CIZINA - zbrane, zakazy, apod.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » pon 26.9.2011, 16:49

cmk: bibli od Anton Szandor LaVey mam s sebou samozrejme *40* Nicmene bych bral pripadne i neco hmatatelnejsiho do ruky. *1582*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » úte 27.9.2011, 9:34

Tak uz se mi to podarilo dohledat:
:arrow: http://www.uamk.cz/index.php?option=com ... =z&z=6&k=4
Do Maďarska je zakázáno dovézt následující předměty:
- nekonzervované maso, čistý alkohol, mléčné výrobky
- publikace, obrazy či předměty narušující morálku
- předměty podněcující rasovou nenávist
- útočné zbraně, plynové pistole, obranné spreje pro sebeobranu
- narkotika
Jinou reci, v Madarsku je zakazano se jakkoliv branit *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od de-luxe » čtv 29.9.2011, 22:39

Při filcungu na hranici nás maďarskej celník nechal málem vysvlíknout do slipů, strkali nám optický vlákno do nádrže, čokla nechali běhat v interiéru, rejpali se ve výdechu ventilace...všechny smradlavý ponožky z baťohu jsem mu musel vyskládat na stůl (to jsem si opravdu vychutnal). Celkový dojem - arogantní verbež, která se o ničem a s nikým nebaví, prostě nezájem. Podotýkám, že v té době jsme už byli v EU (Schengen pravda ještě nebyl). Podobný chování jsem nikde na světě nezažil, a to jsem toho zcestoval dost. Obdobný zkušenosti s Maďarama jsem slyšel i z jiných úst. Ovšem pepřový sprej mi prošel. Tatar poprvé a naposled promluvil anglicky - zeptal se "This is legal in Czech Republic?" Já na to "Yes, it is". Sprej vrátil do batohu a už nepromluvil...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » pát 30.9.2011, 7:37

De-Luxe: už jsem tu od uterka a potkal jsem x lidi, ze kterych umela anglicky pouze recepcni v hotelu Balaton. Nechapu, co se ti mladi ve skole uci, ale anglictina ani nemcina to urcite neni. Jinak co me dostalo, ze v zadne z vesnic neni zadna hospoda nebo restaurace. Ve vetsich mestech sem tam neco je, ale obvykle zavreny. Stejne tak sehnat ubytovani "na blind" tady neexistuje - clovek se vubec nevyzna v tech jejich napisech a ani se nema sanci jakkoliv domluvit. Pro nas to znamenalo, ze jsme se kuprikladu z jihu Madarska museli vracet zpatky az k Balatonu, kde je taky vetsina veci zaligrovany, ale dve tri ubytka by se snad nasli. Dalsi sok s benzinem, kdy mame najeto asi 400km po Madarsku a videli jsme celkem tri benzinky. Z toho dve "normalni", ovsem bez moznosti obcerstveni (vrcholem jidla byla prosla tycinka Snickers) a treti benzinka bylo nekde v JZD, kde to snad nalevali doslova z konve. Vsude samej cikan (opravdu doslova!), na druhou stranu je fakt, ze tolik pracujicich cikorek jsem jeste nevidel - voni tady fakt makaj rukama! Stejne tak kazdy druhy auto Ladovka a kazdy treti je Trabant. Jesli si nekdo mysli, ze v CR (pripadne v SK) jsme za opicema, tak mu doporucuju vylet do Madarska. Na druhou stranu vetsina vesnic je fakt pekne upravenych, spousta novych fasad, je videt, ze na tohle fakt dbaji.

Co se obrany tyce, tak si vezeme slzak a teleskop - radeji risknu pokutu/zabaveni, nez mit v tomhle cikanove holy ruce.

No a ted nas ceka snidane v hotelu, ktere se uz nemuzu dockat, protoze za vcerejsek jsme meli jenom snidani a vecer vlastni musli tycinku - fakt se tu neda nikde najist, ze se clovek spolehne na nejakou hospodu. A po snidani si sjedeme do mistniho Intersparu nakoupit zasoby :-)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od cmk » pát 30.9.2011, 8:24

Jsou to 4 roky (skoro na chlup - my byli zacatkem zari), co jsme objizdeli Uhry kolem dokola. Teda ne uplne, ale byly jsme v Budapesti, za Szegedi u Rumunskejch i Srbskejch hranic, u Balatonu a v nejakejch termalech.
Ve velkych mestech to jde. Vetsi supermarkety apod...
My spali ruzne po kempech. Meli jsme kliku, ze byl prvni tyden po sezone, takze kepmy byly spis poloprazdny nez poloplny. Ale ano - s anglictinou to byla fakt prdel. Nebylo uplne vyjimecny, ze tam umel anglicky jeden jedinej clovek, kteryho museli odnekud zavolat.
Kdyz vezmu, ze jednim ze znaku materialniho bohatstvi naroda je vozovy park, pak na tom uz tehdy byly o 5-10 let hur nez my. Pak prisla krize, Madari skoro zkrachovali, takze si umim predstavit, ze se to mozna i trochu jeste zhorsilo.
Lidi jsou tam fakt divni. Ale nerekl bych, ze zli. Proste jina mentalita. Mozna je to fakt dano jejich jazykem, kterej je totalne jinej, tak jsou hold malicko izolovany od vsech kolem a jdou si tak trochu vlastni cestou (vubec netvrdim, ze to neni jejich blbost a ze by se jazyky nemeli naucit).
O pamatky a historicky budovy se tam staraji dobre.
Ale neco jako kravy u cesty apod. neni nic neobvykleho ma okreskach. Rumunsko je v tom ale pry jeste mnohem libovejsi. Tam se jelo o rok pozdeji - bohuzel beze me.
Hospody - ano, jak clovek neni ve velkym meste nebo v turistickem centru, je to problem. Ale zase je to adrenalin najit jedinej pajzl v desetitisicovym meste, vybrat si z listku neco, cemu clovek vubec nerozumi, aby prinesli premastene cosi, co se o 3 hodiny pozdeji vybleje.
Hypermarkety to jistily.
Coz je posledni zajimava vec - bylo tam fakt LEVNO. O 10-20% levneji nez u nas. Vsechno. Ted je kurz jeste priznivejsi, ale tezko rict, jestli nezdrazili.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od admix » pát 30.9.2011, 8:47

Rumunsko a Bulharsko jsou pravej Balkan, Madari jsou civilizovana zeme :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Sobull » pát 30.9.2011, 15:18

admix: Přesně tak. V Rumunsku jsme se na "dálnici" málem srazili s cikánským povozem taženým oslem. Srbsko taky není o moc lepší. Když sem překročil hranice do Maďarska, cítil jsem takovou zvláštní úlevu a pocit jako bych už byl doma. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od admix » pát 30.9.2011, 15:25

Nejlepsi je, kdyz v Rumunsku policejni auto na odpocivadle zastavi konskej povoz, cikan s cikanem se zacnou hadat, jeden vytahne z povozu vidle, druhej vytahne pistoli, chvili na sebe gestikulujou, pak se zbrane schovaj, preda se svazek jejich igelitovejch penez a policajti jedou dal.

A nikdo nebere ohledy na to, ze 10m od nich stoji turista s houskou v ruce a zvejka naprazdno :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od de-luxe » sob 01.10.2011, 20:20

Jo jo, Rumunsko a cikánský povozy v noci bez světel jsem si tam taky užíval. Stejně jako korupci na celnicích, kde u tří okýnek nezávisle na sobě probíhal zcela veřejný barterový obchod "směna 5kg pixly Jacobs Kronung za desky orazítkovaných papírů" (kamioňáci). Ale zase jsem si v konzumu kdesi v horách koupil svojí první vanilkovou Coca-Colu, která se u nás tehdy vůbec neprodávala (halt jsme 100 let za Rumunama :) Ale jinak hodný lidi, bez jakýhokoli problému. A taky kvalitní benzin tam mají. Po natankování na rumunský Shellce jsme zadřeli palivový čerpadlo (jediný automechanik 100 km širokodaleko si vědom svého postavení a naší beznadějné situace výměnu čerpadla ocenil na bratru 10.000 Kč. Jinak holky nejhezčí na světě..kdo byl někdy v Bukurešti tak jistě ví o čem mluvím...

Taková Ukrajina, to je jiná káva. Těch lidí mi tam bylo až líto... nechápu jak se tam na venkově někdo může dožít 40 let... jsou to vypitý, zdegenerovaný trosky. V 10 dopoledne velký kamarádi, odpoledne po celodenním nasávání otravný a nebezpečný hovada. Málem jsme neodešli živí z tamní hospody.. ale to už je OT
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: ned 13.3.2011, 21:45

Zbraň: G17 olive

Noseni teleskopu Na Slovensku a v Madarsku?

Příspěvek od Toosoon » úte 27.12.2011, 7:58

Zdarec,
vygoogloval jsem si restrikce noseni noze ve zminenych statech ale nikde jsem nenasel, jak je to s teleskopem v aute, ve zlabu na dverich ridice. Slovensko mi tu jiste nekdo rychle zodpovi ale co Madarsko?

Diky.
G 17 3gen olive, Ithaka 1911 .45, DruLov mod. 75, Savage Arms Mark II - BTV + Leapers UTG 3-9x40
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Noseni teleskopu Na Slovensku a v Madarsku?

Příspěvek od S474N » úte 27.12.2011, 8:07

Toosoon: bez zalobce neni soudce. Kdyz jsem cestoval po Madarsku nedavno ja, tak jsem ho mel s sebou. Preci jenom je lepsi risknout pripadny pruser, nez mit uplne hole ruce.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od g-relax » pon 30.1.2012, 13:27

http://www.mvcr.cz/clanek/aktualni-upoz ... 09Mw%3D%3D

Jaké zbraně nesmíte v Německu převážet?
Orientační přehled zakázaných zbraní včetně fotogalerie
V Německu platí velmi přísná pravidla pro držení a převoz zbraní. Kromě střelných zbraní je regulován i převoz některých dalších předmětů považovaných jako zbraně, jejichž převoz je v ČR povolen. Před cestou do Německa je proto dobré se seznámit s přesnými pravidly pro převoz zbraní a vyhnout se tak pokutám. Detailní informace obsahuje § 42 německého zákona o zbraních (tzv. Waffengesetz - WaffG).

Konkrétně je zakázán převoz sečných a bodných zbraní, jednoručních nožů a nožů s pevnou čepelí delší 12 cm a jejich použití mimo oblast domácnosti. Tento zákaz neplatí, když je nůž transportován v uzamčeném kufru či jiném uzamčeném pouzdru nebo když pro jeho dovoz existuje oprávněný zájem. Oprávněný zájem existuje tehdy, když jsou předměty dováženy v souvislosti s výkonem povolání, s dodržováním tradic, se sportem nebo slouží všeobecně uznávanému účelu.

Pozor! V případě vystřelovacích nožů jsou zakázány nože s čepelí delší než 8,5 cm. Pokud německá policie odhalí držení takového nože, hrozí vám pokuta – dle zkušenosti českého občana z kontroly provedené 1. 3. 2010 ve výši 100 EUR.

I zkušenosti dalších občanů dokazují nulovou toleranci německých policistů při zjištění porušení zákona o zbraních a časté provádění kontrol zaměřených na kontrolu plnění pravidel tohoto zákona.

Orientační přehled zakázaných sečných a bodných zbraní:

Nože s pevnou čepelí (Messer mit einer feststehenden Klinge - ne zavírací nože) delší než 12 cm
Motýlkové nože (Butterflymesser) – skládací nože s dvojdílnou sklopnou rukojetí
Vystřelovací nože (Springmesser) s čepelí vycházející směrem dopředu
Vyhazovací nože
Boxer-nože jakož i pěstní nože (Faustmesser)
Výjimku u pěstních nožů představují nože majitelů loveckých lístků a u povolání zpracovávajících kůži a kožešinu
Kromě nožů je v Německu zakázán i převoz některých dalších předmětů. V této souvislosti se jedná například o:
pepřové spreje
elektrické obušky
praky (a jim podobná zařízení včetně vybavení, např. podpěrky na ruce atd.)
Povolené zbraně:

Kapesní nože jsou v zásadě povoleny – rozhodující je účel a užití nože. Výslovně povolené jsou nože s jednostranně nabroušenou čepelí, jejíž délka je kratší než 8,5 cm.

Povolené jsou také vyhazovací nože, jejichž čepel vystřeluje z rukojeti ze strany a
není delší než 8,5 cm,
ve svém středu vykazuje minimálně šířku 20 % své délky,
není oboustranně naostřená a
má spojitý hřbet, který se směrem k ostří zužuje.
Povoleny jsou rovněž záchranné nože (řezače pásů).
Na dětské atrapy zbraní, například špuntové nebo malé kuličkové pistole, se zákaz převozu nevztahuje.

U některých dalších zbraní je převoz povolen pouze s omezeními:

poplašné, plynové a signální zbraně (s platným zbrojním průkazem, zákaz držení osobami mladšími 18 let)
vzduchovky, vzduchové pistole, zbraně na paintball (zákaz držení osobami mladšími 18 let)
softair zbraně (povinné označení, maximální síla výstřelu do 0,5 J)
Na dětské atrapy zbraní, například špuntové nebo malé kuličkové pistole, se zákaz převozu nevztahuje.

Odbor azylové a migrační politiky, 12. 10. 2011


Obrázky - viz shora uvedený odkaz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » pon 30.1.2012, 18:33

Tak co me opravdu dostava, ze slzak ne-e, ale plynovku jo, tomu teda rikam logika. Takze kdyz do Nemecka, tak plynovkou a clovek je vychechtanej.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Lars » pon 30.1.2012, 22:47

Malá osobní zkušenost k nožům. Před nějakými 7-8 lety se mi osobně stalo na hraničním přechodu přes Strážný, že mě německý policista (nebo celník) vyzval k otevření palubní schránky u auta - a ejhle, on tam byl vyhazovák s 11.cm čepelí. Načež mě požádal, abych s ním šel sepsat nějaký protokol, protože čepel nože je o 2 cm delší, než je v Německu povoleno a můj nůž tedy podle jeho vyjádření spadá do kategorie útočných zbraní. Počkali jsme cca půl hoďky na překladatele, sepsali protokol, kde jsem uvedl, že nůž má poškozený vyhazovací mechanismus a že ho vozím v autě, kdyby bylo potřeba někde něco uříznout při nějaké svépomocné opravě:lol:
Načež mi byl nůž dočasně zabaven a asi po měsíci mi přišel poštou od nějakého německého zkráceného soudního řízení, zároveň tam bylo i vyrozumění, že vyšetřování případu je pozastaveno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od panvrabec » úte 31.1.2012, 16:44

SATAN: pokud dobře vidím, tak je tam k plynovkám nutný platný ZP a 18 let. Jenom 18 let je pouze ke vzduchovkám a paintballkám.


-poplašné, plynové a signální zbraně (s platným zbrojním průkazem, zákaz držení osobami mladšími 18 let)

-vzduchovky, vzduchové pistole, zbraně na paintball (zákaz držení osobami mladšími 18 let)


-softair zbraně (povinné označení, maximální síla výstřelu do 0,5 J)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » úte 31.1.2012, 16:56

panvrabec: no je tam neco oranzoveho (na tom semaforu) a pod tim napsano "Kleiner Waffenschein", to je neco jako malinkaty zbrojak, ale netusim, co si mam pod tim predstavit. Preci nepredpokladaji, ze cizinci budou mit jejich zbrojak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od panvrabec » úte 31.1.2012, 19:02

Já netuším, jak to mají s legislativou v Německu, ale ten výčet, i s těmi obrázky, bude podle mě pro všechny osoby pohybující se v Německu. Takže i pro občany Německa. Jestli tam mají Kleine a Grosse zbroják to netuším :)

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od pekoz58 » stř 01.2.2012, 11:30

Dotaz z jiného fora (červenec 2010) :

Ahoj,

jiz nekolik let bydlim v Nemecku. Vlastnim Walther P99 (poplasnou), takze bud na kartusove naboje nebo plynove (slzny, pepr). Vlastnim take (maly) nemecky zbrojni prukaz, ktery mi dovoluje skryte noseni zbrane na verejnosti.
Ale k veci...

Chystam se jet autem do CR za pribuznyma a chci si tuto pistol vzit sebou a nosit ji skryte na opasku. Moje otazka je, do jake kategorie tato zbran v CR spada a potrebuju na tuto zbran cesky zbrojni prukaz ????

Predem dekuji za odpoved.

enermax


..............................

takže....asi tak

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od HV » stř 01.2.2012, 13:29

pekoz58: Jestli jsem to dobře pobral, chceš si přivézt a nosit poplašnák/plynovku? Tu je možno v ČR skrytě nosit od 18 let bez zbrojáku. Jedná se o zbraň kat. D jak lze vyčíst ze zákona
Jen netuším jak je to s převozem takových hraček v rámci schengenského prostoru.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od pekoz58 » stř 01.2.2012, 13:47

................Já netuším, jak to mají s legislativou v Německu, ale ten výčet, i s těmi obrázky, bude podle mě pro všechny osoby pohybující se v Německu. Takže i pro občany Německa. Jestli tam mají Kleine a Grosse zbroják to netuším
..................

ne ne já jsem jenom chtěl přispět info o velkém a malém ZP v říši.
ta diskuze proběhla v 2010 a dotyčný právě psal o tom že má malý zbroják na nošení plynovky v D.
(No a jestli a jak to samé může provozovat u nás.)
Důležité info z toho je akorát ten malý ZP.

Sorry za mystifikaci. :)
Naposledy upravil(a) pekoz58 dne stř 01.2.2012, 13:50, celkem upraveno 2 x.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz