dotaz: chování po NO/střelbě


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: dotaz: chování po NO/střelbě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 04.5.2010, 22:07

Slim:Si myslím,že zdrženlivě,ústupkovitě,neagresivně a to i v pro mě nepříznivých podmínkách.Pokud to JDE!Převaha sřel.zbraně by měla být to poslední,co bych měl použít i při podmínce NO.A i tam lze použití stř.zbraně odstupňovat(pokud je čas a prostor),aby vyšetřovateli mohlo být jasné,že "srozumění"to z mé strany rozhodně nebylo.Dovedl bych to napsat i jadrněji,ovšem pak by to znělo agresivně.Zdravím.
Ps.:Mohu se zeptat zda pro St.zast.pracuješ?
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: dotaz: chování po NO/střelbě

Příspěvek od Slim » stř 05.5.2010, 2:55

Já přímo ne. Můj bratr je státní zástupce.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: dotaz: chování po NO/střelbě

Příspěvek od john.hawk » stř 05.5.2010, 17:44

pro samotnou činnost po střelbě je velmi dúležité upravit režim obrany tak, aby Vám to hrálo do karet i po ukončení útoku, tj. aby tam byli důkazy určitého typu, které vyšetřovák sz nebo i soudce bude hledat..s tím souvisejí svědkové kteří mohou slyšet a vidět a potvrdit tak sled okolností které budete prezentovat na svoji obhajobu..Nedělám si iluze že by jste na MČ dávali technikovi rady typu : Karle, tady nafoť tu šmouhu, tady cvakni kapky krve, tady zajisti hilznu..
ale je dobré vše důležité popsat do protokolu z kterého se poté bude vycházet při rekonstrukci tak, aby tam nebyli nedůvěryhodné odchylky..
toto samotné téma je dost složité, proto doporučuji odbornou literaturu která se tímto zabývá..
proto je třeba důležité dávat hlasité výzvy tak, aby je mohl potencionální svědek slyšet atd. Koho to blíže zajímá at mně kontaktuje na SZ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 04.12.2009, 8:53

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Ostrava

Re: dotaz: chování po NO/střelbě

Příspěvek od Nihilus » čtv 06.5.2010, 10:48

to John.hawk (nebo kdkoliv) nějaký tip na tu odbornou literaturu by nebyl ? Díkes

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz