DRILLY.cz


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 23.2.2014, 12:17

Zdravíme,

jelikož se nám stalo, že se naše DRILLY.cz pletou s drillování které pořádá A. Luffer (shodou okolností je taky z Brna) tak jsme se rozhodli, že snad s dovolením místního Admina založíme vlákno které bude jasně ukazovat, že se jedná o naše drilly, pouze zde v tomto vlákně budeme informovat o termínech a akcích které pořádáme.
Děkujeme předem za pochopení Admina a za prostor zde na foru.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » ned 23.2.2014, 13:29

01.03.2014 máme ještě poslední volné místo na drill s puškou (jedná se o střelecko taktickou drill-soutěž), pokud by se někdo cítil registrujte se.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » pon 24.2.2014, 18:34

Dnes mi jeden známej vnuknul myšlenku, stěžoval si, že ho nebaví soutěže (protože se moc čeká) a že by se mu líbilo něco ve stylu kurzu (lidi v jedné linii a střelba zaráz), tak mě napadlo zda by o tento styl střelby ať z Sa58 atp. nebo pistole byl zájem, nejednalo by se o kurz (ty stojí 1.000 - 2.500 a ani by nikdo nedostal osvědčení), ale o podobnou formu střelby pro lidi pro které závodění není a nechtějí zátěž atp. (i když v basicu není povinná), co vy na to?

Moje myšlenka je taková, že by si tam člověk procvičil například nestandartní polohy, střelbu přes hole wall (viz foto) atp.....co, cože - oslovilo to někoho?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od pitt » pon 24.2.2014, 19:17

Ten typan na fotce se celkem debilne kryje......to je fotka z treninku?

Příspěvky: 44

Registrován: sob 14.1.2012, 9:30

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od KarelP » pon 24.2.2014, 19:20

Už jsem to kdesi psal. Podobnou formu opakovaného "kurzu" bych uvítal. Rozhodně by mi vyhovovalo, kdyby např. 50% drillů nebyl závod. Se zátěží nebo bez, s křikem nebo bez, je mi to jedno. Ale já osobně, jak mi za krkem pípne timer, tak zapomenu na všechny dobré rady a mydlím to hlavně rychle (a většinou blbě). :-)
Za mě teda ano.

2pitt: Tam vůbec nejde o krytí, jde o pozice při střelbě.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 24.2.2014, 21:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od pitt » pon 24.2.2014, 19:43

to jsem pochopil že jde o pozici při střelbě, ale když do vezmu do detailu, tak se ti pak v reálu může stát že uvidíš díru, ze které budeš střílet aby jsi byl schovanej, ale hlava ti bude čumět z okna. Když už drilovat, tak se vším všudy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » pon 24.2.2014, 19:54

Karle,
ale to by mělo být hlavně pro lidi co jsi koupili kosu a nemají kde střílet prostě úplně pro novice co by se na těch trénink-kurzech :-) dostali trochu do formy a mohli jít třeba na drill basic, ty jako ostřílenej kanec by ses tam nudil, ale pokud by tě to taky bavilo, proč ne.
Pitt
v podstatě to je nácvik střelby z pozic tak musíš trochu ubrat z krytí to by jsme tu desku museli udělat mnohem větší a to je zbytečné, bude to těžké jak prase a špatně se s tím manipuluje...fotka není z našeho drillu stáhnul jsem to z YT konkrétně z tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=KbyqAoiX4CA kluci mají zajímavé videjka. Ale stejnou desku máme taky udělanou bude v provozu na ADVANCED drillech.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cipis » pon 24.2.2014, 20:39

Zájem by byl ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » pon 24.2.2014, 21:13

cipis
ok fajn a můžu dotaz jak by sis to představoval, aby to bylo dle tvých představ? Direktivní vedení jak na kurzu tedy budete to dělat takhle a takhle nebo spíše formou jak to děláme na drillech tedy já bych to řešil takhle, ale je na každém jak to bude střílet?
A pokud mohu poslední dotaz tebe neláká drill-závod, protože se moc čeká nebo proč tě forma trenink-kurzu oslovila, tyto otázky nejsou jen na tvou osobu, ale všeobecně by mě to zajímalo, děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od SEIKEL » úte 25.2.2014, 14:04

IMHO by to mohlo treba vypadat tak, ze instruktor napred ukaze co se bude delat a pak nastoupena lajna frekventatu provede tuto polozku v udanym poctu opakovani. Nebude to vyukovy kurz, jen takove procviceni. Instruktor bude pripadne opravovat vylozene chyby v postoji nebo manipulaci. Neco muze byt pro ucastniky trivialni, neco muze byt nove ... Presnost zasahu se v dane chvili hodnotit nemusi, staci kdyz to bude cinkat ... kazdy by se tak pomeroval jen sam s sebou v case ... tzn. jde mi to a zlepsuji se a nebo ne a pak pripadne konzultoval proc ... otazka je maximalni pocet strelcu v jedne lajne ... takto by se mohly trenovat zakladni postoje, napichnuti a strelba, prechod do vysokeho a nizkeho kleku, leh ... a nebo takticke i bojove prebijeni ... prenaseni na vice cilu, atd atd ... to vsechno si myslim ze jde ve vice lidech strilejicich soucasne uhlidat, strelbu v pohybu uz bych radeji delal solo ... "kolektivni" strelba muze pomoct se rozstrilet a vic otrkat trémistum nebo mene zdatnym strelcum ... kdyz na ne necumi zbytek lidi jak jim to jde :-) ... nevidim v tom problem, rad prijdu ... jen doufam ze to neprilaka hordu kovboju ;-) ... bezpecnost na prvnim miste.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » úte 25.2.2014, 18:00

SEIKEL
Tak jak si to nastínil ty je to de facto KURZ a jelikož chceme mít vstup 300 na osobu tak by nás lidi co dělají KURZY (za 1.000-2.500,-) asi moc rádi neměli a jelikož vím jaký na to má názor JOHNy tak by s tím nesouhlasil přece jen by to nebylo fér k těm co byli někde na kurzech a zaplatili si za Know-haw, takže ukázat lidem jak to střílíme my ok, ale pak je vysloveně opravovat a dávat jim osobní přístup to už je KURZ a ten se musí platit, dost s tím bojujeme i na drillech, aby jsme to nepřesunuli do roviny osobní péče neb my nechceme, aby k nám chodili lidi a u nás se učili co a jak od toho jsou kurzy a k nám si to pak můžou chodit otestovat co se naučili.

Toto cvičení v linii by bylo vedeno na kovové torza a papírové terče s tím, že by se ukázalo dejme tomu jak přecházíme ze stoje do kleku z kleku do nízkého kleku z toho do sedu až do lehu a zpět a pak by si to lidi odstříleli tak že by pálili všichni v linii i tím že jim někdo ukaže jak to dělá je učí, ale není to styl kurzu. Počet osob bych viděl tak na 8 lidí, ale zaměření by bylo na nováčky nebo těm co si teprve chtějí vše osahat než příjdou třeba na dril.

Drill je dril tam máš pohyb, zátěž, timer a tomu se liniiové střílení nevyrovná...můj názor. Uvidím musíme to ještě probrat s Ogresem a Johnym.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cipis » úte 25.2.2014, 18:38

Já tak nějak souhlasím se Seikelem. Jenže tvoje reakce to zase odmítá a defacto popírá to, cos psal předtím. Buď je to soutěž na nějaký čas a je problém lidí, že se to někde nenaučí, jak to mají udělat pořádně. Nebo je to kurz, kde to někdo ukáže, ostatní to zkusí, no a pak se opravuje, aby to bylo dobře. Aby se pak srovnalo startovní pole na následné soutěži ;-)
Navíc porovnáváš neporovnatelné. 1-3 tisíce stojí většinou víkendový kurz, klidně 20 a víc hodin. Tady počítáš 300 Kč, ale za jak dlouho? Za 4 hodiny? Takže víceméně, když to spočítáš, tak to vyjde podobně. S tím, že za ty 300 Kč na jednu dopo-odpo-lední lekci si lidi přijdou třeba 1-2x do měsíce. Kdežto celovíkendový kurz tak 1-2x do roka.
Uvádíš, že nebude žádný papír, žádný certifikát, to máš právě také v těch x tisících. Nemyslím si, že by profi školitelé nadávali. Resp. ano, oni budou nadávat, ale to je jejich problém. Tohle by se bralo jako kamarádská/sousedská výpomoc nebo tak něco.
Měli byste si ujasnit, jestli to chcete dělat pro zábavu nebo vydělávat peníze. Samozřejmé je, že se musí vrátit rozhodně náklady, ať už na benzín, terče, střelivo a i tu kurzy pro "školitele", charita je pro jiné, to bych rozhodně nechtěl. Myslím, že jde také o zábavu atd. A také o to, co se určitě vyskytuje všude jinde - chceš jít střílet, nechceš jít sám, ále jaksi nejsou lidi. A když někomu řekneš, že ho vemeš, tak oči navrch hlavy, jo jo jo, ale pak nahodíš termín, jééé, to nemůžu ...
Já soutěže nechci, jednak kvůli tomu, že se čeká, že na mě někdo čumí, tak to poseru i tak, lepší je to nastíněné "cvičení". Ono pak v reále, nedejbože se něco stát, tak bude jedno, jestlis něco na střelnici stihl za 5 nebo 6 sekund. Budeš vítěz, když to přežiješ.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od S474N » úte 25.2.2014, 19:15

cipis: velmi dobra poznamka. Asi by bylo vhodne zacit vubec s tim, jestli je to cele koncipovane jako byznys nebo pouze na urovni "srandamač" s tim, ze se domluvi par lidi a dalsi pro ne za uhradu nakladu neco pripravi a sami se taky odreaguji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » úte 25.2.2014, 21:29

Kluci ok já to ještě proberu s J.H a Ogresem a pokud by jsme se nějak nedomluvili můžeme vždy vypsat termín, že jsi jdeme střelit a pojmeme to jako kamarádskou akci pro lidi z fora mujglock.....vzal bych torza nějaké terče a dáme si takovou liniovou střelbu s tím, že si u toho můžeme i pokecat, ale to jen v případě, že by se nenašla nějaká společná řeč mezi mnou J.H a Ogresem.
Uvidíme zda by vůbec byl zájem a naplnilo by se 8 lidí a chcete střelbu z pistole nebo raději pušku?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cipis » úte 25.2.2014, 22:08

Oboje. A lidi se najdou. Protože těma vašima srandama jste si zabukovali tolik termínů u p. Procházky, že se tam nedá normálně jezdit :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od SEIKEL » stř 26.2.2014, 7:41

Jak to? :) ja su tam co chvila a furt volno :-D

AY: chapu, zavani to kurzem, ja to myslel jen jako hromadnej shooting pod dozorem, zadny uceni. Myslel jsem spis pro absolventy aspon zakladnich kurzu ... ne uplne novacky ... zadny uceni ... jen pripadna korekce vylozenych chyb ... kazdopadne jsem pro at uz bude pojeti jakekoliv ;-)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 26.2.2014, 8:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od pitt » stř 26.2.2014, 9:50

všechno kde někdo někoho opraví zavání kurzem. A naprosto bez urážky k někomu konkrétnímu. Pokud si školitelé nedokáží udělat promo aby se naplnili kurzy a konali se třeba 4x do roka je to jejich problém.
Osobně si myslím že by neměli mít problém, kdyby se ty vaše drily dělali pod jejich dozorem ani za to dostali na "kafe"

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od riskman » stř 26.2.2014, 13:46

PITT: tohle mi fakt nedá nereagovat, podívej se na toho "typana" na té fotce a raději se uč jak správně zaujmout střeleckou pozici. To co Ti odpověděli KARELIP a AREYOU bych bral. Mimochodem mít zkušenosti toho typana na fotce pana Kyla Lamby tak moc na kuzry už chodit muset nebudeš, ba naopak Tě budou žádat, aby jsi je učil, protože má dost zkušeností z real fightů.

S47N: máš můj "like" :)

AREYOU: myšlenka zajímavá, zájem bych měl a rád bych přijel drill-závod, trénink apod. zkusit,
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od pitt » stř 26.2.2014, 15:33

No me logictejsi prijde spis pozice na druhou stravu.....muzu szrilez stejnou dirou a mum krytou prdel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » stř 26.2.2014, 20:53

Pitt
však ta deska se bude střílet z obou stran aby se cvičila jak pravá tak levá strana.
Riskman
a co ti brání tak se zaregistruj na 1.3.14 ještě jsou místa :-)?

Jinak dnes jsem s Johnym i Ogresem o tom mluvil a něco uděláme nebude to úplně KURZ, ale myslím, že se Vám to bude líbit bylo by to vždy po drillech tedy od 14:00 do 20:00 (6 hodin) musíme tomu dát ještě jasnou hlavu a patu. Budu Vás informovat.

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz