Čím čistíte svého "miláška"?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od yokyto » sob 18.8.2018, 5:08

Pokud nemáš hlaveň znovu načerněnou brynýrem tak ne. Nenechávej to působit déle jak 5 minut. To platí o všech prostředcích s obsahem amonia, zvláště ve vývrtu. Já odmašťuji čím se dá - G i Arko. Čistič brzd, čistič od Loctite, nejlepší je ale líh, tím dostaneš použitou chemii ze zbraně.
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3

Příspěvky: 6

Registrován: ned 03.6.2018, 12:42

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od fotkyznovin » pát 24.8.2018, 14:11

Dobrý den,
Koupil jsem z druhé ruky G17 gen3 a při rozborce jsem si všiml trochu rzi na tomto místě. http://www.imagehosting.cz/?v=img454jpj.jpg
Je to jen na vyčištění nebo na výměnu dílu.
Děkuji za odpovědi

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Freed55 » pát 24.8.2018, 14:45

Zalestit,chemicky osetrit, sledovat.
Nic vic bych zatim neresil s touto soucastkou.
Nicmene, dukladne bych skontroloval zbytek zbrane.
Nemyslim, ze je vyskyt rzi na teto soucastce bezny a muze znamenat i dalsi problem jinde.

Příspěvky: 6

Registrován: ned 03.6.2018, 12:42

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od fotkyznovin » sob 25.8.2018, 12:24

Ok včera mi dorazila sada na čištění + had + Brunox Turbo spray gun care. Tak to pořádně rozeberu. Tím brunoxem to mám vzít?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od john.hawk » pon 27.8.2018, 9:03

občas mi to zarezlo na tom plýšku, ale bylo to čistě protože tam se holt ošoupal matroš, rozleštit namáznout popř vyměnit..

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Freed55 » pon 27.8.2018, 11:50

Rad bych rekl svuj nazor na pouziti vazeliny k mazani drazek. Podle meho, je pouziti jakekoliv vazeliny, vcetne Tetra Gun, na vodici drazky nevhodne. Duvodem je to, ze vazelina na sebe chyta spoustu prachu a vytvari tak brusnou pastu. Proto ja osobne vazelinu na zbrane nepouzivam , krome spouste. Na vse mi staci CLP . Samozrejme ani CLP neni dokonale. Delam to tak, ze striknu na hadr a tim potom umastim ciste treci plochy zbrane.

Co se tyka cisteni hlavne,tak se mi osvedcilo:
1-Dobre prostriknout hlaven Konkorem a odlozit
2-Cistit zbytek zbrane
3-Protahnout hlaven aspon 5x hadem
4-Prostriknout znovu Konkorem
5-ocistit hlaven od ostatnich spalin z venku (tvrdy zubni kartacek+hadr)
6-Protahnout hlaven plastovym kartacem 5x ,10x i vicekrat.
7-Vytrit hlaven
8-Na hadr striknout CLP a protahovat hlavni
9- Opakovat bod 8 dokud neni hadr cisty

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Phoenix308 » úte 04.9.2018, 15:32

Zdravím ve spolek. Já na Glocky používám už hodně dlouho CLP spray od České Zbrojovky (CZ for gun) dříve se to jmenovalo Gun Remedy... Dobře rozpouští , jde lehce setřít,neváže na sebe prach ,zanechá pouze tenký film , dobře sublimuje,a ,,krásně voní,,po benzínu a petroleji :lol: Vše prostříknu, pak vytřít bavlněným hadříkem a lauf protáhnu cca 5x bore snake (hadem) a nakonec jednou hadříkem... AR čistím úplně stejně , ale tam používám Frog Lube clp (tekutý) a hadem protahují lauf tak 10x ...Používám pouze originál Bore Snake od Hoppe's protože mají hodně hustý kartáč.. Po vyčištění Frog lubem namažu kompletně závěr,závorník a uzamykací ozuby. Udělá to hodně konzistentní film, který trochu ztuhne,ale po prvním výstřelu zase zřídne . Nestéká,neodstřikuje, neváže prach ...Není nejlevnější ale myslím ,že s jedním balením 118ml tak 2roky vpohodě vystačíme... :lookround:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od havran » pát 07.9.2018, 8:11

Taková věda s čištěním glocka? Tož to ho nechci. Já mám naštěstí nějakou nenáročnou generaci, takže skoro nečistím. No a když už, pak na G co je po ruce, WD, Brunox, Balistol, CLP ale pozor, ne všechno naráz, vždycky co mě přijde pod ruku, nebo nahmátnu. Kartáčky, párátka, had, vatový tyčinky, hadr.
A když už je to fakt fakt moc, chodí do myčky na nádobí. Jen pozor na ženu, některá by na to mohly být háklivá.

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 03.8.2017, 16:25

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Asacra » pát 21.9.2018, 14:56

Ahoj, máte někdo tip na osvědčený tablety do myčky pro mytí glocka? :-)

Příspěvky: 16

Registrován: pát 17.11.2017, 11:49

Zbraň: G19

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od marius » úte 17.9.2019, 6:46

Má smysl rozebírat závěr za účelem čištění? Jak často?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Pepíno » úte 17.9.2019, 11:39

Já to dělám po každý návštěvě střelnice(čištění vč kompletní rozborky občas i vč. spoušťového mechanizmu). V průměru dám 150-250 ran. Asi to je zbytečný, ale mám pak lepší pocit. 8-) Jen pro info na střelnici chodim 1-2x za měsíc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od havran » stř 18.9.2019, 13:40

Pokud nestřílíš 5 tisíc týdně, pak to smysl nemá. Ale oni ti to stejně nedá, je to tak triviální a příjemná skládačka, že to stejně nakonec uděláš.
Dřív jsem ti dělával téměř každý čištění, pro tu Radosta pocit, že to je komplet.
Teď už na to seru, kver dávám do myčky a mám na háku. Čistím, v podstatě,až to začne špinit. Jinak nechávám "povýstřelovou patinu"

Příspěvky: 16

Registrován: pát 17.11.2017, 11:49

Zbraň: G19

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od marius » čtv 19.9.2019, 6:49

Dotaz byl myšlen tak, jestli po necelých dvou letech a 3000 ran, má smysl ten závěr preventivně rozebrat a vyčistit, i když pistole funguje bez závad a zápalník se v závěru pohybuje volně. Jestli je to zbytečné kašlu na to :D .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od S474N » čtv 19.9.2019, 10:32

marius: a nosis denne? Me by stvalo uz jen to, jak to spini odev a pripadne osobne jsem radsi za 100% spolehlivost, nez si ji zbytecne snizovat. Ale jinak dle vkusu kazdeho soudruha.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Lala » čtv 19.9.2019, 19:32

Nechápu, jak by mohl vnitřek znečištěného závěru špinit oděv?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od S474N » čtv 19.9.2019, 19:36

Lala: no protoze pokud je to uvnitr, tak se da logicky predpokladat, ze to ma i zvenku *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Lala » čtv 19.9.2019, 19:43

A jo, tak to jsem nepředpokládal, že by nečistil vůbec :) , řeč byla jen o rozebírání závěru.
Jednou za čas ho rozebírám a komplet vyčistím cca tak jednou za rok, jak říká satan, ohledně spolehlivosti abych měl klid :wink:

Příspěvky: 16

Registrován: pát 17.11.2017, 11:49

Zbraň: G19

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od marius » pát 20.9.2019, 8:49

Normálně čistím po každém střílení, ale nepřeháním to. Jen jsem chtěl vědět jestli to má vůbec smysl, nebo to nechat až budu někdy v budoucnu měnit pružinu zápalníku.

Příspěvky: 16

Registrován: pát 17.11.2017, 11:49

Zbraň: G19

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od marius » ned 24.11.2019, 9:18

Probral jsem to s odborníkem a to co píše Lala je při mém nástřelu optimální přístup. :D

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 04.5.2023, 15:13

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od nimha » pát 08.3.2024, 15:21

Ahoj,

mám nově glocka (G45), je to moje první zbraň a řeším, jak ho rozumně (= ne zbytečně moc, ale ani ne moc málo) čistit.

Prošel jsem toto vlákno, též dloouuhé vlákno na Zbraně.kvalitně (ale tam je to spojené na všechny možné zbraně vč. dlouhých).

Mám pořízeno: mosazné vytěráky (kartáče); na tu tyčku lze též našroubovat oko na patche (hadříky) nebo trn na patche; dále mosazné kartáče na vnějšek hlavně, 2 bore snaky (od CZUB a čínský z Ali - vypadají úplně stejně 8-) ) a nějaký kartáčky na zuby.
Jako čistidlo / mazadlo mám Brunox. Mám k tomu i olejničku s jehlou na raily.

Střílím FMJ od SB, tak 50-100ks, plánuju chodit střílet tak jednou za tři týdny.

---

No a teď jak často a co čístit :?:

Zatím to mám tak, že po střelbě provedu základní rozborku a 5x protáhnu hlaveň hadem.
(mimochodem, strkáte někdo hada do zbraně bez rozborky, vyhazovacím okénkem?)

Doma, ne nutně ten den, provedu základní rozborku.
1. Prostříknu hlaveň brunoxem a nechám chvíli působit. Pak to protáhnu hadrem na očku.
2. Následuje další postříknutí a potahování mosazným kartáčem.
3. Ještě jedno postříknutí, pro zpestření protlačuju hadr trnem, dokud není čistý.
(4. poslední stříknutí do defacto čisté hlavně a protažení hadrem pro lehké promazání)
Výše uvedený postup odpovídá návodu výrobce.

No a tím jsem zatím skončil, jelikož jsem zatím střílel jen 2x :-)
Beru to tak, že tohle (vnitřek hlavně) by se mělo čistit asi nejčastěji, ne? Má ale smysl to dělat po každé střelbě, zvlášť když je nástřel do 100 nábojů?

V úvaze o dalším čištění vycházím opět z manuálu ke zbrani - je otázka, jak dělat často...

HLAVEŇ ZVENČÍ
Opucovat hlaveň plast. kartáčkem s trochou brunoxu zvenčí všude tam, kde jsou nečistoty. Pak otřít hadříkem do čista a lehce máznout hlaveň vč. komory (? - někdo uvádí jen hlaveň a horní čelní hranu komory) zvenčí a dále též plochu mezi ozuby čistým mastným hadříkem.

ZÁVĚR
Vyčištění vodících drážek závěru, přední části vnitřku závěru a hran otvoru v závěru (vyhazovací okénko / otvor pro uzamykací plochu hlavně v závěru) plast. kartáčkem s trochou brunoxu. Dále pak čelo závěru a prostor po ozubem (drápkem) vytahovače. Pak vytřít do sucha a čista. Následně lehce kapkou oleje máznout vodící drážky závěru (? jinde se zase uvádí, že se mažou vodící lišty v rámu) a vnitřní plochu v přední části závěru.

RÁM
Vyčistit případné nečistoty (já tam ale mívám jen hliníkové piliny ze školních nábojů když suším) a máznout kapkou oleje místo styku zadního konce spoušťového táhla a stojiny spouště.


Předem děkuji za Vaše komentáře.


Čištění zbraně zvenčí zatím neřeším :-)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz