Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?


Samonabíjecí a vojenské pušky

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od wagi » pát 03.4.2015, 18:48

Když mě to příde - na horší časy nepoužitelný :D a je to takový placebo alá kuličkovka.......

Ale je pravda, že použivatelnost výborná


Zase je škoda koupit něco co dám do skříně,,,,, ale koukal sem je to problém samopalák i klasický Nato .223 - můžu se zeptat přítomných majitelů těchto zbraní (ideálně Pražáků - pokud máte někdo velký pole za barákem to se nedá počítat :D ) jak často se z toho dostanou střílet? (nejde ani tak o finanční aspekt, jako potřebnej čas na tuto operaci :D )

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » pát 03.4.2015, 18:59

Tak celkem logicky dlouhou venkovní střelnici v zastavěný Praze těžko někde zbuduješ, případně budeš provozovat bez stížností okolí. V okolí ve vzdálenosti ne větší než má Praha napříč se už ale najdou a v čem je takovej problém vzít víc hraček a vyrazit tam třeba na půl dne? Ve finále tě to vyjde na podobnej peníz i s cestou, protože zaplatíš za hodinu stovku a ne 200+ jako v Praze. Můžeš střílet až na 100-150 metrů, nebo na ploše, na všechno možný a vším možným. Mělník, Velvary, Vinařice, nejhorší je obvykle dostat se přes Prahu, když člověk bydlí na druhý straně města.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: čtv 24.4.2014, 8:33

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od tslaby » pát 03.4.2015, 19:23

Dovolím si reagovat, Vinařice už moc použitelné nejsou. Chtěl jsem si tam střelit z SKS a není to možno. Po pravde sice nejsem pražák, ale právě také kvůli nedostatku střelnic alespoň 100m dlouhých (mám to blízko na max. 50m), budu svoje SKS brzo prodávat. Po pravdě mě to dojíždění 60+ kilometrů do Velvar tolik nebaví a strávím skoro 2,5 hodiny jen na cestě. Takže mi naprosto vyhovuje malorážka. Omlouvám se za OT.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » pát 03.4.2015, 19:50

Život je otázka priorit, mě osobně nepřijde tak hroznej poměr 2 hodiny cesta na 3 hodiny střílení, to je režie 40%, čili stejně jako když to mám v Praze 20 minut tam a 20 zpátky a chodím střílet na hodinu. Nemluvě o tom, že se na střelnici skoro pokaždý s někým zakecám :-)

Ve Vinařicích jsem byl v poslední době dvakrát a se 7,62x39 nebyl problém, možná protože jsme tam byli v tejdnu a když odjeli celníci byli jsme tam prakticky sami.

Abych nebyl OT, k té flintě. Osobně jsem pořídil zánovní kosu, opentlil ji pažbou CTR na trubce, plastovou ručkou a podpažbím, kompíkem a kolimátorem Vortex SPARC II na duralovým nadpažbí, vyšlo to komplet na 12 tisíc, vypadá to děsně cool a srandy je s tím kopec. Krmení laciný a dílů všude dost za babku, kdyby se něco žvejklo.

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od wagi » sob 04.4.2015, 13:27

A jak je to s zivotnosti u optik na tyhle zbrane, neni stim problem pri tech otresech?

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » sob 04.4.2015, 16:09

Nezaznamenal jsem, že by se SPARC II někomu rozsypal, výrobce neomezuje ráži a dává neomezenou doživotní záruku. V sekci Q&A na webu mají spousta dotazů na různé ráže a zbraně, včetně CZ858 a na všechno odpovídají no problem, takže kdyby se rozsypal, očekávám že ho s radostí opraví/vymění :-)
Can the SPARC II handle the recoil of a 3.5" Magnum 12 gauge?

The Sparc II is by far one of our most durable optics and wouldn't have any issues with the recoil of any 12ga magnum load.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od formic » úte 07.4.2015, 10:49

Pupak: myslíš vše, nebo jen doplňky?

"...pažbou CTR na trubce, plastovou ručkou a podpažbím, kompíkem a kolimátorem Vortex SPARC II na duralovým nadpažbí, vyšlo to komplet na 12 tisíc..."

přijde mi to docela málo pokud se jedná o nové díly - šel jsem skoro stejnou cestou a cenově jsem poněkud výše...
In Glock We Trust

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » úte 07.4.2015, 12:51

Bylo to 12k komplet za všechno, zánovní kosa plus nový doplňky, ale nezapírám že jsem nakoupil dobře, jsem prostě držgrešle :-)

Jinak kompík a podpažbí je D-Force, ručka FAB a trubku a nadpažbí jsem vzal přes inzerát na Hunting bazaru, nabídka nejspíš pořád platí. Je to zřejmě nějaká čína, ale funkčně bez problémů a kvalita obrobků vynikající, když to srovnám třeba s hrubým odlitkem krytu pružin Kinggun, kterej jsem poslal do světa.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od formic » úte 07.4.2015, 15:15

tak to je potom velmi příjemná cena, až budu příště tunit kosu, nechám si od tebe poradit kde nakoupit :D
In Glock We Trust

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od wagi » stř 08.4.2015, 17:56

hodíš mi kdyžtak odkazy, pokud se podělíš s místy nákupu? :D

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » stř 08.4.2015, 18:42

Není to nic tajnýho, základ ovšem byl skočit po výhodný nabídce zánovní kosy na Hunting bazaru, místo nákupu Modřany nebo Lhotka nebo jak se to tam jmenuje :-)...další úspora na CTR a SPARC asi po litru, místo nákupu Huntsville, Alabama...slevička na doplňky D-Force, místo nákupu fórum rozpad.cz...ručka normálně za šestibábu ze zbraneliberec.cz, trubku a nadpažbí už jsem zmiňoval.

Ale vážně, i při běžnejch cenách to bude cca 16k i s kolimátorem za nový věci v týhle konfiguraci, přičemž máš skoro nekonečnou variabilitu co si tam dát/nedat, přidat/ubrat a všechno je sehnatelný nebo naopak prodejný, o ceně krmení zvučný ráže nemluvě, v tomhle myslím kosu těžko něco překoná. Pokud bys uvažoval o malorážce, tak zmíněnou MP15-22 jsem měl možnost zkusit a je to moc pěkná hračka.

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od wagi » stř 08.4.2015, 19:24

Tak já skončím asi u 58 nebo Workse, AK mi přijde zbytečně dražší.... efekt stejnej...

Co se týká tý malorážky, vypadá ok, cena střeliva super, použitelnost super, ale pořád je to pro mě lepší kuličkovka.... takový placebo. vzal bych jí kdyby stála taky okolo 5-6 K :(


neměl bys foto kosy?

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » stř 08.4.2015, 19:59

Jojo, taky u těhle kropidel nevidím žádnou výhodu pořizovat něco exotickýho.

K malorážkám jen to, že tenhle S&W aspoň nemá s kuličkovkama společnou technologii výroby, jako spousta dalšího šmejdu od Umarexu. Teď se někde na fóru objevila rozstřelená P22, člověk žasne co to je za bláto, že to roztrhá tak slabá ráže a diví se, že Walther na něco takovýho nechá dát svoji značku.

Tady je fotka mý hypertacticool assault rifle social edition, kdybys měl zájem můžem se domluvit třeba na Květnici, ale musel by sis koupit drahý náboje, jádrovanýma se tam nesmí.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od E-Ryc » stř 08.4.2015, 20:06

Pupak> Nezapomen, ze na Kvetnici si pro puskovou razi musis (alespon podle ceniku, mozna to jde domluvit) zaplatit dva stavy, to tu zabavu taky trosku prodrazi...

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od wagi » stř 08.4.2015, 20:43

Moc pěkná :)))

V podstatě zatím sem přišel na to že se do cca 18 K bezproblémů poskládá,,, pokud koupím výhodněji tím líp... poměr výkon/cena/náboje optimální jen mě sere že stím nemůžu střílet tak často ( ta dostupnsot střelnic mě tíží) což je zatím jedinej argument proti koupi, páč podobným způsobem mám v Praze problém s brokovnicí a vážně mě mrzí že si nemůžu zastřílet kdy mě napadne..... kurva, to je přesně ten čas kdy si vzpomenu na amíky na youtube, jak vylezou z baráku jedou svým Dodgem cca 300 metrů a tam si na svým pozemku střílej z nesmyslů (chápu že když má někdo x ha tak to není problém) :D


malorážka - to snad radši nic :D

a cokoliv lepšího ARV - vysoká pořizovací cena/drahej náboj/stejně debilní nedostupný střelnice a v mém méně častém využití ekonomická sebevražda :)

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od cipis » stř 08.4.2015, 21:10

Nechápu, proč zatracuješ pořád tu samonabíjecí malorážku. Co ti na tom vadí? Tařka nulový zpětný ráz? Ten máš u plnotučné s pořádnou brzdou skoro také. Nedostatek kraválu? To je spíš výhoda. A jak sám píšeš, je problém kam jezdit. S tou malorážkou můžeš kdykoliv kdekoliv.
A SW MP15-22 je, co se týče tvaru a ovládacích prvků, úplně stejná, jak ta plnotučná, takže se nenaučíš nic, co by ti pak na plnotučné překáželo. Cena je vyšší, to ano, ale je to dobře udělané, spolehlivé a určitě dlouho vydrží. A to vůbec nemluvím o ceně náboje, je sice fakt, že toho vystřílíš mnohem víc, ale i tak ...

A ještě k tomu porovnání cen nábojů mezi AR a SA/AK. Vem to asi takhle, že u SA/AK potřebuješ tak 2x víc nábojů na stejný zásah jako u té ARky ... Ty rozdíly jsou sakra znát už na 50m, a co teprve na mnohem delších vzdálenostech.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Pupak » stř 08.4.2015, 21:35

V tom má Cipis pravdu, že jestli jsi línej jezdit za město, tak ta malorážka má zásadní výhody. Mě ten půlden vždycky stojí za to, i kdyby to bylo jen jednou za měsíc - začíná bejt hezky a to budu spíš po letištích, než po střelnicích :-)

Dej tomu šanci a zkus ji, MP15-22 je fakt moc pěkná, možná budeš překvapenej. Pokud chceš zkusit kosu, není problém na Květnici třeba někdy večer, mám to kousek a těch pár ran s Pavlíčkovejma snad nějak ukecám, vono střílet kosou v tunelu není žádná velká radost ani s dobrejma hluchátkama.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od Starosta » stř 08.4.2015, 23:10

Kluci, pokud chce střílet trochu akčnější střelbu, tak já osobně bych se s malorajdou taky nesmířil. Neříkám, že je špatná, ale já bych ji na to nechtěl. Co nekope, je pro mě hračka :)

Vychází mi nejlíp ta kosa, pokud s ní má kde střílet.
Anebo pak nějaká karabina/konverze na lugery.
Oboje (asi jediné krom té malorážky) splňuje kritérium levné munice.

wagi: Kosu levně koupit už postavenou podle požadavků, pokud nespěcháš na čas - ušetříš cca 20% z ceny a můžeš si tu konfiguraci osahat ještě než to nakoupíš po netu, nainstaluješ a budeš prodávat, co nevyhovuje...

Jestli to plánuješ několikrát za rok a netíží Tě strávit tím odpoledne, dostupnost střelnic asi moc neřeš, spíš to započti do nákladů a uvaž proti tomu tu karabinu, pokud jí máš kde blíž střílet.

Pokud by šlo o kosu, relativně levnej tuning je pažba, přední FABácký předpažbí za hubičku a Vortex Sparc nebo cokoli jiného v dostatečné kvalitě na předpažbí. Max. nějaká ta ručka nebo AFG2. Ale dost možná se pustíš do tuningu jako všichni ostatní a budeš přestavovat a přestavovat...
Ona je to totiž dost zábava, dělat z tý 105ky traktor (moje kosa tak vypadá - a to jsem stavěl "kraťase na baráky" - ručka, lícnice, baterka, zadní kryt, EOTech...) :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od cipis » čtv 09.4.2015, 8:32

No tak to se musí také rozhodnout, jestli kravál a kopance do ramene nebo stačí jen zásahy v terči.
S karabinou 9x19 se nevleze do 20 :( To by bylo totiž nejlepší řešení, ale narazí u pořizovačky.
Zase když spočítá náklady na dopravu, čas na vybraných střelnicích atd., tak to třeba vyjde šulnul.
Nicméně jestli někde výše psal, že půjde střílet 4x do roka, tak to všechno defacto trochu postrádá smysl a vyjde ho levněji půjčení zbraně na střelnici ...

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Dlouhá zbraň do max. 20 000,- ? ! ?

Příspěvek od E-Ryc » čtv 09.4.2015, 8:42

cipis> na vlakne u sousedu nekdo zminoval tohle za 15: http://www.bvs.cz/komise_kulovnice_ruger_pc9_9.html

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz