Dotaz na použití zbraně ???


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Dotaz na použití zbraně ???

Příspěvek od Lekar.t » pát 27.2.2009, 0:47

Situace :
Jedeme si na víkend autem ven z města , těsně před cílem se najednou ozve rána a zvíře - kňour (nedospělá černa sv. ) přecházející zrovna silnici.
Řidič neozbrojen střízliv , spolujezdec ozbrojen 9 mm po 2dl červeného.
Výsledek :
Zraněné zvíře s nejméně jednou zlomeninou chroptí na silnici.
Myslivci k nesehnání - potíže s rajónem.

Otázky :
1. Je možné divočáka zbavit trápení bez případného postihu za střelbu na veřejnosti?
2. Co alkohol a užití zbraně?

Prosím poraďte mi.
Dík Lekar.t :(

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » pát 27.2.2009, 6:16

1. Je možné divočáka zbavit trápení bez případného postihu za střelbu na veřejnosti?
Toz kdyz nikoho neohrozis, snad by to problem byt nemusel.

2. Co alkohol a užití zbraně?
Tak tady je to jasne, se zbrani nepiju; kdyz piju a nosim, tak jsem trouba, ale hlavne z ni nebudu strilet, abych na sebe jeste pripadne upoutaval nechtenou pozornost...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 260

Registrován: stř 31.1.2007, 13:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jihlava

Příspěvek od popundekl » pát 27.2.2009, 7:16

Myslím, že dorazit zvíře zbraní, i když legálně drženou a zároveň vyhovět zákonu nelze. Pokud tedy nejseš myslivec. I když se zvíře očividně trápí, musíš ho dorazit něčím jiným. (nůž, kladivo...) Jinak, kdyby nějakej aktivista zavolal Polis, nebo kdyby náhodou projížděli kolem, by se to mohlo posuzovalo jako pytlačení.
Jediná vyjímka by fungovala v případě, že vystoupíš a kanec stoupne a "jde po tobě"... Zbraň máš na ochranu života, zdraví a majetku. V tom případě ho můžeš dorazit, protože jsi v tu chvíli v ohrožení a dá se to posuzovat jako nutná obrana a nebo krajní nouze.
Takže příště musíš vystoupit, jít zepředu ke zvířeti, zařvat "Běží na nás!!!" a dorazit ho.
Jinak problém problém alkohol + zbraň, to už bylo napsáno. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 27.2.2009, 7:20

Dorazet nelze, je treba zavolat policajty, aby sehnali mistniho myslivce. Je to blby, je to tak, zadelal by sis na pruser. Mrkni kdyztak na strelectvi, byl tam o tom thread
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: čtv 22.1.2009, 14:08

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Plzeň/Most

Příspěvek od ferda68 » pát 27.2.2009, 8:09

Já bych spíš viděl problém s tím alkoholem. Když přijedou poliši a ty si střílel ze zbraně tak ti dají dejchnout jako u nehody a pokud nadýcháš tak už je nezajímá kdo je viník čeho nebo jestli jsi v právu. Prostě jsi použil zbraň po vlivem a to je průser nad průser.
"Raději se dvakrát zeptat a být za blbého, než to jednou zkusit, a být bez zbrojáku "
GLOCK 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » pát 27.2.2009, 8:26

Zdravím.

Co třeba tady na MujGlock :wink:
viewtopic.php?t=3877&highlight=z%E1raz

Jinak alkohol špatný, pod vlivem bys neměl ani nosit (ani držet :-)) :shock:
Ostatní posáno ve výše uvedeném :wink:
O.Gun

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 27.2.2009, 8:38

"...nemel by nosit nebo manipulovat, pokud je jeho schopnost snizena pozitim alkoholu..." - tedy - nikde neni psano, ze nesmi pit, jen nesmi pit tolik, aby mel jakkoli snizenou schopnost nosit nebo manipulovat se zbrani.
1 pivo nebo 1 sklenicka je podle me ok - nez by PCR prijela a zkontrolovala by to, tak by to navic vyprchalo...

ALE...

Dostrelit zvire NELZE. At je to sebemin logicke, zvire se trapi a ja nevim co, tak dostrelit jej proste nelze. To muze snad jen myslivec.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: čtv 22.1.2009, 14:08

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Plzeň/Most

Příspěvek od ferda68 » pát 27.2.2009, 10:27

No já si zase myslím, že pokud nosím nebo manipuluji tak žádná sklenka v čem je alkohol není OK! A navíc poliši vždycky přijedou tak rychle když si zrovna myslíme, že přijedou za bůh ví jak dlouho.
"Raději se dvakrát zeptat a být za blbého, než to jednou zkusit, a být bez zbrojáku "
GLOCK 19

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 27.2.2009, 11:24

Ferda68 - to, ze jsem napsal, ze 1 sklenka je OK neznamena, ze to tak delam, ale znamena to, ze zakon nerika "nesmis byt vubec pod vlivem" jako treba zakon o provozu na pozemnich komunikacich, ale rika "tva schopnost nesmi byt snizena".
Kdyz si dam 1 pivo, sednu do auta jako spolujezdec, kde po 15 minutach potkame srnku, trefime ji, zavolame policajty a ti prijedou do 15 min a okamzite mi daj dejchnout, ver tomu, ze pres 0.3 neprelezu a 0.3 je hranice, pod kterou ti nikdo nemuze rict ani popel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: čtv 22.1.2009, 14:08

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Plzeň/Most

Příspěvek od ferda68 » pát 27.2.2009, 11:33

Taky jsem to nechtěl říct tak, že to tak děláš :-) Jen můj názor OK? Myslím, že s tímhle se každý musí popasovat sám.

Když sednu jako spolujezdec a trefíme srnku - samo, že mě asi dejchnout nedaj ale kdybych jí asi dorazil jední výstřelem tak už to bude asi jiný.

0,3? Asi jsem neznalý kdyžtak se omlouvám ale to je někde psaný? Jinač to o snížený schopnosti je asi na delší debatu a asi tady bylo už dost témat na toto :-)
"Raději se dvakrát zeptat a být za blbého, než to jednou zkusit, a být bez zbrojáku "
GLOCK 19

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » pát 27.2.2009, 12:23

O.Gun píše:
Jinak alkohol špatný, pod vlivem bys neměl ani nosit (ani držet :-)) :shock:
Chci se zeptat, neprošlo právě teď novelou, že držet s chlastem není problém? Za splnění všech podmínek držení v té chvíli samozřejmě. Co jsem tak v rychlosti postřel v rozboru v Myslivosti ( kterej byl, ale obecně stupidní)
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Příspěvek od Lekar.t » pát 27.2.2009, 13:49

Páni myslivci nic ve zlém , ale vykašlat se na tuto situaci s výmluvou že mi tůhle končí revír a je to DOSLOVA 100-200m od chalupy mi přijde trochu "zvláštní".
Tady aspon člověk vidí jaký je v dané lokalitě ( doufám že to není v celé Čr) spolek myslivců.Předcházeli zřejmně , jako ve filmu Slavnosti sněženek , tahanicím jestli s knedlíkem nebo se šípkovou.

Jistě nejsou to záchranáři ani hasiči , 45min na dojezd je ale přece v době mob telefonů trochu dlouho ne???

Příště volám kamaráda řezníka s dostatečně velkým kufrem a případnou výmluvou pro svědky či policii , že na mě kňour zaútočil a svůj ůtok nepřežil.
:D

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Příspěvek od Lekar.t » pát 27.2.2009, 13:59

mcelak píše:
O.Gun píše:
Jinak alkohol špatný, pod vlivem bys neměl ani nosit (ani držet :-)) :shock:
Bylo to sice 1decko max 1,5 ale už to neudělám včeličky jen bez alkoholu jedno nebo druhý

Přísahám na holej pupík.
Lekar.t :oops:

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » pát 27.2.2009, 14:12

Lekar.t píše:Páni myslivci nic ve zlém , ale vykašlat se na tuto situaci s výmluvou že mi tůhle končí revír a je to DOSLOVA 100-200m od chalupy mi přijde trochu "zvláštní".
To ti to může přijít jaké chceš, ale nikdo rozumnej neporuší v tomto případě cca 3 věci jen proto, že ti to přijde zvláštní. Že zvěř v té chvíli trpí atp. a člověk nemůže pomoct ( ukončit to) je nepříjemná zkušenost, ale zákon je zákon...
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Příspěvek od Lekar.t » pát 27.2.2009, 14:13

[quote="mcelak"][quote="O.Gun"]

To : mcelak jsi myslivec ???
Můžeš mi prosím vysvětlit proč to nestřelí myslivec bydlící 100m od nehody.
Asi měl v pátek večer něco důležitějšího.
Během 20min to vědělo asi 5-8 místních myslivců.

já bych to nejed ale zahrabat to je zase škoda


Bejt 20 pod nulou poleju ho vodou a počkám až zmrzne.




Slušnej člověk aby se v týhle republice fakt bál.Zatímco ti méně slušní si tu dělaj co chtějí. :cry:

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Příspěvek od Lekar.t » pát 27.2.2009, 14:32

mcelak píše:
Lekar.t píše:Páni myslivci nic ve zlém , ale vykašlat se na tuto situaci s výmluvou že mi tůhle končí revír a je to DOSLOVA 100-200m od chalupy mi přijde trochu "zvláštní".
To ti to může přijít jaké chceš, ale nikdo rozumnej neporuší v tomto případě cca 3 věci jen proto, že ti to přijde zvláštní. Že zvěř v té chvíli trpí atp. a člověk nemůže pomoct ( ukončit to) je nepříjemná zkušenost, ale zákon je zákon...
Promiň jsem zvědavej jaké 3 věci snažím se to pochopyt.
klidně je cituj

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » pát 27.2.2009, 14:34

Toz nez divocaka nechat trapit v bolestech kvuli zakonu o zbranich, tak bych radeji zaradil rychlost a dorazil ho autem. Dokuchavat ho nozem by mi nebylo zrovna prijemne...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » pát 27.2.2009, 17:17

Lekar.t píše:
mcelak píše:

Fakt nevím proč bys ho polejval vodou, možná proto aby se lépe zapařil, ale ty místní myslivci ho nedorazili možná proto, že by to měl dělat myslivecký hospodář popřípadě člen myslivecké stráže ( tou dobou veřejný činitel) Sorry, ale ne všechno je od klávesnice tak lehké a zřejmé a že by si to takudělal ty neznamená, že to je správné.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 27.2.2009, 17:24

Z hlediska vyššího principu mravního bych to nebohé zvíře odeslal na věčnost a vymyslel si pohádku o útoku. Kdybych byl v kůži toho zvířete, určitě bych volil kulku hned místo hodiny v hrozných bolestech a teprve potom kulku.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pát 27.2.2009, 17:42

Dokuchavat ho nozem by mi nebylo zrovna prijemne...
Toto robiť s diviakom by som neodporúčal asi nikomu, lebo by sa ľahko mohlo stať že "kuchajuci" by bol "vykuchaný" :wink: .
Z hlediska vyššího principu mravního...
Dovolím sa citovať z toho vlákna čo spomenul O.Gun: "Byť dobrým človekom vždy neznamená byť dobrým občanom."

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz