Divize v LOS. Ano? Ne?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 0:40

stengan píše:Navrhuji divizi LOSu-pitbul (ty magnumem a mi pitbulem) a bude to vlastně fér šest magmumů na šest pitbulů.Stengan
Ja bych vzal sveho Bulteriera, ale ten by te tak maximalne umazlil k smrti.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 11.5.2006, 0:44

Tak jo,ale pouze jako záložku.Stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 11.5.2006, 9:20

cmk píše:Opet se ptam - co to komu prinese, kdyz se divize slouci?
Prinese to nejcennejsi a to prave majiteli te konkretni zbrane, protoze treba zjisti, ze ten jeho revolver a nebo 6.35 proste na ulici stacit nemusi a prehodnoti sva stanoviska a skonci treba prave u pistole *4*.

BTW ver tomu, ze kdyby se divize sloucili, tak urcite Ludmila bude strilet svym Sigem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 11.5.2006, 9:21

cmk píše:...v realu bych sel do krytu hned a pokud by skutecne nebyla jina sance, nedalo by se utyct a ja navim co, resil bych to rozhodne spis pomalejc, v klidu si vykrajoval prostor a resil jednoho po druhym. Tim bych v realu dokazal ziskat treba s revolverem spoustu casu na prebiti..
Ruku na srdce, ty opravdu nosis dalsi rychlonabijec a nebo naboje? *88*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 9:36

S474N píše:Prinese to nejcennejsi a to prave majiteli te konkretni zbrane, protoze treba zjisti, ze ten jeho revolver a nebo 6.35 proste na ulici stacit nemusi a prehodnoti sva stanoviska a skonci treba prave u pistole *4*.

BTW ver tomu, ze kdyby se divize sloucili, tak urcite Ludmila bude strilet svym Sigem.
Ale to nejcennejsi maji uz ted - vzdyt ty tabulku jsou normalne pod sebou, takze tam je jasne videt, ze Ludmila, jakoto nejlepsi mezi revolverarema mela cas jako jeden nejmenovany na 36. miste :-)
Opet se opakuji - LOS je LOS a ulice je ulice. LOS je sport, ulice je realita. Ty znas nekoho, komu nestacilo na ulici 6 naboju pouzitych v ramci nutne sebeobrany nebo krajni nouze?

Ad Ludmila - Jo, ale dal bude nosit revolver :-)

Ja nevim, ja bejt revolverar a nekdo me hodit do jedny bandy s pistolarema, tak se na to vyprdnu, bud prestanu jezdit uplne, nebo zacnu strilet pistoli, protoze na LOS je pistole jednoznacne lepsi. Podle me nebudu sam a podle me to bude znamenat konec revolveru v LOS.

Nu - a co nosim - ja jsem v takovy strelecky puberte... Poradne ani rozhodlej nejsem... Pro revolver mluvi prakticka vec, ze kdyz to nevystreli, mackam prostedal a ono to strili, zavady neresim(pac ty 2 sekundy nestrileni me muzou stat zivot), pro pistoli kapacita zasobniku. Pravdepodobnost :-) ze pistole nevystreli kvuli selhaci je zhruba stejna, jako ze mi nebude stacit 5 naboju. Takze kdyby nezalezelo na pouzdrech, nosil bych radsi revolver s prvnim gumo-plastovym nabojem na komore (tot jeho vyhoda -i kdyz tospousta lidi odsuzuje a ja tu nechci vyvolat novej flame). Jenze jelikoz na revolver zadny poradny pouzdro nemam, tak na pase nosim Glocka (nebo v ledvince opet pripadne Rugera - bez rychlonabijece, ze mi nebude stacit 5 naboju, to spis verim, ze vyhraju ve sportce) ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 11.5.2006, 9:46

cmk: jenze ona ta pistole je nejenom lepsi na LOS, ale i na tu ulici. Tak prave proto.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 9:55

A dostavame se k bodu, o kterem se diskutuje uz 100 let a ani ja a ani ty si neprosadime svou, protoze pravdu mame oba a ani jeden.

Proste pistole je lepsi na ulici.
Revolver je lepsi na ulici.
Pistole je horsi na ulici.
Revolver je horsi na ulici.

Vsechny tyhle vyroky jsou pravda a nepravda zaroven, proste kazdy ma svoji vyhodu a nevyhodu. O tom fakt nema cenu se hadat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 11.5.2006, 10:46

jirmax píše:Já plně souhlasím s názorem kolegy MISSFAST!, na ulici padouch nebude řešit diviti zbraně a proto na závodech v obrané střelbě je dle mého názoru dělení hlavních zbraní na divize blbost. Co je platné že je člověk s revolverem na bedně, když podle času dosaženého v porovnání s pistolí je něco jako mrtvej.
Ano 720J TMJ střely s tupým nosem je na zastavení padoucha na ulici málo, zatímco 460J FMJ ogivální 9ky, kterou vetšina na závodech střílí (někteří mají i podstatně slabší laborace), plně dostačuje. Co takhle povolit kolimátory, některé jsou docela nositelné (Docter, Firepoint)... Tenhle návrh vám stejně neprojde, protože je to nesmysl. :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 11.5.2006, 11:32

cmk: odpoved je velmi jednoducha, vyjdi z praxe - tj. klidne i tech vysledkovych listin. Pokud budes stejne trenovanej, tak ti pistole dava o x desitek procent vetsi sanci vyresit situaci rychleji. Kdyz ji vyresis rychleji, tak je evidentni, ze mas vyssi sanci x-krat prezit ci byt nezranen, nez v pripade revolveru. Ted to resim pouze z obecneho uhlu pohledu...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 11.5.2006, 11:43

Tak já se taky přidám.
Souhlasím se Smithem, CMK atd.. LOS je a bude jen a pouze sportovní disciplína, která slouží k tréninku používání zbraně při navození situací podobných realitě.
Sloučení může být až na úrovni konečných výsledků, ale kategorie bych ponechal, jinak se odebereme cestou AOS a to asi nikdo nechceme, že? :wink:

Vidím tu ale možnost vzniku alternativní "sportovně-realistické" disciplíny, např. pod hlavičkou právě klubu MujGLOCK, která by umožnila střelbu v co nejrealističtějších podmínkách a bez rozdílu zbraní (max. 2-3 terče, dost neterčů)s navození co největšího psychického a fyzického zatížení apod.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » čtv 11.5.2006, 12:49

Pár chvil tu nejsem a už se tady skoro střílí :-)
Diskuse ovšem zdárně a kultivovaně běží a názory se tříbí…

Myslím, že zde nikde, natož pak v mých úvodních příspěvcích, nezaznělo, že zrušení divizí by bylo zaměřeno PROTI někomu. A už vůbec pak, že by chtěl někdo brát Rev a Zálož jejich radost. Naopak!!! Toto opatření by bylo především PRO ně, a mělo by jim ve svém důsledku pomoci.
Závody LOS jsou dobou příležitostí ukázat střelecké veřejnosti, které zbraně a do jaké míry jsou pro řešení obranných situací vhodné. To může dát leckomu stimul k přemýšlení o té jeho zbrani a motivaci naučit se ní zacházet natolik, aby byla skutečně v praxi použitelná. Opravdu nejde o výsledky, natož o závist, že někdo má diplom ze své kategorie. Spíš o snahu ukázat možnosti.

K problematice pistole versus revolver pro obranu:
Jsme v roce 2006. Moderní „velkokapacitní“ pistole jsou dnes již na takové úrovni z hlediska účinnosti, spolehlivosti či uživatelského komfortu apod., že volba jiného druhu zbraně pro účely nošení k obranným účelům je podle mého názoru již v podstatě nesmyslná.
Pokud někdo tvrdošíjně setrvává u pistole „záložkového“ typu či revolveru měl by svou zbraň ovládat natolik dobře, aby handicapy, zejména nízkou kapacitu eliminoval.
(Možná by stálo za úvahu udělat někdy mimo hlavní soutěž LOS jakousi zkoušku, co nejlepší závodníci dokážou s revolverem či záložkou, pokud jim někdo bude ochoten svého miláčka na chvíli svěřit.)

Argumentu o vyřešení obranné situace 5 náboji bych si dovolil důrazně oponovat.
Jak jistě známo, mám určitou osobní zkušenost z jistých výrazně ozbrojených složek a dovolím si nikoli pouze podle osobních dojmů, ale na základě doporučovaných a v praxi osvědčených postupů tvrdit, že to takhle s největší pravděpodobností fungovat nebude. I v ČR jsou dokladovány případy, kdy byla osoba zasažena několika, dokonce několika desítkami střel a dotyčný pokračoval v útoku, či dokonce přežil (případ Jiří Rybín – zasažen 6x r. 9 mm Luger, po pokračujícím útoku zabit brokovnicí, Fehim Hanuša – zasažen více než 10x r. 9 mm Luger, přežil)
Bránit se zasažením útočníka jednou či dvěma střelami s následným očekáváním, co se stane, je pro obránce téměř spolehlivá cesta do rakve.
Pak je poměr 6 ku 15 určitě jasný.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » čtv 11.5.2006, 12:57

To Jasik a ostatní: Což je z větší části to co navrhuji. Jedna výsledková listina pro porovnání zbraní a vyhlášení dalších jednotlivců v kategorii(pistole, puška, dělo, tank,...). Nikdo nebere LOSu jeho sportovní zaměření, měl by však i trochu vychovávat. Může se mi líbit hračka 6,35, ale měl bych vědět, že při obraně mi nepomůže. Když neporazí ani nastavený popper, tak asi nezastaví ani chlapa. Jde o naučení se zacházení se zbraní v krizových situacích.
To Jasik osobně: Další disciplínu bych nezakládal, jestliže potřebuješ, tak Ti příště budu sedět na zádech a řvát do ucha. Bude ti to stačit :onfire:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 11.5.2006, 13:18

Stále zastávám svůj názor, že sjednocení do jedné divize odradí majitele jiných zbraní než vysokokapacitních pistolí.
Jisté východisko tu je v hodnocení zvlášť na divize a konečné zhodnocení celkově. To bych podpořil.

Rozdíly pi. vs. rev. se dají smazat, pokud se srovnávají např. při soubojích na poppery. Tam je určité omezení nabíjených ran. Popravdě pokud minu víc jak jednou (někdy i jednou stačí) na 3-4 popperech, tak už proti dobrému střelci stejně nemám šanci. To může střílet pistolí nebo revolverem, je to jedno.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 11.5.2006, 13:22

cofee osobně: Já to nepotřebuju, mně rozdělení do kategorií v LOSu nevadí :wink:
Ale když chce někdo pořád tu blízkou "realitu", tak mě to jen tak napadlo. Nemusí to být zvlášť vedená sportovní disciplína, spíš forma tréninků, kdy se třeba v pátek večer sejde na AVIMu 10 lidí, pronajmou si malou střelnici a střelí si 2 situace "ze života". Výsledky si vyhodnotí mezi sebou a bude. Rozhodně nechci zakládat nějaký další AOS, LOS apod..

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » čtv 11.5.2006, 14:01

Pro analytiky malá statistika LOS Cupu - zastoupení v kategoriích podle oficiálních výsldků na LEX webu (Pi/Rev/ZálPi/ZálRev):

Čelákovice, 6.5.2006
Slaný, 22.4.2006
Nejm.*, 31.3.2006
Losík*, 27.3.2006
LOS, 11.3.2006
Gun Club, 18.2.2006
Bara, 14.1.2006

49/6/3/4
43/6/?/?
17/4/?/?
23/3/Záložky se nestřílely
33/6/3/0
45/4/6/0
33/7/3/0

* kapacita závodu omezena

Já tam ty zástupy naštvaných revolverářů a záložáků nějak nemůžu najít :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 11.5.2006, 21:48

Těch 13 z Čelákovic je málo?
Kdyby bylo povoleno střílet na ostro víc divizí, střílel bych víc divizí. Ovšem zaplatit si startovný a riskovat, že si rozhodim ruku jen proto, abych si párkrát vystřelil z něčeho jinýho, to se mi fakt nechce.

Máme tu navíc 3 lidi, na kterejch Lex a organizace LOSu stojí (Standa Gibson, Tomáš Trávníček a Ludmila Potůčková - neříkám, že to stojí jen na nich) a všichni tyhle 3 střílí revolver.

Atd...

Konec-konců - mám nápad, během pár dní se dozvíte víc :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 12.5.2006, 12:13

Protože jsem ředitel LOS, tak vám taky něco řeknu. První věc se týká rozdělení do divizí, resp. zrušit či nezrušit. Jde o to, že LOS je především sportovní disciplína, kde si hrajeme na to, že JAKO střílíme opravdové sebeobranné situace. Zdůrazňuji slovo JAKO. Kdo kdy zažil reálnou situaci, tak ví, že obrana proti více než třem útočníkům je nesmysl, protože budou-li od vás řekněme 15 m a poběží proti vám, tak při běžných reakčních časech organismu trefíte prvního na 10m, druhého na 5 a třetí vás dostane. Pokud jsou na kontaktní vzdálenost (méně než 4m) tak nemáte šanci.Tím chci říci, že reálná situace by vypadala tak, že proti vám budou stát dva terče a moře neterčů. To by byla nuda a po dvou závodech by to lidi přestalo bavit. Proto se střílí i na 6 terčů, aby si to lidi užili. Hlavním účelem je naučit lidi zacházet s bouchačkou v krizových situacích, nejlépe zábavnou formou závodu. Nejde o reálný nácvik, což víme všichni. A také všichni dobře víme, že kdo se první trefí, tak v reálné situaci vyhrál. A na to stačí jednoranný derringer. No a teď k těm divizím. Souhlasím, že v reálné situaci má dělení význam pouze na tři divize - krátká, brokovnice a kulovnice. Jenže znovu - LOS je o nácviku zacházení se zbraní. Situace břibližující se realitě jsou spíš lákadlo, které má lidi přitáhnout. A další věc - LOS je disciplína pro VŠECHNY lidi a budete se divit, ale zrovna včera jsem zjistil z jednoho policejního zdroje, že ony kritizované záložky tvoří v naší zemi cca 62% zbraní držených na obranu. Takže záložkářů je v ČR stále většina a tudíž model IDPA z USA je u nás neaplikovatelný. Z další - pokud se někomu záložky nelíbí, nemusí je střílet, ale můžu vás ujistit, že třeba na Moravě už Malánik pořádá pro záložky vlastní závody, protože se mu do závodů už nevejdou, kolik jich je. Opět souhlasím s Romanem, že pokud to střílí nejvíce pistolářů s ráží 9mmL a vyšší, pak se mají závody dělat především pro ně, ale cílem LOS je nechat lidi, aby na to přišli sami a nikoliv tím, že jim to zakážu. To by byl nejhorší postup, který bychom mohli udělat. Udělala to AOS a taky se podívejte, kolik jich teď je. Můžu všem slíbit, že divize krátkých zbraní se již rozšiřovat nebudou, neboť 4 divize pokrývají 100% krátkých sebeobranných zbraní. Je mi jasné z dosavadního vývoje, že budoucnost LOS patří pistolím služebního typu, ale právě proto nechci a nebudu rušit ostatní divize. Další věc je klasický princip trhu (nabídka a poptávka) - stabilní jádro LOS tvoří cca 30% závodníků, které lze považovat za zasloužilé harcovníky. Ostatní jsou spíše občasní zájemci a právě pro ně je určena naše nabídka divizí. Zasloužilý střelec si vždy zvolí tu svoji jednu divizi, ale nově příchozí bude mít možnost okusit tu záložku, tu něco jiného. To, že vyjma pistole se ostatní divize střílí málo není dáno nezájmem, jako spíš nedostatečnou reklamou LOS. Zrušením divizí by jsme o ty lidi přišli, protože párkrát by skončili s revolverem nebo záložkou na konci a už by nepřijeli. A znovu opakuji, pokud by měla být LOS disciplína pro pár profíků, pak to nemá smysl.


Ještě mě napadla jedna věc ohledně divizí. Jsou v podstatě dvě možnosti, jak řešit rozdíly mezi divizemi. 1) - zruším divize a bude pouze divize krátká zbraň. V tom případě ale musím začít dělat rovnocenná stanoviště pro všechny zbraně, to znamená maximálně 3 terče na stanoviště (v reálu víc stejně nemá cenu - viz. výše), což je ovšem nuda a přímá zkratka do pekel, páč tam lidi přestanou jezdit. Nebo je druhá varianta - dělat všelijaké situace jako dosud a dělit zbraně do divizí, což je současná varianta. Osobně se přimlouvám za druhou variantu, akorát s omezením, že divize pro krátké zbraně v LOS nebudou narůstat (což můžu zaručit).Něco jiného jsou dlouhé, kde se zavedení kulovnice a brokovnice zvažuje, ovšem bez další specifikace, páč má stejmě doma každý CZHčko. A jak jsem již jednou řekl, pokud někdo nechce záložky, nemusí je střílet a může zůstat v pistoli. Tam má konkurenci dost velkou, ale neberte záložkářům jejich radost.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 12.5.2006, 12:49

TraTom:realita je taková že pokud to máš už v ruce tak do tří sekund není co řešit a jsou fuč.Stengan
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 12.5.2006, 13:06

Přesně tak.
Proto nesměšujme LOS s čistou realitou.

1) LOS je především nácvik zacházení se zbraní v krizové situaci a ztíženým podmínkách v situacích, které nazýváne JAKO reálné (i když víme, že 100 % reálné nejsou).

2) LOS je především sportovní disciplína, která má pravidla proto, aby bylo možno srovnat lidi se stejnými zbraněmi a proto, aby byla zaručena bezpečnost na závodech.
Pokud vím, tak spousta z vás střílí IPSC, kde je divizí jak psů a nikomu to nevadí.

3) reálnou situaci na na střelnici nelze nasimulovat, protože vždy budou platit omezení daná bezpečností a provozním řádem střelnice.
Kdežto v realitě bude každý z vás (i já) kašlat na nějaké bezpečné úhly, předpisové vybíjení, apod. Každý bude chtít přežít.
Pokud by se povedlo nasimulovat skutečně reálnou situaci, tak by to byla dost nuda, protože by to většinou byly dva až tři (ne víc) terče v moři neterčů.
To je logické, protože když jich bude deset a první tři smáznete, tak se ti ostatní buď vzdají nebo vás sejmou.

4) Nevidím přínos ve zrušení divizí. Akorát nasereme spoustu lidí.
Nehledě na to, co tím navrhovatelé získají?
Že nebudou první z padesáti, ale první z šedesáti?
Pokud někomu vadí záložka nebo revolver, tak ať ho nestřílí. Jeho prachy to nežere.
Mimochodem LOS teď střílí asi 420 lidí, z toho "nepistoli" jich střílí skoro 80 a pravidelně.
Že na závodě jsou tak 3 až 7? Vadí to?
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 12.5.2006, 13:16

Ještě jedna věc.

V ostatních divizích střílí právě ti lidé, kteří by na střelnici (a už vůbec ne na závod) jinak nešli.
To je smysl LEXu a LOS - probouzet v lidech zájem o střelbu a o (říkejme tomu) kulturu zbraně.

Všichni tady víme, že třeba dvoupalec už je dneska na sebeobranu k h...u, ale spousta lidí ho má a my chceme, aby přijeli na závod a chceme , aby oni sami odsebe přišli na to, že je na prd.
Ale chceme, aby na to přišli sami a ne tím, že jim zruším divizi.

Vývoj nezadržitelně spěje k plastovým zbraním služebního typu a nevyhne se to ani LOS.
Nicméně znovu říkám - nechme tomu volný průběh a nezasahujme do toho, zvlášť když to funguje.
Nechme působit evoluci, ale nedělejme revoluci.

A ještě ke kolegovi nahoře - srovnal tady poslední závody a účast v jednotlivých divizích.
To, že dneska přijedou na závod 4 záložkáři neznamená, že to je úpadková divize. Všechno je v reklamě a v marketingu. Pokud se LEXu podaří protlačit se víc do povědomí střelců s disciplínou LOS, tak příští rok jich může přijít klidně padesát.
Zbraní je na to mezi lidmi dost.

Tož je asi k tomuto tématu vše. Vyblil jsem vše, co mě napadlo a asi se k tomu nemá cenu vracet. Prostě, nerušme to, co funguje, soustřeďme se na jiné problémy, které v pravidlech jsou.

Ale nebráním se změně pravidel v jiných otázkách. Třeba penalizace jsou podle mě zbytečně složité.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz