CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od S474N » pát 24.6.2011, 19:56

AREYOU: ale vsak ja jsem psal o tom si PROJIT reklamaci, ne neco reklamovat. A to je ten zasadni rozdil *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od AREYOU » pát 24.6.2011, 20:05

S474N tak jsme se asi nepochopili, já jsem jen chtěl vědět odkud se bere ta fáma o dvojí jakosti u CZtka.

Pak jsem chtěl radu ohledně CZ75 Shadow nebo DUTY.

OK, jinak děkuji za tvoje postřehy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od icks » sob 25.6.2011, 10:56

Tak třeba já Dutynu kupoval bez jakýhokoliv ,,vlastenčení,, . Ten úchop je pro mně prostě bez konkurenční. Narazil sem asi na dobrej kus a zpracování je perfektní 8-) . Jen ten spoušťovej mechanizmus bych jim nejradši hodil na hlavu, zlatej glogáckej sas. Odpor má sice v SA nula nic, ale dýlka chodu a resetu je k uzoufání. A po třech letech co sem měl Glocka, bych to snad ani jako konkurenční pistole neporovnával, jsou to dvě zcela odlišné cesty konstrukce a filosofie. Glock je prostě Glock a ta jeho promyšlená jednoduchost je unikátní. V praktičnosti používání ho budu vždy vychvalovat a obhajovat i když už ho nemám. Ale časem...
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od AREYOU » sob 25.6.2011, 17:35

icks to znamená,že by jsi DUTY na popry nedoporučil?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od icks » ned 26.6.2011, 15:10

Nedoporučil.
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od AREYOU » ned 26.6.2011, 20:33

Takže to bude CZ75 SP-01 Shadow, díky za reakci.

Škoda, že jsem se nedozvěděl jak to je s dvojitou jakostí, takže to beru stejně pravdivé jako Glocky na dně moře :o

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od Selag » pon 27.6.2011, 11:52

Jak psal S474N mám s produkcí CZUB celkem dost zkušeností a taktéž s reklmacema. :-) Všechno zkušenosti negativní :-( A to i u výběrového kusu, co měl vybírat a ladit p. Rezek podle požadavků p. Lenikuse. Měl sem CZ 75 B - reklamována několikrát, závadu se odstranit nepodařilo, CZ 75 P - 01, reklamována 2x, CZ 75 SP - 01 už ani nreklamována, 2 oprava u puškaře..... A o přístupu CZUB k reklamacím bych mohl napsat román.......
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od kašpar » sob 17.12.2011, 12:56

Přispěju taky svojí trochou do mlýna. Minulý týden jsem byl testnout Dutynu, protože jsem po ní trochu pošilhával a řeknu vám jsem vyléčený. Zbraň se mi dizajnově moc líbí a myslím, že v tomto ohledu přitáhne spoustu nových lidí. Zarytí CZ-ťáci brblou nad tvarem lučíku a bůh ví čím vším, ale jakési kouzlo se jí upřít nedá. Mám menší ruce takže hledám něco z produkce CZ nebo jejích klonů, kde mi ergonomie docela vyhovuje. Duty jsem si vypůjčil a vesele mířil ke stavu. Kontroluju stav zbraně a první věc, moucha byla téměž venku, tak jsem ji palcem dotlačil jakž takž do svojí polohy (to jsem dělal po každém zásobníku). Napáskoval jsem natáhnu, zkouším decock oproti např. 75BD hluboký propad, dráha vypouštění tak dvojnásobná, ale to je detail. Odpor spouště z poj. ozubu dobrý, ale to co pokračovalo v SA jsem nepochopil, šlo to lehounce jak po másle a takový ten, jak bych to popsal, "čezeťácký hrb" než to spustí, byl téměř neznatelný. Jako začátečník dost strhávám, ale tady mě každý výstřel opravdu překvapil. Tak si říkám to budou desítky jak víno. Podotýkám zkouším teď různé pistole a první sada jde na 10m. Přitáhnu terč (dvojfigura) a nestačím se divit, soustřel jako kdybych kropil automatem. Říkám si asi jsem se málo soustředil, zkouším to znovu a celé se to opakovalo. Tak jsem vypustil ještě pár ran a nebyl jsem schopen lepšího soustřelu. Berte mě s rezervou, z toho co tu píšu je tak 40% vina pistole a zbytek hážu na sebe. Nemůžu si , ale odpustit srovnání s 75d compact kde bych zase chválil do nebes. Nicméně odcházel jsem pěkně nas..., že jsem lévý jak šavle.

Co se týká nestabilní kvality produkce CZUB, buďte rádi páč co kus to originál a nemusíte pro něj k Zendlům, Sphinxům apod. :lol: :lol: :lol:

Závěrem. Doufám, že se brzy stanu taky majitelem jednoho takového "originálu".

Kurnik jsem se nějak rozepsal, ale nemohl jsem si pomoct :wink:
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od riskman » sob 17.3.2012, 23:44

Kašpar: trochu Ti budu odporovat, s Dutynou jsem si v KVZ vystřílel výkonostní třídu, nastřílel jsem z ní na mířené střelbě skutečně ze všech zbraní nejlépe. Compacta mám jak služebního a soukromého, s tím se zase dá střílet lépe svižnější střelba, ale třeba na mířence nedám to samé co s Duty. Prostě každý pes jiná ves.

Ještě nějaké obrázky, docela mě mrzí, že Angus video s SP 07čkou smazal z youtube...asi vyšší tlaky :(
http://i1235.photobucket.com/albums/ff4 ... CN6188.jpg

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od riskman » sob 17.3.2012, 23:45

Ještě nějaké obrázky, docela mě mrzí, že Angus video s SP 07čkou smazal z youtube...asi vyšší tlaky :(
http://i1235.photobucket.com/albums/ff4 ... CN6188.jpg
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od kašpar » ned 18.3.2012, 19:45

riskman: jak píšeš co kus to originál, když jsem si to tak dával dohromady tak jedinou z notorických závad kterou ta pistole možná neměla bylo vykřivení rámu, ale neměl jsem jí v demontu. Koukal jsem na tu tvou fotku, co pak je to za úpravu? Na čistokrevnou DUTY to nevypadá, že by rám P01 compact a závěr DUTY?
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od riskman » sob 31.3.2012, 23:39

Kašpar: to je pistole, kterou stavěl Angus, je to vlastně spodek ze Shadow a závěr z Duty. Na youtube bylo video, ale jak jsem napsal tak ho Angus smazal :(. Ono by to asi šlo, i když by jsi vzal spodek z Compakta a vršek z Duty. Přes googla se dají najít všemožné úpravy CZet a některé vypadají zajímavě.

Příspěvky: 79

Registrován: pon 01.3.2010, 19:07

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od _Jose_ » ned 16.6.2013, 9:44

Zdravím,
poněvadž uvažuji o pořízení nové hračky, byl jsem se mrknout v Brodě na P-07 duty a potěšilo mě (nevšiml jsem si, zda už to tady někdo zmiňoval), že se jim podařilo odstranit dřívější"vyboulování/vlnění"rámu v místě uchycení pružiny záchytu závěru v rámu jejím překonstruováním. Dál vratná pružina je už v sestavě ala Glock, takže s ní při nasazování člověk nemusí zápasit jak s hadem...Taky mě překvapilo, že vůle závěr/rám a závěr/hlaveň je v podstatě nula, méně než Glock či Walther PPQ, co jsem měl...měl jsem rozloženy tři pistole a měl jsem z nich pocit celkem kvalitního zpracování, oproti kusu z roku 2010, co vlastní známý...

Příspěvky: 14

Registrován: sob 13.2.2010, 16:53

Zbraň: CZ75 SP-01 Shadow

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od Balistoil » pát 28.6.2013, 2:23

Mal som dutynu Made in Slovakia,rocnik 2012,vyduvanie ramu bolo odstranene,pero pruziny co drzi zachyt zaveru bolo skratene a nie vlozene do dierky v rame.Vole nulove,ako vyberovy kus,zial povrchovka troska horsia,vratna pruzina klasika,musel som sa trapit aby som ju nahodil.

Příspěvky: 79

Registrován: pon 01.3.2010, 19:07

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od _Jose_ » ned 11.8.2013, 14:31

Modernizovaná DUTY pro Egypt - jiná spoušť, výměnné hřbety...IDEF 2013
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB

Příspěvek od fejfarz » čtv 10.10.2013, 19:51

Jsem čerstvý majitel této zbraně a musím říct , že opravdu spokojený. Dokonce se mě s ní střílí lépe než s cz 75 Compact. Váha zbraně je taky super. Bere v pohodě přebíjené střelivo Alsa Pro bez jediné závady jsem s ní vystřílel 300 ran najednou. Ergonomie je perfektní pěkně se DUTYna drží. Možná časem vyměním mířidla , ale zatím stačí. Možnost si sám nainstalovat pojistku nebo vypouštění kohoutu je bezkonkurenční. Nový spoušťový mechanismus omega je také výborný a každá rána opravdu překvapí. Nevím o ničem co bych jí vytknul. Vzhledově je podle mě taky moc pěkná a rozhodně to je zbraň která neudělá ve světě ostudu.
CZ 75 TS

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz