Důležitý dotaz


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Důležitý dotaz

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 16:07

Ahoj glockaři,
jak tak pořád přemýšlím o glockovi tak jsem zjistil jednu důležitou věc.
Budu si dělat zbroják B ,a mám jeden problém :
Stane se situace že doma vezmu glocka do kufříku a mířím si to rovnou do gunclubu nebo jinam na střelnici,po cestě mě napadne řekněme třeba banda darebáků a budou mě chtít ublížit nebo někomu jinému mohu jako držitel Béčka použít zbran v tomto případě na chranu svého zdraví,vím že je na to skupina E ale v 18nácti ho mít nemohu.
Tak mě právě zajimá co by se stalo v téhle situaci ,jak by se zachovala policie atd.
Jestli můžu v nouzi zbran použít nebo to bude bráno tak jako bych ani zbroják neměl

děkuji moc moc mě to zajímá ,né že bych se chtěl dostat do situace ve které bych musel nevyhnutelně střílet ale pokud by šlo o zdraví rodiny mě nebo kohokoliv jiného a nebylo by jiné řešení musel bych to udělat,ale asi v té chvíli bych nad tím neuvažoval.
:D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 19.4.2006, 16:20

Martin: samozrejme, ze muzes *52*, viz. nutna obrana dle § 13 tr.zák.: "čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku."
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 16:28

Díky moc

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 19.4.2006, 17:10

no asi takhle... aby to bylo zakonne cisty, muzes zbran pouzit, ale jelikoz ji budes prenaset v uzavrene schrance, naboje mimo zasobnik a zasobnik mimo zbran, tak to zadnej soudce neuveri, ze po te, co te napadli, tak jsi otevrel kufrik, naladoval par naboju do zasobniku, zasobnik do zbrane, natahl zaver a strilel... Tohle je akce tak aspon na 10 sekund (pokud na to mas klid a prostor), za ktery uz bys byl 5x mrtvej.
Pak je tu sance, ze bys tu zbran mel nabitou (bud za pasem nebo v kufriku) a branil se - to uz je realnejsi. Prekrocis tim sice zakon, nicmene na samotny akt obrany by se to vztahovat nemelo, muzes bejt popotahovanej jen proto, zes zbran mel nabitou, ze ze jsi ji pouzil k obrane.
Nicmene pozor - soudy u nas nefungujou "cerno-bile", ke vsemu se prihlizi a primerenost a nutnost obrany bude pro soud nelogicky ovlivnena prave i jinym prestupkem a to tim, zes nesl tu zbran nabitou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 17:40

jj otom sem taky přemýšlel je to blbé ale doufám že se mi to nestane

v kufříku zbran mít budu a bokem zásobník stejne je moznost ze bych nestacil otevrit kufrik nebo ze by mi stim kufrikem utekly to je jeste horsi

ale v situaci kdy bych byl v ohrozeni nevim jak bych zareagoval mozna bych šáhl na plynovku co mám v podpažním pouzdře :D aspon něco můžu nosit skrytě :D
a nebo po teleskopickém obušku nosím to střídavě prostě v dnešní době musim mit neco na opbranu a brnáci ví že procházka po cejlu nebo po bratislavské není bezkonfliktní nebo příjemná

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 17:40

děkuji za reakci a vysvětlení

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 19.4.2006, 17:50

Četl sem dobře? Pro plynovku? To teda není nejlepší nápad. :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 19.4.2006, 17:52

Plynovkárov nemám rád :mad:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 19.4.2006, 17:56

Už se kluk dal na správnou cestu, ale fakt by mu měl někdo to nošení plynovky rozmluvit. Podle mého názoru je to zbytečnej risk.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 19.4.2006, 20:04

Presne tak, to uz se radeji plne preorientovat na ten teleskop.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 22:00

:shock: :shock: :shock: taky to chci vědět co je špatného na plynovce? :shock: :shock:
ja bych moc rad nosil ostrou no ale na to mam este 3 roky čas
a plynovku nosím jen v těch částech brna kde to není moc bezpečné

nebo spíš takhle vaše zkušenosti jelikož já z toho ještě nestřílel
rád si nechám poradit od zkušenějších
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » stř 19.4.2006, 22:05

Souhlasim se SELAGem a S474Nem, ty vytáhneš plynovku a někdo jinej ...s ostrejma :/

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 19.4.2006, 22:14

No právě s tímto jsem byl taky už seznámen to je docela velkej problém,nerad bych měl v takovím věku když jsem ještě pořádně neodstřílel z glocka pomník na hřbitově s nápisem ** měl plynovku a to se mu stalo osudným**

Ale beru si ji jen tam kde se necítím moc příjemně a teleskopickej obušek nepostačí,jelikož bitky nevyhledávám tak si myslím že budu mít štěstí a kdyz bych mel byt napaden tak jen odkryju bundu a treba si bude myslet ze je ostra pokud se stane ze on vytahne ostrou tak se asi podělám. :D A zkusím trik
že po něm tu plynovku hodím a uteču[myslím to ze srandy]
nevím to nikdo nemůže vědět tu rakci jakou bude mít v té situaci
Ale zjistil jsem že mě skrytý nošení zbraně nepřekáží a ani nevadí ,bud na podpažním pouzdře nebo na holsteru. *2* *2* *2*


Díky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » stř 19.4.2006, 22:59

martin: No, ja nevim... Nebo spis vim, co ja, ale nevim, co ty :wink: Ja bych plynovku nenosil, protoze si dokazu predstavit, ze by z ni bylo vic problemu nez uzitku. Pro pripady, kdy si nemuzu vzit zbran, mam teleskop. Kdyz nic jinyho, tak mam alespon pocit, ze se mam cim branit *7*
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 20.4.2006, 8:19

martin: no nevim, ale machrovat na nekom s plynovkou a jeste stylem, jak tu popisujes, na to bych hodne rychle zapomel. Navic zbran je vec, ktera se predem neukazuje, ztratil bys tim pripadne vyhodu. Kdyz uz tahas zbran, tak obvykle v posledni situaci, kdy je zahodno strilet, pripadne kdy ses opravdu rozhodnut ji pouzit na 100%. Potom se ti taky muze stat, ze budes timto stylem "machrovat" a borecek ti rekne, tak me zastrel. A jelikoz ti nic nebude delat, tak jsem zvedav, co bys udelal ty. Tu plynovku si prilep radeji doma a nebo udelej vystavku, ale rozhodne ji netahej s sebou a uz vubec ne na osobni ochranu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » čtv 20.4.2006, 10:50

Trochu bych se Martina zastal, neb situace, kterou popisuje
martin píše: ... brnáci ví že procházka po cejlu nebo po bratislavské není bezkonfliktní nebo příjemná
má svá "špecifiká" (znám genius loci 8) ), kde si relativně kladný přínos plynové pistole dovedu představit.

"Tmavočeská" komunita která tam působí má obecně (tedy i v jiných končinách ČR) jinou mentalitu, než "zbytek světa", a účinný "pohroz" zbraní si dovedu velmi dobře představit. Tmavočech je tvor stádní, odvážný jen v evidentní převaze a respektující sílu. Jakmile najednou ukážete, že máte v situaci, do které vás on vmanipuloval pro něj překvapivě navrch, ze situace vycouvá (s nadávkami a výhrůžkami pochopitelně)... :roll: což je podle mne účel. Nikdo přítomný zřejmě neaspiruje na titul "Viktor čistič"...

Vytáhnout plynovku na ukrajince který významně žádá "děngy" je zpravidla poslední hrdinský čin držitel plynovky, neboť mentalita a odhodlání je zde naprosto jiné. :(


PS: obecně: jsem rovněž přesvědčen, že plynová pistole má v 99,99% mnohem více nevýhod než výhod, a sám bych ji nenosil přesně z vámi výše uvedených důvodů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 20.4.2006, 10:56

Alistaire: no na to bych moc nespolehal, vice ti o tom muze rict stengan, ktery ac mel zbran pripravenou "k odmacknuti", tak se na nej jeden takovej hnedocech chtel vrhnout se sidlem a trosicku si s nim pospasovat *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » čtv 20.4.2006, 11:11

Jinak samozřejmě můj názor je rovněž ten, že pistole se vytahuje až ve chvíli, kdy je jasné, že není jiné východisko, a je čas střílet. (přeju si vroucně, abych to nikdy nepotřeboval :shock: ) Tento moment překvapení, pokud je na straně obránce, který si na rozdíl od útočníka nevybírá čas, situaci, místo a pod, je třeba maximálně využít.

Pokud Martin (nebo kdokoli) nemůže nosit "ostrou" pistoli, doporučoval bych víc než plynovku spolehlivý pepřový kasr. Je to malinké, v kapse u bundy to není vidět,a a váha není cítit, a není to vidět ani schované v ruce. Není s tím třeba trénovat ani tak jako s pistolí.

S teleskopem je (podle mých zkušeností) třeba mít natrénováno docela dost, aby jej člověk mohl dobře použít. Je dobré mít průpravu v nějakém bojovém umění se zbraní, pak je teleskop velmi účinná zbraň. Jinak je to další půlkilo, co ssebou člověk zbytečně vláčí :?

Můj kolega si donedávna myslel, že jako tréning mu naprosto postačí, že 2x týdně "zřeže" obuchem pahýl stromu na zahradě, a přísedící rázek dřeva... cvičil s tím i nějaká fakt efektní "kata".
Mám mj nějakou průpravu v hist. šermu, ale nejsem nijak dobrý, a rok už netrénuju vůbec, předtím občas vlažně, nicméně během pěti minut jsem mu dokázal, že to co "umí" je v praxi naprosto na nic.
Jak nejsou v hlavě zafixované základní věci (pohyb, koordinace, odhad prostoru a vzdálenosti), dá vám "na budku" kdokoli, kdo tyto věci zafixovaný má. A to se nedá naučit za víkend... Stejně tak mám ambivalentní pocit z nárazových výuk sebeobrany, když se to dál netrénuje...

Prostě zbraně vyžadující kontaktní boj vyžadují fyzickou a mentální zdatnost, a alespoň přiměřeně udržovanou průpravu.

KK zbraň je IMHO jediná zbraň, umožňující tuto podmínku razantně eliminovat, a to poměrně rychlým výcvikem (i když bez tréningu a přípravy je taky jen kus železa/plastu navíc).
Kasr je snad jediná obraná věc, kterou je možno použít (skoro) bez tréningu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 20.4.2006, 11:17

Chvile vytazeni pistole je straaaasne relativni a zavisla na konkretni shode okolnosti.
Muze se stat (a stava se to podle me vetsinou), ze prave vcas vytazena zbran zabrani uplne vsemu dalsimu (zlodej ci nasilnik se lekne, stahne a zdrhne) - kdybys v takovychto situacich cekal az na skutecnej utok, hodne casto by ses divil, ze vlastne ani nemas cas zbran vytahnout.
Uznavam, ze se ale muze stat, ze zbran vytazena predcasne taky zpusobi komplikace (treba ten cikan co bezi za mnou me nebezi okrast, ale specha na autobus)... Atd...

Proste je to o konkretni situaci a jednoznacne tvrdit, ze mam tahat az ve chvili, kdy musim strilet se proste neda (stejne tak se ale neda tvrdit, ze cim driv tasim, tim lip).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » čtv 20.4.2006, 11:30

S474N píše:Alistaire: no na to bych moc nespolehal, vice ti o tom muze rict stengan, ktery ac mel zbran pripravenou "k odmacknuti", tak se na nej jeden takovej hnedocech chtel vrhnout se sidlem a trosicku si s nim pospasovat *4*.
A vrhnul se? :)
Ne, samozřejmě, ta charakteristika není 100%ní, pochopitelně, jako každá jiná.

Ale Genius loci Cejl, Bratislavská, Francouzská a spol. v Brně znám, a bohužel jsem byl taky nechtíc účasten nějakých "pořvávaček", ačkoli se standardně snažím být maximálně nenápadný a nezajímavý...
Pro tato konkrétní místa může mít plynovka přeze všechna negativa jisté využití.
možná i proto, že odmáčknout plynovku není až tak ultimátní rozhodnutí, jako vypustit včelku :cry: A tmavočech postižený plynem si stěžovat půjde velmi těžko, tmavočech kousnutý včelkou je prů..r obrovských rozměrů :cry:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz