Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » ned 29.11.2015, 15:04

Když se tu navazi par lidi do Lexu...
Takovy dotaz... Mame tu par dalsich uskupeni - prdevsim dalsi strelecke organizace - nektere zavisle temer vyhradne na tom, co chce Brusel zakazat...
Nemate nekdo informaci o jedine jejich aktivite at uz jednotlivych lidi nebo celych organizaci?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » ned 29.11.2015, 16:30

cmk: nerozumim tomu, proc "feedback" beres jako navazeni. Navic feedback od potencionalnich "zakazniku". Pro tohle by se v klasickem trznim segmentu firmy doslova mlatily a platily by zlatem.

V kazdem pripade, jake uskupeni mas konkretne na mysli? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od HonzaLBC » ned 29.11.2015, 19:11

Třeba mě napadlo kouknout sem, ale nevidím tam ani zmínku o tom, co se děje ...

Asociace praktické střelby ČR
www.apscr.cz/

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » ned 29.11.2015, 22:19

S474N píše:feedback od potencionalnich "zakazniku".
Tohle je asi ta nejzasadnejsi mylka, ze ktere vychazi totalni nepochopeni toho, o co jde...
My totiz nehledame zakazniky, ale kolegy... Delame to pro sebe, zadarmo... Ti potencionalni "zakaznici" se vezou zadarmo...

Myslel jsem kohokoliv... Dalsi kanal, kudy by mohla jit spoluprace... Nekdo tomu treba nerozumi, ale povedlo se nekolik pomerne husarskych kousku, ale je potreba pokracovat, rozsirovat... Clovek by cekal, ze se postupne zacnou ostatatni alespon chytat a furt je vsude ticho po pesine :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » ned 29.11.2015, 22:23

A proc myslis, ze jsem tam dal ty uvozovky? *71*

Mimochodem, jsem presvedcen, ze 90% lidi to bere tak, ze zaplati a ma klid, ze si kupuje jistou formu "odpustku". Ocekavat od nich cokoliv vic je z meho pohledu smele.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » pon 30.11.2015, 13:34

OT :
z webu pana Polčáka :
Evropská komise zveřejnila svůj záměr zpřísnit směrnici regulující držení střelných zbraní. Její plán by se měl dotknout především držení poloautomatických zbraní, ale také například obchodu s papírově znehodnocenými střelnými zbraněmi.

„Evropskou komisi jsem po tragické střelbě v Uherském Brodě upozornil na problémy související s držením zbraní, především že podmínky pro získání zbrojního průkazu se napříč EU velmi liší a že tato tragédie volá po sjednocení alespoň minimálních standardů, zahrnující alespoň nutnost lékařského vyšetření pro držitele střelných zbraní,“ říká europoslanec Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí).

Tragické události v Paříži podle něj ukazují celoevropskou naléhavost problému držení zbraní. „Chybí nám především jednotný přístup v otázce neutralizace a deaktivace střelných zbraní, aby je pachatelé trestné činnosti nemohli znovu aktivovat a používat,” vysvětluje Polčák.

Například na Slovensku jsou podmínky pro znehodnocení zbraní mírnější než jinde v Evropě, když podle tamních předpisů stačí méně technických zásahů do konstrukce zbraně. Slovensko se tak stává velmi zajímavé pro zločince, kteří se ke střelným zbraním potřebují dostat. Právě slovenskými zbraněmi měli zabíjet teroristé letos v lednu v redakci časopisu Charlie Hebdo.

„Pokud mají i nadále platit principy volného pohybu osob a zboží, je i s ohledem na současnou bezpečnostní situaci sjednocení regulace týkající se střelných zbraní naprosto nezbytné,” uzavírá Stanislav Polčák.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN
dnes telefonát s jeho "kanceláří" přiznávají nepřesnost a možnost zavádějící informace - ano žadatelé ZP již nyní podstupují lékařské vyšetření.

NĚKTERÉ ze zbraní použitých při útoku na Charlie Hebdo byli původem ze slovenska - většina ovšem pocházela z býv. jugoslavie z období balkánské války.

příjemný rozhovor ......
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pon 30.11.2015, 13:45

Jen pro info, jak je to se znehodnocovanim na Slovensku. Jejich zakon odkazuje na Vyhlášku Slovenského metrologického ústavu, ktera rika toto toto:
VYHLÁŠKA 516/2003 Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky z 26. novembra 2003o technickom postupe pri znehodnocovaní, ničení a výrobe rezov strelnej zbrane a streliva a spôsobe ich označovania

§2
Technický postup znehodnocovanie zbraní:
a) vložením oceľového kolíka do nábojovej komory zbra-ne a jeho zvarením po celom obvode s nábojovou ko-morou; dĺžka kolíka sa musí rovnať najmenej polovicidĺžky nábojovej komory
b) odstránením úderníka a zápalníka; zápalníkový otvormusí byť zavarený,
c) ....se týká revolverů...
d) vyvŕtaním otvoru do hlavne kolmo cez jej jednu stenuv mieste priechodu medzi nábojovou komorou a vo-diacou časťou vývrtu; priemer otvoru sa musí rovnať0,8 až 0,9 priemeru vývrtu,
e) vyhotovením spojenia iným nerozoberateľným spojom, napríklad narezaním závitu pre závitovú zátkua jej zaskrutkovaním a zakolíkovaním, ak z technic-kých dôvodov nemožno zhotoviť zvarový spoj
Tedy co je na tomto nedostatecneho? A plati to od roku 2003!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Steiner » pon 30.11.2015, 15:35

S474N: ze slovenska se neupravovaly znehodnocenky (to co postuješ ty), ale expanzní automaty = full-auto upravené na expanzní zbraně vložením a zavařením dvou příčnejch kolíků napříč hlavní a to nedostatečný evidentně je, do komory vložíš náboj a když ho odpálíš, tak to vyrazí i ty příčný kolíky v hlavni a ratatatata.... a nepotřebuješ k tomu ani žádný nástroje ... nebo si koupíš hlavňovinu, komorovej výstružník a vytočíš to na soustruhu, vyměníš hlaveň a je to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od formic » pon 30.11.2015, 16:38

Nehledě na to, že podíl nelegálních zbraní vzniklých úpravou už dříve znehodnocených nebo expanzních zbraní představuje jen velmi malé procento...
Stručně řečeno, kdo by se s... se zpětnou úpravou když jich tu koluje dost v originálním stavu, že...
In Glock We Trust

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pon 30.11.2015, 18:01

To nevysvetluj nam, ale EK a magorum, co to pak upravujou a prodavaj :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od formic » stř 02.12.2015, 10:22

To nebyl pokus něco vysvětlovat, každý rozumný člověk v tom má si myslím jasno. Bylo to spíš postesknutí nad činností právě EK a jejich napovídačů...
In Glock We Trust

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » stř 02.12.2015, 16:24

Tak jsem si vzal z pitta příklad a také jsem si zaloboval.Odezva velmi pozitivní 8-)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jasik » čtv 09.3.2017, 8:37

Vážení členové představenstva LEXu. Dostala se k nám informace od členů LEXu, že dle rozhodnutí představenstva nebudete podporovat veřejné shromáždění pořádané dne 15.3.2017 v Praze vašimi partnery v jednáních proti chystané směrnici EP, která omezí slušné majitele zbraní. A prý existuje nějaký dotazník, kde tedy dáváte možnost se vyjádřit s důvody proč sami členové nechtějí podpořit onu akci, případně jestli tedy závazně půjdou nebo ne.
A důvody vlastního rozhodnutí nezveřejňujete.
Nebo v nich snad nemáte jasno a čekáte na vyjádření lidí a z něj pak vyberete to se vám bude hodit?
Bojíte se trochu "kontroverznějšího" , ale přímého vyjadřování pana Černého, bojíte se o své "pozice pro vyjednávání", protože tušíte, že směrnice EK bude přijata, manifestace bude stejně "k ničemu", ale vy potřebujete být neovlivněni pro další jednání s politiky, protože musíte vůči členům vykazovat nějakou činnost a když vás uvidí náhodou někde něco proti nim říct, už s vámi nebudou chtít jednat?
S podobným přístupem si myslím, že akce nebude mít takový dopad jako by třeba mít mohla. Pokud přijde 50 lidí místo třeba 500, média z toho udělají "malou skupinu příznivců zbraní.." a odpůrci zbraní budou mít důvod k tomu se radovat, protože je vidět, jak se ti zákona dbalí majitelé zbraní ani nedokáží domluvit na společném protestu a společné viditelné akci nesouhlasu se směrnicí.
A co vím, je spoustu názorů typu "stejně se sejde málo lidí, tak já taky nepůjdu, nemá to cenu"!. Jo, to je super názor..
Nebo že by snad přetrvávající názory z dob minulých, kdy demonstrace byly fuj, agenti si účastníky fotili a lustrovali je a pak z toho mohl být průšvih?
Tak hlavně uspořádejte 10 jednání výboru a představenstva, nechte si své prohlášení schválit valnou hromadou a kontrolní komisí a pak se doufám i my ostatní, dříve myslím vcelku významní partneři LEXu v dobách rozvoje LOSu a dalších aktivit, dozvíme, co hodláte dělat a proč si vybíráte co podpořit a co ne.
Naposledy upravil(a) Jasik dne čtv 09.3.2017, 20:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od john.hawk » čtv 09.3.2017, 9:00

ano, je to přesně takhle.
Jsou svobodní lidé, můžou si svobodně vybrat co podpořit a co nepodpořit..
Vysvětlení jejich kroků nebude zatím uveřejněno.
Já osobně členem Lexu nejsem, kdybych byl, asi bych požadoval veřejné prohlášení..a vysvětlení proč organizace jejíž jsem členem se rozhodla tak jak se rozhodla..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » čtv 09.3.2017, 11:50

Je zde nekdo z MS kraje (idealne Ova a okoli), kdo jede 15. do Prahy na podporu?

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jurda » čtv 09.3.2017, 12:58

Já souhlasím s Jasikem i Hawkem, že by mohli své rozhodnutí odůvodnit. Jen by mě zajímaly důvody, proč někteří střelci, kteří mají povědomí o činnosti lexu, nejsou členy lexu? Co já je sleduju, tak její činnost rozhodně jde vidět (cesty do Bruselu, tiskovky ministerstva, vystupování v mediích tj. různé pořady ČT, účast na výstavách, propagace ve formě samolepek, triček atd.) a nevím co víc by mohli ze své pozice ještě dělat?! Stejně se nabízí otázka, co můžu ze své pozice udělat já střelec, abych nějak bojoval proti omezování zbraní? Za mne tedy sběr podpisů pod petici. Vysvětlování v různých diskusích pod články atd. Nasbíral jsem asi 80 podpisů z toho 2/3 nestřelců. Černý má asi 50000 podpisů a pokud někdo sbíral jako já, tak si troufnu říct, že většina podpisů je od nestřelců. Vzhledem k tomu kolik je v čr střelců dosti žalostné číslo. Stejně tak se členy lexu..kolik jich je? Do deseti tisíc? Z toho mi vyplývá, že prostě nám střelcům je prostě jedno jestli o ty zbraně přijdeme nebo ne....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 09.3.2017, 14:16

LEX da ruce pryc od vseho co smrdi jenom trosku necim pro ne negativnim. Az pride odzbrojovani tak se na nas LEX vysere a da ruce pryc. Samozrejme ze to odsoudi a nebudou stim souhlasit.

Jurda: ses najivni, az tu bude neco jako NRA tak to podporim, ne srace co zalezou pri prvni znamce pruseru nebo neceho negativniho, aby to nahodou nekomu neublizilo. LEX za nas nebude bojovat jako NRA, nelobuji jako NRA a nespojuji se s nikym aby to nebyl stred zajmu. Jediny co umi je psat a rikat odsuzujici veci jako Sobotkovo parta, ale kdyz ma knecemu dojit tak sklopi usi. Nezminuj hlavne LOS, to neresim. Jo a zapomel si na masivni letakovou kampan ;)

Hodne strelcu to poslusne odevzda a budou udavat dalsi

A jaka by mela bejt retorika Cernyho? Yeager to dobre specifikoval
https://www.youtube.com/watch?v=rNhsJLEEZ54
G17gen4

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » čtv 09.3.2017, 19:13

Int1m1thy

Nemám tě vůbec rád. Ale s tím co jsi napsal o LEXu souhlasím do posledního písmenka.

A to jsem byl několik let jejich členem. :huh:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » čtv 09.3.2017, 19:33

2reddog - napis o tom svozu do prislusneho tematu na gunlex/forum
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » čtv 09.3.2017, 20:31

Int1m1thy: a je u nás někdo nebo něco lepšího než LEX, kdo by hájil naše zájmy?

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz