Domobrana - ano/ne


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Má to smysl? :)

Ano
30
68%
Ne
10
23%
Co já vím... :)
4
9%
 
Celkem hlasů: 44
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 18:23

A proc soukrome, vzdyt od toho je forum, aby to psal verejne. A naopak si myslim, ze i negativni/nesouhlasne nazory to mohou naopak dovezt dal - treba k dokonalosti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 18:25

S474N: Nerad bych, aby se to tady zas*ralo stále opakovanými větami. Ale pro úplnost zde je moje zpráva poslaná v SZ:

Ahoj,

upřímně - je to na začátku a je to pouze idea v té formě, jak jsem ji popsal v diskuzi. Slibuju si v první řadě levnější výcvik a nákupy, ale i sdílení know-how mezi členy. Proto to dávám na střelecké fórum, kde jsou lidi, kteří x let střílí a mají ke zbraním a často i military oblastem obecně velmi blízký vztah.

Zároveň mi prostě vadí, že tady vznikají jiné spolky, které ale sdružuje pouze a jenom xenofóbní nenávist vůči migrantům nebo jiným menšinám. Ač mám třeba osobně také utvořený nějaký názor, tak mi přijde zbytečné spojovat snahu o zdokonalování se - a případnou pomoc lidem okolo - s nějakou ideologií nebo politickým smýšlením. Proto do těch náckovských organizací nejdu a NAPADLO (zdůrazňuji, že to je jen prvotní nápad) mě založit něco takového, ale bez ideologie a politiky a jen s důrazem na vlastní rozvoj...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 18:29

Breitling: no ale to cos popsal bych rekl, ze uz tady tak nejak bezi x let. Know how se tu sdili, slevy taky nejaky jsou, moznosti vycviku je taky spousta. Chybi mi tam porad nejakej tahoun, proste neco jineho.

Problem jakychkoliv spolku je ten, ze az se to opravdu pokazi, tak i kdybys sdilel jednu pevnost. Tak jakmile treba moje dite nebude mit co jist, tak si muzes byt takrka jist, ze te proste obetuju. A to ted nerikam ve smyslu ja/ty, ale to plati obecne. Kazdemu zcela realne blizsi kosile, nez kabat *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 18:31

S474N: Jasně, spolky jsou. I když imho ne v té podobě, kterou bych si třeba představoval já... Ale chybí mi tam to aktivní zapojení. :-) OK, možná prostě jen označení "domobrana" zbytečně budí silné emoce a fakticky by mělo smysl se soustředit jen na ten spolek a doufat, že když se někdo z nás dostane k situaci, která vyžaduje nějaký zásah, tak zkrátka v zákonem daných mantinelech zasáhne...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 18:40

asi jak píše čert:
slevy:
mujglock-partneri-f14.html
náboje:
sdruzene-objednavky-streliva-f58.html
know how
srazy-akce-zavody-f7.html

co ještě tě zajímá???

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 18:42

pitt: ok, ok, asi to tak skončí... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od havran » stř 12.8.2015, 21:15

Reknes me prosím kolik je ti let? Alespoň řádově? Žádná pasticka v tom není, neboj. A cos nakonec pořídil, když ne Gecko?

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 21:23

havran: Řádově je mi přes 30. Pročpak se ptáš? :-) Mám více zbraní, ale chtěl jsem G 43, z čehož nakonec sešlo. Nosím stále SIG P226.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 21:27

hele osobně si myslím že tvoje představa je totiž dosti naivní.
Ono utvořit skupinu, která by byla dostatečně organizovaná, apolitická a přitom soudržná je dost nelehký úkol, řekl bych spíš nemožný. Vždy se totiž najde někdo, kdo si bude myslet že má lepší názor, než vedení skupiny a že by to dokázal zařídit líp. Nehledě na to, že vyfiltrovat individua "chtivé akce" je ještě těžší.

Další věc je ta že málo kdo má tolik času, aby ve svým vlastním volnu krom výcviku ještě hlídal vedením vytipovaná riziková místa, případně prováděl pátrání po pohřešovaných osobách.

větší přínos bych viděl při přírodních katastrofách a pohromách, jenže na tohle se tvoje představa nevztahuje a navíc pro tento účel je vhodnější stát se dobrovolným hasičem......

nicméně nechci tě úplně zrazovat od tvých ideálů...

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 21:38

pitt: V pohodě. Zajímal mě názor většiny lidí s podobným smýšlením a ten jsem dostal. Asi jsem příliš podlehl své myšlence a uznávám, že šance na realizaci a hlavně následné přežití takového spolku není extra vysoká... Nakonec asi zůstane jen u spolku lidí, kteří spolu budou trénovat zajímavé věci a nic víc... Na druhou stranu - i to může stačit. :-)

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od MikTek » čtv 13.8.2015, 11:28

No řeknu Ti to takhle, Tvůj prvotní návrh/nápad jsem Ti v mém příspěvku odsoudil...ale postupně jsi to doformuloval a přetransformoval na defacto střelecko-takticko-zdokonalovací-zájmový klub.

Myšlenka domoobrany mi přijde k ničemu, ale pokud máš pocit, že dokážeš poskládat pár inteligentních, nepubertálních, neagresivních, neradikálních lidí z Prahy (pokud jsem si dobře odvodil Tvojí polohu), kteří budou zodpovědní a budou sdílet nadšení délé než měsíc a jěště ke všemu nebudou ovcoidní, tudíž se budou z vlastní iniciativy podílet na přípravách, organizaci a nápadech...nebudou žít od výplaty k výplatě (přece jen koníček jako je střelba a taktika něco stojí - členské příspěvky na organizaci nebo tak něco)...TAK bych se k Tobě i přidal, střelectví, taktiku a fyzické zdokonalování mám jako koníček a pokud budou lidi z mého okolí kteří se dokážou nadchnout stejně jako já...tak proč vlastně ne?

Abych Ti zjednodušil práci, jsem ochotnej nabídnout už založenou společnost (neziskovou), ve které jsem zakladatel a ředitel a další 3 lidé tam figurují jen z formálního hlediska aby se vůbec dala založit/provozovat.Takže není problém je obměnit za ty opravdové "pracanty".

Pro ty kteří měli v plánu napsat mi na to proč to zakládat když jich je už pár založených a funkčních, tak to můžete pojmout jako, že tenhle bude "na míru" :lol:

P.S: To Breitling: Ale dokud si nekoupíš aspoň balík vody a pár konzerv tak... :D

E: tímto příspěvkem nenabádám k vytvoření radikální skupiny, neplánuji útok na státem hájený zájem, nepodněcuji k násilí ani k nenávisti proti skupině osob, nepodporuji žádnou třetí stranu páchající nebo chystající se na trestný čin, netoleruji rasismus, nešířím poplašnou zprávu ani nesympatizuji s režimem potlačujícím lidská práva...zapoměl jsem na něco?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Žížal » čtv 13.8.2015, 14:58

Dobrý, to by šlo .
A jmenovat by se to mohlo SSS - ( Skvělí Synové Sobotkovi ) :lol: :mrgreen:

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » čtv 13.8.2015, 15:25

MikTek: Díky za super návrh, vážím si toho. Uznávám, že prvotní myšlenka byla asi moc přestřelená, i když mě by se to tak líbilo. :-) Na druhou stranu, tím hlavním, o co mi ve výsledku jde na prvním místě, je beztak sebezdokonalování v oblasti zbraní, taktiky a spol. a moc rád se potkám s dalšími lidmi, kteří mají podobné zájmy.

Tady v anketě několik lidí hlasovalo pro a myslím, že by se připojili další. Pokud bychom vytvořili kolektiv, který je schopen fungovat a jeho členové budou mít čas a prostor se aktivně zapojit, věřím, že by to mohla být super aktivita. Zkusím více popřemýšlet o koncepci a budu rád, když se následně spojíme a domluvíme na nějaké konkrétnější podobě.

P.S. Jo a ty vody a instantní polévky si teda koupím. ;-)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Carloss » čtv 13.8.2015, 18:24

No nevím, ale od domobrany se to tak nějak už docela vzdaluje. A jak se cvičit a zdokonalovat... na to tu je už docela i výběr. A ělat to "hromladně"? Jistě, proč ne...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Pařez » čtv 13.8.2015, 21:23

Carloss: tak hromadně se dá dělat spousta věcí.. a může se tomu říkat třeba domobrana,aby to u sousedů nebudilo pohoršení.. :lol: *40*

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Carloss » čtv 13.8.2015, 21:50

Měl jsem tím na mysli ujasnit si, co je primárním cílem a co prostředkem k dosažení toho cíle.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Int1m1thy » pát 14.8.2015, 6:07

jakmile pouzivas slovni spojeni xenofobni nenavist tak je jasny co ses zac :D
G17gen4

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » pát 14.8.2015, 7:41

Int1m1thy: Co, prosím pěkně?

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od MikTek » pát 14.8.2015, 9:37

Zkus dát dohromady lidi z blízkého okolí co se Ti ozvali, ideální skupinka tak 8-10 lidí, víc by byl asi chaos, vezmi na ně kontakty a nadhodíme menší sra třeba na příští víkend nebo tak ne?Tam se dá vyfiltrovat kdo vypadá, že vydrží a bude mít reálný zájem.

Piš SZ

M.

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » pát 14.8.2015, 17:59

Rád bych poděkoval všem prozatimním 16 hlasujícím pro ANO. :-) Ozvěte se mi prosím do SZ pokud splňujete následující:
- jste z Prahy (nebo jste schopni jednou za čas dojíždět :-))
- máte pocit, že nemáte v hlavě nas*áno :-D

Bude mi potěšením dát dohromady skupinku lidí, se kterými bychom se mohli společně pustit do tréninku různých dovedností na pravidelné bázi. Zvolna se nám to začíná rýsovat, tak napište a domluvíme se. Díky.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz