčky pro mytí glocka? :-)

pát 21.9.2018, 13:56

Má smysl rozebírat závěr za účelem čištění? Jak často?

úte 17.9.2019, 5:46

Já to dělám po každý návštěvě střelnice(čištění vč kompletní rozborky občas i vč. spoušťového mechanizmu). V průměru dám 150-250 ran. Asi to je zbytečný, ale mám pak lepší pocit. 8-) Jen pro info na střelnici chodim 1-2x za měsíc.

úte 17.9.2019, 10:39

Pokud nestřílíš 5 tisíc týdně, pak to smysl nemá. Ale oni ti to stejně nedá, je to tak triviální a příjemná skládačka, že to stejně nakonec uděláš.
Dřív jsem ti dělával téměř každý čištění, pro tu Radosta pocit, že to je komplet.
Teď už na to seru, kver dávám do myčky a mám na háku. Čistím, v podstatě,až to začne špinit. Jinak nechávám "povýstřelovou patinu"[emoji38]

stř 18.9.2019, 12:40

Dotaz byl myšlen tak, jestli po necelých dvou letech a 3000 ran, má smysl ten závěr preventivně rozebrat a vyčistit, i když pistole funguje bez závad a zápalník se v závěru pohybuje volně. Jestli je to zbytečné kašlu na to :D .

čtv 19.9.2019, 5:49
VIP člen

marius: a nosis denne? Me by stvalo uz jen to, jak to spini odev a pripadne osobne jsem radsi za 100% spolehlivost, nez si ji zbytecne snizovat. Ale jinak dle vkusu kazdeho soudruha.

Obrázek

čtv 19.9.2019, 9:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Nechápu, jak by mohl vnitřek znečištěného závěru špinit oděv?

čtv 19.9.2019, 18:32
Profil ICQ
VIP člen

Lala: no protoze pokud je to uvnitr, tak se da logicky predpokladat, ze to ma i zvenku *4*

Obrázek

čtv 19.9.2019, 18:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

A jo, tak to jsem nepředpokládal, že by nečistil vůbec :) , řeč byla jen o rozebírání závěru.
Jednou za čas ho rozebírám a komplet vyčistím cca tak jednou za rok, jak říká satan, ohledně spolehlivosti abych měl klid :wink:

čtv 19.9.2019, 18:43
Profil ICQ

Normálně čistím po každém střílení, ale nepřeháním to. Jen jsem chtěl vědět jestli to má vůbec smysl, nebo to nechat až budu někdy v budoucnu měnit pružinu zápalníku.

pát 20.9.2019, 7:49
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 318 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16