Divize v LOS. Ano? Ne?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 12.5.2006, 13:19

Jj slova ředitele jsou pravdivá raději trénovat LOS než testnout realitu.Stengan

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 13:40

Jen drobna otazka - proc je 2palec na obranu nepouzitelnej?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 12.5.2006, 13:52

Je to můj názor. Naopak já tu záložky tvrdě hájím :wink:
Kapacita je dostatečná, protože, kdo se na 7 metrů netrefí prvními 3 ranami, ten si právo na čtvrtou nezaslouží.
Ale jde o účinnost.

.38Spl má vypálená z dvoupalce (osobně jsem zkoušel) cca 180 - 220 J, což je na sebeobranu skutečně málo.
.357Ma má cca 320 - 470J, což bohatě stačí, ale je to taková prda, že spousta lidí si to koupí a po prvních dvou ranách to zase prodá.

Zkus se . 357mou postavit na 5 m před IDPA terč a zkus vypálit všech 5 ran co nejrychleji dokážeš.
Když budeš mít v alfě dvě, tak jsi frajer. Zpětný ráz je tak velký (pokud je to opravdu magnum), že Tě to po první ráně rozhodí.

A další věc (opět ryze soukromá) - když už se budu muset takat s nějakou záložkou vážící cca 650 g, tak si vezmu glocka, KEL_TECa nebo KAHRa, kde jich do šuplete narvu dvanáct.

Ale jinak ber to pouze jako názor, nikoliv jako odsudek. Pouze kulturně debatujeme a já za záložkami v LOS pevně stojím.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 14:13

Je fakt, ze kdyz vezmu to co mam (Ruger SP101, 2a1/4 palce, .357mag) a vypalim 5 ran 0.3s od sebe, mam sice vsechno v terci, ale alfu leckdy zadnou (ovsem trenoval jsem to na 10m).
Ale ja furt ulici beru tak, ze se "rychle" strili tak na 3 metry, dal uz ne...

Nicmene - ten pokles energie je o dost vyraznejsi, nez jsem myslel a je to pro me solidni argument v rozhodovani, zda-li nosit revolver ci pistoli.

Na ostatnim se shodneme - taky prosazuji ponechani divizi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pát 12.5.2006, 15:25

Tratom: a jaké to bylo střelivo,slyšel jsem totéž o SB,ale něco s rychlejším prachem,nebo +P od Fiocchi by snad nemuselo být tak tragický ne?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 16:28

Jasik píše: Vidím tu ale možnost vzniku alternativní "sportovně-realistické" disciplíny, např. pod hlavičkou právě klubu MujGLOCK, která by umožnila střelbu v co nejrealističtějších podmínkách a bez rozdílu zbraní (max. 2-3 terče, dost neterčů)s navození co největšího psychického a fyzického zatížení apod.
Je to moznost, nicmene bych to neporadal jako oddelene souteze. Klidne se to muze poradat pod hlavickou LEXu (resp. jako LOS), jen se proste pouzije mene tercu a v propozicich se uvede, ze se budou strilet vsechny discipliny dohromady.
Kua - ale i tak se svym 5ranny revolverem mam smulu :-) a jeden misak tam stejne bude :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 16:37

TraTom píše:Je to můj názor. Naopak já tu záložky tvrdě hájím :wink:
Kapacita je dostatečná, protože, kdo se na 7 metrů netrefí prvními 3 ranami, ten si právo na čtvrtou nezaslouží.
Ale jde o účinnost.
To mi pripomina moji oblibenou scenu z Pulp Fiction, jak tam za Travoltou a Jacksonem vlitne dverma ten kluk, vystrili na ne zasobnik a za nima ve zdi je 7 der :-) Tam to bylo naopak - na 3 metry 7 ran :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 12.5.2006, 16:46

Moc pocitas :lol: Je fakt, ze jsem skeptickej k filmum natolik, ze pocitam rany - ale pocitat diry ve zdi, to uz muze snad jen revolverar *76*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 17:07

Ja to nepocital, ale strilel po nich myslim 1911kou a vysypal na ne celej zasobnik - takze 7 ran je odhad - shcvalne na to doma mrknu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 12.5.2006, 17:12

Jo tak, ale ja mel zato, ze po nich strilel nejakym revolverem s dlouhou hlavni - jojo, urcite, jak tam sedi chvili predtim v ty mistnosti a klepe se, tak si triska tim revolverem do cela :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » ned 14.5.2006, 14:33

Ještě se k záložkám vrátím.

Včera jsem byl na závodě AOS pouze pro členy.
Bavil jsem se s dosavadní hlavou AOS Alešem Vondráčkem a ten mi nadšeně vyprávěl, jak se těch záložek zbavili a že jim na závody chodí jen lidé s použitelnými kvéry.

Mělo to ovšem nepříjemnou dohru.
Kromě osmi organizátorů, hádejte kolik přijelo závodníků.
...............Slovy dva.

Takže pokud chceme dopadnout jako AOS a závodit v deseti lidech, zrušme záložky, budeme si vozit domů diplomy a budeme se plácat po ramenou jak jsme dobří střelci.
Ale kromě nás už tam nikdo nepřijede.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 14.5.2006, 14:48

TraTom: jo neni nad to udelat super zavod *40**3**3**47*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 14.5.2006, 19:09

To je škoda, býval bych si K1 rád střelil, ale musel jsem pracně střízlivět *44*
Ovšem situace kolem AOS dle mého nebude v příčinné souvislosti se zánikem divize záložek... :?
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » ned 14.5.2006, 19:40

To SMITH:

To je samozřejmě pravda. AOS byla v průs... už předtím, ale ten princip zrušit méně obsazované divize je podobný.

Je to čistě ekonomická závislost.
Vyprdnu se na určitou část poptávky a v tu ránu ji obsadí konkurence (LEX a LOS).
Tím také část poptávky nas..u, zejména, je-li to služba a práce s lidmi (což závody jsou).
No a pak to jde dál. Čím méně mám zákazníků, tím jsem uzavřenější, čím jsem uzavřenější, tím méně mám zákazníků.

No a pak mi na závod přijedou dva lidi.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 14.5.2006, 21:35

Zrovna dneska jsme to taky řešili.
AOS má (podle mě) pravidla o něco lepší než LOS a při případný změně na konci roku je aspoň kam koukat.
S čím ale nesouhlasím - to je kritika vůči Lexu, za to, že "svolává" sváteční střelce na závody. Podle mě je to dobře. Přináší to sice problémy (bezpečná manipulace na závodech), ale za těch pár závodů, co jsem absolvoval jsem si žádnýho průseru (typu otočit se s nabitou pistolí mezi lidi) nevšiml a naopak, všichni tihla sváteční střelci se po dlouhé době zase dostanou někam, kde je nutěj zacházet s tím bezpečně a to je prostě podle mě jenom dobře.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 15.5.2006, 0:23

cmk: Pokud byl použit výraz "svolává sváteční střelce", tak je to do nebe volající blbost a takovou větu může vyslovit jen hlupák, který si nevidí na špičku nosu a nebo je to jen ubohá závist za úspěch LEXu. LEX ke své úspěšnosti také nepřišel zadarmo a něco pro to dělá. Minimálně se snaží starat aby lidé uměli se zbraní bezpečně zacházet a také se snaží veřejnosti ukázat že nosit zbraň na obranu a sport není nic špatného. V těchto věcech jim AOS nesahá ani po kotníky a jsou to od nich jen zoufalé výkřiky do tmy. :evil:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 7:49

Uffff, abychom to neotocili nekam jinam... Ne ze to "strili jenom svatecni strelci", to ne. Ale ze jsou zvani "take" svatecni strelci :-)
Kazdopadne se shodneme, ze prave pro tyhle lidi je to dobra skola zachazeni se zbrani :-).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pon 15.5.2006, 11:41

To Willy:

Řečeno přesně a jasně, nemám co dodat.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » pon 15.5.2006, 15:01

Tak se par dni venuju jinym konickum a tady jede diskuse jako hrom :D Nebudu zde rozepisovat veskere argumenty. Zajemci si je mohou precist v diskusi k vysledkum zavodu v Celakovicich na WWW.GUNLEX.CZ. Jenom strucne zopakuji svuj nazor:
LOS je sportovni disciplina a zrusenim zaloznich divizi by jeji atraktivita upadla. Ja osobne jsem rozhodne pro udrzeni obou zaloznich divizi a navic jsem pro zruseni omezeni startu ve vice divizich. To zvysi ucast v zalozkach a nekteri strelci, kteri zatim kraluji temto divizim, dostanou dalsi konkurenci. To je dobre.
Tato diskuse neni o tom, co je lepsi na ulici. Tato diskuse je o tom, zda maji zustat v LOSu divize zalozek. Ja si myslim, ze rozhodne ano.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 15.5.2006, 15:42

Ptak: jo at si kazdej strili v kolika divizich je mu libo, ale s tim, ze bude jednou zbrani strilet "hlavni zavod" a zbytkem az skonci vsichni zavodnici. Nechci se dockat toho, ze tam budu cucet na frajera, jak si strili predemnou 10x tu samou stage pokazde jinou zbrani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz