Dnes - CT2 - 20:00 - Ta naše povaha česká - Čekání na masakr


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Dnes - CT2 - 20:00 - Ta naše povaha česká - Čekání na masakr

Příspěvek od Starosta » úte 23.5.2006, 18:41

CT2 - 20:00 - Ta naše povaha česká - Čekání na masakr
Přibývá u nás také střelců schopných všeho?
Režie M. Kačor

...aneb akce: hledejte CMK :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

No nevim...

Příspěvek od icks » úte 23.5.2006, 20:33

...jakou nadávku vybrat pro toho chytrolínkého právníka? Snad jedině...........KOMOUŠ!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » úte 23.5.2006, 20:43

Tak to skončilo,a neudělali to špatně....,a s tím pánem by se dalo polemizovat a většinu toho co říká obrátit....Z jedné strany ho chápu což znamená,že by s ním polemizovat šlo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

toto jsem odeslal redakci pořadu

Příspěvek od realcop » úte 23.5.2006, 20:47

Jsem policista jedné z nevytíženějších policejních jednotek v ČR. Mám mnoho přátel mezi vlastníky zbraní. Jako policista absolutně nesouhlasím s názorem, že nosit legálně drženou zbraň je nesmysl. Denodenně vidím mnoho lidí jež bylo napadeno a oloupeno á počet takto poškozených lidí se v ČR neustále zvyšuje. Spoléhat při neustálem nedostatku financí a lidské síly na to, že zrovna kolem pojede policejní hlídka, je bláhové. Co se týče vycvičenosti, jsou mnozí mí přátelé z řad civilistů lépe vycvičeni, než já, který vystřílím ve služební přípravě 50ks nábojů za měsíc. Strach lidí z vlastníků zbraní pramení většinou z hysterických zpravodajských relací komerčních televizí a článků bulvárního tisku. Není přece údělem člověka nechat se ponižovat, okrádat nebo se nechat zabít za účelem jakési pseudohumanity. člověk ve svobodné zemi by měl mít právo bránit svůj majetek, život a zdraví sebe a svých blízkých.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 23.5.2006, 21:03

Hm, dalsi jednostranne posazena reportaz. Uz ten podtitulek cekani na masakr...
Ten mily pan (udajne pravnik) asi nikdy neslysel o nikom, kdo byl prepaden a je si zrejme jisty, ze za vsech okolnosti by mu pomohla vsepritomna ruka zakona.
Ten manik z LEXu mluvil moc pekne.
Nechapu, ze ackoli byla vsechna dulezita cisla recena, stale zustal v reportazi nadech katastrofalni situace v CR ohledne (nosenych) legalnich strelnych zbrani.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » úte 23.5.2006, 21:03

Moc pěkně řečeno Realcope
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » úte 23.5.2006, 21:07

realcop: ty jsimněl mluvit v TV , jnak ten tvuj kamoš co řikal že 5 lidi dokonce použili zbran na vlasní obranu .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » úte 23.5.2006, 21:10

Heled cmk, a ty jsi byl kterej?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 23.5.2006, 21:12

Ono by v rámci objektivity stačilo zveřejnit kolik bylo lidí přepadeno na ulici a popřípadě doma, jenže to by asi mohlo hraničit se šířením paniky.
Ten bulvární nádech že by někdo mohl zešílet a vystřílet mateřskou školku bych jim tea za zlé měl, poněvadž proti úmyslu neexistuje obrana tudíž si případný magor může na netu najít během pár minut know-how a vyrobit si třeba trubkovou bombu která by byla daleko účinnější než palná zbraň. :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » úte 23.5.2006, 21:12

Podle mě to byla reportáž absolutně o ničem, ale možná to beru z pohledu někoho, kdo ví o čem je řeč. Jak to působilo na lidi neznalý věci, kteří o zbraních a věcech okolo nemají ani páru nemůžu posoudit. Ten chytrolín právník, nebo co to bylo, byl fakt jedlej. Na laika mohl zapůsobit.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » úte 23.5.2006, 21:16

Gamba:Te´d jsi uhodil hlavičkou o hřebík my máme jiné informace a jiný pohled....ale nebylo to tak zlé....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » úte 23.5.2006, 21:17

Trochu mi od Kremla nesedí to číslo - 4.000 tr. činů se zbraní. Bohužel už neřekl, kterých zbraní se to týká. Tomu se říká statistika.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » úte 23.5.2006, 21:19

Sincityman:
Až to skončilo, tak mě napadlo, že jsem mohl nechat manželku ať se dívá taky a potom řekne svůj názor jako laik.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 23.5.2006, 21:20

No prave, dodal jen "zbrani vseobecne" nebo tak neco. ze zbran muze byt i flaska od piva, uz ale nedodal. A neznali lide, kdyz slysi zbran tak vidi pistoli... statistika jak ma byt

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 23.5.2006, 21:24

realcop: Tvuj miniclanek je poucnejsi a vecnejsi nez cely porad
Jinak ten pan pravnik to byl teda arcihnup, tvrdit ze mezi poctem zbrani a nasilnou cinnosti je prima umernost...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 23.5.2006, 21:39

Ja myslim, ze to bylo pomerne vyvazeny. Zaznely tam nazory sportovnich strelcu, LEXu, odpurcu zbrani, myslivcu, prodejcu i vyrobcu. Opravdu si myslim, ze prostor dostali vsichni.
Ze s nekterymi nazory nesouhlasime - to je vec jina.
Me je na jednu stranu v podstate jedno, ze si "nejakej pravnik" mysli, ze nosit zbran je hloupost. Je to jeho nazor, je o nem presvedcenej tak, jako ja jsem presvedcen o svem. Co me ale nebetycne vytocilo, ze tenhle clovek, ohanejici se svym titulem, ohanejici se tim, ze sleduje statistiky a zneuzivajice moznost se vyjadrit v tak mocnem mediu, jako je televize LZE JAK KDYZ TISKNE - nebo alespon vyklada skutecnosti tak, aby podporil svuj nazor, i kdyz je pravda nekde uplne jinde !!!
Cele to bylo o tom, ze ten jeden clovek tam o sobe prohlasil, ze je pravnik a sleduje statistiky a zaroven prohlasil, ze mezi poctem zbrani mezi lidma a poctem tr. cinu s nimi je prima umera. Tohle je proste minimalne otoceni reality, ne-li primo o PRACHSPROSTOU LEZ (viz. narust kriminalitu v UK po zakazu zbrani a narust kriminality v USA po omezeni zbrani v roce myslim 1994 a zaroven pokles kriminality po liberalizaci v roce 2004).
Jak rikam - neberu mu jeho nazor, to je jeho osobni vec, ale kdyz ho podpori lzi, je to hajzl, krysa a mel by se zamyslet sam nad sebou.

PS: mimochdem jsem tam asi na 2 sekundy byl, rozhovor nasesti usekli
PPS: Realcope - tentokrat mas moji plnou podporu
PPPS: uz to grabuju do nizky kvality, aby to melo nejakej rozumnej objem
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 23.5.2006, 21:46

zkrátka
REALCOP NA HRAD :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 23.5.2006, 22:23

Mimochodem - ten clovek, kterej tam byl oznacenej jako: "ZNALEC" je PhDr. Slavomil Hubálek.
Na internetu jsem o něm našel, že je psycholog, sexuolog, v letech 1990-1992 byl tajemníkem a mluvčím ministerstva zdravotnictví a patří mu firma ALEA-PSYCHOLOGIE PRAHA.

Může mi někdo vysvětlit, v jakém oboru je tento pán znalec, že mu to dává právo zkreslovat statistiky a na jejich základě lhát, aby oblbnul lidi, kteří se danému tématu nevěnují?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

neblázněte

Příspěvek od realcop » úte 23.5.2006, 22:32

Ten právnik má názor jaký má, protože se mu nic zlého nepřihodilo. Vilu má chráněnou kamerovým systémem napojenou na PCO a z práce jezdí domu zamčený v autě. Kdyby někdo napadl jeho nebo jeho blízké, tak by mluvil jinak. Já svou práci beru osobně a tak mně každý zbitý a ponížený člověk dělá nešťastným a naštvaným. A co bych dělal na hradě je to tam samý kretén.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 23.5.2006, 23:44

Souhlasim, realcop to prve vystihl naprosto presne.
Veru me pobavilo, ze graf trestne cinnosti (nebo poctu zbrani? uz nevim presne) mel priblizne tvar ln(x) , tzn. za posledni roky jen velmi mirny narust oproti vetsim prirustkum za leta minula. A k tomu komentar "se rapidne zvysuje" nebo neco podobnyho a dokonale dokresleny "strelbou" pres graf zleva zezdola doprava nahoru :D Vskutku uzasne ilustrativni...

Argument o zvyseni kriminality v GB o 300% po restrikci zbrani a naopak snizeni kriminality po liberalizaci byl pro laika "prepsan" tim, ze cim vic je (legalnich) zbrani mezi lidmi, tim vetsi je kriminalita, coz je - jak uz uvedl CMK - cista nepravda.

Ja neberu panu psychologovi nazor, ani netvrdim, ze se ma liberalizovat soucasnej pristup ke zbranim - ale proc nenechaj (uz i v CT2?) udelat si lidi vlastni nazor na zaklade kvantifikacne a kvalifikacne vyvazenych nazoru a kloni se stale k jedne (te "spravne") verzi? Kvuli "akcnosti" reportaze? Ma to byt sokujici, ze CR je na tom se strelbou na verejnosti stejne jako USA, akorat jsme si toho my chudacci jeste nevsimli? Nebo to teprv ma prijit? FUJ! Zakazte zbrane, kdyz nebudou zbrane, nebude nasili! Hura! OMG, to je naivita jak ze skolky.

Mne neprijde, ze dochazi k zhorsovani stavu, ba naopak, tak jak to je ted, bych to zakonzervoval. Jen bych byl shovivavejsi u soudu k obrancum hajici sve zdravi a majetek a kritictejsim k testum (jsou o nicem) a zkouseni na zbrojak (o svych zkouskach nekdy povypravim osobne).

A uprimne, kolik si myslite, ze neni v te statistice "obrany pomoci strelne zbrane" zahrnuto situaci? Ja bych rekl tak 70-90%. Situaci, kdy nekdo vytahne nuz a obrance misto srajtofle vytahne kver a necha utocnika utect - to prece spousta lidi nebude hlasit. K cemu? Pachatele ani moc nevidel (znova by ho treba ani nepoznal), "nic se vlastne nestalo" - stoji to cloveku za to cekani na sluzebne a sepisovani papiru, ktere se "stejne nekam zalozi"? Neni cislo jako cislo.
Chvili jsem se zabyval tvorbou ruznych statistik pro IT a naprosto dusledne se vzdy potvrdilo: Never statistice, kterou si sam nezfalsujes!
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz