Cvičení a strava


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Harmitsch » stř 08.1.2014, 15:02

S474N píše:Docela zajimavy podnet, s temi miridly.
Tohle muzu potvrdit - strasne to svádí. Mel jsem pujceny treninkovy laser vlozeny do hlavne, reagujici na spusteni uderniku. Nemam Glocka, tak nemusim znovu natahovat (zase jedu v DA). Kdyz jsem si nehlidal miridla, pristihnul jsem se, ze sleduju jen tecku.
(ale obavam se ze uz jsme vzhledem k tematu hodne OT)
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od DeadlyOne » čtv 09.1.2014, 8:52

Takze zpet k tematu. Co vase strava? Resite to nekdo? Jestli to tak jak moc? Ja osobne jsem stravu resil kdysi hodne, v dobe kdy jsem bouchal mezi provazama (cca 8 let zpet). Pote jsem se selkove udrzoval nejaky sracky jsem moc nejedl. Ja osobne nejim typicky cesky jidla, jenom vyjimecne. Posledni 2-3 roky jsem zase zacal zit zdraveji kvuli cviceni a vylepseni vykonu, ziskani energie atd. No a vice nez pred pul rokem jsem se rohodl nabrat, mimo nasich kruhacu jsem pridal i silove posilovnu a hlavne jsem zaca vic zrat. No a zranil jsem si rameno, takze posilka nic moc, ale porad jsem zral. Nabral jsem na 105kg, sice zadnej zazrak, ale vzdy se udrzuu kolem 95+-. Zral jsem vsechno, ulitavam si na srackach jako je McDonald, Cinsky fastfoody, atd. Prestal jsem si uplne varit, no a prislo to. Unava, zadna energie, nabrani tuku misto svalove hmoty, problemy se spanim, problemy s kloubama (kolena mam uz v prdeli od jakziva), problemy s loktama, pomala regenerace. Takze jsem uz dokonce pred vanocema zase najel na zdravou stravu, varim si sam, prevazne kureci maso, salaty, lusteniny, obcas nejaka ryze, brambory atd. Jim pravidelne, vecer nejim tolik co jsem jedl predtim, nebo spis co jsem zral. No a vaha jde pomalu dolu, mam zase energii, halvne sracky zeru tak 1x tydne jako klasicky "cheating day" a to vetsinou v nedeli kdy ani necvicim. Zacal jsem i zase behat asi po vice nez 10 mesicni pauze od behani kvuli kolenum. Taky mam dalsi nerest a to je kafe, kteryho piju hodne. Takze kafe porad piju ale doplnuju hodne vodou, tak 3l denne. Mel bych pry pit 4 l, ale to proste zatim nejsem schopen dat. A co vy? Jaka je vase strava spojena se cvicenim?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Nikdo » čtv 09.1.2014, 9:24

Já beru na svý šlachy a klouby chrupavky z přírodních materiálů. Sice člověk furt musí žrát žebírka, kolena, křidýlka a podobný věci, ale co se dá dělat, zdraví máme jen jedno...

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od kregan » čtv 09.1.2014, 15:37

Jelikož v 7:00 vyrážim z domova (snídám až v 8:00) a domu se vracim kolem 23:00, jim převážně venku.
Snídaně buď ochucenej tvaroh nebo banány, případně celozrná obložená bageta. Kupováno cestou do práce.
Jako hlavní jídlo dne mám oběd a kolem práce je jen vietnamec (jeho rejže ze zeleninou už se mi přejídá a jeho masu moc nevěřim), pizzerie (tam moc nechodim), řeznictví z vývařovnou "na stojáka" (jídla sou tam hodně těžký a mastný" a burger bar (o prospěšnosti burgerů si nedělám iluze). Případně si koupim v samošce tmavý pečivo, sýr (druhy střídám), podmáslí a ovoce nebo zeleninu.
S večeří je to nejhorší, jim tam, kde zrovna jsem a co je k dispozici.
Cvičit už jsem se dokopal, ale s tim jídlem to je problém, ač si uvědomuju, že správná strava dokáže zázraky.

Příspěvky: 51

Registrován: pát 28.12.2012, 19:20

Zbraň: CZ75

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Gemator » čtv 09.1.2014, 21:43

Podelim se o svou zkusenost s hubnutim a stravou, z krasnych cca 90 kilo jsem se po stehovani a svatbe :) dostal na nejakych 106 kilo sadla , cca 26-28 procent tuku. Po tom co mne bolely zada a kolena jsem se dokopal shodit to behanim a nepreziranim se na cca 96-98kg. Nejvice mi ale v hubnuti pomohl web a aplikace kaloricketabulky a pocitani toho co jsem snedl. Diky pocitani prijatych a vydanych kCal jsem aktualne na 84 kilech a budu udrzovat a trochu posilovat. Snazim se jist 5x dene, v praci mame vybornou jidelnu takze nemusim nastesti resit fastfoody a podobne sracky.
Kdyz uz cvicim tak se snazim delat od kazdeho neco, protoze mam malo casu cvicim hlavne doma nebi vyrazim behat, doma jedu kruhove treninky, hrazda apod. Za tu dobu co jsem se snazil shodit cca od roku 2011, jsem zjistil ze bez hlidani stravy to sice jde ale ukrutne pomalu. Jediny doplnek ktery jsem kdy bral je whey protein kvuli doplnovani bilkovin. Pokud se na jare zase dokopu behat (v zimne a za tmy mne to nebavi) budu zkouset neco na regeneraci, co doporucite BCAA ? S prumnernou dobou spanku 6 hodin se tomu telu proste nekdy nechce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Sailor » čtv 09.1.2014, 22:40

Čéče tak to tě chválím!!!!!Přesně se na tobě ukazuje že nejdůležitější je v redukci váhy(ale i v přibírání svalú) striktní dieta.Samozřejmě že si musíš vše počítat a vážit jídlo aby si měl přehled,jelikož musíš mít jídelníček v deficitu jinak prostě nezhubneš ani hovno,protože to prostě není technicky/fyzicky možné.
Základ je prostě kvalitní stava a rozdělení makroživin
Hele BCCA jsou výborná věc ALE:pokud nebude v pořádku strava,nic ti nepomůže a akorát vyhodíš prachy.Když už se pro ně rozhodeš tak nedej na dávkování na krabičce,za minimum se považuje 5g před ale klidně dej i 15 a to samé po treningu.Upozorňuju že je to finančně náročné.
Spíš prostě málo,to je fakt.Kvalitu spánku může trochu vylepšit produkt ZMA,něco si o tom přečti,ale zase:nečekej zázraky.
Jinak do diety doporučuju syrovátkovej izolát nikoliv koncentrát.
Kdyby si chtěl odkazy na výrobky mohu poslat,nevím zda-li to mohu hodit sem.
Plus můžeš zkusit nějaké spalovače,ale znova:vše je ve stravě!!!
Jinak cvičení domaje lepší než nic,no a kardio(u tebe běh) bych se nebál zařadit v době diety i 6x tejdně.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 51

Registrován: pát 28.12.2012, 19:20

Zbraň: CZ75

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Gemator » čtv 09.1.2014, 22:46

Dekuji, za odkazy budu rad klidne posli skrze soukromou zpravu. Ted mam s behanim pauzu, ta zima a hlavne tma mi proste vadi :( krom vikendu jsem doma prakticky vzdy za tmy, za praci dojizdim takze to je casove nabouchane. Ale snazim se 2x tydne hodku a pul krav maga a 1-2x tydne cviceni doma.
Ze cviceni ktere hodne motivuje a dost mi mpomohlo je program P90X je to sice kazdy den alespon hodinku cviceni ale je to komplexni a pro lidi co se neumi dokopat je to idealni, pusti video a jedou. Delal jsem to asi 3 mesice ale bez hlidani stravy a vysledek byl zhruba polovicni co se ubytku vahy tyce.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od S474N » pát 10.1.2014, 8:16

Sailor: no pokud na ty doplnky nemas svuj webshop ci nejsi nejak financne svazan, tak se nemusis bat to sem nahazet, at se pouci i ostatni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Sailor » pát 10.1.2014, 9:22

Já už mu to napsal do sz takže vyřešeno.Kdyby měl někdo zájem ať mi napíše a já to sem naházím.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od S474N » pát 10.1.2014, 9:33

Sailor: no tak to sem nahaz *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Jasik » pát 10.1.2014, 10:39

OK, pánové, ať máte co diskutovat, já jsem takový opačný případ. Kancelářská krysa, která moc nesportuje (akorát ráno či odpoledne pár kroků z metra do kanclu a zpět, občas v létě kolo a občas nějaké to střílení s pohybem). Jsem takový ten somatotip - vysoký,hubený (190cm/65-70kg), co při aerobní zátěži neztrácí tuk, ale žere mi to jinde. A navíc mám blbý stravovací návyky.
Ráno vstávám cca v 7, snídám až v práci kolem 8:45-9:00 (většinou jogurt s bebe dobré ráno nebo jiným musli a kafe), pak když mám chuť, tak nějaká sladkost do oběda, oběd v poledne v kantýně (polévka a hlavní jídlo podle toho co dělají), pak kolem půl třetí nějaké jablíčko a nebo buchta z domova, pak si dávám cca kolem čtvrté většinou nějaký kus pečiva a sýr (gervais nebo podobný mazací pomazánkový nesmysl). A večer doma buď když manželka něco donese ze školy a nebo třeba pečivo, či chleba s máslem, salám, sýr nebo nějaký volský oko apod. Takže takový co dům dá a jím to někdy třeba až ve 21 hod.
No a když mě občas chytne nějaká nálada na lepší stravu, koupím si nějaký proteinový gainer a ráno si před odchodem z domova dělám koktejl.
A co bych rád? Trochu přibral a měl svaly :-)) Ale upozorňuju, jsem línej a chudej ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od pitt » pát 10.1.2014, 10:50

Jasiku......odpovim ti naprosto vazne.......za vsim hledej zenskou. Ja mel vzdycky pod 80 kilo......nasel jsem si novou babu, ta me "prinutila" prestat kourit a po 4 mesicich mam 90. Bratranec mel metrak, nasel si milenku a ted ma 85. Takze ti doporucuji zmenu.......pokud jsi linej chodit do posilky........no a pokud jsi linej rict doma "jdi do prdele" tak se musissmirit se svym osudem:-)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Jasik » pát 10.1.2014, 10:56

Pitt: No díky za radu, neměl bys nějakou jinou? :-)
Jinak nekouřím a piju "s mírou", tedy max. 1 pivko k véče doma a malýho frťana na uklidnění. Hospody pravidelně nenavštěvuji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od maja » pát 10.1.2014, 11:12

Jasiku, musíš pravidelně cvičit a pořádně jíst :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Nikdo » pát 10.1.2014, 11:15

Jasik: Bílkoviny (bílý jogurt, tvaroh, vaječné bílky, případně libové maso) a posilovna. Teoreticky to mám nastudované dokonale.
Prakticky jsem se oženil, přestal lézt, jezdit na běžkách a na kole, začal se nacpávat na noc a z 188cm/65-70kg jsem byl za pět let na 95 kg. Bohužel to není svalová hmota :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od pitt » pát 10.1.2014, 11:21

Jasik píše:Pitt: No díky za radu, neměl bys nějakou jinou? :-)
Jinak nekouřím a piju "s mírou", tedy max. 1 pivko k véče doma a malýho frťana na uklidnění. Hospody pravidelně nenavštěvuji.
A to je právě ono......ty jsi línej se nažrat, napít,zahulit si, natož aby jsi začal cvičit,nebo si našel babu. Ty by jsi chtěl všechno,ale nechceš proto udělat nic.
Už jsme se o tom několikrát bavili......a to je pak těžký
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od jry2000 » pát 10.1.2014, 11:31

Jasik píše:Pitt: No díky za radu, neměl bys nějakou jinou? :-)
Jinak nekouřím a piju "s mírou", tedy max. 1 pivko k véče doma a malýho frťana na uklidnění. Hospody pravidelně nenavštěvuji.
Boli-li Te hlava, pak je to tim, ze mas moc utazenou svatozar :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Sailor » pát 10.1.2014, 11:39

Takže pro S474N
Protein do diety doporučuju syrovátkovej izolat(nad 90%),je vhodnější,menší obsah sacharidú a tuku
http://shop.kulturistika.com/sportovni- ... ?ms_id=123
nebo
shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/extrifit-professional-cfm-iso-90/?ms_id=123

Kdo chce BCCA
Tak:
http://shop.kulturistika.com/sportovni- ... ?ms_id=123
nebo
http://shop.kulturistika.com/sportovni- ... ?ms_id=123
dále doporučuju kvalitní multivitamín,nejlépe kde jsou prvky v chelátovejch vazbách-pro tělo nejvíce využitelné a né jako ty sračky z lékáren,kde tělo využije cca 5%,takže současná špička je:
http://shop.kulturistika.com/sportovni- ... ?ms_id=123
Další doplňky jsou už nejsou zas tak důležité,kdyby někdo chtěl můžu poradit konkrétně,ale vše je ve stravě,zázračná pilulka neexistuje.
Jasik:
Jasik píše:co při aerobní zátěži neztrácí tuk,
Větší žblept jsem neslyšel.Při aerobní zátěži ztrácí tuk samozřejmě každý,pokud má k tomu tělo vhodné podmínky,to znamená zátěž v určité tepové frekvenci.Když začneš aerobní zátěž tělo bere nejdříve energii z glykogenu ve svalech,cca po 20 minutách(když máš vhodnou tepovou frekvenci)začne brát energi/štěpit ji z tuku,no a cca po hodině to tělo přestane bavit,jelikož chemické reakce na získání energie z tuku jsou dosti složité a přejde na jinej zdroj energie,což může být i spalování svalové hmoty(ono k ní tělo může přistoupit hned na začátku pokud jsme nad optimální tepovou frekvencí)Teď sem to napsal hoooooooooodně zjednodušeně,tak mě nikdo nechytejte za slovo.Takže každé tělo muže spalovat tuk,dokonce jsou diety,které fungují na každého.Vše je o stravě.Správnou stravou docílíme vždy snížení váhy a to dokonce i když vůbec necvičíme.Sazomřejmě s cvičením je ten efekt násobně větší.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od Jasik » pát 10.1.2014, 11:40

pitt: No jo, tak proto jsem začal uvažovat o těch cvičeních v tělocvičně apod. Mít motivaci tam chodit, protože prostě by mě někdo "vytáhl za prdel od počítače", poradil jak cvičit abych se na starý kolena hned na začátku nezmrzačil atd..
Když je chuť něco dělat, stačí jen nakopnout a dotáhnout to a začít .. A pak pokračovat...

jry: Hlava mě nebolí ze svatozáře, ale občas na střelnici z moc těsných sluchátek :-)

sailor: OK, sorry, jsem to asi popletl s aerobní zátěží, vidíš, že jsem v tomhle lama.. Ale tak nějak to asi bude.. Musel bych "makat" ne míň než X minut a ne víc než X minut, aby se dělo co se má dít - pro mně pro začátek zlepšení kondice a vytrvalosti. Jenže když lehce vyběhnu a tep mi letí na 170, pak přejdu do chůze, spadne to sotva ke 140 a po opětovném přechodu do klusu je tam zase 170, tak to se mnou bude těžký...
Naposledy upravil(a) Jasik dne pát 10.1.2014, 11:54, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Cvičení a strava

Příspěvek od pitt » pát 10.1.2014, 11:44

no a jak to s tím cvičením dopadlo...tuším nijak......klasika.
A znovu to zopakuji.....bude pro tebe nejlepší, když si nějaký cvičení který už někde probíhá zaplatíš.......už jen to že jsi za to ty prachy utratil, tě bude motivovat k tomu aby jsi tam chodil

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz