Federal EFMJ kde je koupit - Praha


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » čtv 20.7.2006, 22:17

cmk: pokud to uvedení opakovaného příspěvku bylo pro mne tak věř, že jsem ten první četl. Ale já tady opravdu neřeším až tak legálnost EFMJ jako ostatních nedodělků zákona. Pokud bych měl zájem nosit a řešit EFMJ tak bych si klidně, pro čisté svědomí, tu oficiální zprávu z ČÚZZS nechal udělat a taky ji zaplatil nebo se domluvil s pár dalšími lidmi na složení peněz ať už je od toho klid - v životě už jsem přišel o víc peněz než o těch "ušmudlaných" cca 5 tKč.
Jedná se mi o celkovou právní legislativu a výklad zákona aby byl jasný a zřejmý.

P.S. cmk ty přece víš kterou variantu munice zastávám pro nošení :wink:
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 21.7.2006, 21:19

--------------------------------------------------------------------------------

federál EFMJ-střela:pokud není zahrnutá do skupiny s višším ranivím účinkem nebo ktomu chybí vyjádření kompetentního orgánu tak nejsou zakázané,ale může se stát,že v případě použití k obraně se tím bude zabývat soud a ten nařídí patřičnénu úřadu,aby se vyjádřil a vpřípadě že se vyjádří negativně tak jsi v řiti-jen bude řihlédnuto k neznalosti zákona z důvodu že ktomu chybělo vyjádření,ale to jsi jako občan a majitel Z.P můžeš požadovat sám stím že si to samozdřejě zaplatíš a bude to posuzováno jako nepřiměřená obrana z důvodu použití neschváleného střeliva u kterého dodatedčně úřad schledal višší raniví účinek a tudíž bude dodatečně zakázané.

Tuto dopověd jsem obdržel od vysoce postaveného policisty který vznesl dotaz za svůj odbor jak mají v případě použití takového střeliva postupovat.

stengan

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Federal EFMJ kde je koupit-Praha

Příspěvek od vito » pon 24.7.2006, 7:21

pro freak: Šoková střela, tedy tento pojem, je vyjímečně přesně vyjádřena v příloze k zákonu. Zase jsem se nepodíval na přesnou formulaci, udělám to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 24.7.2006, 7:41

To Stengan: Nemohou něco zakázat dodatečně a pak tě za to soudit. To je z právnického hlediska nesmysl. Pokud v době použití nejsou zakázané, můžeš je použít.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 24.7.2006, 7:49

Kalašnikov AK-47 v plné své kráse taky není z rozhodnutí ČUZZS zbraň kategorie A - protože ČUZZS o nít takto nerozhodoval.
A chceš mi snad tvrdit, že Kalach skutečně není zbraň kat. A ?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 24.7.2006, 8:15

cmk: ovsem u kalacha neni zadna pochybnost. Precti si poradne zakon o zbranich a strelivu, konkretneparagraf 4.
Zbraněmi kategorie A jsou

a) zbraně
1. vojenské, s výjimkou pušek, samonabíjecích a opakovacích pušek, pistolí a revolverů, ověřených pro civilní použití, pokud podléhají ověřování podle zvláštního právního předpisu,
2. samočinné,
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),
4. palné nevyrobené z kovů, pokud nejsou identifikovatelné jako zbraně při kontrolách osob a zavazadel pomocí detekčních a rentgenových přístrojů,
5. plynové nebo expanzní, nejde-li o dovolené výrobní provedení,
6. střelná nástrahová zařízení a
7. s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými zaměřovači;
Oproti tomu EFMJ je plne v souladu s povolenym vyrobnim provedenim pro volne pouziti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 24.7.2006, 8:40

cmk: Kalach (fullauto) je stejne jako Sa.58 (fullauto) zbran kat. A kvuli principu (rezimu) strelby. Verim, ze AK predelany na semiauto je kat. B.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 24.7.2006, 11:29

AK-47 v semiautu je v ráži 223remingnton s zásobníkem na 10ks a doprodávají se na 30ks cena cca 8-9tis. za novej.stengan

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 24.7.2006, 11:55

Starosta píše:cmk: Kalach (fullauto) je stejne jako Sa.58 (fullauto) zbran kat. A kvuli principu (rezimu) strelby. Verim, ze AK predelany na semiauto je kat. B.
A ted jsme v tom samym kolecku...
U AK je to jasny, tam to vsichni vime, je to dany uz ze zakona a konstrukce zbrane - Ak47 je zbran kat. A

EFMJ - vime o urcitem vyjadreni, ktere uz sem nechci potreti psat (a ktere je nadale ocividne ignorovano - asi 2x to bylo malo), takze i EFMJ by mely byt kat. A, pri pripadnym soudu tam zarazeny budou (a to opravdu budou) a spor NENI o tom, jestli EFMJ je nebo nema byt v A (fresp. jestli jej tak CUZZS zaradi - to vsichni vime ze ano), spor je o to, jak na to bude koukat soud.
Jedna vec pohledu - zakaznik (strelec) to normalne koupil, zbrane kat. A nelze normalne koupit, takze strelec nemuze za to, ze pouzil EFMJ, ktery sice byly uznany jako A, ale az dodatecne (jinymi slovy: co neni zakazano je povoleno)
Druha vec pohledu - zakaznik (strelec) je zodpovedny za to co nosi, paklize si nebyl jist, mel si nechat udelat sam zkousku a uz jen to, ze to mel u sebe je tr. cin nedovoleneho ozbrojovani a to, ze to pouzil je pr nas dukaz, ze je to skrytej vrahoun pobihajici po silnici a cekajici na "svoji chvili", takze mu neverime nutnou sebeobranu a pujde sedet (jinymi slovy, co neni povoleno je potreba predem overit)

Opakuji se snad uz naposled - JA NEVIM ktery z techto dvou pohledu je spravny, pripadne kde mezi tim je pravda, ale prave proto, ze hrozi pohled c. 2, tak EFMJ nenosim.

No nic, jdu udelat ten web a hotovo, fakt pisu dokolecka to samy :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 24.7.2006, 12:02

cmk: ja zadne pochybnosti treba nemam, naprosto a plne duveruji prodejci, ktery je snad kompetentni. Navic tu informaci jsem si overoval u vice prodejcu a neni s tim problem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 24.7.2006, 12:28

cmk: Misto psani toho samyho to vsechno dej na ten web - s argumentaci te ci one strany jsem ochoten pomoct :wink:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 24.7.2006, 13:05

S474N - :-) jo, snad nebudes prvni, kdo opravnenost tvyho pohledu overi a paklize jo, i ja bych byl rad, kdyby to proslo... Ale :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 24.7.2006, 18:53

Já EFMJ nemám a jen tak neplánuji pořizovat zejména z vrozené šetrnosti, ale:
Podle toho co o nich vím, vypadají jako hodně dovolené provedení. Je to dovolená celoplášťová střela s jádrem z kombinace dvou dovolených měkkých materiálů a to olova a plastu. (§2 odst. 1 písm. a vyhl. 370/2002 Sb.).
Ze všech v úvahu připadajících důvodů pro zařazení tohoto střeliva do kategorie A (podle § 4 zák. 119/2002 Sb. o zbraních) mi zbývá jen: "...nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku." Zvýšení ranivého účinku znamená, že by měl mít účinek větší, než některé "standardní" provedení. A má? Vy někdo víte, jestli EFMJ vykazuje skutečně větší ranivost, než slušně měkká olověná střela, která se třeba i tříští nebo rychlá poloplášťová? Já to tedy nevím, nemám prostředky, jak to změřit, stejně jako málokdo z běžných smrtelníků.
Pokud by ČÚZZS jednou rozhodl, že je to střelivo kategorie A a já byl účastníkem řízení, klidně bych se o to pár let soudil.
Nicméně toto dodatečné prohlášení střeliva za kategorii A zcela jistě vylučuje jakékoli - i nedbalostní - porušení právních předpisů z mé strany a tudíž i jakoukoli odpovědnost třeba i jen za přestupek (§ 3 zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích vyžaduje alespoň tu nedbalost). Nemohu být tedy postižen za nákup a držení takového střeliva před tím, než jsem se o takovém rozhodnutí dozvěděl nebo dozvědět mohl a měl.
To je asi tak v kostce můj názor, opřený o četbou právních předpisů za dlouhých zimních večerů *62*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Federal EFMJ kde je koupit-Praha

Příspěvek od vito » úte 25.7.2006, 7:24

Definice šokové střely dle přílohy zákona, část druhá: Šoková střela je jednotná střela se špičkou ve tvaru komolého kužele, který je na vrcholu opatřen otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut. Konec definice.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » sob 26.8.2006, 20:41

Taky se pokusím přidat trošku do mlýna.

1) Nejsme experti na střelivo a používámeto co nám prodejce prodá. Základ je v tom, že by měl prodejce vědět co lze a na co musí upozornit.

2)LAPUA dedukcí z certifikace střeliva vyvozuji, že mohu toto používat- je pro dkupinu C naproti tomu u SB JHP je jasně napsáno, že se jedná o střelivo zakázané tedy na Ačko. Toto mi říká, že pokud u Lapky není napsáno zakázané tak tak je to povolené ve zbrani kat. C nosit a používat. a to jak na střelnici tak v obraně.

3) pokud bude NO úspěšná a správná je to v pohodě. Pokud bude třeba nepovolwným nábojem tak se bude řešit použití nepovoleného střeliva a nebude to mít vliv na výsledek šetření v NO. Je to obdoba jako NO spáchaná nelegální zbraní NO je OK, ale nedovolené ozbrojování tam bude.
Tak co řešit?

Jinak pokud sevám prodejce něco prodá a myslí si, že ho pokryje to, že vám nevydá stvrzenku tak mu to nepomůže. Jednak pokud je ofoko dovezl tak šarže je evidovaná, apokud je sehnal pokoutně tak se to dá také zjistit a tím hůře pro něj.

Znovu opakuji nejsem expert na střelivo a v dobré víře použiji to co mi prodejce prodal ten je plně odpovědný za to co prodává a jak.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 26.8.2006, 22:40

yokyto: dovolím si s tvým tvrzením o odpovědnosti prodejce nesouhlasit. Nikde v zákoně jsem tuto odpovědnost prodejce nenašel 8) .
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » sob 26.8.2006, 23:01

pokud jde o odpovjednost tak je vymezena v občanském zákoníku a to v ustanoveních část 8 Závazkové právo a pak ze¨jména oddíl 4 Zvláštní ustanovení o prodeji zboží v obchodě Jakost a množství § 616 kde se mimo jiné říká, že věc musí mít určitou jakost a požadované vlastnosti. A právě tyto vlastnosti jsou stanoveny dalšími zákony nebo předpisy či vyhláškou. Tudíš kupuji li v obchodě náboje uzavírám určitý druh kupní smlouvy a mimi jiné se na ní vztahují stejné podmínky jak na smlouvu písemnou dokonce to platí i konkludentních smluv což je například koupě rohlíku v pekařství a smlouva je uzavřena tím, že učiním gesto např kývnutím hlavy. Nicméně platí zde stejná ustanovení jako u předešlých typů smluv.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 26.8.2006, 23:34

yokyto: OK tohle bych bral jako odpověď pokud by k tomu prodejce měl dostatečné informace, jako jsou třeba v případě S&B FMJ a Lapua CEPP Super nebo negativně v případě různých JHP, které jsou jasně zmíněné ve výpisu zkušebny. Ale o Federal EFMJ tam nikde nenajdeš ani zmínku, takže ani prodejce ti nemůže podat informaci, protože ji nemá. To je pořád stejně začarované kolečko :roll: .
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 27.8.2006, 0:31

Víš a to je ten problem. Stejněn nese odpovědnost. Teoreticky nesmí prodávat něco co neodpovídá určité normě nebo co nebylo schváleno. Bohužel i v tomto případš by padla odpovědnost na něj. A proto někteří nedávají účet na některé střelivo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 14:40

Willy: to vcelku neni pravda, protoze ty jsi opravnen nabyvat strelivo takove, na jake mas rozsah opravneni, tj. pro tvou zbran, respektive skupinu ZP (A - sberatelsky). Jinak samozrejme nesouhlasit muzes, nicmene zrovna v tomto bych rekl, ze se yokyto pohybuje trosicku vic nez ty (viz. priklady konkludentni smlouvy, atd), nicmene to prameni jak z jeho vzdelani (JUDr.), tak i bohate praxe z tohoto oboru.

PS. u Brymove bezne davaji uctenky na EFMJ - sam uz mam dve doma - je na nich uvedeno jak me cislo ZP, tak i nazev "Federal EFMJ". Timto jsem mimochodem argumentoval uz drive, ze je to pripadny problem prodejce a ne muj, protoze ja nejsem povinen ze zakona zkoumat z ceho se ten naboj sklada a nebo nesklada.

Nicmene uz to tady probehlo 1000x, stejne tak nazory protistran (cmk,..) a neni treba se v tom znovu opetovne stourat. Kazdy nosime to, o cem jsme presvedceni, ze nosime spravne. A take pripadne nasledky si za to poneseme taky kazdy sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz