CZ 75 Tactical Sports


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 18.8.2010, 13:11

Vzhledem k nemožnosti rozumně pokecat na toto téma v konkurenčním fóru, založím vlákno i zde.
Po koupi funglového TS-ka jsem se chystal vše ponechat tak jak je. Když jsem ale zahlédl ta kopyta co vydává CZ UB za mouchu a hledí, pořídil jsem za 1000,- LPA z jejich e-shopu a koupil 5,75mm vysokou mouchu s 1mm světlovodem. Odstranění původního hledí vyžadovalo jeho přeříznutí napříč. Netuším zda to lisují za tepla nějakou hydraulikou či je to jeden kus se závěrem ale ven to šlo fakt blbě.
Na radu zkušenějších jsem pořídil od Gewa 10 lb vratnou pružinu. Ten rozdíl v odporu je opravdu citelný. Ale jsem šťoura a nedalo mi to. Koukal jsem co o sebe bude více tlouci, když je slabší pružina a napadlo mě zakoupit buffer, který se standardně dodává k TS-ku ve .40. Stojí to 13,-. A nyní se ptám. Vadí to něčemu? Máte ho tam taky?
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » stř 18.8.2010, 14:38

Kdes ho sehnal? Ja ho chci taky :-)
V 1911 od STI jsem dal taky 10lbs pruzinu, jenze tam jsem 100% veril materialu. U CZ uz si tak materialem jisty nejsem, takze o bufferu uvazuju taky.
Realne - pokud to bude spolehlive vyhazovat a podavat, neni jediny duvod tam buffer nemit.
Problem je prave v te spolehlivosti, ze zaver nedorazi az dozadu, jedr driv zpatky, coz ma za nasledek bud nevyhozeni, nebo spatne podani dalsiho naboje (nebo oboji najednou). Takze chce to zkusit.

Predpokladam, ze tady nas nikdo nebude peskovat, kdyz tu poresime i pouzdra na TSko apod... :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 18.8.2010, 14:41

:) já věděl že se chytíš ;)
Máš ho u mě, koupil jsem 5 kusů. V Žalanech ti ho dám. Jinak jsem ho koupil v podnikové prodejně CZ UB v Opletalce. Vzhledem k tomu, že ten buffer má na výšku 4 mm, pochybuji, že to bude mít nějaký vliv na funkčnost. Není problém to otestovat na první stagi.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » stř 18.8.2010, 14:48

Ja koukal jen na stranky a kdyz jsem tam byl, tak me ani nenapadlo se zeptat... Lina huba... Ja bych si s dovolenim vzal zatim teda jeden a dalsich aspon 10 si jich uz koupim :-)
10lbs je pomerne slaba pruzina na takhle lehkej zaver, takze buffer nevydrzi vic jak 1.000 vystrelu.

Jinak - i primo na ty pruzine je psano, ze je POUZE PRO SNIZENE LABORACE.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 18.8.2010, 14:55

Ano, mám stejný set pružin jako ty a právě toto upozornění mě na tuto myšlenku přivedlo. Pokud bude zachována funkčnost, rozhodně to prodlouží životnost zbraně.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od adis » pát 20.8.2010, 14:58

Čau,jestli to bude s tím bufferem makat,tak poprosím CMK ať mi jich taky 10 koupí.
Dík Michal

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » pát 20.8.2010, 16:33

A tim jsme vycerpali seznamovani vsech TSkaru na MG.
A jelikoz se permanentne vidime na LOSu a IPSC, tak jsem zvedavej, co budeme resit dal :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » pát 20.8.2010, 21:31

Pažbičky :) Zatím se rozkoukávám a ty origo mi připadají dobré. Potřebuji do ruky trošku objem. I na G si musím nazasovat Hogue šprcku. Jaké jsou možnosti v hliníku aby to bylo do ruky také tak objemné? V neděli budu mít trychtýř, tak musí být zkrácené.

Teď jsem koupil od Leika elox. trychtýř. Když se sundavá ten původní plastový, vyjme se boční čep zátky bicí pružiny, zatlačí se čep zátky bicí pružiny otvorem v trychtýři a trychtýř se vysune. Ten nový trychtýř ale nemá otvor a je vyšší. Tudíž se nedá vrátit boční čep a pokud bych do něj nevyvrtal otvor na zapadnutí čepu zátky bicí pružiny, je bez zajištění. Jak jste to řešili vy? Já jsem vyvrtal otvor do trychtýře (pod úhlem) pro čep zátky bicí pružiny a boční čep jsem schoval do šuplete. Pokud jsem neměl otvor v trychtýři, bicí pružina tlačila větší silou a na spoušti bylo pocitově cca 2-3x větší odpor. Také mi nedělalo dobře to, že není bicí pružina zajištěna spolehlivě. Snad je pevnější materiál spolehlivou náhradou bočního čepu.
...zbraně, mám zbraně

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 09.2.2011, 16:20

Měnil jsem pojistku a tak nějak se mi rozpadl spoušťák :mrgreen:
Myslím si, že jsem vše složil správně jen mě na rozkresu mate poloha západky levé pojistky (30a). Na rozkresu to vypadá, že je na plocho k ozubům ale já ji mám kolmo a její čelo je do tvaru klínu. Jak to máte vy? Je možné, že je více druhů této součástky?
P.S. Nedá mi to abych opět nepokritizoval výrobu v CZ UB. Součástka jako je pojistka, by snad proboha mohla být vyrobena tak, aby do pravé části pojistky zapadla bez nutnosti pilování :crazy: . Měřeno šuplérou - 0,1 mm rozdíl. Pilník měl zase hody. Už chápu, proč je pro výběrové řízení důležitá zaměnitelnost dílů a proč CZ tyto souboje moc nevyhrává.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » stř 09.2.2011, 16:33

Hold si mas koupit pravou i levou dohromady :-)
A nechat to udelat nekoho, kdo tomu trochu rozumi...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 09.2.2011, 19:02

cmk: chytráku, to, že ty díly nepasujou a musí se dopasovávat u zbrojíře (dle vyjádření prodavačů CZUB) je totální volovina, snad mají výkres a výrobní tolerance, ne? Proč u Glocka to jde a u CZ nikoliv?
Jo a sice jsem blbej ajťák ale vyučenej strojní zámečník ;) A dopilovat kus železa ještě dovedu :mrgreen: To pilování jsem ale u CZ musel dělat absolutně u všeho co jsem koupil, tedy moucha, hledí i pojistka. To už je velká náhoda, že by se u tří nezávislých dílů sešly tolerance tak blbě, že je to potřeba upravit.
P.S. Ještě jednou jsem kontroloval ten díl, co jsem se domníval, že je podle rozkresu jinak polohovaný či jinak vyrobený. Nelze ho tam dát jinak, jistí jej totiž blok vyhazovače a ten by se tam při jiné poloze nevešel. To jen na rozkresu vypadá placatější a to mě zmátlo. Mimochodem, je tam tak málo dílů, že jsem to složil i bez rozkresu správně. Zde se ukazuje, že v jednoduchosti je krása a účelnost.
...zbraně, mám zbraně

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » úte 15.2.2011, 7:26

...včera mi od wolffa dorazil set redukovaných pružin pro CZ75 - 9, 10, 11 a 12 lb. Prozatím jsem nasadil 11 lb. Je to ještě dost měkké na natažení dlaní ale o poznání tvrdší než 10lb. Jsem zvědav na chování při střelbě.
Konečně jsem taky vybrousil tvar navařené pojistky (zdravím Vláďu ;) a SSK Krhanice), načernil a nasadil. Až poté jsem zjistil, že šířka přesahuje o 6 mm krabici. Dojel jsem tedy do CZ UB a koupil pravou páčku pojistky do RAMIny. Ta má otvor na čep zaslepený, je nižší a má také tenčí materiál boční plochy. Je nutno o 3 mm zkrátit čep pojistky a dopilovat plošku pro sesazení obou kusů. Tím jsem ušetřil cca 6,5 mm a vše je přesně do krabice. Výsledná šířka je cca 44,5 mm. Původně jsem o RAMI pravé straně pojistky nechtěl ani slyšet ale ve skutečnosti to není tak strašný.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Lukáš Koukal » čtv 17.2.2011, 15:59

Mohl by se někdo z nadšených majitelů obtěžovat a zvážit mi závěr z TS 9mm? Bez hlavně a pružiny, samozřejmě, jen ten nerozebraný komplet zbytek. Děkuji.
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » čtv 17.2.2011, 16:05

Blby je, ze nemam vahu... Ale kdysi vysel nejakej clanek od TSku ve strelecky revue. A tam psali o tom, ze diky plastove trubicce v predni casto vratny pruziny snizili hmotnost zaveru o par gramu na ... a ted nevim, jestli budu kecat, ale mam v nejaky pameti cislo 369g, ale pindoura bych za to cislo do ohne nestrcil...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » pát 18.2.2011, 21:28

S LPA mikrometry, světlovodnou mouchou a polepem = 397g
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 22.2.2011, 22:19

Děkuji převelice a jsem vám oběma nesmírně zauzlován. Tak já už to uspávadlo dál brousit nebudu, když mám teď stejně.
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » úte 22.2.2011, 22:44

Adis jeste brousil ;-) Tipuju, ze 10g sundal :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 22.2.2011, 23:38

Tipuju že tolik ne, pokud to nenaportoval skrz. Ono to "z hlediska množství materiálu nacházejícího se v ohraničeném prostoru" - upraveno pro HV :lol: a hmotnostně ubývá zatraceně míň, než to vypadá. Já se ve finále dostal z 397g na 367g.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš Koukal dne stř 23.2.2011, 12:34, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » úte 22.2.2011, 23:50

Jinymi slovy - predni cast zaveru tam mas jenom proto, aby ti melo co drzet mouchu ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 23.2.2011, 8:58

On z toho dělá Berettu, pak ale nechápu co to dělá ve vláknu o TS :mrgreen:
Když chceš snižovat hmotnost, musíš ubírat tam, kde je větší kumulace materiálu a ne z té skořepinky nahoře
Sakra Lukáši - objem/objemově ;)
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz