Dioptrické ochranné brýle pro střelbu


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Dioptrické ochranné brýle pro střelbu

Příspěvek od Radek07 » pát 15.9.2006, 11:42

Někteří z nás nosí brýle. Já osobně používám na počítač 0,75 dioptrie na každé oko. *43*

Při mířence na 25 metrů mám ale za nějakou dobu unavené oči.

Máte někdo zkušenosti s dioptrickými ochranými brýlemi na střelbu. Kdo je dělá a zakolik?

Klasické brýle mit nepřipadají vhodné.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 15.9.2006, 11:44

No já mám na dálku na každý oko 1,5 dioptrie a zatím jsem si s normálními civilními brýlemi na závody LOS vystačil. Akorát jsem měl malé rámečky, tak jsem si momentálně pořídil hezký velký, kulatý, ale zase normální, ne žádné speciály od Rudy Project nebo ESS.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 15.9.2006, 11:48

Stačí zajít do optiky a říct jim že je potřebuješ polepit ochranou folií proti tvému ůmyslu.Klučina je od nás nosí a vyšli ho na cca 2500 se vším všudy. Obroučky a skla,polepení proti tříštivosti a rozbytí,protože hrozilo když někde přijede tak by se mohl dostat do kongliktu na kontaktní zvdálenost proto si je nechal udělat přímo to dělají v optice ve Spálené Praha 1.
sten.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pát 15.9.2006, 12:11

radek: pokud chceš střílet mířenku, zkus to úplně bez brýlí, nebo se slabšími brýlemi. Při správném zamíření se oko musí zaostřit na mušku, hledí a terč máš vidět mírně rozmazaně. Pokud budeš používat brýle, co máš normálně, budeš mít snahu zaostřovat oko na terč. Na pravém oku mám 2,5 na dálku, ve střeleckých brýlích jsem zkoušel skla od 1,75 do 2,25, abych našel optimum. Kvalitní střelecké brýle dodává Mirek Varga, ale to jsou opravdu brýle jen na mířenku, dá se k nim dokoupit i irisová clona. Ideální je při návštěvě optiky říct, že to chceš na střílení, a požádat je, jestli by jim nevadilo, kdyby sis přinesl zbraň, a vyzkoušel si tu správnou sílu skla.
Na disciplíny typu AOS nebo IPSC používám brýle, které nosím v běžném životě, nebo sportovní brýle od Axonu s dioptrickým adaptérem, ale takové brýle má v nabídce hodně firem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » pát 15.9.2006, 13:11

Díky za rady :wink:

Budu muset asi zainvestovat a koupit si pořádný ochranný brýle i s dioptriemi.

Je zajímavé, že i obyčejné žluté ochrané brýle za 300,--Kč už mají v sobě 0,25 dioptrie.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pát 15.9.2006, 13:35

Radek: ideální by bylo, kdybys našel optika, co se aspoň částečně zajímá o střelbu. Pokud se poptáš lidí na střelnici, kam chodíš, určitě ti nějaký tip dají. A hlavně si musíš ujasnit, co přesně chceš střílet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re:

Příspěvek od Anaxien » sob 12.6.2010, 9:51

Jasik píše:No já mám na dálku na každý oko 1,5 dioptrie a zatím jsem si s normálními civilními brýlemi na závody LOS vystačil. Akorát jsem měl malé rámečky, tak jsem si momentálně pořídil hezký velký, kulatý, ale zase normální, ne žádné speciály od Rudy Project nebo ESS.
Nějaká doba pokročila a tak bych se chtěl zeptat, zda to platí stále? Je na závodech LOS a apod. stále nějaká benevolence, co se týče ochrany očí? Že se nemusí používat speciální ochranné brýle, ale stačí "civilní"? Btw jinak ochranné brýle ESS za pěknou cenu jsou momentálně na jednom českém aukčním, velmi známém.., portále...
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: Dioptrické ochranné brýle pro střelbu

Příspěvek od chocholo » ned 13.6.2010, 2:58

Ano, dioptrické brýle jsou nejen na LOSu dostatečná ochrana zraku.
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Dioptrické ochranné brýle pro střelbu

Příspěvek od Jasik » čtv 24.6.2010, 10:30

Anaxien: Ano, brýle mám a střílení stále stejné. Akorát teda jsem v tom prvním příspěvku nenapsal, že to není sklo, ale nějaký polykarbonát (nebo jak se to jmenuje) a že jsou s antireflexní vrstvou. Jinak proti případným střepinám po odrazu od popperu atd to stačí. Důležité je, aby brýle zakrývaly co největší část oka. S nějakými malými "mini-leonkami" by to bylo na pováženou.

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz