Debata na tema zbrane mezi lidma s nekym kdo nema zbran.


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Debata na tema zbrane mezi lidma s nekym kdo nema zbran.

Příspěvek od ikar » pon 03.10.2005, 11:58

Takze jsem se dneska zase tak vytocil, ze to neni ani mozne.
Zacalo to tim, ze kolega z prace zacal diskusi na tema naspokytnuti pomoci (na zaklade zprav kde byla na zenska znasilnena a min. 9 lidi to videlo a nic neudelalo) a uz to jelo.
Mit pry zbran tak by ho smaznul a ja udelal chybu, ze jsme mu rek, ze to je take to jedine co by bylo spravne a bylo vymalovano a zacala plodna debata.
"Lidi co maji zbrane jsou nebezpecni a kdyz bude vice zbrani bude to vice nebezpecne a ze neni prece mozne davat zbrane vsem kdo ji chteji atd."
Mno varila se ve me krev, ale radeji jsem rekl, ze to nebudu komentovat.
A co jsem si z toho vzal za poanuceni.
Pokud budou na zbrane lidi nahlizet takhle a budou absolutne ignorovat veskere argumenty tak je to v pr..... a nidky se jednani s nekym kdo poskytl pomoc s pouzitim zbrane tak je boj s vetrnymi mlyny :(
Ja myslel, ze te kolegini co tak debilne argumentovala skocim do usmevu :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Pro Ikara

Příspěvek od realcop » pon 03.10.2005, 12:33

Alibysty najdeš všude. Je spousta lidí co se tváří, jako že jich se to, co se děje v této zemi netýká. Když se jim pak něco stane tak ti budou do očí tvrdit, že kdyby měli zbraň, tak toho parchanta zabijí. Ale předtím by všechny majitele zbraní ilegalizovali. Lidi jsou prostě ovce a opakují to co slyší v televizi nebo v novinách , ačkoliv to nemusí být pravda.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 03.10.2005, 15:54

IkaR: nebyl si to nahodou prave ty, ktery se se mnou a Martinkou v patek do krve hadal, ze bys rozhodne pomoc neposkytl a radeji bys, cituji "odesel domu na veceri" ? *88**49**40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 03.10.2005, 16:44

SATANE: Ja reagoval na jeho vyrok ze by ho smaznul a ze by si za to sel sednout a dalsi hezke skvosty co vypoustel z ust.
Ale toho co jsem rikal v AVIMu o te pomoci tak za tim si stojim proste zavolam 112 a cekam, v pripade ze se dotycny otoci na me a bude mi chtit zapichnout rybicku mezi plice tak to pak je utok na me a smaznu ho.
Jde o to, ze jsem videl jak dopadl kamarad co se zastal jedne zenske, kterou nejakej chpal tak valchoval, ze myslel, ze to nemuze prezit tak se ji zastal a to nemel delat chlap se do nej obul (to cekal), ale ona se k nemu pridala i ta zenaska kterou pred chvili valchoval a, ze pry co se do nich ser... a co si to vubec dovoluje a podobne kraviny.
A jak vlastne dopad "narazena sanice, podlitina na oku (natrzena sitnice), vyrazen dva predni zuby, a fura takovych drobnosti jako podlitny, narazeniny"
Od te doby chodi a rika, ze se na vsechny muze vys..... ad se klidne pozabijeji.
Takze jeste me chces presvedcovat, ze se mam do neceho takoveho michat ?
Jo a to ta zenska kricela jak na lesy o pomoc a podobne veci. :( :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 03.10.2005, 17:15

Nema cenu zde dale psat, kazdy mame jiny pohled na svet - z meho moralniho hlediska bych do toho "sel" a ty ne. Zbytek jsme si k tomu rekli v patek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » pon 03.10.2005, 18:37

Ja uz sem na tohle tema rezignoval.Nema cenu resit zbrane a vse kolem nich s lidmy,kteri tomu vubec nerozumi a jejich pohled na zbrane,pripadne na reseni konfrontace byl podobny jako rikal Ikar.
Resim to jinak,nikdy s nimi takovou debatu nerozebiram,protoze by k takove konfrontaci asi velmi rychle doslo.
Lidi beze zbrani maji az na svetle vyjimky nekdy neuveritelne napady,jak resit situace.
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 03.10.2005, 19:02

Jiri: presne, proto uz nema cenu v tomto tematu pokracovat *52*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 03.10.2005, 19:16

No nemá smysl pokračovat, já ale ještě přispěji svou troškou jak se říká do mlýna.
Je to už nějaký pátek, sledoval jsem příležitostně Jahelky nedělní pořad o paragrafech. Zabýval se tam právě tím, že když chlap mlátí ženskou, a někdo zakročí a zmlátí chlapa a pak je jím žalován za újmu na zdraví s tím, že ženská najednou stojí na straně toho, který jí na začátku mydlil.
Je fakt, že když ten statečný obránce ženy nemá svědka, nedokáže jak to bylo, má problém. Ale pokud se prokáže jak to bylo, tak z právní stránky je to jasné, obránce se zachoval správně, jednalo se o nutnou obranu a proto za případné ublížení na zdraví by neměl být stíhán.
Proč ale situaci řešit hned násilím, když stačí jeden nenásilný výstřel do vzduchu u ouška násilníka? (jak kdosi poznamenal v pátek ) :lol: :banana:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 03.10.2005, 19:32

abeille: presne tak, "zajistit" oba do prijezdu PCR a ta at si je potom prebere.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 03.10.2005, 21:06

nacez oni zacnou tvrdit, ze vedli jen partnersky rozhovor, zatimco ty jsi mezi ne skocil, zacal machat zbrani a strilet do vzduchu a koncis...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 03.10.2005, 21:56

Myslím, že pokud ženská dostávala nakládačku, měla by po tom mít na těle nějaký stopy ne? :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 03.10.2005, 22:58

Ano bude mit na tele stopy a rekne, ze jsi ji je udelal ty a budes rad, ze ti seberou jenom zbrojak.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Trošku z jiného pohledu.

Příspěvek od Salamoun » úte 04.10.2005, 7:56

Skoro mě mrzí,že jsem se nezúčastnil Vaší plodné debaty,v pátek na AVIMu.Můj názor konkrétně na událost na Karláku.První koho budu v jakémkoliv konfliktu bránit je vlastní malé dítě v kočárku.Poté bych řešil další.Vystartovat na nezbedu s vlastní zbraní je sice krásné a morální,ale ...Ostatně si můžeme situaci namodelovat na střelnici a vyzkoušet si rychlost reakce na danou situaci.Střelec bude tlačit kočárek s panenkou,po nějaké chvíli se před ním ukáže nezbeda s bábou,na to se hodí terč rukojmí,střelec při dodržení všech pravidel pro bezpečné zacházení se zbraní tasí,vlastním tělem bude krýt kočárek a bude se snažit zastavit nezbedu.Malá poznámka na dopadiště se musí natáhnout velká plachta nejlépe papírová,aby byly vidět zásahy,které minou nezbedu,repektive jim projdou,park bývá obvykle plný lidí,je hezké smáznout nezbedu,ale trefit nezůčastněného je průser.Tedy pacifikace nezbedy musí být z bezpečného úhlu,tedy z pokleku,aby směr střelby byl vzhůru.Možná,že vše,co jsem napsal,je kravina,pokud máte přátelé ve zbrani jiný nápad,jak si vše zkusit,prosím.Jinak řečeno,vše jsme si s mými přáteli na střelnici vyzkoušeli a odladili,nakonec jsme ale přišli na jeden fakt,že nezbeda má úmysl se zbraní,my ji máme za pasem,tedy útok neočekáváme,tedy další sekundy navrch naší reakce.Jediný závěr tedy vyplývá,znovu opakuji výše uvedené,především hájit vlastního potomka v kočáře,tedy z Vašeho pohledu trochu divný taktický ústup.Na tom jsme se shodli všichni,až na řídké výjimky,otcové rodin.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 04.10.2005, 8:11

Salamoun: vcelku souhlasim, az na jednu vec - nerekl bych, ze prepadeni se bude odehravat mezi lidmi, ale naopak, na odlehlem klidnem miste. Takze tech zucastnenych kolem tam zas tolik nebude - nicmene nerikam, ze se nema davat pozor.

Jako dalsi vec bych rekl jednu perlicku - je dokazano, ze kdyz nekdo na nekoho miri pistoli, tak obrance je schopen vytahout pistoli a vystrelit driv, nez tomu utocnikovi docvakne, co se deje. Samozrejme to nelze aplikovat na 100% pripadu - navic ja bych to treba nezkousel - bud mit jistotu a nebo delat, ze nic nemam.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 04.10.2005, 8:58

S474N: *92* ?? No to se teda divim, kde je to dokázané. :?: Moc se mi tomu nechce věřit. Pohyb jediného prstu proti pohybu celé ruky? Vyzkoušíme, v AVIMu *47* *49*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 04.10.2005, 9:00

:idea: No leda že bych se natočil tím bokem, kde mám zbraň, od útočníka a vytáhl ji tou rukou, na kterou nevidí, to jedině...
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 04.10.2005, 9:23

abeille: Jde o to, že podobnou situaci nelze 100% nasimulovat, protože Ty "hrající" padoucha víš, že ten druhý proti tobě bude tasit a tak Tě nebude "zdržovat" úvaha o tom proč ten člověk sakra tou rukou odhrnuje bundu a sahá si na opasek pro (1. peněžěnka, 2. telefon, 3. něco jiného co by mi dal, 4. a sákra ...). Prostě jen počkáš na jeho pohyb a vystřelíš. Další věcí je, že i padouch může mít pistoli třeba v kapse mikiny a taky jí chce nejprve vyndat (přece si nezničí zánovní kus oblečení :wink: ).
Před časem (a je to už hodně dávno) jsem se trochu zabýval sebeobranou a jistými "kvazisignálními reakcemi" a věř mi, že i když jsme měli k jednomu noži stejně daleko jak obránce, tak i útočník, stalo se v 8 z 10 případů, že rychlejší u něj byl obránce reagující až na podnět útočníka.
Takže pokud uvidíš padoucha sahajícího po pistoli, máš při troše tréninku celkem velkou šanci na to být rychlejší. Ale "testovat" s ostrýma to nebudu 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 04.10.2005, 10:28

Jasik: V patek zkusime ja budu hrat padoucha a pujdu do toho v plne sile a uvidme kdo bude mit driv odmacknuto :)
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 04.10.2005, 10:44

Ikar: Jasně jsem napsal, že tomu je už hodně let "nazad".. To jsem ještě byl mladý jinoch před vojnou :lol: Teď na to budu potřebovat dvojnásobný čas, takže nastavíme handicapy (nejdřív Tě zmlátíme a pak si útoč :wink: )
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 04.10.2005, 10:54

IkaR: jenze maly detail je v tom, ze ty vis, ze zautoci. Vetsina utocniku zije v dojmu (zvlast kdyz by mel pistoli), ze si vubec nic nedovolis *4*.

Ber to tak, ze mozek utocnika musi nejdriv vyhodnotit, co se deje a potom dat impuls prstu ke stisku spouste. Jenze nez to prave vyhodnoti, tak uz ji mas v brise od obrance *4*

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz