Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 20.11.2017, 23:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Držení zbraně 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 24
Bydliště: planeta Země
Příspěvek 
Není co víc řešit, tak jak to tady popsal cmk je naprosto správně. Prostě náboje mohou být v zásobníku a ten musí být uložen mimo zbraň, čili ve stavu vylučujícím okamžité použití.


stř 28.1.2009, 22:05
Profil

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
Ahoj,mám také jednu otázečku. Zbroják vlastním, ale nemám zbraň. Kamarád mě poprosí, abych mu zakoupil střelivo...A teď je problém, dle mého mu nemůžu náboje koupit, jelikož nejsem vlastníkem zbraně, do které je toto střelivo určeno. Dle kamaráda můžu, když mu ho předám (on ZP má a zbraň také) . Poukazuji i na to, že nemám skupinu A pro sběratelské potřeby, kdy mohu vlastnit od každého druhu tuším jen nejmenší prodejné množství. Tak kdo má pravdu?? Díky


čtv 16.4.2009, 18:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2007
Příspěvky: 508
Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha
Příspěvek 
Střelivo mu můžeš koupit, musíš mít jenom ZP skupiny B

_________________
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)


čtv 16.4.2009, 18:20
Profil ICQ

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
to samozrejme mam, ale co s tim strelivem "BUDU DELAT" kdyz nemam zbran?? Myslel jsem opravdu, že strelivo mohu nabivat jen do zbrane na kterom mam vydan prukaz zbrane. :-) Takto jak to rikas ty, bych tedy prohral sazku :-)


čtv 16.4.2009, 18:21
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek 
sk.E - můžeš koupit střelivo jen do zbraně, na kterou máš průkaz zbraně
sk.A - můžeš koupit libovolné (nezakázané-jinak na výjimku) střelivo v množství max. 3 kusy nebo nejmenší spotřebitelské balení
sk.B a sk.C - můžeš koupit libovolné (nezakázané-jinak na výjimku) střelivo v libovolném množství
sk.D - nesmíš nakoupit žádné střelivo


čtv 16.4.2009, 18:33
Profil

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
aha, tak to vam tedy dekuji, jsem blbej :D zase jsem jednou prohral... Díky


čtv 16.4.2009, 18:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6763
Bydliště: EU :-(
Příspěvek 
rx6 píše:
to samozrejme mam, ale co s tim strelivem "BUDU DELAT" kdyz nemam zbran?? Myslel jsem opravdu, že strelivo mohu nabivat jen do zbrane na kterom mam vydan prukaz zbrane. :-) Takto jak to rikas ty, bych tedy prohral sazku :-)


Zakon je v tomto tak trochu na prd...

Muzes na sk. B a C nabyvat jakekoli strelivo, ale mas-li strelivo u sebe, jsi povinny mit u sebe prukaz zbrane, do ktere je strelivo urceno.

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


čtv 16.4.2009, 18:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
aha,ale ja v tomto pripade preci zadnou zbran a potazmo tedy prukaz zbrane nemam. Toto by tedy platilo jen v pripade, ze by mi nekdo "zapujcil" zbran s prukazem zbrane,ano?? Stejne je to tedy ale jak rikas na prd a nedomyslene. :)


čtv 16.4.2009, 19:14
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek 
cmk: kde je prosím napsané, že se ZP B a C musíš mít průkaz zbraně, když máš u sebe střelivo? V §28 2c nic takového není. To platí snad jen pro skupiny E a D. Nebo sem něco přehlídnul?

rx6: Doporučuju prostudovat §28 zák. 119/2002 sb v platném znění.


čtv 16.4.2009, 19:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2007
Příspěvky: 1238
Bydliště: Kvérov
Příspěvek 
Co je na tom nejasného? Střelivo můžeš koupit, ale jelikož nemáš PZ, tak ho u sebe nesmíš mít. Prostě zaplatíš, necháš ho ležet a jdeš pryč, tak to asi zákonodárce myslel *4252*
Ty nemáš "střelivo do této zbraně" jak praví zákon, neb nemáš zbraň. Ty máš "střelivo pro kamaráda". Koupím, hodím do tašky, donesu kamarádovi, neřeším pitomosti.


čtv 16.4.2009, 19:49
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek 
Ještě jednou a pomalu. Oprávnění držitelů ZP jednotlivých skupin řeší paragraf 28, oprávnění pro sk. B a C ohledně střeliva řeší odstavec 2c

Citace:
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.


O PZ se tam nic nepíše. Jen omezení ohledně nošení střeliva viditelně. Odkud tedy plyne povinnost mít u sebe PZ?

Jak by si pak třeba členové sportovních střeleckých klubů do klubových zbraní nakupovali střelivo?


čtv 16.4.2009, 19:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6763
Bydliště: EU :-(
Příspěvek 
Citace:
§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu

h) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, jestliže má u sebe zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně


Nekamenuj me za to, ze to nedava smysl, to ja vim taky, ale v zakone je to proste takto psane. A pokud se to hodi do krize s tim, ze jako Bckar muzu nabyvat "jakekoli" strelivo, vznikne presne to, co jsem psal - "Zakon je v tomto tak trochu na prd..."

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


čtv 16.4.2009, 21:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
lidi, koukám že v tomto případě "může" mít svou pravdu asi každý. Každopádně díky za nové poznatky, hned budu mít v rukávu nějaké i jiné argumenty. :?


pát 17.4.2009, 5:23
Profil

Registrován: 10/2007
Příspěvky: 88
Příspěvek 
To, ale pak vypada ze si vlastne ani nemuzu koupit zbran, protoze ji vlastne nemuzu prenest z obchodu na PCR k vystaveni prukazu zbrane.


pát 17.4.2009, 6:12
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek 
cmk: njn, život je pořád plnej překvapení ... dík


pát 17.4.2009, 6:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Severní Plzeňsko
Příspěvek 
dong píše:
To, ale pak vypada ze si vlastne ani nemuzu koupit zbran, protoze ji vlastne nemuzu prenest z obchodu na PCR k vystaveni prukazu zbrane.


:D to máš přec nákupní povolení od PČR, ne? :-) :-) :D

je to bordel :? 8-) 8-)

_________________
O.Gun


pát 17.4.2009, 7:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6763
Bydliště: EU :-(
Příspěvek 
Dong > ad absurdum - presne tak :-(

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


pát 17.4.2009, 11:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 121
Příspěvek 
zabíháme koukám stále dál a dál... :D


pát 17.4.2009, 14:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2007
Příspěvky: 508
Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha
Příspěvek 
Bych je koupil a neřešil to. Všichni co znám, tak to tak dělají a nikdy se to neřešilo. Je to zase jedna z mnoha z pasáží v zákoně, která se dá vyložit několika způsoby.

_________________
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)


pát 17.4.2009, 15:31
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 193
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
cmk píše:
Citace:
§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu

h) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, jestliže má u sebe zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně


Nekamenuj me za to, ze to nedava smysl, to ja vim taky, ale v zakone je to proste takto psane. A pokud se to hodi do krize s tim, ze jako Bckar muzu nabyvat "jakekoli" strelivo, vznikne presne to, co jsem psal - "Zakon je v tomto tak trochu na prd..."

Ackoli to k tomu po precteni svadi, nemas v tom, co tvrdis, podle me pravdu. :) "Nebo střelivo do této zbraně" se totiz vztahuje k "zbraň kategorie A, B nebo C". Nikde se nerika, ze strelivo do zbrane kategorie A, B, nebo C musi byt strelivo do zbrane, na kterou mas prukaz zbrane. Proste jedine co z te vety vyplyva je, ze pokud mam u sebe strelivo do zbrane kategorie A, B nebo C, musim mit u sebe zbrojni prukaz a prukaz zbrane. Tecka, nic vic bych v tom nehledal :)

_________________
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."


sob 18.4.2009, 19:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  



Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI