Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 20:33

cmk: no jeste, ze nam neberou i to misto na ty elektronicke hospodske tlachy *40* Mimochodem, ac se to nezda, tak pred tebou smekam, jako jeden z mala clenu LEX tady realne vystupujes, ctes a vysvetlujes. Na stranu druhou je to docela smutne, ze tam pracuje tak uzka skupina lidi. Jakykoliv dilci uspech je super, jen by se mohlo dat vedet (to je prave ten konkretni navrh na zlepseni), ze toto je prace Lexu. Pripadne co jsem zminoval vyse.

Mimochodem dalsi poznatek "zvenku" - to, ze se nevyuziva komunikacni kanal (hromadne emaily) se cleny je vec jedna, ale proc se v konkretnich pripadech "ceka na nekoho, co zna tamtoho". Ono kolikrat staci jen zvednout telefon a tu schuzku si naslepo domluvit.

Parez: ja ti nevim, ale 5000x300 mi vychazi 1,5 mio rocne a za to by se dala krasna kampan udelat. A realne i za mene...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » pát 27.11.2015, 21:31

Hele, já jsem jen hloupá řepa, ale myslím si, že členství v LEXu by mělo být v zájmu VŠECH držitelů ZP. Vždyť těch pár členů se aktivně, nebo pasivně ( jako členská základna ) podílí na udržení práva vlastnit i v budoucnu zbraň(e) i pro ty ostatní,kteří zatím nejsou členy.
300 korun ročně je směšný obnos, proto nechápu, proč se prostě střelci dohadují, zda být, nebo nebýt členem a co to kterému z nich přinese.

Jak už tady bylo zmíněno, sto tisíc členů má mnohem vyšší váhu, než patnác set členů. To opravdu někdo nechápe, že za rok se můžeme třeba sejít na fóru kaktusářů, nebo na fóru majitelů praků ?

Zaplatit tři kila, stát se členem, začít nějak pomáhat, nebo jen přispět, ale posílit členskou základnu není přece nijak složité.

Přijde mi, že tady vládne nějaká nevraživost mezi členy a nečleny a protože Franta je v LEXu a já nemám Frantu rád, tak tam nepůjdu ( i když bych docela rád přispěl a stal se členem ) :bomb:

Lidi nehledejte stále "co za to"? Berte to jako šanci udržet na uzdě snahy EU a nejen jí, docílit tady stavu, jaký je třeba v Británii.

A víc lidí opravdu víc zmůže a má větší sílu. To věděl už Svatopluk.

Řepa
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 21:43

Repa: a co kdyz je to o tom, ze Frantu mam rad, dokonce si s nim i dobre pokecam, jen se mi nelibi to, kde je? ;-)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » pát 27.11.2015, 21:58

Pane S474Ne, já vím že je to utopie. Ale všichni by měli mít stejný cíl. Nedovolit, aby o nás rozhodli v EU jen proto, že je nás málo a že jsme málo vidět.

Není přece těžké pochopit, že když to proserem, tak do toho spadnou bez rozdílu všichni.
I ten Franta, ale i Vy a i já. A pak bude jedno, že jsme pěkně pokecali, pak už bude jen " jak by to asi dopadlo, kdybychom tenkrát, když jsme ještě měli zbraně byli jednotní".

A je fakt smutné, že se tady škubeme a přemýšlíme o členství v LEXu, když nám může právě tohle zajistit svobodu i v budoucnu. A pokud něčí Ego řve a nedovolí svému majiteli vstoupit do LEXu třeba jen proto, že nebyl zakládajícím členem, je to chujovina.

A v EU si někdo mne ruce, že jsme tak pohodlní, že si necháme pěkně zlehka sebrat právo na zbraň, které vlastně máme jen pár let.

Vlastně to vypadá, že je to většině držitelů ZP úplně jedno. Jinak bychom tohle přece neřešili.

Řepa
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » pát 27.11.2015, 22:07

"Vlastne to vypada, ze je to vetsine drzitelu ZP uplne jedno"

Ai proto je dobre, ze se o tom hovori a prave proto by bylo lepe, kdyby to bylo i videt. Nekdy je treba stojatou vodu rozhybat v potucek, aby pak jako reka trhala brehy a nakonec zalila a zavlazila siroke lany.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení Lex

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 22:25

Řepa: a kde pane Řepo berete jistotu, ze pouze tato jedna jedina cesta vede ke kyzenemu konci? On je snad LEX jedinou alternativou? Jediny, co nas spasi...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 22:59

S474N píše:Repa: a co kdyz je to o tom, ze Frantu mam rad, dokonce si s nim i dobre pokecam, jen se mi nelibi to, kde je? ;-)
On je Lex jedinou alternativou, ktera nas spasi?
Pouc nas :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 23:06

cmk: pokud nectes co zde pisu, tak se obavam, ze se dal neposunes *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 23:11

Pokud nectes, co zde pisu, tak nemuzes pochopit, o co se to cele za posledni tyden posunulo a proc ;-) A proc ne :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2015, 23:29

Takze za posledni tyden se to posunulo vice, nez za predchozi tri roky?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » sob 28.11.2015, 8:34

Každý můžeme vidět na LEXu 1000 a 1 much.
Ale LEX je jediné sdružení tohoto druhu v ČR, které funguje,o kterém je slyšet z úst zákonodárců a které má navázanou vnitrostátní i mezinárodní spolupráci.Ačkoli to není "vyvěšeno na každém telegrafním sloupu", je za tím spousta užitečné práce a patří za to pochvala před nastoupenou jednotkou a díky!
Pokud kdokoli chce něco změnit,zlepšit atd. ať vstoupí, přesvědčí většinu a hurá do toho.
Nebo si může založit vlastní sdružení a dělat to lépe :wink:

EDIT: a jdu LEXu poslat mimořádný příspěvek :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » sob 28.11.2015, 9:19

Parez: pripadne si nemusi nic zakladat a jen konat... *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Piggy » sob 28.11.2015, 10:17

Poslankyně Černochová včera ve sněmovně přečetla celý dopis LEXu a navrhla usnesení:
1. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje nesouhlas se záměrem Evropské komise zpřísnit kontrolu, evidenci, nabývání a držení zbraní a střeliva, které jsou drženy a užívány legálně v souladu s vnitrostátním právem členských zemí Evropské unie.
2. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise zasahovala do funkčního systému kontroly, evidence, nabývání a držení zbraní a střeliva nastaveného právním řádem České republiky.
3. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje podporu vytvoření všech funkčních opatření, která povedou k potírání nelegálního obchodu, nabývání, držení a jinou manipulaci se zbraněmi a střelivem.
4. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise v reakci na tragické události spojené s teroristickými činy v Paříži perzekvovala členské státy a jejich občany neoprávněným zpřísněním legálního držení zbraní střeliva.
5. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky deklaruje, že každý občan České republiky, který splní stanovené zákonné podmínky České republiky, má právo držet zbraň a odmítá represi zákonadbalých občanů České republiky.
6. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá plnit zcela vágní opatření Evropské komise, která vedou k potlačení práv občanů České republiky.
7. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky pověřuje předsedu vlády České republiky, aby podnikl všechny právní a diplomatické kroky k zabránění přijetí takové směrnice, která by narušovala český právní řád v oblasti kontroly, nabývání a držení zbraní a střeliva, a tím zasahovala do práv občanů České republiky.

Právě teď je vhodná chvíle oslovit poslance - pokud možno rozumně a slušně, nenadávat a nevyhrožovat ani těm, co nám nejsou sympatičtí. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » sob 28.11.2015, 12:43

S474N píše:Takze za posledni tyden se to posunulo vice, nez za predchozi tri roky?
Vubec nechapes princip... Kdy se co jak posouva... Jak to vypada v dobe klidu a jak v dobe krize... Vzdycky az na praci v dobe krize se prokaze, jaka priprava probihala v dobe klidu... Ted je krizova situace a jak moc se dari pracovat ci nikoliv je, myslim, pomerne videt.
Tim uz fakt asi koncim... Kdo sleduje muj FB i s komenty, vi, ze "jedeme dal"...
Takze ja jdu popojet...

Jinak vyhodou "sdruzeni" je to, ze tech lidi je vic... S 1 clovekem se mozna bude bavit 1 poslanec jako se sobe rovnym, ale hur se bude bavit se vsemi kluby 1 cloveku nez 1 sdruzeni... 1 clovek sam tezko vstoupi do mezinarodnich sdruzeni sdruzujicich jina sdruzeni, predavajici si informace a vzajmene se podporujici v nejake myslence a postupu... Ale to fakt vysvetluju neco, co kdo chce, ten vidi, kdo nechce, toho nepresvedcim, coz ani neni moje ambice... Az budu prodavat vzduch a mit z toho prachy, budu skemrat o kazdyho platicicho. Ale v tehle situaci nejsme...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » sob 28.11.2015, 13:17

No abys skemral po tobe nikdo nechce. Mozna to beres tak, ze te tu jen vysiram, ale v realu je to uplne jinak. Kladu pouze otazky a komentare takove, jake by mel klast kazdy zajemce, ktery se chce o Lex dozvedet vic ci do nej vstoupit. A zaroven ti konkretnimi komentari davam najevo, kde by mozna stalo za to "pritlacit". Nic vice, nic mene.

Jedine, co je smutne, ze tech tazajicich i odpovidajicich je tak zoufale malo...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » sob 28.11.2015, 13:53

cmk píše:Az budu prodavat vzduch a mit z toho prachy, budu skemrat o kazdyho platicicho. Ale v tehle situaci nejsme...
Pamatuj, važ si každého, neb nemusíš mít žádného. Škemrat nemusíš, ale organizace Členy potřebuje a chce. Neodrazuj nikoho, kdo by mohl mít zájem, tím, že "nemusíš škemrat". KAŽDÝ platící člen je vítán, každá koruna je dobrá. Ne-li teď, pak později, až budou i více třeba, a o to více. Udělals a děláš pro lex a pro ostatní hodně, nemusíš psát nic o škemrání ani v ironii.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » sob 28.11.2015, 13:59

To mi ale kluci podsouvate neco, co jsem nerekl...
"Proc vstoupit do LEXu" je 1000x zodpovezena otazka, nad kterou se jen slovickarenim vyvolavaji umele problemy.
Zkus se zeptat hasice, co prave hasi pozar, proc se pridat k dobrovolnym hasicu. V lepsim pripade te posle za pasku "nevstupovat" nebo ti odsekne "abys mohl hasit pozary vole".
A jestli nekdo nevi, co je dobreho na tom, ze bude pomahat hasit pozary, i kdyz treba on sam ma doma nejlepsi hasicak na svete, tak o toho se ty hasici asi moc rvat nebudou...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » sob 28.11.2015, 14:15

Kdepak. Ja ti nic podsouvat nechci. Jen na mne z toho cos napsal dychnul divny podton, ktery mi k tobe nejak nejde. Az budes prodavat vzduch, tak se s nama bavit nebudes :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » sob 28.11.2015, 15:20

Az budu prodavat vzduch, tak ho budu "vnucovat" kazdemu :-)
Kazdopadne - nasel jsem jednoznacnou odpoved an otazku, proc byt clenem LEXu :-)
http://gunlex.cz/o-lex/clenstvi-v-lex
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení Lex

Příspěvek od Řepa » sob 28.11.2015, 17:18

S474N píše:Řepa: a kde pane Řepo berete jistotu, ze pouze tato jedna jedina cesta vede ke kyzenemu konci? On je snad LEX jedinou alternativou? Jediny, co nas spasi...
Dobrý den pane S474Ne,
tu jistotu samozřejmě nemám. Nechtěl jsem tady ani agitovat, ani nikoho lámat. Na to, zda a proč se stát členem LEXu by měl přijít každý sám.
Jen mi přijde naprosto normální sdružovat se s lidmi, se kterými mám společný koníček a s lidmi, kteří mohou, ( ale nemusí, jak píšete ) pomoci tomu, že se se střelci v ČR bude počítat a že se s nimi bude jednat jako s partnery.

Za mě je to jednoznačné. Já chci být a jsem členem LEXu. Nic mě to nestojí, těch pár korun nestojí za řeč.
Dokonce jsem takový mamlas, že pokud bude zájem, rád pomůžu v něčem, co umím,nebo co bude potřeba.

Hele, nepřijdete mi vůbec hloupý, jste dost inteligentní na to, abyste věděl jak to myslím, proto se nebudu dál rozepisovat.

Řepa

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz