Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 10.12.2018, 14:02Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 D-FENS: Volk ans Gewehr! 
Autor Zpráva
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13174
Bydliště: mám
Příspěvek D-FENS: Volk ans Gewehr!
Varování pro hustý pohodáře: Tenhle článek nebude hlavně vo pohodě. Je volným pokračováním článku "Waiting for 44 minutes" a pro účely zveřejnění na D-F jsem jej poněkud odlehčil - byl totiž napsán před delší dobou tzv. do šuplíku.

Přečtete si tuto zprávu. Co tam stojí: Dvacetiletej zmrd požadoval po důchodci peníze. Doochodce měl, řečeno s Radkem Pastrňákem a jeho THC vizemi, jednu ruku dlouhou. Nehleděl na útočníkovo traumatické dětství, vytáhl železo a zpacifikoval ho. Kromě toho, že se zbraní v ruce ubránil své zdraví a své bezpečí, mělo jeho jednání ještě mnohé další pozitivní efekty: jeden zmrd byl předán spravedlnosti (?), doochodce nepřišel o své peníze a ostatní ho mohou mít za vzor vzít na vědomí, že jsou i jiné cesty než být dán lůze na milost a nemilost. Největším přínosem, který však na dědově skutku spatřuji, je skryt v tomto faktu: Když vás někdo okrade (přepadne, vykrade byt, ukradne auto...), nebere si jen tu věc, kterou tím získal, ale i kousek vás samotného. Začnete se v tu chvíli cítit na tomto světě tak nějak jinak, protože do vašich práv a soukromí bylo nevratně zasaženo nějakou neviditelnou rukou a vy jste byl pokořen. I když odcizenou věc nahradíte a modřiny vyblednou, tento nepříjemný pocit zůstává.
Samozřejmě, doochodce (optikou plánované důchodové reformy je to vlastně člověk na hranici produktivního věku!) musel něco podniknout, aby tento stav nastolil, vynaložit peníze na vykonání zkoušek, absolvování lékařské prohlídky, obstarat příslušná povolení, opatřit zbraň a munici, absolvovat tréning s touto zbraní. Ale zúročilo se mu to. Zřejmě si výše pojmenované benefity cenil více než částku v řádu desetissíců, kterou vynaložil, a za to budiž pochválen, protože jsou mezi námi jiní a podstatně mladší spoluobčané, kteří svou hrdost prodávají hluboce pod takovou cenou.

Jinou alternativou tohoto příběhu je ta mnohem častější. Zastáncům "úplného zákazu držení" se asi zamlouvá více. Dědek dostane od fracka přes držku, přijde o peníze a doklady, několik měsíců se pak cítí mizerně a prožívá deziluzi. Pravděpodobně to ani neoznámí, fracek prohraje důchodcovu penzi na automatech a hned další večer zopakuje znova a bohužel mu pod ruku přijde zase jen nějaký chudák a ne nějaký tlachavý pacifista.


Proti individuálnímu držení (střelných) zbraní hovoří například tento argument: Pravděpodobnost toho, že kdokoli z nás bude v současné společnosti muset čelit násilí, je minimální. Je to pravda, Česká republika je relativně bezpečná země a možná takovou zůstane. Loni se stalo v ČR oficiálně asi 19.000 násilných trestných činů, statisticky máme tedy každý 10% pravděpodobnost stát se během padesáti let produktivního života obětí jednoho násilného trestného činu. U některých lidí je vzhledem k životnímu stylu velmi nepravděpodobné, že by někdy něco takového vůbec i jen spatřili. Je to tedy stejné jako s čímkoli - například s výběrem auta - kdo si je jist, že nikdy nenabourá, nemusí utrácet za airbagy.

V následujících letech se postupně bude zhoršovat bezpečnostní situace na ulicích. Jsme toho již nyní svědky. Počet hlášených loupežných přepadení a ublížení na zdraví bude přitom klesat, takže policie nebude vidět důvod k opatřením. Čátečně už se to děje, viz plánovaný přesun policistů z pořádkové služby do dopravní. Proč to? Čím dál tím více lidí tyto drobné události nehlásí, proč také. Když to policie hned na začátku nehodí za hlavu, tak to představuje opakované návštěvy vyšetřovatele a soudů. Všude vystupujete pod vlastním jménem a zjistit adresu z protokolu je to poslední, takže se může stát, že vás dva tři dny před výpovědí u soudu navštíví nějaké einsatzkomando "neznámých pachatelů" nebo "neplatičů nájemného" a v následujících třech týdnech budete rád, když se na pátý pokus napijete brčkem. Prostě míra rizika, kterou na sebe bere občan oznámením trestního činu, je vyšší než uspokojení z toho, že se společnost na čas zbavila jedné kriminální vši.

Policejní represe v této oblasti má jeden negativní účinek - jakmile se zmrd dostane do pasťáku nebo kriminálu, tak proběhne výměna know-how se zkušenějšími borci. Zatímco se vy hrbíte do večera nad počítačem nebo dílenským stolem ve snaze obstarat obživu pro sebe a svou rodinu, criminal army trénuje v posilovnách vystavěných za naše daně v rámci havlovské humanizace vězeňství (jak absurdní spojení slov...!). Díky tomu všemu se může stát, že útočníka již nepůjde zastavit klasickými prostředky. Nejde ani o to, zda někdo dostane nakládačku a přijde o mobil a peněženku. Kromě již popsaného vlivu útoku na psychiku může být cílem útoku vaše žena nebo dítě, což pochopitelně ponesete ještě hůře.

Kriminální armáda se nepochybně rozrůstá i co do kvantity. Být gangsta je in. Máme tu etnikum, kterému se z opatrnosti říká "neplatiči nájemného". Rezignují na vzdělání a nemá jim kdo vysvětlit, že krást majetek jiných lidí a píchat do nich kudlou není v pořádku, ale zato jim mnozí jsou ochotni donekonečna připomínat jejich práva a obviňovat slušné lidi z jejich neexistující diskriminace. Máme tu máme criminal army ruskou a stoupající počet feťáků. Protože v druhé polovině devadesátých let tvrdilo, že hulení je hustě vo pohodě, roste nyní počet těžkých narkomanů, a ti si budou potřebovat vydělat na fet a hledají sponzory mezi obyvatelstvem.


Není v zájmu státu, aby se kdokoli uvedl sám ubránit, ať už rukama nebo libovolnými předměty. Stejně jako není v zájmu státu, aby se občan dovedl sám uživit, sám sebe vzdělávat nebo přepravit sebe a svoje věci, v konečném důsledku je především nežádoucí, aby sám myslel. Jsou to věci, které aparát nerad trpí, protože oslabují jeho pozici a nemá je pod kontrolou. V případě kriminality to establishment hraje to na obě strany - jednak skrytou podporou criminal army (viz Havlova blahodárná amnestie, za kterou by velký dramatik ještě v dnešní době patřil přibít za koule) ale také potlačováním jakýchkoli snah o to, aby se občané cítili za svou bezpečnost spoluzodpovědni. Zajišťování bezpečnosti formou policejní složky představuje službu, kterou nám stát vnutil, donutil nás ji platit a nepřijímá žádné reklamace, když nefunguje správně. Kdo se od Matrixu odpojí a začne se v nějaké formě starat sám, je pro Matrix nebezpečný ačkoli po Matrixu nic nechce (nebo právě proto). Není náhodou, že se volání po restrikci zbraní zpravidla začnou ozývat v době, kdy se hbitým šplháním po vohnoutích zádech dostane k moci levice. Svět levice je světem sociálního inženýrství a není to svět nijak složitý, funguje na základě jednoduchých hesel podle vzorce problém - opatření - žádný problém, takže třeba bezpečnost - policie - bezpečí. Čím více se prvek matrixu cítí nezávisleji, tím se cítí matrix nejistěji, a naopak. Bratři Wachowští to vystihli geniálně.

Matrix si proto vydržuje pisálky a politiky, kteří budují svoji kariéru na potírání držení zbraní, buduje svoje vlastní P.R. za pomoci metod známých již od dob Goebbelse dělají svoji práci v duchu již naznačené logiky, takže v jejich podání např. zbraně způsobují zločin (podobnost s již vícekrát probíraným "auta jezdí rychle" se nezapře, snad jako by to vycházelo z jedné dílny). Výsledkem tohoto "bezzhlavňového P.R." je mimojiné to, že se snaží vytvořit obraz člověka s (legálně drženou střelnou) zbraní jako potenciálního lumpa, vraha vlastní manželky nebo souseda, který ho sere. Bohužel tohle také zapadá do vyumělkovaných scén bezkonfliktního světa provozovaného médii a je třeba to přijmout za část našeho světa. Stejně jako jiné recepty na bezpečí pro vohnouty, ve kterých hrají hlavní roli například vložky s křidélky nebo dvanáctibodový systém.

Neříkám, že policie je apriori špatná. Jenže policie je jako velké nádraží, po kterém jezdí vlaky sem a tam. Někdy jede rychlík tažený silnou lokomotivou (to když je na případu "společenský zájem"), jindy lomotiva strká celý den po celém nádraží jeden prázdný vagónek (do kterého se musí pak něco naložit, aby se tato činnost dala vykázat) a jindy zase ve velkém kopci uvízne malý motoráček v podobě trestního oznámení od nějakého obyčejného občana, které se formálně opracuje a odloží. Z principu policie nemůže trestným činům předcházet, je jaksi krok nazpět, pokud se nechceme dočkat zhůvěřilostí jako precrime z filmu Minority report. Ale reaguje na jinou okolnost, než my potřebujeme aby reagovala, když jde o naše momentální bezpečí.

Současná legislativní úprava držení (střelné) zbraně je principiálně OK a nic bych na ní neměnil. (Střelné) zbraně by se měly stát každodenní součástí našeho života, podobně jako ve Švýcarsku, Izraeli nebo USA. Nechápu, proč se na středních školách při tělocviku studenti neučí střílet. Kromě získání dovednosti v manipulaci se zbraní vede práce se zbraní k tomu, že se člověk naučí dávat si pozor na detaily, třeba kam dává který prst. Poznal jsem to sám na sobě, prostě mě to donutilo věnovat se úvahám o tom, že s vlastnictvím jakékohokoli předmětu je spojena různá míra rizika, což platí pro fén stejně jako pro pistoli.

Proto s oblibou říkám: Volk ans Gewehr! *)

31.01.2007 D-FENS
autor navštěvuje, fandí a čte
Leiko Plzeň
http://www.gunlex.cz
http://www.mujglock.com

*) Lid do zbraně


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007020101

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


čtv 01.2.2007, 16:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13174
Bydliště: mám
Příspěvek 
Pozornejsi z vas si mohli vsimnout odkazu na MujGLOCK dole pod clankem. Doufejme jenom, ze nas nejenom navstevuje, ale i cte a fandi *49*

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


čtv 01.2.2007, 16:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2006
Příspěvky: 468
Bydliště: Západ
Příspěvek 
Naprostý souhlas, kde to mám podepsat?

_________________
Nejhorší je smrt z vyplašení.


čtv 01.2.2007, 17:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 504
Bydliště: Č. Budějovice
Příspěvek 
Pravdu má ten člověk, pravdu. Nechť mu Perun věčnou slávu zachovati ráčí.


čtv 01.2.2007, 18:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Mladá Boleslav
Příspěvek 
Hmm, škoda, že také takovýhle názor se nedostane do médií ...


pát 02.2.2007, 6:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2005
Příspěvky: 133
Příspěvek 
Souhlas. Už jsem to přeposlal všem v mém adresáři. :)))) I těm co jsou vo pohodě:)


pát 02.2.2007, 10:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2005
Příspěvky: 356
Bydliště: Kolín
Příspěvek 
Skvělý článek i úžasný komentář...


pát 02.2.2007, 12:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Presne, pravdive,...bohuzel - jak se v evropskem newspeaku rika - politicky nekorektni...


sob 03.2.2007, 1:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2005
Příspěvky: 133
Příspěvek 
Přirovnání policie k nádraží SUPER :D , hlavně ten udýchaný vlak v kopci :)


sob 03.2.2007, 7:32
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek 
V článku mě zaujala též pasáž,pojednávající o "snižujícím se počtu hlášených trestních oznámeních,jako loupežných přepadeních, krádežích a podobně,kdy policie nebude vidět důvod k opatřením." Tento pro občany nežádoucí stav domělé bezpečnosti ochrany občanů a jejich práv PČR,je stále posouván v jejich neprospěch do oblastí,kdy čin dříve trestný,je nyní pouhým přestupkem a hranice trestnosti "trestný čin §3TZ"je neustále posouvána výš a výš! Dokladem je např.zvýšení sazby za způsobenou škodu z bývalých 500Kč na nyní 5000Kč od které to částky je tato škoda teprve šetřena policií ČR.Do této částky je to nyní "jen přestupek".Tímto opatřením,se vyřešilo hned 5 věci:1)snížila se trestná činnost o TČ jejichž sazba byla dříve 500Kč!!! 2)Policistům ubyla práce,a ještě stoupla objastněnost trestní činnosti tak zvané "drobné kriminality"!!! 3)V důsledku "snížení kriminality",mohly být sníženy pošetní stavy výkonných policistů,čímž 4)Se ušetřené finanční prostředky mohly použít ke zvýšení platů vyšších složek policie,které tak za 5)jsou motivovány k další reorganisaci "pro dobro občanů a jejich bezpečí",a proto jsme a i nadále budeme svědky různých přesunů,likvidací různých nepříjemných útvarů pro odhalování třeba hospodářské kriminality a pod.Jsem přesvědčen o tom,že druhé a další kola od bodu č.1... na sebe nenechají dlouho čekat! Již jen nový Silniční zákon nám může napovědět,že bezpečí na silnici si pěkně zaplatíme v různých poplatcích,pokutách,správních řízeních atd.I zde jsme svědky toho, jak se zvyšují následky způsobené havárií vozidel.Dříve se šetřila policií každá havárie,aby byly vyplaceny pojišťovnou náhrady pak se to zvedlo myslím na 20tis.a nyní snad až 50000tis.A zase platí bod č.1,2,3 atd.A ptám se,odkud plynou státu peníze za činnost PČR?Odpověď z pokut a správních řízení!Proto spojíme dopraváky s pochůzkáře, a můžeme s větším počtem lidí co? No přece víc vydělávat!!!A ten špatně placený "marast"s drobnou kriminalitou do 5000Kč a i něco výš a ostatní "drobná kriminalita",nám PČR může být ukra....!S tímto marastem nechť se vyrovnají občané sami!Co myslíte?Stoupají služby PČR pro občany?Nebo ne?Já jsem jaksi skeptický.Bude hůř?

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


sob 03.2.2007, 12:21
Profil

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 22
Příspěvek 
vsechno co se tady pise je pravda nebo skoro pravda. nicmene se ptam. jak to bude pokracovat? kam az? opravdu se ta nase cechackovska povaha zacne bourit az pujde kazdymu o jeho vlastni kejhak.
Protoze ja vidim na vlastni oci jak se to projevuje. za posledni tyden nekdo 4x prepadl ve meste za bilyho dne lidi ktery znam. vzdycky kolem chodili bezejmeni kteri nevideli a neslyseli, jezdily auta ale ridici koukali jinam zatim co nekoho nekdo mlatil a kopal, protoze mu nechtel dat svuj majetek.

V jednom pripade byl ukraden napr mobil kterej okradenej nasel v bazaru kde policie podle jmena prodavajiciho nasla zlodeje.

paradox je ze majitel bazaru zazaloval okradenyho (tzn majitele mobilu) ze kvuli nemu prisel o majetek kterej koupil.

takze kdyz to shrnu tak normalni slusnej clovek jde po meste ve dne z prace napadne ho zezadu nejakej srac a bez duvodu ho mlati a nasladne kope na zemi, vezme mu mobil a proda ho. poskozenej ze dne na den ma na krku zalobu. diky tomu ze obehl vsechny bazary ve meste tak najde SVUJ mobil (kdyby na nej nemel doklad tak ma smulu)a utocnik udelal prestupek coz ho netrapi protoze jich ma na krku spoustu.

nejak to nechapu. jsem z toho vseho nejak znechucenej, nevidim zpusob jak s tim neco delat. zrejme neni sila ktera by to zmenila. Uvidime kam to zajde. asi zacnu koukat po nejakym opustenym ostrove :(


ned 04.2.2007, 22:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 504
Bydliště: Č. Budějovice
Příspěvek 
Tak zrovna takovou hovadinu s tou žalobou bych neřešil, neboť koupím-li kradenou věc, jedná se ze zákona o neoprávněnou držbu. Jestli je to telefon, nebo barák za 20 mega je úplně jedno, daný předmět se musí neprodleně vrátit původnímu majiteli.


ned 04.2.2007, 23:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI