DRILLY.cz


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » stř 16.7.2014, 22:40

AREYOU píše:...aby nám někdo kdo o taktice nemá ani páru říkal, jak jsme měli danou položku střílet...
Muzes mi, pro zmenu, prosim, ukazat, kde Vam nekdo keca do toho, jak to mate strilet (krome hodnoceni sverazneho pristupu k bezpecnosti)? Zatim se snazite do toho kecat jen vy LOSu.
Jestli v tom neni ten pruser... Ze porad a dokolecka za tim, co tu nekdo pise, vidis neco jineho, nez co je napsano...

PS: to, ze se nekdo o taktiku 7 let nestara a ma zazity jiny veci, neznamena, ze o ni nic nevi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » čtv 17.7.2014, 9:55

techniky a metody v ICS jsou plně funkční a efektivní..jako důkaz uvádím, že ,,novější " střelecké školy převzali určitou část těchto věcí..
pak něco vynechali, aby byli ,,modernější" a něco dělají jinak..a né všechno zrovna uplně špatně..prostě jinak s stejným výsledkem..
No a některé prvky u těchto ,,modernějších škol" nejsou na takové úrovni jako na ICS..tedy jsou s otazníkem..respektive jejich absence..v celkovém konceptu..
a některé prvky jsou jiné jsou dobré..použitelné..
Uvedu příklad : natahování nadhmatem se v ICS také učí..Zadupávání se učí i u novějších střeleckých škol.. přitom historicky vychází z ICS ( lze porovnat podle videí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » čtv 17.7.2014, 18:41

cmk
bylo to myšleno jako reakce na "...podle pravidel LOS..." kdyby jsme sestavili soutěž podle pravidel LOS, že by nám do toho kecali lidi co o taktice vědí prd. Ty si ted ta potrefená husa :-). To, že se o taktiku nestaráš je, ale chyba :-) chtělo by si to oživit...třeba na drillech jestli si už o nich slyšel :-).
Člověk už ani pořádně nemůže nic napsat, aby se druhá strana necítila dotčena (myšleno v obu směrech) :-).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » čtv 17.7.2014, 21:52

Zareagovals jen na PS (tedy nejaky dovetek - tu nejmene dulezitou vec na celem prispevku... Padla tam mnohem podstatnejsi vyzva ;-)
cmk píše:
AREYOU píše:...aby nám někdo kdo o taktice nemá ani páru říkal, jak jsme měli danou položku střílet...
Muzes mi, pro zmenu, prosim, ukazat, kde Vam nekdo keca do toho, jak to mate strilet (krome hodnoceni sverazneho pristupu k bezpecnosti)? Zatim se snazite do toho kecat jen vy LOSu.
Jestli v tom neni ten pruser... Ze porad a dokolecka za tim, co tu nekdo pise, vidis neco jineho, nez co je napsano...

PS: to, ze se nekdo o taktiku 7 let nestara a ma zazity jiny veci, neznamena, ze o ni nic nevi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » čtv 17.7.2014, 22:03

cmk
např. když jsem říkal, že se dá tasit v leže a pak teprve natahovat tak někdo cituji "...poslal někam organizátora, rozhodčího a chtěl vrátit startovné", když jsme se na srazu MG s tebou bavili o odhledech a kontrole okolí si řekl něco v tom smyslu "...to na LOSu nebudu dělat by se na mě všichni dívali jak na vola". Chceš to dál rozpitvávat?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » čtv 17.7.2014, 23:03

A to chapes v tom smyslu, ze vam do toho nekdo keca, jak to mate delat?
Neni to nahodou o tom, ze nekdo rekl, ze on to tak delat u sebe nebude?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » pát 18.7.2014, 8:50

Obecně, střelba je střelba, je to vždy riziková činnost..obecně se střílí na terče střelnýma zbraněma a odražené střely nebo neodražené ubližují ničí, zabíjí..
Jak chceme tuto v podstatě rizikovou činnost odrizikovat ?
Termín ,,svérázné pojetí bezpečnosti " vnímám trošku hanlivě..věci které se střílí na drillech jsou stejně rizikové jako na Losu no možná jsou i méně rizikové, protože střelbou drillů se člověk posouvá i ohledně bezpečnosti, taktiky, ovládání zbraně, takže je to vlastně čím dál lepší a lepší a lepší..bezpečnější a bezpečnější a bezpečnější
Tedy není správné to takhle šmahem odseknout..A jestli někomu ( CMK a spol) přijde ultramega harcore tasení z pouzdra v leže s nenabitou zbraní, kterou by si pak mohl natáhnout, tak vlastně nemám slov, myslel jsem že budeme diskutovat jako profíci znalé problematiky střelby a ostatních věcí
.. snad jen že od lidí s kurzy Aegis bych čekal více znalostí..
nicméně když se vrátím k záběrům výcviku za 2 světové války, tak tam hošani stříleli přesně to co měli.. byl to výcvik určený k boji.. no a my jsme si dovolili tyto věci zakomponovat do jednotlivých střeleckých položek tak aby šli vyhodnotit z několika hledisek..takže jsou do určité míry souměřitelné..viz tabulka..
a také máme několik stupňů - Basic, pro začátečníky, Advance atd..
O bezpečnosti se můžeme pobavit na Drillech, kdo má odvahu nechť vejde..:)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » pát 18.7.2014, 9:12

Porad spojujes veci, ktery spolu nesouvisej...
V pravidlech mame cosi o bezpecnem uhlu a dodrzujeme to.
Nahoda je blbec... Kdyz mas na zavode 120 lidi a ten závod delas v Oparanech, kde bud sviti slunce tak, ze si na hlave muzes smazit vajíčka, nebo kde naopak když prsi, tak uz to není o tom, ze chcije, ale to uz rovnou sere a kde ti lidi stojej rovnou za stagi, tak tohle nemuzes udelat z toho prostyho duvodu, ze ti tam muze někdo ze zvyku natáhnout, aniz by si to rozhodci uvedomil, nebo ti tam muze prijit najekej novacek s nabojem v komore (presto, ze je před zavodem briefing, kde se o tom bavime)... Cokoliv... Sance mala, ale je... Takze taseni zbrane v leze z opasku mi neprijde ultra-mega hustokruty, ale z vyse uvedenych duvodu ho nedelame. To si prece muze zkusit kazdej sam doma... A nema to nic spolecnyho s kterymkoliv z kurzu.

Jinak se panove nezlobte - povidanim zde se mi nahromadila spousta práce... Preju peknou diskuzi - jiz beze me... Mam pocit, ze vse bylo receno, skoro vse vícekrát :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » pát 18.7.2014, 12:07

ok, škoda že nemůžeme pokračovat, zrovna jsem se do toho dostával..
to že se stane něčí chyba - nováček nebo že někdo natáhne.. to rozhodčí může přehlídnout, takže zavřeme i rozhodčího že to přehlídnul ? ne, my to děláme tak, že s tím je prostě trošku více práce.. ale ty výsledky zase stojí za to..takže dojdeš na Drilly.cz, dáš si do pouzdra jak kdo nosí, a jde na to.. přebíjíš jak nejrychleji jsi schopen, pokud ti něco vypadne, máš proceduru. :D
Na stagi musí stát vždy jen střílející aby ostatní neopisovali, Občas necháme nováčka to nakouknout, bo je to pro něho lepší. No a každým drillem se ty situace mění.. máme jich hodně a stále na nových pracujeme podle toho co je potřeba nadrillovat.procentuálně..manipulace, taktické přebití atd..
Jo a když sněží, prší, nebo svítí slunce, střílíme furt za stejných podmínek.. jak kdo nosí. tasí se z pouzdra a tak jako normálně..to že někdo neumí tasit, dostane čočku a doučí se to..není v tom žádný problém..tyhle věci se dají nastudovat zalevno..
tím že se tasí z pouzdra je to reálné jako v boji.. prostě z pouzdra..přijde mi to vyvážené a bezpečné..120 Ks na jeden závod, to je jak pásová linka co ?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » pát 18.7.2014, 14:34

Tak strucne... Je to systém opatreni snazici se eliminovat moznost nestesti.
Nikdy to nikdo nezaruci na 100%. Ale kdyz je to systemove osetreno maximálním moznym zpusobem, musela by nastat velka shoda nestastnych nahod, aby se něco stalo.
Cim min je je to eliminovano systemove, tim mensi souhra nahod staci k pruseru.
A rekl bych, ze o tom je obecne pristup k bezpecnosti manipulace se zbranema.
I prosta kontrola stavu zbrane (resp. vybijeni) prece neni jen o vypusteni zasobniku a stazeni zaveru i když by to teoreticky stacilo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 20.7.2014, 6:48

Včera jsem měl konečně možnost si šutnout tuhle "ZERO" (viz foto) srandu a musím říct, že jsem z toho byl nadšenej, co nadšenej přímo ohromen a hned jak bude pistolovej drill tak to tam dáme. Kluci od TEIWAZ to vyrobili velice precizně, tak to od nich zapůjčíme. Kdo to nestřílel vřele doporučuji je to fakt paráda!!!!!!
Přílohy

[Přípona gif byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Quirinus » ned 20.7.2014, 19:04

Jako jo, děláte to na drillech hezky, ale je to pořád takový jen jako a tím je to od reality moc vzdálený a opatrný, aby si třeba někdo neublížil. Ani po vás nikdo nestřílí.

Námět na zlepšení (sorry, jestli to tu už bylo):

https://www.youtube.com/watch?v=rI01qKAqYts#t=256

:wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Carloss » ned 20.7.2014, 19:14

3:48 Taky si tam bouchnul, kam neměl... ;-)) Ale jinak nářez...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 20.7.2014, 19:56

Quirinus
...to je ono to je aspoň přístup! Já to taky tvrdím, že je potřeba trochu přitvrdit, ale musíme pomalu, ze začátku, když jsme na někoho namířili zkontrolovanou-nenabitou zbraní lidi z toho měli paniku a děs dneska ti stejní lidi nemají problém dávat ránu jistoty skrze svojí dlaň, dej nám ještě čas, ale pokud to vidíš jako my...kdy tě u nás uvidíme? Jestli nás hodnotíš jen podle videa tak tam není všechno :wink:.

Carloss
...nemyslím si, že by v 3:48 bouchnul kam neměl a raději se ani neptej, proč si to myslím :wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Carloss » ned 20.7.2014, 20:23

Tak rozhodně tam nebyl "prst mimo spoušť". Tak snad leda by to mělo imitovat varovnej... A ten záznam tam není zpomalen jen tak pro nic za nic. Ale mě to fakt moc bezpečný a kontrolovaný nepřijde.

Jinak mi přijde, že jsi takový tajnůstkář. Se snad za něco stydíš? Nebo před námi něco tajíš?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 20.7.2014, 20:33

No, tys nepochopil, že to byl varovňák na zahnání útočníka s prstem mimo spoušť by varovňák nedal. K tomuto "Jinak mi přijde, že jsi takový tajnůstkář. Se snad za něco stydíš? Nebo před námi něco tajíš"...to vůbec, jen na to prostě ještě většina střelců není připravena, aby to ohodnotili jako pozitivní a dle toho jak to sledujeme tak by to ani většina střelců nerozdýchala :huh: škoda na videu to vypadá perfektně a v sebeobraně se zbraní to prostě patří, ale ještě nenastal čas to prezentovat veřejně.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Carloss » ned 20.7.2014, 20:44

Jestli sisišim, žak mě to napadlo, že to byl varovnej. A taky jsem to jako možnost uvedl... ;-) Ano, takovýhle cvičení asi má svůj smysl. Jen je třeba asi splnit nejméně jednu ze dvou podmínek: 1. Např. systém FX by to učinil mnohem bezpečnější. Nebo 2. tak vysoká míra důvěry a předchozího výcviku, že by to účast širší veřejnosti prakticky vyloučilo
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 20.7.2014, 20:47

...jj o tom jsem přesně mluvil FX a airsoft :roll: a tím bych tuto debatu utnul neb ještě nenastal čas.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Int1m1thy » pon 21.7.2014, 1:18

proc kazdej, prominte mi to slovo mene znalej tutech veci u toho videa porad breci ze ho nacapal ze mel ND ( ze mu to vystrelilo kdyz nechtel ? ), ale jsou tak slepy ze nevidi ze to tam udelal jeste 2x :D

pochop jednu vec carloss ses embrio proti tem z alphy...... *47*
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Carloss » pon 21.7.2014, 7:15

Hlavně, že ty seš rozenej profík, žejo... Hele... aspoň nad tím přemýšlím. Holt nejsem rozenej stroj na zabíjení.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz