ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od S474N » čtv 02.4.2015, 23:13

Co bych k tomu napsal? Radeji snad ani nic.

Zaznam poradu je zde:
:arrow: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1017 ... ate-slovo/

Debata k poradu na FB:
:arrow: https://www.facebook.com/mateslovo/phot ... permPage=1
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od reddog » pát 03.4.2015, 6:50

Tak Dzamila nezklamala. Cesky poradne neumi, projev byl fanaticky a hystericky, jestli je toto odbornik, tak ja ficim na JET s zadosti o zarazeni do vyzkumu. Jilkova se opet projevila jako senzacechtiva blabolistka a ten jeji vystek o poctu zmarenych zivotu uz byl presne hranici, kdy zbyvalo dodat - Tak i kdyby to melo zachranit byt jen jeden lidsky zivot.
David Karasek mne osobne velmi prijemne prekvapil, osobne jsem mel malou dusicku, ze by jej mohla MichaliceJilkovice prervat a snazit se z nej udelat hlupce. Chvili jsem si i rikal, ze mu skace do reci opravdu schvalne, aby David pozbyl klidu a zarval na ni a ta redaktorska Mateslovozena by pak jen dodala - No, kvuli tomu potrebujeme psychotesty, jste agresivni. Nejen ze se nenechal, navic pekne kontroval a dovysvetlil to, co povazoval za dulezite. Oproti vystupovani v DVTV bylo toto podle mne mnohem lepsi - vyraznejsi. Mozna melo padnout pri tom grafu a hysterickem stekani Jilkove i to slovo ANO - tato hranice je u nas velice nizka, dekujme za ni.
Pani Backovska mluvila velice zajimave a je dobre, ze v publiku sedela a ze navic sedela na velmi peknem miste uprostred.

Příspěvky: 65

Registrován: pát 04.5.2012, 10:26

Zbraň: makarov

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od traktorista » pát 03.4.2015, 8:38

Ukázka toho že Džamila je naprostá kráva. Víc jsem si z toho neodnesl.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od hermenet » pát 03.4.2015, 8:50

Koukl jsem na to a byla to fakt škoda času.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Jasik » pát 03.4.2015, 8:59

Ten hlavní rozdíl byl asi v tom, že Džamila mluvila pro Jílkovou zajímavě a Davidovi řekla, že musí končit, protože přetáhl čas (ona mu minimálně 2/3 toho času vzala svým skákáním do řeči) a že kdyby mluvil zajímavě mohl by pokračovat.

Takže fakta pro ni byla nezajímavá, raději dát slovo "bojící" se ovčasné většině ano "i kdyby to mělo zachránit jeden lidský život", jak samozřejmě padlo a to z úst pana odpůrce Šmoldase..

A jak již citoval CMK na FB, slova Džamily si pamatujme:
"Zájem většiny musí být nadřazen zájmu menšiny!!"

A můj dovětek:
- kolik životů každý rok mají na svědomí třeba lékaři svými rozhodnutími, chybnou léčbou...
- kolik sebevražd je způsobeno špatnou situací v rodinách, kolik jich je díky politice státu, špatným sociálním podmínkám....
- jak bude omezena možnost získání a použití nelegálních palných zbraní psychicky nemocnými lidmi (tím, že budou neustále pod práškama? A co ta ženská, co zapíchla toho kluka ve škole a už předtím se léčila? Bude za tu vraždu odpovědný psychiatr, který jí pustil z ústavu?)

Myslím, že aby to bylo snadnější, na psychotesty by měl jít každý člověk a to periodicky - v 5 letech, v 10, pak než začne sexuální život, než si udělá řidičák, než se rozhodne mít vlastní děti...
A samozřejmě při každé žádosti o zápis do nějakého zájmového sdružení. Co třeba takový historický šerm, tam mají kanóny, že by zbourali půl parlamentu, rybář může oběti škrtit vlascem, letecký modelář dělat nálety..

Ale kdo posuzuje a bude posuzovat ty, kteří chtějí mít právo rozhodovat o jiných a to čím dál více ... A nebo tu bude další skupina "elity", která budou manipulovat lidmi, podobně jako veskrze spravedliví soudci a jejich spolek..?

P.S:
A pozor, je tu mezi námi někde těch cca 14500 potencionálních "pacientů" mezi majiteli zbrojních průkazů.
Je povinností těch zbývajících desítek tisíc majitelů ZP takové lidi najít, označit a postarat se o to, aby přišli o ZP a neměli přístup k legálním zbraním..
Nebo ne... ??!!??

P.S.S:
Ještě pár slov k ostatním hostům. V publiku jasně z pohledu kamer levá polovina pro, pravá proti (všimli jste si, že tam kromě pana starosty byly myslím samé ženy?). Pan starosta se snažil u "většiny" získat body pro další politickou kariéru. Měl by ho vzít někdo na střelnici a ukázat mu, že se není čeho bát, že palná zbraň sice dokáže zabít na X metrů, ale není to nic snadného, třeba již na 10-15 metrů se strefit přesně (ne v klidu mířenou, ale v pohybu, stresu..).
Paní z MV mluvila jasně, k věci, bez populismu.
Tejc kupodivu také netlačil nijak moc na pilu, i když pro zpřísnění by následně určitě hlasoval, kdyby to nějaký jiný aktivní blb chtěl prosadit, pan primář z Bohnic také ze začátku, akorát si bránil svůj píseček a nechce aby se jeho kolegům přidělávala práce s nahlížením do CRZ (je mi divné, že takový odborník nedokáže "udělat" a uklidnit prací deformovanou a zisk vidící Džamilu).
Pan Gruber mluvil za zastánce, nevím zda za sebe nebo je nějak spjatý s LEXem nebo jinými skupinami, které se snaží o zachování našeho koníčka..
Naposledy upravil(a) Jasik dne pát 03.4.2015, 9:31, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Carloss » pát 03.4.2015, 9:02

Nejen Džamila. Jílková i pan starosta šířili paniku, strach a demagogii. Navíc Jílková tam začínala ječet, jak Viktorka u splavu... Ale "to víte, pane Prošek. Když ji svrbí, je to horší, než podebraná pata", pravila moudře babička...

A jak p. Karásek ukazoval ten graf, tak zbývala otázka, kolik z těch tr. č. spáchaných legálně drženou zbraní bylo proto, že pachatel byl magor. Jestli se nemýlím, bylo tech činů 46(?). Zaznělo číslo 15% magorů. I kdyby všech 15% ze 46... to je necelých 7. By mě zajímalo, jak si představují jak tyto lidi v populaci najít. A to pořád neznamená, že těch 7 něco opravdu spáchá. Nemluvě o tom, že i kdybychom je našli, nejspíš by místo střelné zbraně použili zcela jinou.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od reddog » pát 03.4.2015, 9:06

Nacelniku,
Nemluvme o psychotestech ani ze srandy. Nikdy nevis, ktery "expert" (jako "odbornik" Dzamila) si to prekrouti a napastuje na "Zajem vetsiny nad zajmy mensiny" a bude to prosazovat z moci sveho postaveni. Dobroserove jsou v techto aktivitach nezastavitelni, obzvlast kdyz to hodi korunky domu. Tak to je, protoze zadarmo by to tyto existence rozhodne nezvedlo ze zidle!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od FRENKY » pát 03.4.2015, 9:10

Jasik píše:slova Džamily si pamatujme:
"Zájem většiny musí být nadřazen zájmu menšiny!!"
Že se toho držela když ministrovala cikánské ministerstvo že? :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od hermenet » pát 03.4.2015, 9:40

Napadalo mne při projevu paní Stehlíkové, že nezapře sovětskou výchovu. Má to tak hluboko pod kůží že se toho nezbaví, ať bude v jakékoli roli.
I to, jak říkala něco v tom smylu, že držet zbraň není právo, nýbrž privilegium. Prostě Rusanda.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pařez » pát 03.4.2015, 12:49

hermenet: myslím, že by jsi si měl najít postoje paní Džamily i k jiným tématům...
Možná budeš překvapen kolik máte společného.. :mrgreen:
Prý Rusanda :lol:

Příspěvky: 28

Registrován: pon 23.6.2014, 9:19

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od comiks » pát 03.4.2015, 12:52

Tak u Jílkové předpokládám, že dostala "lajnu", které se měla držet.
Jinak její výkon byl v mezích jejích komunikativních možností - afektovaný, uřvaný, bez komunikační zdvořilosti k partnerovi. Chápu že má časovou mapu, ale dát někomu slovo a potom mu krást čas neustálým přeřváváním a skákáním do hovoru je minimálně neomalené.

Co mi hnulo žlučí byla Džamila a její výrok o menšině která se musí přizpůsobit většině.

Ale to jsem odbočil.
Nezbývá než poděkovat panu Karáskovi z Lexu za snahu a odvahu veřejně vystoupit a stát za námi střelci.
Je to první vlaštovka kdy jsem zaregistroval Lex veřejně (v televizi) a všem kteří Lex nepodporují bych jenom chtěl říci že Lex je tady pro nás a hlavně s námi.

Věřím, že debata a argumentace účastníků pootevřela oči dalším, proti nám smýšlejícím lidem.
---------------------------------
Tož tak.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od FRENKY » pát 03.4.2015, 13:02

Comiks: jen technická..Lex je veřejně v televizi prezentován (zejména tedy Davidem Karáskem) poměrně pravidelně ... kdykoliv je to tématicky blízké.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od hermenet » pát 03.4.2015, 13:18

Pařez: Nejde o postoje k jiným tématům. Jde o to, že když někde odprýskne trochu barvy, ukáže se sovětský základní nátěr.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Albert » pát 03.4.2015, 13:19

Asi budu kamenován ale v závěru příspěvku se to pokusím vysvětlit a možná mi dáte za pravdu.....
To že byla pozvána (přihlásila se/byla dosazena) Džamila Stehlíková bylo vynikající a jsem tomu velmi rád. Stejně tak výkon paní Jílkové jsem velice uvítal .... toliko důvod pro kamenování.
Vysvětlení: právě díky arogantnímu, blábolovitému, trapně teatrálnímu a naprosto nekorektnímu vystupování obou výše jmenovaných, si umím představit jak drtivá většina diváků (bez ohledu zda jsou pro či proti zbraňově orientovaní) znechuceně přepíná TV přijímač na jiný kanál a více se tématem nezabývá. Já sám jsem se musel velmi přemáhat abych pořad se sebezapřením shlédl až do konce. Myslím že obě hráli akorát roli užitečných idiotů a jejich přesvědčivost byla v podstatě nulová. Obě dámy jsou vesměs velmi nepopulární, takže si myslím že, ač to měli v úmyslu, střelecké veřejnosti příliš neublížily :wink: ... O co by to bylo horší, kdyby místo Džamili byla pozvána nějaká hezky vypadající dáma nebo muž, kteří jsou u veřejnosti populárnější, hovořily by distingovaně (a s českým přízvukem), toť otázka ?
Co do výkonu pana Karáska, tomu přeji do budoucna mnoho zdraví a duševní pohody, protože po tom co se ocitl v takovéto jámě lvové, bude jistě chudák potřebovat pár dnů na zotavenou :lol: :lol: :lol: vůbec mu jeho pozici ve studiu nezávidím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od WALT » pát 03.4.2015, 13:46

melo se to jmenovat "Mam slovo"
Jilkova predvedla jak se nema delat televizni debata
Dzamila Borat skodila uz jako zbytecna ministryne, podle hesla " chci aby se vsichni meli dobre, ale jen ja urcim co je pro lidi dobre " se snazi skodit dal

Příspěvky: 28

Registrován: pon 23.6.2014, 9:19

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od comiks » pát 03.4.2015, 13:58

Jasně Frenky,
já jsem to zaregistroval víceméně prvně a to ještě po zpravě co mi z Lexu přišla, že bude tato diskuze v televizi.
Televizi nijak přehnaně nesleduji tak proto pro mě ta jedna z prvních vlaštovek.
V podstatě jsem jenom chtěl říct, že je to dobře a jenom houšť.
---------------------------------
Tož tak.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Žížal » pát 03.4.2015, 14:01

To odkladiště blbů a starých ohraných kašparů, celá ta slavná ČT se už dávno měla zrušit a ušetřené miliardy se můžou použít na něco rozumnějšího. Třeba na výkupne za slepice co cestují po světě . :mrgreen: :banana:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Albert » pát 03.4.2015, 14:21

nebo na rozvoj střeleckého sportu ....

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od cmk » pát 03.4.2015, 15:08

Albert píše:Co do výkonu pana Karáska, tomu přeji do budoucna mnoho zdraví a duševní pohody, protože po tom co se ocitl v takovéto jámě lvové, bude jistě chudák potřebovat pár dnů na zotavenou :lol: :lol: :lol: vůbec mu jeho pozici ve studiu nezávidím.
Kdyz jsem v pondeli Kenjirovi rikal, at prijede na Regi-Base napsat clanek, uz rovnou jsem mu rekl, ze to bude tyden a 2 dny po Jilkove - ze to bude tak akorat na zotavenou :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Int1m1thy » pát 03.4.2015, 15:43

Porad zase komedie... co jinyho taky cekat. Dzamila je naprosto psychicky nevyrovnana, sama trpi znacnou agresi. Nechapu jak ji jeji psychoza dovoli delat tu jeji praci ? jaktoze na to jeste nikdo neupozornil ze dusevne nemocny clovek leci dalsi dusevne nemocny... ten dedek co tam byl, byl az prilis :D :D :D

A ted zacne kamenovani...

ale Karasek zase naprosta tragedie... neumi mluvit ani se smysluplne rychle vyjadrit, to ze mluvi k veci, obrazne a pragmaticky na tom nic nezmeni, jeho projev je nudny a nezajimavy a podle me se na pozici komunikace s medii a verejnosti naprosto nehodi...

a mrzi mi ze tam nikdo neupozornil na to.. ze tam stacilo mit jednoho legalniho drzitele a bylo by po tragedii...
G17gen4

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz