CZ 858 - vhodná optika


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od michalkolen » pon 24.2.2014, 19:57

Zdravím,chci se zeptat.Pokud mám na zbrani kompenzátor,klesají požadavky na kupovanou optiku???Vzhledem ke zpětnému rázu.
Nebo kompenzátor na tohle nemá žádný vliv???Nerad bych si koupil optiku a pak zjistil,že se mi po pár výstřelech rozhodí.Máte nikdo tip na nějaký zajímavý puškohled???Jaká by měla být min.cena,aby něco vydržel.děkuji
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od Pařez » úte 25.2.2014, 19:25

Puškohledů jsou mraky.Každý dobrý prodejce určitě dobře poradí.Na tuto zbraň není potřeba nic extra drahého.Rozhodně by měl jít na boční montáž,takže nákup bych (já osobně) spojil i s odbornou instalací u puškaře :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od wizard-ov » úte 25.2.2014, 22:28

IMO kompík na to nemá až tak velký vliv. Osobně jsem měl Eotecha na předpažbí od Kinggunu a pohoda. Pokud by jsi chtěl mířit dále tak si kup kryt s railem (můžeš klidně koupit i ekonomickou verzi tj. původní kryt s dodelanym railem) a zvětšovací modul. Pokud ovšem chceš za každou cenu puškohled tak ti asi opravdu nic jiného nezbývá než si tu kosu rozvrtat a dát tam tu stranovou montáž. ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od WALT » stř 26.2.2014, 0:11

kryt pruzin od king gunu stoji pres 3 500, od GE asi 2x tolik
je to vratne, nemusis nikam vrtat a spolehlive to svou praci odvede
pouziti listy na puvodnim krytu je dobre tak na airsoft
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od wizard-ov » stř 26.2.2014, 8:57

Tak tak, tu nouzovku jsem myslel stejně jen na uchycení zvětšováku, stála u Kinggunu myslím 1500, ale teď koukám, že ji tam už nemají (a stejně je vzhledově hnusná :D ).... Co se týče krytu od Kinggunu.... no u mne to až tak "out of box" nebylo. Chod nebyl úplně čistý - drhlo to , muselo se to drobně doladit, ale to byla záležitost cca 10ti minut. Prostě kosa není čip od Intelu, drobné odchylky tam jsou. Pokud se nechystáš do Áčka tak ti za cca 7000 udělá Kinggun radost (předpažbí+kryt). Jedinou nevýhodou je nutnost používání šroubů, tady je GE o dost jinde (ale bohužel i cenově).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od michalkolen » stř 26.2.2014, 20:17

Děkuji za vaše názory,zatím mi bohužel moc nepomohli :D ale to je tím,že jsem se blbě zeptal. :lol: Zatím střílím přes krásná světlovodná mířidla,která jsem zakoupil.Už jsem si koupil i vysokou stranovou montáž,je pod ní krásně na pevná mířidla vidět.A teď jen montáž osadit puškohledem...Ale jakým???Na střeleckém portále se mi jeden líbil,ale prodejce mi řekl,že cz 858 má velký zpětný ráz a že musí koukat po dražších puškohledech cca.8000kč.Co je na tom pravdy o tom rázu???Jak se to pozná???Má na to vliv kompenzátor,úsťová brzda???
Na své .300winmag mam super (aspoň pro mne) optiku,ale nechci to přehazovat sem a tam...A dávat na takové "šidítko" 7,62*39 také nějakou drahou optiku se mi nechce.
Potřeboval bych radu ohledně zpětného rázu této zbraně a s tím vyplývající naročnost na optiku...
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 - vhodná optika

Příspěvek od wizard-ov » stř 26.2.2014, 21:08

Pokud máš už montáž pak zkus http://eshop.fomei.com/cz/produkt/1-4x2 ... /k-OY6250/ nebo nějaký jiný Beater, jestli chceš větší zvětšení. Mám ho, zkoušel jsem ho i na kose a v pohodě.
Pokud chceš jinou montáž pak mrkni tady http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... nit-Belomo jsou to ruské hovada a ty už něco vydrží. S nimi ale zkušenost nemám.
Co se týče zpětného rázu, můj názor je, že optika dostává "šupy" s kompíkem i bez. Z hledíska optiky je dle mého názoru jedno jestli je střelba uklidněná kompenzátorem nebo úsťovkou. Největší pecky dostává díky pohyblivým částem.
Z hlediska komfortu střelby je to ovšem dost rozdíl. Měl jsem tenhle http://www.sa58.cz/products/ustova-brzd ... atorem-aw/ a spokojenost.
A vem si ještě další věc... kolik výstřelů uděláš na střelnici s .300winmag a kolik vykulometíš z kosy ? Věř tomu, že tě to bude svádět :D Když víš, že střílíš za 3Kč/rána tak potom těžko neraplovat :wink:

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz