Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3


Samonabíjecí a vojenské pušky

Příspěvky: 16

Registrován: stř 17.6.2009, 2:53

Zbraň: GLock

Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od klabonos » pon 28.11.2011, 19:48

Ahoj

rad bych si zakoupil ar 15 a nevim kterou...zna nekdo obe tyto zbrane?jake ma kazda plus a minus,ktera je celkove "lepsi" cisteje spracovana...znate to...

varka nema dorazec...nevim proc,musi tam byt?

Mohl by prosim nekdo,kdo to ma "zmakle" udelat plus a minus ,aby si novacek mohl udelat nazor?A nasledne i vlastni nazor,kterou by si vzal a proc:)



moc dekuji
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od VEIKO » čtv 15.12.2011, 21:19

Oboje pokud možno si osahej, přečti si o nich co nejvíce na netu a ber tu co se ti víc líbí :-)
Co tak steyr aug nebo MR223. Mě se osvědčili německé a rakouské zbraně. Mám pocit že VAR má píst a to mě přijde lepší a spolehlivější. Záleží na co to chceš ale pokud bych musel vybrat tak VAR a délku si vyber podle upotřebení. Jestli si chceš hrát na snipera nebo kropit. EOTECH doporučuju přikoupit. Záleží kolik do toho chceš investovat. :-)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 210

Registrován: stř 30.1.2008, 14:18

Bydliště: praha,stredni cechy

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od mateus » stř 21.12.2011, 15:51

Že by PAR MK3 neměla píst :?: :P :lol:
Bral bych PARku Mk3 je to zmodernizovaná flinta s pístem a doražečem,kterej je poměrně dobrej když střílíš ne zrovna nejkvalitnější munici a nejseš úplnej přítel čištění :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kuba » stř 21.12.2011, 16:03

znamej varku ma a nemuze si ji vynachvalit, je to poctiva rucni prace..

parka taky dobra ale rovnou doporucuju poladit spoust, ta zakladni nic moc..

aug? s tou jejich 5tikilovou spousti? (kdyz jsem videl ten spoustak chtelo se mi zvracet:)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 54

Registrován: úte 20.7.2010, 18:38

Zbraň: Spingfield XDM,Glock

Bydliště: Karlovy Vary

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Sigi12 » stř 21.12.2011, 22:16

Šel bych do V-AR....
Demokracie je,když se dva vlci a beránek dohodnou co bude k večeři..
Spravedlnost je,když se dobře vyzbrojený beránek dokáže ubránit!!!!

Příspěvky: 16

Registrován: stř 17.6.2009, 2:53

Zbraň: GLock

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od klabonos » úte 17.4.2012, 22:21

ahoj chlapi to jsem cekal jeden rika par druhy var:) je parka take tak dobre spracovana jako varka?
je dorazec nutny?varka ho nema... ma parka 3 nejake funkce co varka nema???bohuzel zbrani neni tolik,aby si clovek obe vedle sebe mohl osahat:(

da se argumentovat ktera je lepsi a proc?


dekuji

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od adis » pát 20.4.2012, 18:38

Ahoj,nechci aby to vyznělo blbě,ale z toho co jsem slyšel na střelnici od lidí co střílejí IPSC,tak pístovku by si nekoupili.jen klasickou M4.argumentem bylo chování zbraně při střelbě a váha.V sobotu jsem byl na kurzu s puškou a tam jsem zaslechl to samé.Možná najdeš informace i na jiných fórech.třeba.střelectví
Takže podle ohlasů=pístovka do války,klasika na závody.
ale co člověk,to názor..

Příspěvky: 361

Registrován: pon 27.10.2008, 20:13

Zbraň: GLOCK

Bydliště:

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od tom 955i » pát 20.4.2012, 21:30

co jsem doslechl PAR 3 na picu ,ber 1 nebo neco jinyho,250 ran a ohlej pist, VAR, nebo jinou AR, SaW, REM,.atd----P.S. adis co mas zasebou za kurz-mam se bat :?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kuba » pát 20.4.2012, 23:28

tom : par mk3 je oproti mk1 zlaty.. naopak rozhodne nekupovat mk1 nebo rovnou poslat k panu vosadkovy na doladeni :)

jinak, na valku pist na sport vzduch ;-)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od 4mike » pon 23.4.2012, 14:25

kuba píše:............. je to poctiva rucni prace.. ....
oboje je poctivá "ruční" práce na CNC obráběcích centrech
podstatný rozdíly nenajdeš, vyber si sestavu, jež Ti bude vyhovovat delkou a stoupáním laufu
na PAR se bude snáz shánět komp, má 1/2x28
VAR má tuším M14x1 (což zas kdejaký soustružník na kompu přeřízne)
ptákoviny jako spoušták nemá smysl řešit, standardně dodávaná u obou stojí za .........
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 16

Registrován: stř 17.6.2009, 2:53

Zbraň: GLock

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od klabonos » sob 28.4.2012, 18:15

cau chlapi,

diky diky:) neco na tom je,co rika adis.ze je zbran tezsi,tak to je mi jedno,kdo zna benellku m4 tak...:) ale chovani pri strelbe je zajimavejsi faktor.udajne system di ma byt pri strelbe jemnejsi...
problem je take udajne u americkych systemu s tim,ze zavornik vymlati pouzdro,udery jsou proste moc silne a system na to neni navrzen(od piky).potom take pry u pistaku dochazi k vibracim hlavne a tim k horsi presnosti...
otazka je ale ta,jak je to u var ci par resene...jestli maj jinak navrzene vnitrnosti,ze proste nedochazi k tem problemum...
vi o tom nekdo vic?take by me zajimalo,proc varka nema dorazec...je to tim,ze je cistsi diky pistu?parka ho ale ma...nebo neni varka navrzena do extremnich podminek?treba se tam dostane bahno a dorazit se proste musi...

takze spracovanim je to na stejne urovni?hmm tak nevim co ted...

je jeste nejake jine forum mimo strelectvi,kde se nekdo vyzna?strelectvi se mi prave moc nelibi kvuli pristupu k uzivatelum...

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Selag » ned 29.4.2012, 10:03

Tohle za tebe nikdo nerozhodne. Když budeš číst recenze, každý výrobce si chválí to své a na konkurenci nenechá nit suchou :-) Zkus si najít seriozního odborníka, případně prodejce, který to s tebou probere. Já si jel pro PAR, měl sem peníze i nákupní povolení a odvezl sem si úplně něco jiného :-) Taky vyšel dobrý článek o porovnání píst x gas systém v jedné Střelecké revui. Prostě na sebe budeš muset vzít tu zodpovědnost a rozhodnout se sám.... já vím... problém :-) :-) komu pak nadávat :D :D
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od S474N » ned 29.4.2012, 10:50

Jak pise Selag a co uplne neco jineho? Na trhu je toho spousta a myslim si, ze neni k zahozeni ani Norinco CQ-A1 (jehoz jsem teda taky spokojenym majitelem). Koukni treba i na Strelectvi, nejsem sam, kdo je spokojen a cenove je to uplne jinde. A zbytek muzes bud vrazit do prislusenstvi nebo prostrilet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od Selag » ned 29.4.2012, 11:07

Píst je v současné době prostě ikona a jednoznačnám móda... ale proč? Chápu požadavky vojenské... spolehlivost při minimální údržbě. Ale pro "naše" sportovní použití? Copak vystřelím při sportovním použití víc jak 300-400 ran bez možnosti vyčištění zbraně? Na druhou stranu chápu i ty, co preferují max. spolehlivost bez rozlišení účelu použití zbraně. U pistole by mě taky štvala poruchovost po vystřelení 200 ran. Ale jsem zvyklí čistit po každé střelbě... ať už dlouhou, nebo krátkou. Takže pro mě "klasika" žádný problém. Pro mé požadavky spolehlivost zbraně na 100%. :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kabro » sob 24.11.2012, 9:01

Ahoj, už se tady opravdu nenajde majitel V-AR nebo někdo jiný co může srovnávat (zkušenostma,ne papírově) s jinýma?
Určitě máte nové poznatky,zkušenosti,názory ohledně chování při střelbě, přesnosti, životnosti,atd, tak kdo je ochoten se podělit, tak sem s tím.. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od S474N » sob 24.11.2012, 18:21

kabro: to vis, nekdo teoreticky vybira a jinej prakticky strili *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kabro » ned 25.11.2012, 12:25

S474N:nezlob se,ale jestli je to narážka na můj dotaz,tak si myslím,že toho víc nastřílím než nakecám, ale pokud si chci koupit pušku která stojí "holá" skoro 5O OOO kč , tak chci o tom vědět co nejvíc, nechat si poradit a poslechnout názory od více lidí,nemám patent na rozum. Na to tohle forum myslim je, ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od S474N » ned 25.11.2012, 12:56

kabro: neber to nijak osobne, spis mi prijde, ze dost lidi hleda "svaty gral". Stejne jako treba u fotoaparatu zkouma pri 400% zvetseni fotografie, hledajic chromaticke aberace a kdovi co jeste. Kdyz potom ve finale (nedejboze) neco koupi, tak ty jejich fotky stoji za starou belu, protoze kompozice stoji za prd a dotycny proste neumi zakladne fotit. U pusek spousta lidi resi nesmysly typu, jestli sestreli petikorunu na vzdalenost 1km a ve finale je clovek vubec rad, ze se dostane na venkovni strelnici o delce 50m a muze si tam vubec vystrelit, aniz by zaroven nemusel prejizdet pulku CR.

Kdyz tu nikdo dlouho nepise na toto tema, tak tu pusku kup sam a potom se podel se svymi praktickymi radami. Co se tyce PAR, tak ta se trosicku resila ve vedlejsim tematu, osobne jsem u jejiho nakupu byl pritomen a tu pusku bych si proste a jednoduse nekoupil.
:arrow: post91044.html#p91044
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od kabro » ned 25.11.2012, 14:41

S474N:
Tak jak píšeš s tím s tebou souhlasím,lidi kolikrát chtějí od zbraní víc než jim konstrukce a munice nabízí a řeší nesmysli, nehledám nic extra co bude střílet samo,záleží především na rukách, to tady víme všichni, prostě jsem chtěl vědět správnost mého rozhodnutí.
V-AR pořídím vědom si toho,že plynovka na závody je vhodnější, ale já toho zas tolik nepozávodím.
Takže až to bude doma tak se podělím o informace i já.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Co vybrat: V-AR nebo PAR Mk3

Příspěvek od S474N » ned 25.11.2012, 14:48

kabro: skvele, uz se tesim na nejakou uzivatelskou recenzi.

Mimochodem, dostupne jsou i jine zbrane AR15, sam mam Nornika a na takove to domaci zvykani je to opravdu mazel. A cenove uplne jinde, takze ten zbytek muze clovek prostrilet. Navic tvrdochrom v hlavni, coz treba PAR nema.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz