Dvě přepadení se špatným koncem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Starosta » sob 07.1.2012, 17:36

Strelkyne píše:A pokud by se mi náhodou hmaty a chvaty podařilo útočníka těžce zranit, nebo zabít, tak budu doufat, že to na stůl dostane vyšetřovatel s mozkem a ne někdo, kdo si jen hraje na boha a všechno ví líp a bude po mě chtít, abych prokázala, že šlo o NO, protože předpokládá mou vinu.
Ovšem je naivní myslet si, že pokud zanevřeš kvůli českému právnímu řádu a justiční praxi na veškeré zbraně a budeš trénovat pouze bojové umění beze zbraně, nebudeš při příp. větším zranění útočníka stejně posuzována, jako bys měla lépe dávkovat svou sílu.

Jinak řečeno, ubránila ses, ale přehnala's to.
Vzhledem k tvému intenzivnímu tréninku jsi přece měla vědět, že pěstí na hlavu můžeš chudáčkovi trvale snížit IQ o 30 bodů (tudíš na polovinu).

Co na tom, že na tebe šel s židlí, je to holt "v jeho nátuře", je prostě "jiný" a tys to odmítla akceptovat! On přece nemohl čekat, že se budeš bránit, takže v podstatě jakákoli obrana byla nepřiměřená.

Bohužel, na rozdíl od tebe a mě to akceptují všichni od vyšetřovatelů až po soudy.
Příčí se to zdravému rozumu, morálce, etice i rovnoprávnosti. Ale je to tak.
Viz http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/D ... aze-219070
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od fubus » ned 22.1.2012, 23:34

Dalsi pomerne zajimava situace:

http://navratdoreality.cz/?p=view&id=12202

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od cmk » pon 23.1.2012, 7:46

Strelkyne - dik za ten odkaz na tu ranu pesti do bricha... Takovyhle clanku musime sehnat co nejvic, aby i nejzabednenejdi politik, soudce i statni zastupce pochopili pri argumentaci, ze staci jedna blba rana a je konec.

Co se tyce prokazovani NO - obecne je to tak, ze:
a) je jasne, kdo strilel, cim strilel, kam strilel
b) vetsinou neni jasne jestli to byla NO nebo nebyla

A to se zkouma.
To neni o tom, ze "strelec musi prokazat NO". Ale o tom, ze se strelcova verze musi shodovat s nalezy znalcu (balistika, doktori) a pak je NO prokazana. Spravne by NO melo prokazat uz samotne vysetrovani, nikoliv strelec u soudu. Lec policajti jsou vetsinou posrany a radsi to se statnim zastupcem obzalujou, aby je nikdo nemohl napadnout, ze nekoho "nechali jit".

O tom by mel byt navrh zakona pracovne zvany prave "Castle doctrine"... Leckde uz to funguje.
Ze v pripade alespon urciteho druhu NO by se melo apriory na toho, kdo byl doma, pohlizet jako na obrance a apriory jemu prokazovat prkipadne prokroceni mezi NO, misto soucasneho stavu, kdy se dokazuje primerenost NO.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od VEIKO » úte 24.1.2012, 9:13

Strelkyně: Sig Sauera s sebou rozhodně tahej a i přívěšek glocka. Já zase tahám s sebou glocka a přívěšek walter ppk s tlumičem. Nicméně přemýšlet takto negativně není k ničemu, protože je blbost nechat se okrást, zmlátit a kdoví co ještě. Je to jen o tom znát a vyznat se v NO a KN ne jen znát z paměti a za druhé nebát se investovat a dost investovat do právníka. Je otázka co je pro tebe důležitější svoboda nebo prachy.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Strelkyne » úte 24.1.2012, 20:40

Ale jo, jasně že ho s sebou tahám a do právníka jsem ochotná investovat opravdu dost, pokud bych musela. A taky vím, že naše soudy (a OČTŘ celkově) jsou schopné čehokoliv, takže žádný optimismus není na místě. *47*
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Dolfik » čtv 26.1.2012, 19:20

A co když ty prachy nemáš a je pro tebe svoboda stejně důležitá, emigrovat? Spíš by se s tím mělo něco systémově dělat :-(
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od VEIKO » ned 29.1.2012, 21:22

Systémově jasně. Pokud nemáš prachy koupíš teleskop. Setříš, vykradeš pár chat, uděláš pár loupežných přepadení a máš. :-) Ted vážně pomalu se propracuješ ke zbrojáku. Nestojí to majland a pak si koupíš třeba něco levnéto - tokareva nebo čz 52 v ráži 9x19, čz 24 za pár korun nebo na zelnémsportu něco menšího jsou tam ty berety 35 7.65 brown. za 3500,- 71 ve .22 (což nedoporučuju) a další je tam plno zbraní do 5000 neli 4000.

Jestlis myslel právníka tak věz že prachy budeš prostě muset sehnat. Nebo bručet.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Dolfik » pon 30.1.2012, 13:36

VEIKO: jasně, pokud člověk doma neživí nějaký hladový krky navíc, tak si myslím, že těch pár tisícovek je schopnej ušetřit, záleží jen na prioritách. Spíš mi šlo o to, že když svoji legálně vlastněnou zbraní smáznu nějakýho zm*da, kterej chtěl smáznout mě, tak buď budu bručet nebo si vezmu půjčku na právníka, kterou pak budu muset nějakej ten pátek splácet :-( (pokud však banka vezme jako záruku moje hezký voči :-D)
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od kolaCZek » pon 30.1.2012, 13:57

Ovsem, kdyz ti to ani s pravnikem neprojde, tak mas na krku jeste pujcku, kterou budes jako mukl horko tezko splacet. Takze ti pro jistotu jeste exekutori vybilej barak. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 02.12.2011, 14:25

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od WarPig » pát 06.4.2012, 18:18

Co tento topic přejmenovat jenom na: "Přepadení se špatným koncem" a postovat sem zajímavá videa se střelbou?

Nyní jsem narazil na toto:
  Kód:
http://www.navratdoreality.cz/content/external/unterwassermann/video/2012/04/zlodejicek.flv
Vypadá to, že střela prošla skrz tělo, ale kvalita videa i absence krve tomu moc nenapoví. Každopádně docela chladnokrevná reakce a absolutní amatérismus zlodějíčka.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Fredouch » pát 06.4.2012, 18:29

Warpig: Pěkná akce. Přijde mi to spíš, že střela zůstala v něm. Když si pak rozepne tu mikinu tak na pravé straně prsou pod ramene se zvětšuje červená skrvna. Ona ta chladnokrevná reakce tam byla ode všech. Od střelce, přes prodavače až po toho týpka u druhé pokladny, co ho pak poklepal po ruce.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz