CZ P-07 Duty - Novinka od CZ UB


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » úte 02.6.2009, 1:06

No ona argumentace prodávajícího o zastaralosti konstrukce GLOCKa je tak trochu mimo. Osobně nemám vyhraněný názor na to která pistole je ta úplně nejlepší z nejlepších, ostatně na to časem přijde každý střelec sám co mu nejvíce vyhovuje. Když teď pominu veškeré GLOCKy a Čízy, tak jeden příklad za všechny: dnes již bezmála 100let stará konstrukce Colt 1911!? Podle argumentů již zmíněného prodavače by to měla být v podstatě neprodejná zbraň (a považte že má jen SA mechanizmus), přesto se stále těší zájmu miliónů střelců?!

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Příspěvek od rx6 » úte 02.6.2009, 6:44

Albert píše:Přesně naopak, když ti napoprvé selže náboj tak na 95% ti ani napodruhé nevystřelí. Už třeba jen pro to, že v zápalce je důlek od prvního úderu zápalníku a napodruhé tam vlastně tluče zápalník naprázdno nebo jen s minimální šancí na zápal.
tak to asi chudák popletl, každopádně s opětovným natáhnutím závěru jsem argumentoval take. Prostě se zarytými odpůrci té či oné zbraně se nedomluvíš. Jinak na 100let starou koncepci 1911 bych pozapoměl :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » úte 02.6.2009, 8:08

No moje zkušenost je, že to napodruhé většinou vystřelí. Pravda je, že se jedná o přebíjenky a zápalka je trochu povylezlá a prvním pokusem se zatlačí.
Samozřejmě souhlasím, že v tomto případě je nové nadrcnutí jistota.

Pokud selže i druhý pokus tak to většinou už nevystřelí nikdy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 02.6.2009, 8:27

Presne podobnou debatu jsem resil s jednim clovickem. Jak je pry nevyhodna SA, respektive SfA spoust. Jsem mu rekl, ze osobne radeji hnedka pretahnu novej naboj a mam jistotu, ze vystreli, nez abych "promackaval" spoust, ztratil mozna rozhodne vteriny a nakonec stejne pretahl. Stejne si clovek tak jako tak musi v pripade odstraneni zavady trenovat pretazeni naboje, tak nechapu, proc to neudelat rovnou. Taky me nedokazal odpovedet, kolikrat teda promackne, nez se jakoze rozhodne opravdu pretahnout - jednou, dvakrat, vickrat? Podle me to akorat upevnuje dost debilni navyky a jednou se mu to muze vymstit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » úte 02.6.2009, 12:02

pokud jednou rukou drzis pistoli a 2. si drzis drbana od tela tak te chci videt jak normalne, automaticky, ihned pretahujes zaver *47* jasne ze pokud to je mozne a strilim po nekom na 30m a mam dost casu tak si muzu hned pretahnout ale abych to obhajil u soudu tak strelba pravdepodobne probehne na kontaktni vzdalenost kde promacknuti v DA muze byt jedina sance jak s tou pistoli delat jeste neco jineho nez s ni utocnika mlatit po hlave. a jak je to psano vyse, pri druhem pokusu je sance na odpaleni naboje realna, mi se to jeste nestalo ze bych musel odpalovat na vickrat ale co sem slysel tak to casto napodruhy vyleti.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Příspěvek od rx6 » úte 02.6.2009, 12:20

koukám, že každý má jiný názor na procentuální údaj při druhém pokusu o odpálení zápalky. V tomto se asi neshodnem nikdy, zde je možná dle mého DA režim vhodnější.Každopádně trochu utíkáme i od tématu ČZ DUTY.

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 02.6.2009, 13:17

Situacia na strelnici je ina ako v realnej NO, ako pisal PB. Ja preto nosim origos patrony. Tam sa mi az na jeden slovensky nepodarok, nestalo ze by mi nevystrelil. Nevystrelia mi niekedy prebijane, ked zapalka trosku vycieva a nevystrelia ani na desiaty krat a nevystrelili by ani z DUTIny a ani z Makarova, ze PB. :wink: S kvalitnym strelivom sa to mne este nestalo. /oneho slovenskeho vyrobcu nepovazujem za kvalitneho vyrobcu/
PB celkom dobry prispevok...normalne nechapem :shock:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 02.6.2009, 13:20

PB: ano, dekuji ti za vymysleni situace, kterou sis sam napasoval na mou situaci. Ja si ji dovolim trosicku rozsirit - proste drbana pustim, ukrocim dozadu, pripadne rovnou "spadnu" na zem na zada. Nez se borec rozkouka, tak uz ma v sobe pulku suplete *40*.

Vim, ze vymysleni extremnich situaci a kombinaci je tvoje specializace, ale ver, ze na kazdou tebou vymyslenou situaci existuje dalsi vymyslena situace, jak se z toho dostat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » úte 02.6.2009, 13:21

rx6... Máš pravdu, už jsme trochu u jiného tématu. Řekněme tedy že v tomto ohledu je konstrukce DUTY (obecně tedy všech konstrukci SA/DA) mírně výhodnější díky možnosti opakovat výstřel znovu promáčknutím spoustě. Ale to je jen jeden z mnoha aspektů při výběru zbraně. GLOCK oproti DUTY disponuje ale mnoha jinými výhodami které by vydali na menší knihu. Přesto si podle mého názoru DUTY najde své zákazníky. Právě ty kteří upřednostňují SA/DA mechanizmus, nebo ty kteří ať už z jakéhokoliv důvodu nechtějí Géčko.

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » úte 02.6.2009, 14:51

s474n- myslim ze situace kterou sem nastinil neni nijak nerealna. kdyz na me nekdo vylitne tak se budu instinktivne snazit ho levou rukou zadrzet a pravou tasim. kdyz uz se mi ho podari dobre chytit tak ho urcite nebudu poustet protoze mu tim akorat das vyhodu, kdyz de po tobe tak nevim jestli ukrok dozadu ti umozni s jistotou obema rukama prebijet no a padat na zem bych taky nedelal, zase akorat poskytnes vyhodu utocnikovi a sobe omezis pohyb. jestli ti to pripada jako reseni tak prosim ale ja radsi zustanu stat a jednu rukou mam volnou pro obranu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 02.6.2009, 15:35

PB: ano ty zustanes stat se svym Makarovem a zurive budes promackavat spoust a zaroven se modlit, aby to vystrelilo *24* *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » úte 02.6.2009, 17:49

no cekal jsem neco konstruktivniho do debaty ale aspon vim na cem jsme ze? :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 02.6.2009, 18:10

PB: v tvem pripade to samozrejme vsichni vime *2680* *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 02.6.2009, 20:43

S474N, mne je divne ze nepouzil ,,konstruktivnu kritiku na mechanizmus Glocka,, a hned na to nevydvihol konstrukciu Makarova za najlepsie riesenie. Mozno nemal svoj den. :?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 08.6.2009, 13:08

Tak jsem mel P-07 Duty v ruce a strilel jsem s ni (1 zasobnik).

Na prvni chytnuti me docla nadchla. Plast drsnejsi a telo pomerne tenke, presto se mi drzela dobre.

Hledi a muska - no, jedna Dutyna mela musku zacernenou, druha tam bohuzel mela tecku. Tu tecku jakoby delal nekdo na Vietnamsky trznici na air-soft za 89 Kc. Miridla, ac je to plast, tak docela to slo, ve spojeni s muskou pomerne rychle citelny.

Pak jsem si zacal hrat se spoustakem a ten me zklamal nejvic.
Ze od CZ nevyleze polestena bouchacka, na to uz jsem si zvyknul.
Takze, ze je spoust takova krumploidni - no budiz - to se da casem polestit.
Ale nejvic me zklamal reset spouste, se kterym nejde udajne nic delat.
Reset spouste je nejmene 1 cm, spis 1.5 cm.
(Dodavam, ze to neni propad spouste, ale reset - tedy to, o kolik musim popustit po vystrelu spoust, nez ji muzu zmacknout, aby to vystrelilo).
SA zbrane (1911ky, CZ75 TS apod) to maji kolem 1mm, K100 to ma 1 az 2 mm, Muj Shadow to ma necele 2mm. Duty to ma 10ti nasobek.

Takze na akcni sportovni strelbu je to nevyuzitelny, takze kdo by si chtel koupit 1 zbran na noseni i LOS, tomu bych to silne nedoporucil.

Kdo by to chtel jen na noseni a z nejakyho duvodu nechce Glocka, pak by se to asi dalo. Ale G19 je podle me minimalne o tridu lepsi a o malo drazsi.

Je to spis srovnatelny s Alfou defenderem. Alfa ma mensi kapacitu zasobniku, ale s pristupem pana Pekarika zase bezproblemovy servis a pripadne ladeni spouste. Ke zbrojirum CZ-UB se normalne clovek temer nedostane. Ty lze potkat leda na mega-zavodech IPSC (prave na CZ EEO 2009 jsem videl jak Duty, tak tam slo "dohnat" pana Rezka, alespon na ukazani problemu a domluve, jak postupovat pri reseni, i kdyz nekolik bouchacek tam v prubehu zavodu i rovnou opravil).

No a nakonec prisla i strelba z toho - nejvic to bylo mejma krumploidnima rukama, ale i tak - na 15m jsem s tim nebyl schopen trefit gong 20x20cm !!! A to ani mirenkou !!!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » pon 08.6.2009, 14:49

:shock: :shock: :shock: to je az take ZLE?????

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 08.6.2009, 14:55

To netrefeni gongu je trochu o zvyku na spoust a nastreleni zbrane, abych videl, kam mi to lita.

Ale ten reset... http://www.korecky.com/video/ipsc2009/e ... -reset.wmv
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » pon 08.6.2009, 20:58

V pátek jsem DUTY osahával v krámě. První dojmy kladné, sedla mi hezky do ruky, zkoušel jsem vrklat závěrem a byl jsem překvapen nulovou vůlí. Spoušť teda trochu chroupala ale to by se asi časem podalo. Na mušce jsem si taky všiml nějakého prapodivného otřepu ale i to by šlo odstranit. Ale jestli to má tak dlouhý reset, jak píše CMK (to jsem zapoměl vyzkoušet) a jestli nejde poladit, tak to je celkem podstatná vada na kráse!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » úte 09.6.2009, 20:26

to "cmk"
Ty jsi byl na CZ EEO 2009 ???!
Zajímalo by mě, kdo jsi. Nechceš mi napsat "SZ"
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 09.6.2009, 21:56

haleot: No myslím, že se stačí podívat na jméno domény, která je v odkazu na video a víš hned, kdo cmk je :idea: A ta fotka jako ikona (avatar) je taky dost výmluvná :wink:

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz