Federal EFMJ kde je koupit - Praha


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 27.8.2006, 14:58

To Willy
a nyní to trošku zkomplikuji. Zde se bavíme o určitých teoriích, ale praxe pak může být trochu jiná. Vem so to, že jsi v situaci, že jsi postupoval podle NO a bylo to v přádku. Ale použil jsi střelivo, které není nikde uvedeno ani jako zakázané ani jako povolené. Stále platí zásada ve věcech pochybnosti ve prospěch obviněnného. Nicméně máš možnost navrhnout jako důkaz znalecký posudek. Tebou navržený posudek bude pozitivní ve Tvůj prospěch. Pržalující strana tedy stát si vyžádá další posudek svého znalce v oboru střeliva, a výsledek jsi opět někde na začátku a jede se další kolo. Co z toho plyne. Proces se může táhnout dlouhou dobu a stále nevíš jak na tom jsi. Nicméně dalo by se použít to, že Tě prodávající uvedl v omyl tím, že Ti prodal něco co vlastě nebylo specifikováno, a tady by měla platit zásada ve Tvůj prospěch. Důvěrně Ti však mohu sdělit, že z rozhodnutí soudů v různých regionálních částech se může verdikt lišit. Ale skutečně ten černý Petr visí na prodejci. Jak uvedl SATAN máš určité skupiny a k těm chceš patřičnou munici a on je povinen Ti prodat jen to co mu zákon umožní. Ale asi by tu bylo následně ještě jednání, které by muselo určit v konkrétním případě kam tato munice patří a to by následně bylo uvedeno v nějakém judikátu a pro nás by to bylo pozitivní v tom smyslu, že by jsme se mohli věnovat jiným věcem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 15:08

Jenom pro pripomenuti, konkretni citace zakona:
§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně, a
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.
Takze prodejce dle vykladu tohoto zakona musi chtit videt ZP a take prukaz zbrane a muze prodat pouze strelivo do zbrane, kterou jsi opravnen drzet. Nesmi ti pochopitelne prodat strelivo, na ktere nemas narok, napriklad rozsahem skupiny ("A") ci PZ.
Naposledy upravil(a) S474N dne ned 27.8.2006, 15:11, celkem upraveno 1 x.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 27.8.2006, 15:11

Jo a je to řečeno jasně a jednoduše není co řešit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 27.8.2006, 15:26

Neříkám, že prodávající tu povinnost nemá, ale rozhodně to nevyplívá z téhle citace, ta totiž upravuje práva držitele ZP, o povinnostech prodejce mluví jiné zákony (alespoň mě teď nenapadá, že by se tomu 119ka někde věnovala).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 16:09

MarK: jenze toto se implicitne vztahuje na vztah prodavajici <-> kupujici. Jak jinak si predstavujes, ze bys "nabyl strelivo"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 16:34

VÝZVA

Vzhledem ke stálým dohadům o legálnosti nebo nelegálnosti střeliva Federal EFMJ jsem se rozhodl udělat následující:
1) Oficiálně požádat Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva o provedení zkoušky a kategorizaci střeliva Federal EFMJ v provedení 9mm Luger
2) Zaplatit zkušebně poplatek ve výši 5000,- Kč za provedení zkoušek a 500,- Kč za vydání rozhodnutí o zařazení zbraně nebo střeliva do kategorie, koupit nejmenší spotřebitelské balení střeliva k provedení zkoušky (25ks á 15,- Kč = 375,- Kč )

Toto je výzva pro všechny slušné střelce, kteří mají zájem vědět zda nosí nebo nenosí legální střelivo a pro všechny které to zajímá. Budu vděčný za každou finanční pomoc při této zkoušce. Jelikož sám EFMJ nenosím z titulu "možného" překročení zákona (třeba i jen formou přestupku), tak na tomto nemám žádný jiný finanční zájem. Prostě mne jenom štvou věčné dohady ANO či NE. Bydlím cca 100m od zkušebny a provedení žádosti a ostatních náležitostí včetně kontaktu ve zkušebně beru jako samozřejmost. Vaše návrhy a případný zájem na finančním řešení prosím do SZ nebo ICQ.
Pokud se nás sejde alespoň 10 tak ty peníze nebudou tolik "bolet" jako když to zaplatí třeba 2 lidé. Možná by také nebylo špatné kdyby k této otázce přispěl MG ve svém vlastním zájmu jako klub. Díky :wink:
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 27.8.2006, 16:41

Bych byl pro,ale bojím se že ty co to právě nosí budou zarputile proti,aby se náhodou nestalo že jim to ofiko zakážou???když to dopadne špatně se zkouškou.sten.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 16:45

Willy: obavam se, ze kazdy kdo ma EFMJ ti na to neprispeje ani korunu, naopak ti potom vsichni akorat "podekuji". Pokud ho nenosis, tak nechapu, ze se v tom stouras. Proste si nos sam co chces. V pripade problemu v tom budeme kazdy sam za sebe, tak opravdu nechapu tvou snahu *71*

Klub se od tohoto rozhodne bude distancovat, to ti mohu opravdu garantovat. Neni prece jeho zajmem nasirat streleckou verejnost, ktere v nabojich lezi pomerne vysoke castky.

PS. kdes byl na tech 15 Kc? Jeden naboj stoji 22-25 Kc.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 17:10

SATAN: není nutné aby na to někdo příspíval vůbec. A jestli mi všichni akorát "poděkují" to už je jejich věc. Já osobně bych rád EFMJ nosil ale chci mít jistotu že je to po právní stránce OK. Určitě nejsem sám a jen na fóru vím cca o dalších nejméně 5 lidech + mám příslib od 3 prodejců zbraní a střeliva, kteří na tom mají svůj zájem neboť sami nevědí kde je pravda.

Jestli se od toho bude klub distancovat je také jen věcí klubu a jeho členů. Od klubu nic nechci, jen jsem si myslel že právě klub MG má zájem se chovat dle zákona a záleží mu na tom.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 17:18

Willy: samozrejme je to tve rozhodnuti. Cela problematika neni tak cernobila, jak se ji zde snazis podat a rozhodne si myslim, ze ji neni vhodne ani resit prostrednictvim verejneho fora. Dovolil bych si tudiz toto tema "odsunout" na nejblizsi patecni dychanek. Souhlasis?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 27.8.2006, 20:32

Prave, ze ta problematika zdaleka neni cernobila, tak uz proboha, vsichni priznivci EFMJ - pripustte si to, ze EFMJ muzou bejt problem.

Jenze kdyz kdekoli ve foru nekdo hodi dotaz na strelivo k noseni, stale od tech samych lidi se mu dostava odpovedi: "JEDINE EFMJ, KDYZ TO KOUPIS A BUDES MIT DOKLAD, JSI Z OBLIGA"... Takhle to neni a veta o tom, ze to neni cernobily to jedine potvrzuje...

Takze bych prosil vsechny, kdoz jsou zastanci - oporucujte si to dal, ale nezapominajte VZDY dodat komentar, ze to muze znamenat problem. Jak to CUZZS jednoho krasnyho dne oznaci, to vime vsichni, takze kdyz uz zastanci EFMJ vystavuji riziku sebe (a je to jejich vec a rozhodnuti), nevystavujte mu ostatni.

Osobne bych taky byl pro, aby Willy nechal ten test udelat - udelalo by to naprosto jasno. Vy si to pani EFMJ-zastanci si neuvedomujete, ale at uz by rozrazeni do kategorie dopadlo jakkoli, vy byste meli jistotu a MOZNAby vam to jednou zachranilo svobodu (i kdyz si to moc nepripoustite) - takze od Willyho by to byla sluzba prave PRO Vas, ne proti Vam... Ale je mi jasny, ze to docenite nejmin ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 20:48

cmk: prave proto je snad pochopitelne, ze nikdo nebude davat penize na to, aby mu treba zakazali strelivo (ktere v soucasne dobe vyslovene zakazane neni),do ktereho investovalo spoustu lidi nemale castky. Proto je tento krok pro mne osobne znacne iracionalni a myslim si, ze je uz lepsi dat uvedene penize radeji na charitu. Nicmene toto je muj osobni nazor a muzete, ci nemusite, se s nim ztotoznit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 27.8.2006, 21:03

cmk píše:Prave, ze ta problematika zdaleka neni cernobila, tak uz proboha, vsichni priznivci EFMJ - pripustte si to, ze EFMJ muzou bejt problem.
Myslim, ze si to povetsinou EFMJisti uvedomuji. Smirili se s tim rizikem a jsou s to nosit strelivo, ktere si (podle jejich nazoru) obhaji u prip. soudu. Na oplatku maji vedomi, ze maji strelivo nesrovnatelnych parametru na obranu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 21:08

Presne jak pise Starosta, konkrente s CMK jsme toto tema resili jiz mnohokrat - nejenom zde na foru, ale i osobne. Jsem presvedcen, ze zrovna CMK moc dobre vi, ze jsem si vedom veskerych pripadnych rizik. Naoplatku ja jsem na druhou stranu presvedcen o pripadne nevine (pocinaje dobrou virou pri nakupu, pokracovat muzeme pres zakon a uctenku a ukoncit to muzeme nezarazenim CUZZS) a take i proto mam pravni zastoupeni DAS, ktere by dle meho nazoru mel mit kazdy strelec.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 21:15

Nez kdokoliv udelat nejakou neuvazenost, doporucuji studium i jinych diskuznich for na tema EFMJ:

:arrow: http://strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=439
:arrow: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1408
:arrow: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=660
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 27.8.2006, 21:39

Starosta píše:Myslim, ze si to povetsinou EFMJisti uvedomuji. Smirili se s tim rizikem a jsou s to nosit strelivo, ktere si (podle jejich nazoru) obhaji u prip. soudu. Na oplatku maji vedomi, ze maji strelivo nesrovnatelnych parametru na obranu.
Mam proctene tohle forum, procetl jsem i ta ostatni, co poslal Cert... A nikde jsem tam zastance EFMJ nevidel napsat neco ve smyslu: "EFMJ nosim, ale pocitam, ze by to mohl byt problem", vsude jsem cetl jen: "EFMJ - no jasne, v pohode, kdyz to koupis v krame, muzes to nosit a i kdyby ne, v ramci NO je to beztrestny, jelikoz cin jinak trestny neni trestnym cinem...".

Kazdopadne - pokud by to melo znamenat extremni rozkol MG (jako ze se treba nakonec zastanci EFMJ x zastanci testu navzajem postrilime :-) ), tak klidne svuj hlas zrusim a budu tupe drzet hubu a myslet si svoje...
Ale jinak se budu dal snazit presvedcit zastance EFMJ, ze je to v jejich zajmu, aby to proslo zkusebnou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 27.8.2006, 21:57

cmk: ČUZZS dosud toto střelivo nekvalifikoval jako kategorii A, takže jasno je. :wink:

all: Znal jsem jednoho zoufalce, co vykradl chatu a poté sám sebe udal na policii. Jak dopadlo přezkoumání jeho duševního stavu nevím, ale jeho jednání považuji za zhruba stejně pochopitelné, jako cpát EFMJ na vlastní náklady do zkušebny. *92*
Je to samozřejmě záslužné, pokud někdo hodlá mít jistotu v určité otázce, ale pokud bych chtěl vědět, zda lze zemřít na díru v hlavě, nebudu si rovnou cpát pistoli ke spánku.
Zkrátka tady postrádám smysluplnou odpověď na otázku: proboha PROČ?
To vážně všichni potřebují na všechno papír s razítkem? Není náhodou možné, že by si někdo udělal svůj úsudek sám? Nebo snad stojí za to vypláznout 5000, aby sousedovi ta koza taky chcípla?
Víte vůbec co to všechno znamená? ČÚZZS není jedinou instancí, proti jeho rozhodnutí je ještě přípustné odvolání a pak správní žaloba, kasační stížnost a v úvahu připadá i stížnost ústavní. Těmito prostředky ale vládne pouze účastník původního řízení a nikdo jiný. Pokud tedy kdokoli hodlá jednat "veřejném zájmu"(?) a snad jako mesiáš napravit, co podle něj jiní zanedbali, měl by být stejně tak ochoten vzít na sebe to břemeno a dobojovat věc do úplného konce a sám nic nezanedbat. To je ale otázka několika let a pět tisíc na to jistě stačit nebude - už jen proto, že v řízení o kasační stížnosti a o ústavní stížnosti je povinné zastoupení advokátem.
Jestliže bude střelivo předloženo zkušebně z pouhého rozmaru, bez vážného důvodu a beze snahy kvalifikovaně vyčerpat všechny dostupné právní prostředky, půjde jen o zjevnou frašku, kterou si někdo řeší problémy osobní, nikoli právní.
Omlouvám se, možná jsem se rozohnil více, než jsem měl, ale skutečně si dovedu těžko představit zbytečnější iniciativu. Pokud se někdo chce obrátit s tímto dotazem na zkušebnu, pak se táži, kde bere mandát? Jaký důvod ho k tomu vede? Tohle není hra na pravdu, tady se dá skutečně jen z liknavosti zbabrat celé řízení a co hůř: zavřít dveře jiným! Nevím, kdo má s tímto střelivem nějaký reálný problém. Jedině to by totiž ospravedlňovalo zahájení řízení před ČÚZZS. Jinak skutečně nevím...
Podívejme se ještě na to (jek praví S474N), že v tomto střelivu jsou uloženy prostředky v řádu desetitisíců korun. Bylo by proto jistě velmi záslužné vlastní blbostí v zamýšleném sporu přivodit znatelnou zrátu obchodníkům, protože to je jistě to nejlepší, co lze pro podporu střelectví udělat.
Ještě jednou se omlouvám. Je to můj čistě osobní názor k této věci.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 22:07

Smith: viz moje odpověď: zde
viewtopic.php?t=1054&start=40
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 27.8.2006, 22:12

Já se ptal ne reálný problám, tohle je jen hypotéza. Střelivo mohl předložit zkušebně i sám prodejce, takže to je jeho problém. Navíc už jsem psal jinde, že střelivo nevyžaduje obecně schválení. Zkušebna rozhoduje jen v pochybnostech, pokud jí někdo střelivo předloží. Zjednodušeně řečeno, do opačného rozhodnutí je třeba střelivo považovat za "dovolené" a za jeho držení či prodej nelze nikoho postihnout.

Příspěvky: 24

Registrován: ned 16.4.2006, 21:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od John » pon 28.8.2006, 10:16

Willy píše:Smith: viz moje odpověď: zde
viewtopic.php?t=1054&start=40
Tak to už si asi nepočteme, neboť někdo to odsunul jinam, nebo smazal. :mad:

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz