Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Int1m1thy » stř 25.11.2015, 17:58

Jurda no vidis a ja sem ukoncil clenstvi... protoze vystupy a nazory pana Karaska a jeho myslenkove pochody rozhodli jestli setrvat nebo ne.

Kdyz to vemu matematicky tak 1887 clenu na 300.000+- drzitelu neni ani 1% podpora !!! a pokud bude +- soucasny narust tak 1% bude nekdy konec 2016 - zacatek 2017

Zameril bych se na PR a vyber lidi co budou reprezentovat navenek LEX... a lidi urcite nechteli aby LEX platil pravniky, ale aby byli v ramci kraju zajisteny a zverejneny kontakty na ,,dobre´´ pravniky v pripade nouze... A na venek prave LEX tak pusobi na lidi ze to tak je, ale pak zjisti ze ne. Pak lobbovani spolecne s firmama zabivajici se zbranema zavrhujete, protoze by to vypadalo blbe, i kdyz bych rek ze kontakty co ma nejmenovana firma by nebyli na skodu. Pride mi ze misto toho, aby ste se rvali jako pitbull za drzitele, ste nasadili taktiku masivni letakove kampane...
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » stř 25.11.2015, 18:40

intimithy:
co se týká Davida Karáska, pokud sleduješ i FB a účastníš se diskuzí (nejen) pod jeho články, máš možnost ovlivňovat svým názorem i to, jak bude kdo z LEXu vystupovat. Interakce. Porstě když něco neodpovídá tvé představě, máš lepší,kvalitnější,přesnější,aplikovatelnější názor a návrh na změnu, napiš to tam. Nebo napiš konkrétnímu člověku. Všichni se neustále vyvíjíme a učíme se z vlastních i cizích chyb. Nikde není řečeno, že si tvou připomínku někdo nevezme jako dobrou. Každý máme šanci posouvat nejen sebe, ale i ostatní kolem nás dál. Třeba by byla zrovna tvá připomínka natolik dobrá, že by pohla Vesmírem. Nemyslím to nijak zle, prostě to tak je a myslet si, že dobře míněná věta či slovo nebo gesto nic nezmůže, je jen předem zahozená flinta do žita. Jen je třeba tu větu říct. Nahlas.

Je to pro každého. Každý z nás může něco udělat. Každý z nás může něco říct. Každý z nás může být aktivní i bez LEXu. Třeba tím, že šíříme osvětu o držení zbraní. Třeba tím, že vyvracíme smyšlenky těch, kteří se sami v sobě nevyznají a považují zbraně za špatné. Třeba tím, že učíme své děti zacházet se zbraněmi. Třeba ale i tím, že podpoříme jinou skupinu, která dělá o něco málo víc než já sám. A že není práce LEXu vždy vidět? Jo, i já bych byl rád, kdyby někdo od nich vystoupil veřejně v televizi a na plnou hubu řekl: My, LEX, jsme letos zařídili, že všichni máme navždy zbraně a nikdo nám je nemá právo vzít.
Že se lidé z LEXu občas chovají jako supertajná organizace, která něconěkdenějakněkomusněkým atd ?? No a co? Každý člen má šanci to na VH nadhodit a prosadit změnu. Vždyť už tady i dřív proběhla nějaká ta akce (tuším čekanická iniciativa), která měnila a změnila. Tak má každý možnost šlápnout do toho a něco nového vytvořit, či starého změnit. Drtivá většina z nás se jen veze a snaží se pomoct alespoň příspěvkem, drobnou pomocí, osvětou, prostě morálně. Svět ale patří těm, kteří dělají nebo umí zařídit. Takže pokud LEX umí zařídit, tak ať to klidně dělá jako supertajná lóže. Já se rád svezu do doby, než nenajdu možnost sám za sebe také pomoci víc, než dosud dělám. Sám s ostatními, protože v jednotě je síla.

A teď ještě jednu věc zmíním.
Co mi to přinese? Já, pokud nenajdu odpověď a přesto všechno vnitřně cítím, že mi na tom záleží, si řeknu: A co mi to odnese?? Tři stokoruny ročně, chvilka potřebná k převodu financí, občas přečtení článků (občas častěji). Tři kila mne momentálně nezruijnují (i když jsou chvíle, kdy je pro mne 300Kč hodně peněz), psychickou újmu žádnou necítím, pocit sounáležitosti k "nějaké skupině" u mne v tomto případě nehraje významnou roli, nikomu nemusím skládat účty za své členství. A víte co? Raději dám tyto tři stokoruny na LEX, než na pochybnou charitu někde v obchoďáku.

Na závěr, a slibuji, že už toho psaní zas nechám, jen jedno. Vždy je dobré, když má člověk alternativu - možnost volby. Pokud někdo vytvoří jinou organizaci či uskupení, které se bude snažit aktivně ochraňovat mne držitele, poctivě zvážím, zda podpořím LEX či třeba českou "nra". Do té doby podpořím LEX, i když s lidmi z této organizace ne pokaždé souhlasím.

tomík

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » stř 25.11.2015, 19:24

Intimithy - najdes nekde oficialni tvrdsi vyjadreni na restrikci samonabijech zbrani, nez vydal LEX?
Nedostal jsi snad nekdy kontakt na prvnika?
Znas snad nejakyho proverenyho? A podeilil ses o nej...
Nejvic kecu maji totiz vetsinou ti, co nejmene vedi :-(

Kdo je clenem LEXu, ten ti potvrdi, ze na foru to zije - mimo jine treba tim, co kdo uz udelal... Koho, jak a proc pslovil apod...

COS UDELAL TY?

Pitt> Cislo na Foxe je ale snad nekde zverejnene... I kdyz Pravda - mozna jen v clenske sekci...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Int1m1thy » stř 25.11.2015, 19:50

Ja cislo na Foxe mam pokud je jeste aktualni, ale Zlin..., vsechno to jenom komplikuje...

Kdyz sem chodil na forum tak tam byl tak jeden prispevek za tejden a to jeste nakej link od admina... nejvic to tam zilo kdyz se vybirali novy karticky... jestli to je ted jinak nevim.

Co sem udelal a neudelal sem uz napsal nekomu jinymu.

Ano vyjadreni na restrikci je pekny, ale vyjadreni karaska na zabaveni z duvodneho podezreni je zajmavejsi zkus si to precist...
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » stř 25.11.2015, 21:02

Netusim co se "na pozadi" deje, ale v "popredi" toho moc nevidim. Nicmene uprimne priznavam, ze se nejak nezajimam - sleduji pouze FB, kde to spis bezi na tema "co noveho u pana Pekarika".

Jen jsem si tak nejak uvedomil jednu vec - jak je mozne, ze pitt zvedne telefon a nekolik minut si pokeca s Bublanovou pravou rukou na dane palcive tema? Jak je mozne, ze zvedne telefon a ma domluvenou schuzku s jistou nejmenovanou osobou (necham na nem, jestli se pochlubi). Oboje stalo pouze a jenom ZVEDNOUT TELEFON a zeptat se. Dela tohle realne nekdo z LEXu?

A kdyz jsem o tom dneska premyslel, tak jeste jedna vec - proc kdyz se cokoliv semele, tak je prvni v televizi Andor Sandor? Proc tam neni nekdo z LEXu? Nebo se opetovne nepodarilo za ty roky nikam probojovat? To je teda fakt smula, kdyz uvazim, ze teda vyse uvedeny clovek zvedne telefon a bez problemu si domluvi schuzku...?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » čtv 26.11.2015, 8:29

To se mi libi, jak lidi napadaj, co by se melo, ze ten se nekam dostal...
Neni to nahodou duvod vstoupit a makat, aby se to tam posunulo, kdyz se tak jasne vi, ze to jde? :-)

Taky jsem dneska rano premejslel... Nad tim, ze vlastne otazka: "a co mi to prinese" je uplne zvrhla... Asi jako by se chlapi, co sli do valky ptali, co mi to prinese...
Odpoved je NIC... Pro nekoho, kdo nebude chtit nic delat, tak par slev... Tem ostatnim jen praci, premejsleni, aktivitu... Koordinovane s ostatnima podobnejma lidma.
Jestli mate nekdo nejaky kontakty (nebo je dokazete ziskat), oslovujte je, jednejte. Je uplne jedno, jestli jako clenove nebo ne... O to totiz vubec nejde.
Jestli mate nekdo nejaky kontakty a chcete se podelit, podelte se...
Ale je hrozna otrava chodit kazdej den do prace, po vecerech si psat s politikama, mezi tim ty veci resit i pres den a praci nestihat, kaslat na rodinu a pak poslouchat priblbly reci od lidi, co si nic z toho poradne nezkusili, pritom pokud se to podari, tak se svezou...

Jinak priklad...
V pul treti nad ranem (ano, i v te dobe se pracuje) se zverejni clanek na nasich strankach...
V 8:30 rano uz ho sdili Firearms united, kde jen jejich FB sleduje 12.000 lidi, ale hlavne vsechny podobne organizace v zahranici a ty jej siri dal... Ale jinak se nic nedeje...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » čtv 26.11.2015, 8:46

cmk: me je to popravde pumpicka, sam jsem se x krat presvedcil o tom, ze co si clovek "nezaridi" sam, to nema. A taky jsem se sam presvedcil, ze staci malo k naprave (modri vedi a zbytek si muze procist forum).

A pokud vim, nikdo tu neresil to, co mu to prinese (urcite ne z hlediska slev).

Jen mi proste prijde, ze z meho "venkovniho" pohledu je Lex malo videt, respektive vubec. Ono normalni lidi nectou FB LEX a uz vubec ne jejich buletiny. A placat se po ramenou navzajem mezi strelci je sice super, ale nevim jak moc efektivni z hlediska dosazeni cilu...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 10:27

cmk:
Vidis, ja si zase na druhou stranu myslim, ze premyslet nad tim, co mi ma cinnost prinese je podstatne vzdy. Tady treba to, ze mohu drzet zbran. Nemusi mit kazdy hned na mysli financni ci materialni vyhody pri nakupech, zavodech, jinde. A myslenka neni zvrhla. Zvrhle je jeji propagandisticke zneuziti. At uz kteroukoli stranou.

Je mi líto, že se do LEXu lidé neženou tak, aby měl LEX za poslední tři roky alespoň desítky tisíc členů, ale upřímně, kde je tedy zakopaný pes?? Já za sebe mohu s klidným svědomím říct, že prakticky při každém osobním hovoru, s lidmi se zájmem o problematiku, hovořím i o možnosti registrace do LEXu. Ale co dělat víc, když i zainteresovaní a obeznámení lidé pochybují a mají víc otázek, než nabídnutých rukou k pomoci?

Příspěvky: 35

Registrován: úte 25.8.2015, 11:45

Zbraň: CZ83, Ruger SP101

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od dfgdsster » čtv 26.11.2015, 11:01

A co jako chcete po organizaci se 1400 cleny? Tohle nejsou odbory s desetitisici lidi, ktere si z clenksyh prispevku plati predaky a cely aparat, ktery v naplni prace nema nic jineho nez se starat o to, aby byly odbory slyset.

Vase pozadavky na takhle malou organizaci jsou absurdni. A misto toho, abyste prispeli svou troskou a pomohli to zlepsit, tak akorat kibicujete.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 11:26

dfgdsster:
vztáhnu to na sebe. Přináším trošku do mlýna, platím příspěvky, agituji, vysvětluji. Sice po svém a za sebe, ale pro lex a pro ostatní. Zároveň i "kibicuji". Je to špatně, nebo dobře?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » čtv 26.11.2015, 11:38

dfgdsster : sorry ale členská základna 1400ks není "omluva" já se od počátku ptám jaká je činnost a jaké jsou viditelné výsledky. Aby bylo jasno.....já sdružení LEX nezavrhuji, jen a pouze se ptám po viditelných výsledcích. Odpověď "podívej se do trezoru" mi přijde stejná jako - občanské sdružení pro integraci s dotacemi v řádech mil. - "jaké jsou vaše výsledky?" - "poradili jsme XY imigrantům jak tu žít" - přijde ti to jako viditelný výsledek?

Já bych se spíš zamýšlel proč LEX si nedokáže členy udržet? - jak psal CMK poměrně dost se to tam motá a napadá mě jestli to není právě kvůli "neviditelnosti" LEXu.
Zatím jediný kdy jsem LEX veřejně zaregistroval, tak to bylo u Jílkové a tam to byl teda výbuch. Chápu že záměr byl vystupovat slušně a seriosně, ale poslat tam někoho, kdo se zakoktá při prvním dotazu Jílkové mě přijde jako sakra velkej fejl.

Příspěvky: 35

Registrován: úte 25.8.2015, 11:45

Zbraň: CZ83, Ruger SP101

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od dfgdsster » čtv 26.11.2015, 12:59

reddog: proc to vztahujes na sebe? Jsi clenem? Jsi. Prispivas? Prispivas. Take kibicuji zevnitr a z velke casti kibicovanim zevnitr se muze celek posunout.

Konstruktivni kibicovani zvenci by bylo taky fajn. Jen pochybuji, ze se za konstruktivni da povazovat pristup napr.: "LEX neni videt, nema cenu do nej lezt."

Pitt: pokud vim, tak clenove Lexu se angazuji ve svem volnem case. Nikdo ja za to neplati, neposkytuje nahradni volno (prosim o opravu, jestli se mylim). Presto organy statni moci Lex registruji a komunikuji s nim. Na de facto dobrovolnickou organizaci to neni spatny vysledek. A ze je Lex pod rozlisovaci schopnost medii? Ze jeste neprosadil volnejsi podminky na udelovani vyjimek na Acka? A co bys chtel po tak male dobrovolnicke organizaci? Souhlasim, ze 1400 clenu, tj.mala clenska zakladna, neni omluva. Je to totiz problem. Diky tomuto problemu Ty nevidis vysledky, jejichz "nevideni" Ti pro zmenu brani zvetsit o svou osobu clenskou zakladnu a pomoci tim resit problem, ktery Ti brani pridat se k Lexu. Vidis to zacykleni?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » čtv 26.11.2015, 13:28

ja v tom zacyklení nevidím.
možná jen zacyklení LEXu......jsou si vědomi malé základny členů a jejich časté obměně.
Co dělá proto aby si stávající členy udržel?
je někde informace jakým způsobem spolupracují s partnery? - nebo je to partnerství jen ve formě slev?
nebo LEX společně s partnery vytváří ten tlak? - proč o tom není nikde ani zmínka? na mne to spíš působí jako na člověka z venku že se vlastně jedná jen o sponzoring a přitom prodejci zbraní mají stejný zájem jako střelci.
A to se nebavím o partnerství s dovozci a výrobci zbraní - ti teprve musí mít kontakty a umění vytvořit tlak - stačí se podívat kdo a jak zbrojí PČR

p.s. co ti přijde jako konstruktivní debatování? jako " jsem v lexu, protože mám v trezoru zbraně?" nebo snad " jsem v lexu, protože jsem střelec?"

nebo dotazy co se vlastně děje, protože z venku to vypadá že se nic neděje?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » čtv 26.11.2015, 14:10

Já jsem třeba v Lexu, protože mi přijde lepší i když se člověk baví s osobou neznalou problematiky říkat - mám zbraně, jsem střelec, je to můj koníček, ale zároveň je mám i na svou obranu - a jsem členem MujGlock.com (Sdružení majitelů a příznivců zbraní GLOCK) a zároveň členem sdružení Lex (sdružení na ochranu práv a majitelů zbraní)

Než říct jen jsem střelec - a nic víc - bez dalšího vysvětlení. Protože to si pak normální lidé či pacifisté vykládají jako - máš zbraň ? to si policajt ? nebo nájemný vrah ? ... etc.


Takže pro mne osobně pocitově mi přijde, že být členem Lexu = být mezi majiteli zbraní, kteří jsou Ti slušní. (i když to samozřejmě je můj pocit a nemusí to být pravda)

A osobně jinak souhlasím s tím, že LEX je málo vidět, má málo členů.
Na druhou stranu - asi je málo iniciativních členů, co by něco "zdarma" "ve svém volném čase" vytvářeli .. domlouvali, chtěli změnit... většina členů bych řekl že je "stádového" typu. Že čekají, co se stane. :D
Naposledy upravil(a) U.I. dne čtv 26.11.2015, 14:14, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » čtv 26.11.2015, 14:13

Sorry Pitte, na operativni filosoficke diskuze ted neni cas...
Snad jen jednu strucnou vetu: "clenove, kteri realne makaji, neodchazeji".
A druhou - s partnery je to jako s nutnou obranou... S kazdym neco... Nekde slevy, nekde spolecny postup, nekde ceny...

Pro klid Vasi duse: http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/223 ... ni-situaci

PS: ve snemovne se asi neda ulozit zbran "na brane", co? :-(
Naposledy upravil(a) cmk dne čtv 26.11.2015, 14:17, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » čtv 26.11.2015, 14:17

No Honzo nevím, u soudu jsem se zbraní byl - tam mají trezory, či úschovu. Ale do sněmovny nevím - co jsem slyšel tak poslanci normálně "nosí" i vevnitř :)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » čtv 26.11.2015, 14:18

Tak to nejdriv za 2 roky :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » čtv 26.11.2015, 14:18

honzo v poho ....... chápu, ale nejsi v tom sám.....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 14:23

dfgdsster:
Vztahuji, precti si, cos napsal.

Honzo,
Ten post je fajn. Predpokladam, ze se bude postupne rozvijet o vysledky z jednani. To je totiz to, co muze praci nekterych clenu lexu vice zviditelnit.

Marku,
Jo, je to v duchu toho, co padlo dnes v hovoru.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » čtv 26.11.2015, 14:24

Oni i ostatni maji prace dost... Nejen predstavenstvo, ale i KK a clenove - ti aktivni.
Bohuzel jsme vsichni v prve rade povinnovani vym zamestnavatelum, kteri nas plati...
Presto resime spoustu veci pres den, spoustu po vecerech a nocich... Kdy jsme "povinnovani" zase rodinam...
Na rozdil od tech *** (ja to nebudu rikat nahlas, nechci byt sprosty), kteri nas chtej zariznout a delaji to za nase vlastni penize v ramci sve prace.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz