Dnes - CT2 - 20:00 - Ta naše povaha česká - Čekání na masakr


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

názor

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 0:18

Pan psycholog zřejmě měl za to, že lidé nosící zbraň jsou agresivní. To se mi zdá typické pro zjednodušené psychologické profily. Nejsi černý, musíš být bílý a jinak to nemůže být. Psychologie je věda snažící se zaškatulkovat lidi do určitých schémat chování a to ani psychologové popřít nemůžou, protože jinak by se pro každého člověka vytvářet individuální schéma a to by bylo na hoooooodně dlouho. Ovšem páni psychologové si to někdy mnoho zjednodušují a tak vznikne schéma Má zbraň- zbraň zabíjí´= kdo má zbraň chce zabíjet. Ovšem podle toho schématu by každý, policista, voják, celník atd. měl potřebu zabíjet. Jestli lze vyrobit dle návodu z internetu nálož z hnojiva, může jí kdokoliv použít proti lidem jak už se stalo několikrát. Budeme tedy zakazovat hnojiva a internet? Olga Hepnarová spáchala hromadnou vraždu nákladním vozem- zakážeme tedy nákladní vozy? a můžeme pokračovat. Jde o uměle vyvolanou histerii viz. 11 září v U.S.A, kder si mnoho lidí myslí, že každý arab, který se chová jinak než oni je chce zabít. Když to říkají v televizi musí to být pravda. Aniž by si uvědomili, že cokoliv co řeknou sdělovací prostředky může být lež. Z mnoha důvodu: zvýšení sledovanosti- kdo se nepůjde kouknout na zprávy na potoky krve a lidského utrpení. I já koukám ale beru s rezervou. Spousta lidí ale zpravodajství a články v novinách bere jako dogma. Takže kydž se z televize ozve- Vlastníci zbraní jsou nebezpeční, odzbrojme je, bude to bráno jako pravda. takže ve skutečnosti je nejnebezpečnější zbraní televize a tisk a mnohokrát je zneužívana k ublížení nevinným lidem a to častěji než zbraně.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 24.5.2006, 8:50

Porad jsem vcera shledl spolecne s Willym a opravdu jsme nestacili zirat. Ten pravnik byl s prominutim hovado prvniho radu. Co to tam placal za blbosti ? Jak zde psal CMK, ten clovek naprosto prevracel realitu a statistiky. Navic hovoril nadrazenym stylem "ja to vim nejlip" a "myslim to uprimne". Navrhuji, aby kazdy z nas sepsal nejaky rozumny email a dotycnemu jej zaslal do jeho mailu k vyjadreni - uvidime, jestli ma alespon trosicku slusnosti, aby odpovedel.

Jinak v zaberech bylo k videni spoustu znamych lidi - MEL., No_name, Jasik, CMK, TraTom,...

Co me ale opravdu zamrzelo, ze 60% poradu bylo venovano mirenkarum, 30% myslivcum, zbytek byly debaty a o tom - o cem to dle meho nazoru melo byt - bylo venovano pouze par zaberu.

realcop: v televizi to sice bylo, ale ruku na srdce - kolik lidi v tu dobu televizi sledovalo a navic CT2 ? Ja si tedy nedelam zadne iluze *40*.

PS. mate to uz nekdo grabnuty ?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 24.5.2006, 8:56

Mam - 2 verze, 57MB a 130MB, ale i ta mensi je dost rozumne koukatelna... Az budu v praci, nekam to uploadnu - co to hodit do nejaky uzavreny sekce pro cleny? Nerad bych byl obvinenej z sireni neceho, na co nemam prava.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 24.5.2006, 9:25

Takze jsem si trosicku pohral s internem a povedel me o tom Slavomilovi nasledujici:

Jeho zivotopis:
:arrow: http://www.koucinkcentrum.cz/phdr.-slav ... balek.html
Zajimave je, jak ze sklare najednou poskocil na psychologa.

Je majitelem ALEA-Psychologie s.r.o.:
:arrow: http://www.alea-psy.cz/

Vyucuje na Univerzite Karlove:
:arrow: https://tajemnik.fsv.cuni.cz/predmety/u ... ?dat=10349

Je ve Spravni rade Nadace duhy:
:arrow: http://www.krizovatka.cz/detail.php?id=449

A ted trosicku bulvaru:

Snazil se procpat v roce 2002 jako zastupitel Prahy 2:
:arrow: http://www.praha2.cz/(dply0z45ecijdv45l ... 1038489480
Co je zajimave, tak vsude vystupuje naprosto sebevedome stylem jak jsem psal drive ("ja vsechno vim nejlepe"), viz. prepis:
Vím o tom hodně, jsem také soudní znalec z oboru psychologie a posuzuji pro potřeby soudů pachatele nejzávažnějších trestných činů, včetně námezdných vražd. Vím tedy lépe než jiní o násilí motivovaném ziskuchtivostí, vím, co znamená prorůstání komunistických, podnikatelských, politických a zločineckých mafií.

Pan doktor se zajima i o problematiku dynamiky zenskeho orgasmu, ktere zpracoval dokonce i do vedeckeho tematu:
:arrow: http://lama-web.cz/llk/citarna/vy66.htm
Nicmene jeho vyjadrovani k oponentum uz jako moc vybrane neprijde:
„Promiňte, pan Tollner je prase!“ reagoval Hubálek bleskurychle. A diskuse skončila.

Ale co je opravdu nejzajimavejsi, tak dotycny se na verejnosti jeste chlubi, ze 2x bral LSD a nosi u sebe marihuanu:
:arrow: http://www.marianne.cz/clanek/265/ktere ... drogy.html
Citace: Slavomil Hubálek dvakrát zkusil LSD. Tehdy, před pětadvaceti lety, pracoval v Psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích. „Od LSD se tehdy hodně slibovalo. Než jsme ho podali pacientům, zkusili jsem ho na sobě. Zatímco kolega zažil příšerný úzkostný stav, pro mě to byla naopak příjemná zkušenost. Od té doby jsem LSD nikdy neměl, neměl jsem ani potřebu. Marihuanu mám tak jednou do roka, zrovna teď mám u sebe ždibek, který bych si mohl zapálit – ale nechce se mi.

A takovato s prominutim smazka se ma vyjadrovat k tomu, jestli mohu a nebo nemohu nosit zbran nebo proc ji vubec nosim? *9*

PS. jiz pracuji na ziskani emailu, potom ho dam sem. Kdo bude chtit, muze mu napsat. Ja mu urcite napisi. Nicmene prosim vsechny, kdo tak budou chtit take ucinit, aby zachovali slusnost a spise se s dotycnym pokusili navazat diskusi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 24.5.2006, 9:33

soudni znalec z oboru psychologie :shock: . Kdybych se dostal do nejakyho problemu, tak bych si opravdu nepral, aby me posuzoval tento "znalec"
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 24.5.2006, 9:54

Mám to vypálený na DVD.
Jinak mně večer při sledování pořadu musela manželka krotit, abych nemluvil sprostě a nekazil dcerku, když jsem reagoval na slova toho pana "znalce" *30*
Je fakt, že jak píše čert, místo dlouhých záběrů na odlévání rámů pistolí v CZUB mohli dát víc záběrů ze závodů v obrané střelbě, když těm expertům teda tolik vadí, že nejvíc lidí má zbraň na svoji obranu.
No a ti airsofťáci byly podle mého taky dost ujetý *92*
Celkově, pokud se na pořad díval neznalý občan, určitě si vzal k srdci hlavně slova soudruha Kremla a toho rádoby "znalce" v oboru psychologie, protože slová nějakého Gibsona z nějakého LEXu, o kterém nikde v televizi neslyšel a nečetl mu jsou cizí.

Jo a v pořadu jsem kromě jiných zahlédl i Ikara, Šalamouna, Maca, kousek S474Na a tak :wink: 8)

Realcop: Tvůj první příspěvek je fakt velmi dobrý. Zkus svůj názor prosadit do nějakého vašeho "firemního" časopísku :wink:
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 24.5.2006, 16:30, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To JASIK

Příspěvek od Salamoun » stř 24.5.2006, 10:10

A vidíš já jsem se kameře snažil se SATANem co nejvíc vyhejbat,to dokonce reportér somroval o rozhovor na kameru,nasr.t,voni Tě pak sestříhaj a všichni vostatní,co tě znaj si z Tebe udělaj dobrýho debila..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Hubálek

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 10:32

Jde vidět že pán doktor je psycholog na baterky. Ideální člověk pro média. Prostě řekne za co se mu zaplatí. Rovný každým coulem
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Kokněte

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 10:35

JKoukněte na věděcké teze pana Hubálka ohledně homosexuálu a lesbiček. On to bude spíše šaman než psycholog :lol:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Ta naše povaha...

Příspěvek od MISSFAST! » stř 24.5.2006, 16:25

Ad. Ta naše povaha česká: Čekání na masakr - Přibývá u nás také střelců schopných všeho?

Já bych dopad tohoto pořadu nijak nepřeceňoval.
Jistě, v obou táborech - zastánců i odpůrců soukromých zbraní - určitě vyvolal vášně, ale podívejte se na to pohledem průměrného nezúčastněného diváka.
Co nám tedy ČT předvedla?

Pořad vysílala ČT na kanálu ČT 2 v cyklu, který je sledován dost málo (v roce 2005 byla sledovanost 2,4% dospělé populace - http://www.ceskatelevize.cz/ct/sledovan ... a_2005.pdf) a troufnu si tvrdit, že ani tento díl rekord sledovanosti nepřekonal.

Název pořadu jistě v potenciálním divákovi vzbudil oprávněné obavy a možná i zvrácenou zvědavost. Ovšem viděli jsme poměrně nudný a z mého zcela laického pohledu filmařsky poměrně odfláknutý sestřih vyjádření několika jednotlivců či zástupců jakýchsi kolektivů či zájmových skupin doplněný pár záběry střelců či průmyslové výroby čehosi.

Při vší úctě k autorovi i ke všem zpovídaným a s cíleným odhlédnutím od tématu můžu říct, že jsem na obrazovce viděl zejména následující:

Protřelého obchodníka, který se, když už musí do televize, snaží obhájit svůj byznys a přitom nikoho nenas…. (Zástupce zbrojovky, který vykládá, jak nemá a nechce zbraň, aby se s ní náhodou jeho dětičky nezranily je jak výčepní U Pinkasů, který pije jenom vodu a k pivu má odpor. Fuj!)

Psychologa, který si vede pořád jen tu svoji, vyvozujícího různé podivné závěry z pochybných premis. Dotyčný, který je mj. znám tím, že se vyjadřuje v podstatě kdykoli k čemukoli v různých médiích a většinou z pozice – pravdu mám jen já, byl naprosto nedůvěryhodný už asi tak po třech větách.

Policejního důstojníka vystupujícího z typicky kancelářské pozice a hovořícího roztomilým policejním jazykem laikovi naprosto nesrozumitelným a jehož jedinou zbraní byla jakási zlá teta statistika.

Podivného zarostlého mužíčka, zastupujícího jakési sdružení soukromých držitelů zbraní a zřejmě dost marně (a určitě ne vlastní vinou, Stando) se snažícího vysvětlit jeho záměry a mladého muže, zřejmě vlastnícího zbraň, jehož bych spíše typoval na počítačového mága. Dotyční mi ale naprosto nepřipomínali ostříhaná, tupá až vymaštěná hovada chrastící zbraněmi a střílející kdekoli po čemkoli, která až selže jejich psychika vyvraždí minimálně půl Prahy a okolí :-)

Naprosto úžasnou skupinu „airsoftových odpůrců držení střelné zbraně“.
Parafrázuji: „My jsme úplně normální, takže si vlastně ani nedovedeme představit, že bychom mohli mít skutečnou střelnou zbraň, to strašné zařízení, které by mohlo ublížit nám, běžným normálním lidem. My jsme totiž - na rozdíl od držitelů skutečných zbraní – opravdu úplně normální, a proto běháme po lesích v podivných uniformách a hrajeme si na vojáčky a míříme na sebe a na jiné lidi zbraněmi jen těžko rozeznatelnými od skutečných. A ve svých zbraních máme kuličky z ekologického plastu!“ (Nic proti airsoftu, fakt!)

Na někoho jsem asi zapomněl, ale tento výčet snad stačí.

Obrazové záběry byly zčásti nesrozumitelné (pochopit třeba souvislost mezi pracovníkem kovohutí a masakrem muselo dát leckomu asi dost makačku na bednu), zčásti naprosto nezajímavé a statické (s prostřihem na slečny střelkyně to při vší snaze rejža moc nezachránil)

Leckterý divák asi očekával něco jiného. Třeba, že ČT 2 konečně odhalí naprosto kritickou situaci v České republice, která už už hrozí výbuchem hromadného násilí ze strany soukromých držitelů střelných zbraní. Nebo také, že mu ukáže pravou tvář toho jinak docela milého souseda, který je určitě krvelačná šelma! Má totiž doma bouchačku! Že už ho třikrát vykradli a dvakrát mu ukradli auto, aniž kdy policie koho chytila?
Namísto toho nuda, nuda, šeď, šeď a za ty veřejnoprávní peníze mě tedy moc nepotěšili.
Kdy očekávaný masakr konečně propukne nám neřekli a jak to asi tak ti zlí a nebezpeční soukromníci udělají jsme se taky nedozvěděli.
Ale to už bude asi jiná předpověď, jak by řekl klasik…

Necítit se jako střelec a soukromý držitel povinován tento pořad shlédnout celý, vypnul bych to po deseti minutách, protože dívat se na to do až konce mi přišlo jako ztráta času, ovšem vytrpěl jsem to poctivě u videa celé :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » stř 24.5.2006, 16:46

Podle mě se na ten pořad stejně dívali jenom střelci, majitelé zbraní a podobně postižení jedinci a to jenom proto, aby zjistili kdo se o nás zase bude otírat. V tu dobu byly v TV jiný lákadla (Ranč u Zelené.., Ordinace, Rodinná pouta) než nějakej půlhodinovej dokument (i když s lákavým názvem Čekání na masakr). Když si představím manželku, tchýni a další "nezúčastněný" osoby, tak je jasný na co většina národa koukala.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Příspěvek od Jarda K » stř 24.5.2006, 19:31

Slavná "veřejnorávní" televize, svým dryjáčnickým titulkem, jen předvedla jak se směle více a více rovná bulváru....
Přečtené reakce mě potěšily víc, než "zdravý" náhled té slušné (??) většiny.

2 Realcop: Dobré a .... díky.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 24.5.2006, 21:31

Ja si stejne myslim, ze CT2 udelala asi tak zhruba to, co udelat mohla.
CT tu enni od toho, aby nam rikala, co mame delat a co ne.
Bylo by spatnne, kdyby tvrdili, ze zbrane jsou jenom zlo a vsichni by meli byt odzbrojeni.
Stejnetak by ale bylo spatne, ze zbrane jsou jen dobro a hura vsichni pro zbrojaky a nakupovat.
Proste si nemohou dovolit ani jedno ani druhy.
Tak proste udelali porad, kde nechali vyjadrit pomerne siroky spektrum lidi.

To, ze s nekterymi z nich nesouhlasime, to uz je nase vec, stejne tak, jako jejich vlastni nazory jsou vec jejich.

Takze se opakuju - jedinej pruser, kterej jsem v tom zaznamenal byl pan "znalec" ktery zamerne lhal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 25.5.2006, 9:15

Mate-li nekdo chut a take spisovatelske strevo, muzete dotycnemu napsat na s.hubalek@seznam.cz
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 25.5.2006, 9:25

cmk: Prave! Ale tim deklasoval argumenty protistrany nepravdou.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvek od Ťap » pon 29.5.2006, 21:18

Pánové a dámy je někdo ochoten upnout sem divx tohoto pořadu? Sám na televizi moc necivím, v onlinevysílání cztv bohužel pořad zcela chybí. :huh:

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » pon 29.5.2006, 22:44

Taky bych mel zajem bohuzel jsem to nevidel :(
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 30.5.2006, 9:45

Upload divx apod. by byl porušením autorských práv a my se nechceme dostat do problém.
Takže, kdo má zájem, mám svou kopii, pouze pro své účely (abych se mohl kochat svou půlkou hlavy, která tam byla vidět) a v rámci svého studijního sledování pořadu Vám nabízím, že můžete být přísedící. :wink: 8)

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » čtv 01.6.2006, 22:17

Právě jsem to dokoukal (nějaká dobrá duše to na jiném fóru dala k dispozici), a musím říct, že jste se Slavomilem Pupkatým Rozvalečem nějak moc nechali vytočit! Podle mě ten pořad celkově spíš vyzněl PRO zbraně!

Jinak k objektivnímu dokumentu to samozřejmě mělo daleko, tvůrci se asi domnívali, že by divák usnul a tak ho trošku povzbudili těma prostřelovacíma prostřihama a přidali dramatickou zápletku s těma airsofťákama, přidali zajímavej název, aby přitáhli... Udělali z toho takovej mini-thriller.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 02.6.2006, 11:58

Korespondence s timto profesionalem je zde:
:arrow: viewtopic.php?t=779
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz