Divize v LOS. Ano? Ne?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 10.5.2006, 12:40

Popravdě přešlapové čáry vůbec nehlídám a kryju se.

Co vnímám a hodně mě to otravuje, je již zmíněné nařizování způsobu střelby (odkud, kdy, jak a na co). :(
Naposledy upravil(a) Jonny dne stř 10.5.2006, 12:47, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 12:45

No, pokud bychom se bavili pouze o realnych situacich a realne strelbe, pak ano - zivot nezna rozdilu - cim se clovek brani je na nem.
Jenze - LOS je stale "jenom sport" (i kdyz vybornej, praktickej a velice uzitecnej), ale kdybych proti sobe mel 6 lumpu, tak Glocka nevytahnu ani kdybych v nem mel 33ti-suplik. Atd...
Takze se musime rozhodnout - bud se zasadime o LOS k totalni napodobenine realnyho zivota, jenze to pak nesmime strilet na cas (pac v realu sice cas je dulezitej, ale ne tolik, jako pri sportu), ale musime strilet na terce s nakreslenejma organama a mit tam doktora, kterej pri vyhodnoceni rekne - to by ho zabilo hned, tohle az za za chvili a stimhle by tu pobihal jeste 2 hodiny, a nebo nechame LOS dal bezet jako sportovni disciplinu (ktera je dobra v tom, ze nuti alespon spravne a bezpecne zachazet s pistoli a nuti strelce strilet co nejlepe), ale jelikoz to bude sport, musime tomu podridit i rozdeleni divizi. Cokoli mezi je proste na nic. Spoustu lidi (revolveraru a zalozaku) zruseni divizi odradi a zbytecne se spousta lidi nastve a nikdo tim nakonec nic neziska.
A jestli nekomu vadi, ze divize zalozni pistole a zalozni revolver jsou zatim strileny jen nekym, kdo to umi ne tak uplne a presto je Master v zalozce, musi se s tim srovnat hlavne vnitrne.

To bych spis mnohem vic prosazoval povoleni strilet vice divizi a vsechny naostro do poradi. Pokud nebudou tajny stage.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 10.5.2006, 12:56

cmk: jo neco ve stylu v Pi jsem se nechytnul vubec, tak si spravim naladu aspon v zalozce jo? *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 13:10

Vubec ne :-)
a) do divize se hlasis jeste pred zavodem, takze nevis, jestli se ti zavod povede ci nikoliv
b) kdyby bylo povoleno vic divizi, ver, ze by se zvedla uroven vsech ostatnich - takhle totiz spousta dobrejch strelcu strili jenom pistoli (pripadne revolver) - kdyby bylo povoleno vic divizi, spousta lidi by si rada strelila i neco jinyho. Ja osobne bych strilel i revolver nebo zalozni zbran (prip. zalozni revolver i zalozni pistoli - tim nechci rict, ze se povazuju za dobryho strelce, nebo ze mam stejnej nazor jako velka vetsina).
Kdybych to bral jak pises, uz bych letos pistoli prestal strilet a sel bych na zalozku nebo revolver, v pistoli uz jsem si Mastera vystrilel, tak proc ji strilet dal, ze jo :-) Ale o tomhle to fakt neni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » stř 10.5.2006, 13:18

Myslím si že po skončení soutěže by úplně stačila jediná výsledková listina s uvedeným druhem a typem zbraně u každého střelce. Alespoň by to dalo lidem kteří střílí LOS obraz o tom o kolik by byl jejich případný protivník (ať už drží v ruce jakoukoli zbraň ) rychlejší nebo pomalejší než oni se svou zbraní. Jde přeci o možnost srovnání a tréninku reakce v reálné situaci. Pokud zde budeme členit do divizí tak už nám dokonce nějaké chybí - viz brokovnice atd. Je na uvážení každého co nosí na svoji obranu v rámci zákona. Já to také chodím střílet ne kvůli medailím, ale kvůli porovnání s ostatními a tréninku se zbraní (střelba a zacházení) v různých situacích. Nemluvě o tom že kdybych si nějakou medaili chtěl vystřílet, tak si musím uspořádat svoje závody, na které bych pozval další dva lidi, kteří mají pistole už alespoň rok v šuplíku :D .

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 13:56

Vzdyt ale po skonceni souteze mas vysledovky pod sebou a tam je jasne videt, ze nejlepsi revolverari strilej na urovni "Expert" pistolaru...

Ja se budu opakovat, ale na tohle uz argumenty padly...

a) rozdeleni do divizi to revolverarum znechutime, jelikoz ac to strilej pro radost, tak ta radost je urcite zkazena tim, ze jedu na zavody, kde v podstate nemam sanci se jakkoli dobre umistit - mimochodem - Tomas Travnicek, soucasny nejvyssi patron LOS ma taky revolver a pokud to znechutime jemu, kdo si to pak vezme na triko?

b) to je proste sport vs. realita, chceme-li z LOS mit 99% kopii reality, musely by se pravidla predelat uplne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 14:00

Polozme tu vec jinak -
- co ziskame tim, ze spojime divize?
- komu a jak to pomuze?
- co to prinese dobreho?

ci naopak
- co ztratime tim, ze spojime divize
- komu to v cem brani?
- co to prinese spatneho? (koho to nas*re?)

Na prvni 3 otazky me jaksi nic nenapada :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 10.5.2006, 14:43

Kolegové!
Nechci se stavět do role moderátora, ale je to diskuse ne válka :-))).
Dal jsem to sem vlastně proto, že na příspěvek IS na Lexu (výsledky LOS 6.5.) nikdo vlastně kromě mě nikdo nereagoval. Netvrdím, že by se to všechno mělo hned od zítra měnit, ale znát názory ostatních je určitě zajímavé a důležité. Věřím, že i Lex je určitě přinejmenším přečte a uvítá zájem o věc.
Takže v přátelském duchu dále...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 16:16

Vsak ja myslim, ze tu taky pomerne vecne a v pohode diskutujeme... Nebo paklize jsem se svymi argumenty nekoho dotknul, tak se fakt omlouvam, to nebyl ucel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 10.5.2006, 16:39

To CMK: To já jen proto, aby se to tady nezvrhlo v přestřelku :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 10.5.2006, 18:01

Žádám satisfakci za Vaše urážlivé výroky, pane!
Očekávám Vás a Vaše sekundanty zítra za úsvitu ve Stromovce.
Zvolte si divizi LOS!
*62*

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » stř 10.5.2006, 18:54

Já jsem střílel revolverem obranku v GC. Přebíjet jsem musel naštěstí jen jednou, možnost snadné opravy špatného zásahu jako pistoláři jsem neměl. Sice jsem se umístil v první desítce, ale teď si raději vezmu Glocka. Opravdu nevidím důvod proč rušit divize. Chcete aby všichni stříleli fullsize pistolí, ikdyž nosí úplně něco jiného? Nebo chcte přestřílet o dva nešťastníky víc jen pro lepší pocit? Či nepřejete druhým trochu úspěchu? Žádnou positivní výhodu v tom nevidím.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » stř 10.5.2006, 19:02

Ivoshek: Ne nechceme aby stříleli všichni fullsize pistolí, ať si každý střílí tím co nosí bez rozdílu kapacity a "váhových kategorií", s tím co nosí i v běžném životě a považuje to za dostačující i v soutěži.

Smith: Pane, Vaše výzva je neplatná neboť si vyzývaný dal ve stejný čas na stejném místě souboj s mojí osobou :lol: .

P.S.: Uvidíme kolik nás přijde, že by tři mušketýři a jeden venkovan?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » stř 10.5.2006, 20:22

Já plně souhlasím s názorem kolegy MISSFAST!, na ulici padouch nebude řešit diviti zbraně a proto na závodech v obrané střelbě je dle mého názoru dělení hlavních zbraní na divize blbost. Co je platné že je člověk s revolverem na bedně, když podle času dosaženého v porovnání s pistolí je něco jako mrtvej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 10.5.2006, 22:33

Smith píše:Žádám satisfakci za Vaše urážlivé výroky, pane!
Očekávám Vás a Vaše sekundanty zítra za úsvitu ve Stromovce.
Zvolte si divizi LOS!
*62*
To nic já mu nějaké příležitosti fouknu do gatí pár broků. :lol: :lol: :lol:
Příležitost už byla, ale koukám, že raději začal diskutovat až potom.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 10.5.2006, 22:55

Diskuse kolem divizí je košatá. Už tu padlo několik, řekněme, pádných argumentů na tu či onu stranu. Vemte to tak, dle mého názoru by postačovala jedna divize neboli žádné dělení na divize. Ve skutečnosti bude slabší zbraň skutečně v nevýhodě proti té plnotučné, ale to není důvodem k změnám. Několikrát tady zaznělo z několika stran, že nám nejde o pořadí. Klidně se může stát, že revolver se v absolutním pořadí dostane na "bednu" nebo záložka, tedy pokud se nebudou střílet poppery. Ovšem i v reálu se může stát, že mně s G17 budou stačit 2 rány a záložka vyprázdní 2 zásobníky. Mám za to, že v LOSu jde především o porovnání zbraní a střelců. Každý může mít svou oblíbenou zbraň, jen mu dojde, že s tou "lepší vzduchovkou" :lol: se bude bránit těžce. Navrhoval bych vyhlašovat pouze absolutní pořadí a nejlepší střelce každé kategorie zbraně (pistole, revolver, záložky). Můžeme diskutovat o výhodnosti jednotlivých typů zbraní, ale abych také vnesl kaícřskou myšlenku, kdo z revolverářů nosí v reálu rychlonabíječe? Už jsem také zvažoval provětrat 2", ale je jen na 5 pšouků a nabíjím jen ručně, což mne rovnou odsouvá na čestné první místo odzadu.
Byla tu zmínka o situaci se 6ti lumpy a nepoužití zbraně. Proč ne. Právě LOS by měl střelce donutit požadavkem na krytí, nejdříve se zdekovat a když nedají pokoj :twisted: , tak očkovat a očkovat. 6 ran + tasení, tj. cca 6 vteřin a není s kým diskutovat (myšleno v modelové situaci na některém z dalším LOSů).
Tolik několik nesourodých myšlenek, ať máte o čem diskutovat.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 0:27

Smith píše:Žádám satisfakci za Vaše urážlivé výroky, pane!
Očekávám Vás a Vaše sekundanty zítra za úsvitu ve Stromovce.
Zvolte si divizi LOS!
*62*
OK, beru - divize zalozni revolver :-)
Ten (doufam) nemas, takze budu mit drobnou vyhodu :-) Ty po me vetvi, ja po tobe magnumem :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 0:34

jirmax píše:Já plně souhlasím s názorem kolegy MISSFAST!, na ulici padouch nebude řešit diviti zbraně a proto na závodech v obrané střelbě je dle mého názoru dělení hlavních zbraní na divize blbost. Co je platné že je člověk s revolverem na bedně, když podle času dosaženého v porovnání s pistolí je něco jako mrtvej.
Ja se ale opet budu opakovat, jelikoz to asi nikdo necetl a nevyvratil mi muj nazor.
Ulice je ulice a LOS je LOS.
Na ulici nevytahnu G17 ani s 33ti supletem, kdyz proti me bude stat 6 ozbrojenejch frajeru, na LOSu je samozrejme s Glockem smahnu do 10ti sekund vsechny po 3 ranach - to je ten zakladni rozdil.
LOS je sport a presto, ze sakra praktickej, tak porad jenom sport. A revolver v nem je proste handicap. Tak bych mu vlastni divizi klidne nechal.
Opet se ptam - co to komu prinese, kdyz se divize slouci?
Pokud jde nekomu to, ze vitez revolveraru ma v prumeru cas experta mezi pistolarema, tak prece na webu jsou vysledky psany dost jasne na to, ze to vsichni vidi... A vsichni vime, ze revolver je na LOC mene vhodny nez pistole, tak proc revolverare nasirat a v podstate je vystvat ze vsech akci.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 11.5.2006, 0:36

Navrhuji divizi LOSu-pitbul (ty magnumem a mi pitbulem) a bude to vlastně fér šest magmumů na šest pitbulů.Stengan

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 0:39

coffee píše:Byla tu zmínka o situaci se 6ti lumpy a nepoužití zbraně. Proč ne. Právě LOS by měl střelce donutit požadavkem na krytí, nejdříve se zdekovat a když nedají pokoj :twisted: , tak očkovat a očkovat. 6 ran + tasení, tj. cca 6 vteřin a není s kým diskutovat (myšleno v modelové situaci na některém z dalším LOSů).
No prave, ale na zavode budu tech 6 lumpu resit uplne jinak, nez se resili napr. v Celakovicich, v realu bych sel do krytu hned a pokud by skutecne nebyla jina sance, nedalo by se utyct a ja navim co, resil bych to rozhodne spis pomalejc, v klidu si vykrajoval prostor a resil jednoho po druhym. Tim bych v realu dokazal ziskat treba s revolverem spoustu casu na prebiti...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz