CZ 858 Tactical


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

CZ 858 Tactical

Příspěvek od provarenec » úte 03.10.2006, 10:47

Zdar pánové, předem se omlouvám, že nepíšu o Glocku, ale musím se pochlubit.

V pátek jsem si koupil super zbraň - CZ 858 Tactical. :onfire:

http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=18&cl=101

Báječně se s ní střílí. Doporučuju jako záložku :lol: Nevíte, z který střelnice mě s ni nevyhoděj? (kvůli dopadovce..) Např. v Avimu se nemá cenu ptát. Tam nemaj ani 25m.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 03.10.2006, 10:51

Kuva, asi budu s touhle otázkou za pitomce, ale všichni si tuhle hračku chválíte, tak o ní začínam premýšlet. Jestlipak na to budu muset rozšířit ZP o sk. B ???
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 03.10.2006, 11:25

Asi jo. U nás máme báječný policajty, ale na E mě to dát nechtěli. Že prej E je i nošení a jak to budu nosit. Já zas že to chci na obranu bytu. Oni že sice jooo ale že je tam to nošení. Takže to mám na B. Prodejce mi říkal, že v některejch okresech ji ani nepovolujou.

A jedna poznámka nakonec. Ministerstvo Zbrojovce neprodloužilo licenci na prodej v ČR, takže až se doprodají kousky v krámech, tak už ji neseženete. SocDemákům se nelíbilo, že si ji lidé pořizují. Ať žije levičáckej ksindl. :evil:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 03.10.2006, 11:33

Podle současného zákona můžeš mít na obranu cokoliv. Jak to schovám, je moje věc. Pokud ti to odmítnou přihlásit na E, tak si pánové trochu špatně vyložili zákon. Nikde se tam totiž nehovoří o tom, jak dlouhou zbraň můžu mít na ochranu. Délka zbraně pro osobní ochranu padla se starým zákonem. U nás s tímhle není problém, chlapi mají běžně pumpy na E nebo pistolky 6,35 na B.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 03.10.2006, 11:34

para: musi ti to dat i na E *4*

provarenec: to jak to budes nosit neni jejich vec, ale tvoje. Tva odpoved ma byt: "tak jak zakon vyzaduje". Povolit ji musi, staci trvat na svem - uz to i zde parkrat probehlo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 03.10.2006, 11:41

čert: Díky tak to hned zítra zkusim :banana:
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 03.10.2006, 11:43

para: Nedej se. Já ji mám na "E" a úplně bez problémů. A nosit ji můžeš třeba pod kabátem :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 03.10.2006, 11:52

Selag"
Tak až tam zítra půjdu, hodim na sebe hubertus a když se budou ptát jak to budu nosit hned jim to názorně předvedu :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 03.10.2006, 12:18

Tak dlouho jsem hledal, az jsem to nasel. Oficialni stanovisko MVCR:
JUDr. Pavel Novák píše:Nabývání vlastnictví dlouhé střelné zbraně kategorie B držitelem zbrojního průkazu skupiny E

Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, rozdělil oproti předchozí právní úpravě nově zbraně do čtyř kategorií a stanovil pro jednotlivé kategorie odlišné obecné podmínky pro jejich nabývání do vlastnictví, držení a nošení. Zjednodušeně lze říci, že nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraně

kategorie A mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim byla udělena výjimka (§ 8, § 9 a § 10),
kategorie B mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim bylo vydáno povolení (§ 8 a § 12),
kategorie C mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence (§ 14),
kategorie D mohou fyzické osoby starší 18 let způsobilé k právním úkonům nebo právnické osoby (§ 15).
Výjimku z uvedených obecných podmínek tvoří např. držitelé zbrojního průkazu skupiny D, kteří nemohou nabývat zbraň kategorie A až C do vlastnictví, ale mohou pouze držet nebo nosit zbraň, na kterou má jejich zaměstnavatel vydán průkaz zbraně.

Při posuzování práva k nabývání vlastnictví a držení, popřípadě nošení zbraně kategorie B držitelem zbrojního průkazu skupiny E k ochraně života, zdraví nebo majetku je třeba především vycházet z těch ustanovení zákona o zbraních, která vymezují kategorie zbraní, nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní a oprávnění držitelů zbrojních průkazů.

Oprávnění k nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní držitelů zbrojních průkazů je upraveno rozdílně pro jednotlivé skupiny zbrojního průkazu v ustanovení § 28 zákona o zbraních.

Podle ustanovení § 28 odst. 4 písm. a) je držitel zbrojního průkazu skupiny E oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C. Vydávání povolení k nabývání vlastnictví a držení nebo nošení zbraní kategorie B upravuje ustanovení § 12 zákona o zbraních, které v odstavci 5 stanoví, že příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud k tomu má žadatel řádný důvod. Podle písmene f) tohoto ustanovení se za řádný důvod považuje ochrana života, zdraví nebo majetku. Ustanovení § 12 odst. 6 zákona o zbraních pak upravuje i vydávání povolení k nošení zbraně kategorie B. Vzhledem k tomu, že výše uvedená ustanovení zákona o zbraních hovoří o zbraních kategorie B bez omezení, vyplývá tedy z této právní úpravy zcela jasně, že držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraně kategorie B na základě vydaného povolení v rozsahu zbraní této kategorie uvedených v § 5 zákona o zbraních bez dalšího omezení na krátkou nebo dlouhou zbraň.

Při vydávání povolení podle § 12 zákona o zbraních nelze např. spekulovat s tím, že dlouhou zbraň není možné nosit skrytě nebo není vhodná k ochraně života, zdraví nebo majetku. Uvedená spekulace nemůže být důvodem pro nevydání povolení k nabytí vlastnictví a držení, popřípadě nošení zbraně kategorie B držiteli zbrojního průkazu skupiny E z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku. Právní úprava jednoznačně umožňuje držiteli uvedeného zbrojního průkazu nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit i dlouhé zbraně kategorie B a spekulace o tom, že se dlouhá zbraň nehodí k ochraně života, zdraví nebo majetku je nepodložená, neboť si její využití k ochraně života, zdraví nebo majetku lze velice dobře představit např. na osamocených rozlehlých usedlostech.

JUDr. Pavel Novák
Odbor bezpečnostní politiky MV
Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2004/zb_pruk.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » úte 03.10.2006, 12:19

Jsou to hajzlíci. Dokonce jim už byl vydán vnitřní pokyn, že to na E a na nošení musejí dávat, ale pořád to zkoušejí. Šmejdi.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » úte 03.10.2006, 12:20

S474N píše:Tak dlouho jsem hledal, az jsem to nasel. Oficialni stanovisko MVCR: ...
Jj, to je přesně ono, to myslím. :D
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 03.10.2006, 12:31

Já vám rozumím. Ale oni nejsou špatný. Přijdu tam v pátek odpoledne a oni mě udělají povolení i průkaz zbraně. Věci, na který je lhůta měsíc oni řeší na počkání. Proto se s nima nechci hádat a prudit je zákonem. Kdyby chtěli, tek mi udělaj taky pakárnu. A větší.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 03.10.2006, 12:49

provarenec: Tak toho bych se vůbec nebál. Naopak, je dobře si vyjasnit stanoviska, oni pochopí, že s tebe nemůžou orat, jak chtějí a bude všechno O.K. Vlastní zkušenost :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 03.10.2006, 12:54

Selag: Tak to jsem asi prokoučoval. Na E to už "přehlásit nepůjde". Pod kabátem to stejně nosit nebudu. Ale na obranu baráku by to bylo fajn. Příště budu moudřejší.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 03.10.2006, 13:08

provarenec: Myslím, že si nic neprokoučoval. Tady jde jenom o princip. Na obranu domu to můžeš použít, i když to máš na "B" A myslím, mimo pár vyjímek :-) to nikdo nenosí :-) I když sem někde četl, že to se sklopkou na taktickém závěsu někdo zkoušel :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 03.10.2006, 16:21

provarenec: nevyhodej te na kapslovne... ale radsi tam predem zavolej
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Selag

Příspěvek od WALT » úte 03.10.2006, 22:39

ten nekdo jsem byl ja :lol:
taky mi nechteli dat na noseni, navic svevolne skrtaji v zadosti, chce to trvat na svem, pripadne jim ukazat vyjadreni pravnika co sem dal satan

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 04.10.2006, 6:18

WALT: Já vím :-) :-) Ale napsal sem to pěkně, že? :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 04.10.2006, 8:15

provarenec píše:Selag: Tak to jsem asi prokoučoval. Na E to už "přehlásit nepůjde". Pod kabátem to stejně nosit nebudu. Ale na obranu baráku by to bylo fajn. Příště budu moudřejší.
Na tvém pozemku je to držení, ať už kolemjdoucí spoluobčané koukají sebepřekvapeněji.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 04.10.2006, 11:37

Mark> pouze ve stavu vylucujicim okamzite pouziti (tj. v uzavrenem obalu, naboji mimo komoru, zasobnik mimo zbran). Pouze toto je drzeni, vse ostatni je noseni (v podstate bez ohledu na to, jestli je to u tebe doma nebo na vaclavaku) - zakon nic jinyho nerika :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz