Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » čtv 26.11.2015, 16:13

Tamtamy se ke mě doneslo od nečlena LEXu, že LEX shání "nějaký" spolehlivý kontakt.

A proč já jako člen o tom vůbec nevím ?

Bylo by asi dobré, pokud chce LEX nějakou součinnost od členů nebo třeba i nečlenů - aby Tyto informace byly nějakým kanálem šířeny. Například hromadný email členům ?

Neříkám, že zrovna já tento správný spolehlivý kontakt mám či znám, ale řekl bych, že když máme těch 1400+ členů - že by bylo dobré alespoň rozhodit sítě.

Takto to vypadá, že existuje ještě skupina vyvolených takzvaně LEX v LEXu, kteří jsou zasvěcení a zbytek ne ?

Forum LEXu denně nesleduji a věřím, že to nedělá ani většina dalších členů. Občas přečtu bulletin, který mi přijde do mailu - tímto tak má informovanost a iniciativa končí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 16:22

Honzo,
Tak představenstvo má určitě hodně práce, mnoho o ní nevím, ale je pravda, že nejsem aktivní v hledání. Za KK tady máme tebe - předsedu KK, Frantu hodně lidí nejen odsud taky dobře zná, Aleše Horáka já osobně nejen neznám, ale nějak jej ani neumím zařadit (nic divného, nejsem ve světě střelecké veřejnosti příliš aktivní a dovolím si říct, ani známý). No a aktivní členové je docela široký otevřený pojem, o kterém si nelze než přát, aby nejen rostl a kvalitněl, ale aby byl víc zmiňován a podporován. Občasným čtením lex fora nebo i z některých komentů na fb lexu mi to tak bohužel nepřijde, ale zjevně asi nejsem vhodný vzorek k tomu, abych to uměl správně posoudit.
Jako předseda KK máš asi i dost starostí s vnitřními věcmi, takže si dovolím říct, že se pohybuješ mezi mlýnskými kameny. Nezávidím ti to. Jen chci říct, že informace od tebe beru jako již přefiltrované a upravené pro obyč lidi (jako jsem asi i já).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » čtv 26.11.2015, 17:15

Jenze tohle by nemelo byt pro klid "nasi" duse, ale pro klid "duse vasich clenu".

Za me osobne tleskam, protoze takovy zpusob by mi jako potencionalnimu clenu prisel zajimavy a urcite bych to uvital. A ani tam nemusi byt konkretni veci typu "prave tlacime na poslance XY". Ono ne nadarmo se jinde delaji denni svodky (a to i v korporatnim sektoru!).

Nicmene co me udivilo, ze clen ani nevi, ze se neco deje. Ze se shani nejake kontakty. Tady by to chtelo asi jeste dost zapracovat. A z meho pohledu i na sebe-propagaci. Ano, je to furt dokola - vim, ze chce byt LEX apoliticky a dalsich X duvodu (z meho pohledu spis vymluv), jenze sakra borci! Na jednu stranu nechcete nikomu pokrivit vlasek (aby se neurazil?), ale zde je nutno zaujmout jednoznacny nazor, ten prezentovat a za tim si jit. V tomhle si myslim ma NRA navrch, protoze proste na tohle oni maji koule!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 19:38

Stejne mi tak neco rika, ze nejaka podobna diskuze tu uz drive probihala.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » čtv 26.11.2015, 19:41

Ma pravdu predseda! Je to opravdu velmi zajimave cist veci z roku 2012, je to takove nastavene zrcadlo po trech letech:
:arrow: novy-clen-lexu-ocekavani-t8197.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 26.11.2015, 19:42

Jo jo, to jsem mel na mysli.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 2:45

Nemam pocit, ze by se zasadne (i stredne zasadne) menil postoj... jen clenu je naaaasobne vic a rosteme... Za tento tyden vic, nez leckdy za mesic a vic, nez pred par lety za rok...

No nic, jdu si zasluzene lehnout, zitra (teda dneska) by mohlo byt veselo...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » pát 27.11.2015, 6:33

Tak pak je jen dobre, ze tech lidi pribyva. Sice drive bylo slyset hlasy nekterych odborniku z lexu o tom, ze to neni o kvantite, ale o kvalite. Ja si od zacatku myslim, ze to je sice hezke, ale z vetsiho poctu se tech kvalitnich vyprofiluje vic, nez z mensiho mnozstvi. Kor kdyz i za tech par let je videt, ze drtiva vetsina spise agitovala v soukromi. Navic predpokladam, ze vice penez za prispevky je stav mnohem lepsi, nez stav s mene penezi. Ty penize je treba videt v propagaci vsech clenu, byt je nyni ta kancelarina narazove narocnejsi. Snad nebudou novi clenove muset cekat na prijeti a sve prukazky prilis dlouho. Zelezo je dobre kout, dokud je zhave.

Za nas za vsechny si preji, aby vlna novych clenu nepadala a aby zustala stale vysoka.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 7:09

Mezirocni prirustky asi budou pekne, kdyz se z nejakych 500 v roce 2012 skocilo na kolik, rekneme 2000? Na druhou stranu se porad nejedna ani o 1% lidi se zbrojakem? Navic osobne stale nechapu jednu vec - ti lidi to delaji zadarmo, tak proc se ty penize nepouziji treba na nejakou VELKOU reklamni kampan. Jde o to dostat LEX do podvedomi cele verejnosti a nejenom majitelu ZP, ti se totiz potom prihlasi sami.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » pát 27.11.2015, 7:46

Mám obavu, že opravdu velkou reklamní kampaň neutáhne z příspěvků ani 5000 členů.
Jako důležité vidím překonání dogmantu nespolupráce se zbrojovkami.Jejich případný sponzoring je klíčový pro opravdu zásadní rozvoj..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 8:21

reddog píše:Tak pak je jen dobre, ze tech lidi pribyva. Sice drive bylo slyset hlasy nekterych odborniku z lexu o tom, ze to neni o kvantite, ale o kvalite. Ja si od zacatku myslim, ze to je sice hezke, ale z vetsiho poctu se tech kvalitnich vyprofiluje vic, nez z mensiho mnozstvi. Kor kdyz i za tech par let je videt, ze drtiva vetsina spise agitovala v soukromi. Navic predpokladam, ze vice penez za prispevky je stav mnohem lepsi, nez stav s mene penezi. Ty penize je treba videt v propagaci vsech clenu, byt je nyni ta kancelarina narazove narocnejsi. Snad nebudou novi clenove muset cekat na prijeti a sve prukazky prilis dlouho. Zelezo je dobre kout, dokud je zhave.

Za nas za vsechny si preji, aby vlna novych clenu nepadala a aby zustala stale vysoka.
Tak tak...
Stale plati - je to primarne o kvalite... Kdyz ve sdruzeni, ktere ma 100 clenu bude 20, kteri budou schopny drit, je to lepsi, nez kdyz tam, kde je jich 10.000, tak je jen 10 lidi ochotnych drit...
Ale je taky pravda, ze ve finale se ty vztahy se zahranicnimi partner a cesty za politiky do horoucich pekel (nebo do Bruselu) zvladaji lepe, kdyz ti co drou, dostanou aspon zaplaceny cestak, pripadne si mohou zaplatit nejaky pravni rozbor, monitoring medii apod... :-)
Kazdopadne - pokud to nekdo zvladne lepe, udela sdruzeni, ktere bude mit vic clenu, nez 1% vsech strelcu a bude makat v zajmu tech i tech 99%, pak pred nim smeknu a budu mu prat jen vse dobre. Do te doby jsou teorie o poctech a jak by se to dalo delat lepe jen elektronicke hospodske reci na forech...
Docela by me zjimaly konkretni navrhy. Jak si treba Parez predstavuje tu formu spoluprace... Jestli nam ma dat treba zbrojovka jako million jako sponzorsky dar apod... To by nas pak vsechny statni organi brali urcite vazne, protoze urcite nekopeme ze cile nejakeho konkretniho komercniho subjektu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » pát 27.11.2015, 9:08

cmk: tak sponzoring je vcelku běžná věc.Není to nic dehonestujícího ani kriminálního.Pochybuji, že by musel LEX u poslanců lobovat za nákup pistolí do eráru.
Navíc mi připadá trošičku pokrytecké, že spolupráce s prodejci nevadí, ale s výrobci je tabu..
Ale to bychom mlátili již několikrát vymlácenou slámu :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Int1m1thy » pát 27.11.2015, 9:47

CMK: Sry ale 10 schopnejch lidi udela diky prispevkum od 10.000 lidi vic nez 20 ze 100, kdyz nemate jiny zasadni prijmy... pride mi ze vubec nechapes a ne jenom ty elementarni veci snad ve vsem co stim souvisi... Podle toho taky ten vas spolek vypada... a hlavne je videt ta preference kvality nad kvantitou :D Karasek FTW !!!
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » pát 27.11.2015, 10:12

Tak možná je pan Karásek lepší diplomant než tiskový mluvčí.
Hned bych ho proto nezavrhoval a nehaněl.
Akorát by stálo za to popřemýšlet o osobě,která bude LEX prezentovat v médiích více profesionálněji..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 10:37

Prijde mi, ze se resej veci, ktery vubec nejsou podstatny, zdrzujou od podstatny prace a kdybyste ted radsi koukali 30min na prenos z PSP, mozna byste resili neco jineho :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Steiner » pát 27.11.2015, 15:32

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od jry2000 » pát 27.11.2015, 15:46

16:12 :)
Lajte mi lhu-li

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 18:05

Dneska probehly 2 nezavisle "akce" (resp. vyusteni 2 aktivit)...
Jednu jste jiz nasli :-)

Druha zatim neni nikde rozumne zgrabnuta, tak zatim jen takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=mByCmk6vepU

Prvnich 20s neslysytelny zvuk, pak jen slaby - az na to narazim ve vetsi kvalite, hodim v lepsi kvalite.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Steiner » pát 27.11.2015, 19:52

cmk: z jednání PSP vždy existují stenoprotokoly ;-)

http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot ... 142.htm#r4

vpravo dole klikat na "Další"

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 20:14

:-)
Skoda, ze se obstruuje kvuli EET... Jen schvalit program snemovny je temer nemozne :-( Natoz se dostat k projednani usneseni...
Navrh usneseni píše:Návrh usnesení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k zpřísnění podmínek pro obchod, kontrolu, nabývání a držení zbraní navrhovanou směrnicí Evropské komise
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje nesouhlas se záměrem Evropské komise zpřísnit kontrolu, evidenci, nabývání a držení zbraní, které jsou drženy a užívány legálně v souladu s vnitrostátním právem členských zemí Evropské unie.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise zasahovala do funkčního systému kontroly, evidence, nabývání a držení zbraní a střeliva nastaveného právním řádem České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje podporu vytvoření všech funkčních opatření, které povedou k potírání nelegálního obchodu, nabývání, držení a jinou manipulaci se zbraněmi, střelivem a výbušninami.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise v reakci na tragické události spojené s teroristickými činy v Paříži perzekvovala členské státy a jejich občany neoprávněným zpřísněním legálního držení zbraní.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky deklaruje, že každý občan České republiky, který splní stanovené zákonné podmínky České republiky, má právo držet zbraň a odmítá represi zákona dbalých občanů České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá plnit zcela vágní opatření Evropské komise, které vedou k potlačení práv občanů České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky pověřuje předsedu vlády České republiky, aby podnikl všechny právní a diplomatické kroky k zabránění přijetí takové směrnice, která by narušovala český právní řád v oblasti obchodu, kontroly, nabývání a držení zbraní a tím zasahovala do práv občanů České republiky.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz