Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 23.5.2018, 7:47

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Další bratr, co už vlastně bratr ani není 
Autor Zpráva

Příspěvek Další bratr, co už vlastně bratr ani není
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/bratri-se-pohadali-jeden-druheho-zastrelil.html

V Kropáčově Vrutici zastřelil muž svého bratra. Oba měli dlouhodobé spory, které v sobotu vyvrcholily hádkou.

Rodinná tragédie se odehrála v sobotu kolem poledne na Mladoboleslavsku. Dva bratři se tam pohádali. Jeden na druhého pak vytáhl zbraň a vystřelil.

Osmačtyřicetiletý muž po předchozích rozepřích zastřelil padesátiletého muže, policisté pachatele obvinili a navrhli vzetí do vazby, potvrdil informace Mediafaxu policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Oba bratři se hádali dlouhodobě. "Spory vyvrcholily střelbou legálně drženou zbraní," dodal mluvčí. Kriminalisté pachatele obvinili v noci na neděli ze zločinu vraždy. V případě odsouzení hrozí pachateli až osmnáctiletý trest vězení.

pon 11.6.2012, 4:37

Příspěvek Re: Další bratr, co už vlastně bratr ani není
A úplně jinej stejnej případ:

Hádku mužů v brněnských Židenicích ukončila až rána nožem

Krvavý konec měla o víkendu hádka dvou mužů v bytě v brněnských Židenicích. Třiašedesátiletý muž bodl svého o více než dvacet let mladšího soka nožem do břicha. Přímo na místě ho po činu zadrželi přivolaní strážci zákona, za pokus vraždy mu nyní hrozí až osmnáct let za mřížemi.

http://brno.idnes.cz/hadku-muzu-v-brnenskych-zidenicich-ukoncila-az-rana-nozem-pmy-/brno-zpravy.aspx?c=A120611_144944_brno-zpravy_bor

pon 11.6.2012, 15:52

"úplně jinej stejnej případ"

Tak se rozhodni Alci, jestli "jiný", nebo "stejný" - ta dvě slůvka jdou tak nějak proti sobě.. :lol:

(já vím, je to OT, ale když jsem si to přečetl, neodolal jsem ..)

sob 16.6.2012, 18:02

oxymoron? Ani tu nebudu znovu citovat prispevek od cmk o holi a o psech... :)

sob 16.6.2012, 19:38

Kdepak, ta věta o o chtěném bití s tím teď nemá nic společného.
Ale mám docela rád náš rodný jazyk a tyhle protimluvy (stejně třeba jako často používané spojení "hrozně pěkný") mě bijí do očí.. :mad:

sob 16.6.2012, 21:38

No jazyk mas mozna rad, ale to nemeni nic na tom, ze oxymoron je casto pouzivany basnicky prostredek. A samozrejme se pouziva i v bezne mluve.

ned 17.6.2012, 13:24

Deringer - skutečnost, že se něco běžně používá v běžné mluvě, ještě ani náhodou neznamená, že se to používá správně - že?

A k tomu "často používané básnickému prostředku" - tak to jo, tohle jakó argument beru, já předtím zapoměl, že se pohybujeme na fóru, kde jde o poezii především... :lol:

pát 22.6.2012, 0:45
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]