Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kuba » ned 25.11.2012, 15:37

a kolik z nej mas odstrileno?
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kabro » ned 25.11.2012, 17:13

Jo jo, ten norník vychází velmi dobře i se mně líbí,původně jsem přemýšlel,že koupím něco ze zahraničí Imperial Defense,RRA a pod. ,taky jsem zapřemýšlel,že když už jednou v životě si budu moc dovoli takovou pušku,že bych nedělal kompromisy a koupil Wilson Combat. Ale začal jsem mýt pochybnosti ohledně rychlého dodání,ND,servisu a pod,tak jsem začal hledat u našich výrobců,první myšlenka byla PAR,pak Luvo a stejně jsem se po vyzkoušení pušek Var rozhodl pro ně. Takž jsem ten kompromis stejně udělal. :D

Příspěvky: 54

Registrován: úte 20.7.2010, 18:38

Zbraň: Spingfield XDM,Glock

Bydliště: Karlovy Vary

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Sigi12 » pát 18.1.2013, 22:54

Nemáte někdo zkušenost s adaptérem CMMG 22LR funguje v puškách V-AR??
Demokracie je,když se dva vlci a beránek dohodnou co bude k večeři..
Spravedlnost je,když se dobře vyzbrojený beránek dokáže ubránit!!!!
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Grinch » čtv 11.7.2013, 22:13

Tak jsem to zatím poskládal dle oka a změny si vymíní až praxe...

Na optiku nekoukejte, ta čeká na Tikku a až k ní dojdou risery, tak se upne a zkusíme pumpnout V-ARku na přesnost na 50m (ať s nelze vymlouvat na přesnost optiky)

Optika bude asi na 99% ACOG 3*30, tak zítra hodím foto jak to vypadá s tím...

Více fotek na webu

Martin
Naposledy upravil(a) Grinch dne čtv 22.8.2013, 8:09, celkem upraveno 1 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Grinch » čtv 22.8.2013, 8:09

Obrázek

Tak tady jsou zatím poslední úpravy mojí V-AR v 9mmL :lol: :lol:

Snad se líbí :)

Více fotek na webu

Martin
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 1

Registrován: pát 11.10.2013, 14:38

Zbraň: Glock 17 4.gen

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od sugič » pon 04.11.2013, 15:17

Zdravím ve spolek, já jsem si měl možnost při jedné akci ošahat a zastřílet si z několika konfigurací a ráží V-aérek za asistence výrobce a musím se podělit o dojmy. Jedna je už doma. Co víc dodat. v Kombinaci s Eotechem 512.
Ještě dokoupím nějaký ten zvětšovák, trojnásobnej. A budu spokojen.

Krásnej dárek jsem si nadělil ke kulatinám :lol: :wink:

For Grinch: Moc krásný :wink:

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Phoenix308 » pon 27.10.2014, 14:21

Ani jedno ,,, Jestli chcete mít klid, tak HK MK3.... Bratru 80000kč , ale máte klid.. a neučistíte se k smrti :mrgreen: S Parkou se stejně dostanete po vychytání much na cca 65000...(s nejistým výsledkem) A na normální střílení Norka, za 16000 paráda , tvrdochrom vývrt s univerzálním stoupáním , kam mužete v klidu cpát Barnauly a Wolfy,,, co víc chtít.....

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Milan Praha » úte 18.11.2014, 22:17

pardon - mělo to jít jako dotaz do sousedního vlákna o AR obecně

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od jost » čtv 10.12.2015, 13:38

Par ani war jedine plyn a Nějaký Daniel Defense nebo Sig atp. Rozhodne ne českou skladacku mexických dílu... Jo a jestli někdo tvrdí ze je pist lepší a odolnější tak se plete ostatně tady je hezky video https://www.youtube.com/watch?v=Y1kX0nCEh5E
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) jost dne čtv 10.12.2015, 18:23, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Milan Praha » čtv 10.12.2015, 14:06

https://www.youtube.com/watch?v=5KugfzpRwZ4

super naučné video - doporučuji ..

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od jost » čtv 10.12.2015, 20:46

nj není špatný ale spolehlivost Gaz systému je sama o sobě obrovská a pohodlí při střelbě perfektní. Píst byl požadavkem speciálů US maríny kteří zůstávali velice dlouho v akci a nemohli ani náhodou čistit tak proto píst nicméně za cenu zhoršení střeleckého komfortu.

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Milan Praha » čtv 10.12.2015, 20:53

Narovinu taky mam plynovku... nevalim se s arkem mesic v blate v nejake tramtarii ;)

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od jost » čtv 10.12.2015, 22:20

asi tak ne tedy že by to neustál Gaz uplně stejně :wink: ostatně mnohokrát prověřeno ale ted je taková moda pístovek a i když pístové zbraně jsou méně spolehlivé a horší při střelbě přesto je lidé pořizují :wink:

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 19.12.2013, 10:11

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od elado » pát 11.12.2015, 21:39

kde sa dajú nájsť nejaké relevantne porovnania spoľahlivosti gas vs piest?

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od markus9ml » pát 11.12.2015, 22:45

jost píše:Rozhodne ne českou skladacku mexických dílu...
Vosátka (V-AR) si kromě plastových dílů dělá všechno sám. Hlavně kupuje jako polotovar.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od reddog » sob 12.12.2015, 6:02

jost píše:Par ani war jedine plyn a Nějaký Daniel Defense nebo Sig atp. Rozhodne ne českou skladacku mexických dílu...
Nejak jsem se nezorientoval. Muzes prosim rict o ktereho ceskeho vyrobce se konkretne jedna?

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od jost » sob 12.12.2015, 7:15

víš moc dobře že to není český výrobce :wink: Nechci nijak hanit české výrobce klonů AR ale co se mně osobně nelíbí za prvé váha 3,4 je hodně je to o cca pul kila víc než kvalitní US výroba dále se mně u PAR nelíbí celkem nevyrovnaný standart co zbraň to jiné díly, ano vychytávají to problémy prý už nejsou ( původně jsem chtěl PAR mk3 ale nakonec sem jí zavrhl). V-ar tady mně vadí že nemá dorážeč závěru je vcelku jedno jak moc ho skutečně použijete ale čistě i z tréningových důvodu jej potřebuji, jinak se jedná o zbraň co je kvalitně vyrobená rozhodně precizní a poctivá práce. váha tedy také větší ale dalo by se s tím vzhledem k technologiím sžít. Co je ale horší že vznik vývoj a trvaní V-ar jednom jednom člověku. Nechci nikoho odrazovat nebo něco doporučovat jen moje poznatky a důvody proč ani jedna není pro mně osobně vhodná. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od reddog » sob 12.12.2015, 9:09

takže to cos napsal o mexických dílech platí i u pana Vosátky?? (V-AR)

jinak absence dorážeče je určitě limitující, pokud to tak bereš, z hlediska tréninku s tím naprosto souhlasím. Nicméně ne každý to má tak a někteří to berou přesně naopak. S DanDef naprosto souhlasím, vůle, zpracování, na omak i na kouknutí. Koupil bych ale raději českého Vosátku právě proto, že pokud zpracování, vůle, omak či kouknutí ok nebude, vyřídím osobně v rámci republiky a dosud jsem se osobně nesetkal s nikým, kdo by s osobním jednáním s touto firmou nebyl spokojen (pravda, o DD mohu říct naprosto to samé :wink: ).
Nicméně, mám-li možnost, rád si z DD zastřílím a díky Krnovu jsem si na místě dvakrát vyzkoušel i jejich konverze na 300AAC, jen jsem přehazoval uppery. DD zaujme na první pohled, dokud nekoukneš na cenovku.

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od jost » sob 12.12.2015, 17:48

Daniel Defense je trošku vyšší cenovka nicméně dokonalé zpracovaní bezchybná funkce...mám sice jen krátce ale sem jednoduše jen nadšení. zatím vystříleno cca sedmset ran dnes asi třista. Závada žádná. Na padesát metru je to díra na díru ,mířím na záslepky ,uvidím jaký bude nástřel na větší vzdálenosti optika http://www.vortexoptics.com/product/vor ... dc-reticle :wink: ale pokud neřešite price nebo jste ochotni si připlatit DD rozhodně doporučuji. Je to zbran co vám bude dělat jen radost a bude fungovat vždy a všude aniž by jste jí musely nějak extra čistit. V podstatě stačí protáhnout hlaven šnurou a hotovo.

jo a k tomu v-aru tam samozřejmě nejsou mexické díly to platilo na par.

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kabro » pát 05.2.2016, 21:37

Čau borci,
koncem roku 2012 jsem zde vedl krátkou debatu(no spíše jsem se tady jen vyptával) ohledně výběru mé první pušky konceptu AR. Na konec jsem Koupil jsem v roce 2013 V-AR a zareaguji na pár věcí které tady padly. Nějaké zkušenosti s ní jsem už nasbíral,střílím,dokonce jsem i závody pojezdil a pojezdím s čímž jsem nepočítal a chci se podělit o můj názor/zkušenosti.
Doražeč skrz tréninkové účely mě tam opravdu nechybí,dnes už většina víme,že u semi-auto nemá již takový význam jako byl jeho původní ve full auto a při nabíjení pušky před střelbou opravdu nemám potřebu ještě "dobouchávat" o doražeč pro případné nedojetí závěru.
Chování. Z vlastní zkušenosti můžu posoudit,že nezáleží chování zbraně POUZE na tom jestli je to píst nebo plyn,jsou tam jiné faktory,které se dle mně promítnou více než plyn/píst spousta lidí už ze setrvačnosti tvrdí jak má plynovka lepší chování než pístovka a přitom nikdy prakticky neporovnávali,jen četli do nekonečna omílanou věc,vím,že je v té pušce píst který se hýbe a měl by více ovlivnit chování,ale vím,že je spousta plynovek které se chovají hůř než moje pístovka, některé se chovají stejně a některé co jsou "čistokrevní sporťáci" možná o trochu líp,ale daní za to je spolehlivost a rozhodně "nesežerou" všechno "krmení",to mám vypozorované.
Jinak volba jestli PÍST nebo PLYN? Bylo mě to úplně jedno,řešil jsem kvalitu produktu a případný servis a serioznost výrobce/prodejce. Doporučuji vystřelit třeba 200 ks střeliva souběžně z obou a pak se podívat do vnitř. Netvrdím,jako jeden z předchozích přispěvovatelů,že stačí vytřít boresnakem hlaveň,ale je to opravdu markantní rozdíl.Dříve jsem taky preferoval podobný způsob čištění,ale domnívám se,že pokud chci po jakékoliv zbrani nadstandartní výkon,tak musí dostat alespoň standartní péči,ano i o Glocku si to myslím mimochodem. Lowwer je po střelbě prakticky úplně čístý,ten čistím jen skrz dobrý pocit,stejně tam nic nemůžu pořádně najít. Je pravda že ten píst je opravdu špinaví ten mě čistit nebaví,ale dělám to cca po 500 ranách, jinak celkově do pušky jde toho "hnusu"podstatně méně a čištění není takové utrpení.
Dále další markantní věc proč jsem se rozhodl pořídit VARu,tak to zjistíte poměrně brzy,když si rozeberete zbraň na základní rozborku a podíváte se do vnitř pušky a porovnáte s konkurencí,více říkat nemusím.
Padla řeč na spoušťák,ano z výroby je spíše vojenský,je tvrdý,ale velmi krátký,vcelku fajn jako služební,bez drhnutí,nicméně s tím,jak jsem se pozděj začal věnovat i pušce,tak mně již tolik nevyhovoval a nechal jsem si jej poladit k obrazu mému, a to jsem nemusel investovat 6-8 tisíc do nového,ano opravdu jde standartní spoušťák upravit velmi krásně( já to nedělal).
Další věc co stojí za zmínku je tlumič plamene,který je standartně dodáván k pušce. Nejsou s ním žádné problémy dělá dobře práci pro jakou byl vyroben,ale výměnil jsem jej za kompenzátor V-AR Custom (alá Miculek) a pušce to opravdu prospělo co se týká zklidnění zbraně. Je pravda,že plyny jsou pro přihlížejícího stojícího bočně v bezprostřendí blízkosti,nebo ležícího vedle méně příjemné,ale to neřeším.

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz