Federal EFMJ kde je koupit - Praha


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pon 28.8.2006, 19:44

S474N píše:Willy: zajiste uznas, ze tvuj dotaz je v tomto tematu hodne Offtopic. Nicmene pokud nektere z tvych prispevku byly v nejake diskusi, ktera se presouvala, tak je pochopitelne, ze byly presunuty spolecne s hlavni diskusi. Dalsi dotazy prosim pisemnou formou pomoci SZ. *4*.
Fakt nevim na co si hrajete.... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pon 28.8.2006, 20:51

Pro ty co jeste nevedi, kde se pokracuje to co je zamknuto zde a je jen pro vyvolene : http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1600
Naposledy upravil(a) Lala dne úte 29.8.2006, 14:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pon 28.8.2006, 20:56

Lala
sorry ale ta informace je nepřesná,

1/ v ničem se nepokračuje jen se o problematice zmínilo a nastínilo oč jde
2/ si myslím že se to má dopéci , kde se to uhnětlo
3/ jsa nečlenem MG též nemám přístup do klubové sekce, leč musím respektovat práva těch co si provoz této domény financují. Tudíž si nepřipadám jako nevyvolený neboť jsem finančně nepřispívající
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 28.8.2006, 21:03

Mě té diskuze líto není. Začne to vždycky tím, že pár lidí napíše názor pro, pár proti. Pak jedni začnou přesvědčovat druhé a záhy se rozzlobí, že tito nechápou jejich jasné, logické a nede vše rozumné argumenty. Pomyslí něco o jejich mdlé inteligenci, pak to i napíšou...
Všechno co podstatné stálo na začátku, teď už je to k ničemu.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » úte 29.8.2006, 0:25

Lala píše:Pro ty co jeste nevedi, kde se pokracuje to co je zamknuto zde a je jen pro vyvolene : http://strelectvi.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=135
Menší upozornění. Pokud se bude na strelectvi pokračovat v tom, co se rozjelo tady, i tam bude vlakno zamčeno. Nejednalo se o plodnou diskuzi ale jen o napadání několika lidí mezi sebou.

Příspěvky: 20

Registrován: stř 23.8.2006, 10:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » úte 29.8.2006, 8:56

Pokud na MG resite problemy strelbou, je to jedine dobre, protoze par z vas by zaslouzilo neco ustrelit, minimalne usta ( v tomto pripade ruce ). Doufam, ze zvitezi ti rozumnejsi.
Protoze jsem nestihl tema docist a odhlasovat, nez jste ho " presunuli ", tak svuj nazor vyjadrim tady.
EFMJ do zkusebny dat - dotahnout az do konce - jsem ochoten financne prispet ( to pro Willyho ).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 29.8.2006, 9:54

Luke: vsak zde byla vyzva na zkusebnu (viz. nekolik stranek dopredu), takze tvuj prispevek je tu naopak naprosto spravne *4*.

Dnesniho dne jsem pozadal o vyjadreni k tomuto problemu pravnika Mgr. Miloslav Jancika s zadosti, jestli bych zde nemohl uverejnit jeho pravni nazor na tuto vec:
Mgr. Miloslav Jančík píše:No můj právní názor na tohle je jasný, zakázané střelivo to není, protože jej obchodníci prodávají a nemusíš na něj mít výjimku, pokud ho jednou zkušebna mezi zakázané zařadí, bude to "ex nunc" tedy od momentu kdy tak rozhodne. Pokud by to zkušebnou při nějakém soudním sporu bylo řešeno (pokud je to NO tak je jedno čím se bráníš, klidně i pancéřovkou), tak je takovéto konstitutivní rozhodnutí zpětně neúčinné. Takže k němu nelze v trestním řízení přihlížet (když to až po činu prohlásí za zakázané).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 29.8.2006, 10:04

beru zpět páč to nemá cenu se čílit
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 29.8.2006, 10:24

Parabel a další:
Pánové, jako člen vedení klubu jsem souhlasil s přesunem uvedené diskuze do klubové sekce a hlavně z důvodu, že se začali napadal členové klubu a to myslím nepřispívá k dobrému obrazu klubu. Takže proto, aby nebyly případní zájemci o členství odrazeni nějakými osobními spory lidí, kteří se znají velmi dobře osobně a mohou si vše vyříkat mezi čtyřma očima, diskuze byla, pro mnohé nečleny bohužel, přesunuta.
Pokud jde o EFMJ, myslím si, že člověk, který má ZP, vlastní zbraň a nosí ji na svou ochranu by měl být natolik morálně zodpovědný za své případné jednání, že je rozhodnutí zda EFMJ nosit nebo ne jen a jen na něm. Zde a ve spoustě jiných diskuzí na jiných forech si má možnost přečíst názory obou stran, jak těch, kteří EFMJ propagují, tak těch, kteří se ho bojí nosit a sám si může vybrat.
Proto žádám admina o uzamčení tohoto fora a žádám všechny rozumné lidi, aby zde téma EFMJ opět neotevírali. Názorů je myslím už dost a dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 29.8.2006, 10:25

S474N > tentyz SW_FOX, ktery mi tvdril, ze kvuli zapujceni zbrane musi ten kdo pujcuje i ten kdo si pujcuje projit spravnim rizenim? A ze nestaci pouha nakupka (tj. povoleni k nakupu, drzeni a noseni) na dany typ a model zbrane v dane razi?

Sorry, ten clovek se sice honosi tim, ze ho krouceni paragrafama zivi, ale nedokazal mi pri nasi diskuzi poslat jedinej odkaz na jedinej paragraf, aby svoje tvrzeni cimkoli podporil :-(

Jinymi slovy - jedna se jen o dalsi nazor...

Jasno bychom meli pouze v pripade, ze by EFMJ melo po zkusebne :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 29.8.2006, 10:29

cmk:
přesně tak, mě zajímá jen vyjádření zkušebny, vše ostatní nemá žádnou váhu.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » úte 29.8.2006, 10:50

No původně jsem se k tomuto 100x probíranému tématu nechtěl vůbec vyjadřovat, ale můj názor je ten, že je opravdu lepší mít v ruce byť negativní vyjádření zkušebny a vědět na čem jsem, než být popotahován u soudu jen proto, že protistrana bude mít lepšího právníka s posudkem o zvýšené ranivosti. Samozřejmě, že případným zakázáním této munice vznikne nezanedbatelná škoda prodejcům, kteří budou mít zásoby neprodejného střeliva a uživatelů kteří již toto střelivo zakoupili a nebudou jej moci nosit. Nicméně dnes jsou soudní řízení hlavně o tom, kdo má na lepšího právního zástupce a rozhodnutí soudu je pak často zcela opačné, než by se logicky zdálo. Proto podporuji to, ať se již jednou provždy rozhodne o (ne)legálnosti EFMJ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 29.8.2006, 10:57

vrabi:
bych to neviděl s těma zásobama tak černě, vždyď je to nedostatkový zboží a skoro nikde je nemaj (zajímalo by mě proč). Navíc tím bych se vůbec netápil, to je problém prodejce že bere a prodává střelivo ke kterému není vyjádření zkušebny.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 29.8.2006, 11:08

cmk píše:Sorry, ten clovek se sice honosi tim, ze ho krouceni paragrafama zivi, ale nedokazal mi pri nasi diskuzi poslat jedinej odkaz na jedinej paragraf, aby svoje tvrzeni cimkoli podporil :-(
Jestli to nahodou nebylo proto, ze to proste necetl:
:arrow: http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopi ... 8583#18583
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 29.8.2006, 11:11

parabellum
ale prodejce ani dovozce(distributory) k tomu žádná legislativa nenutí
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 29.8.2006, 11:23

4mike:
To já přece vím, ale je na prodejci aby bral na krám jen schválené střelivo ne?
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 29.8.2006, 11:34

Para
je na prodejci aby v souladu se zákony vytvářel zisk, tudíž platil daně a živil mimo jiné i ty co nás takovouhle legislativou zahrnují 8)
nic víc od něj nečekej, může to být z jeho pohledu zbytečná investice,
podle mne by to měl zajištovat dovozce, tím pádem náklady související rozprostřel na celou síť odběratelů.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 29.8.2006, 12:13

EFMJ se stejně jednou na zkušebnu dostane a ta ho, jak tvrdí realcop, zakáže. Kdo to potom dotáhne do konce? Jaký je váš plán? Nebo vám jde jen o prodloužení doby, po kterou je budete moci nosit? S tím bych se tedy nespokojil.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 29.8.2006, 13:13

S474N> jestli to nebude tim, ze on zacal s dost nestandardni veci a to editaci mych vlastnich prispevku... Ja v tom jenom pokracoval.
Ted me jeste osocil, ze z nej delam blbce... Nedelam, jen proste tvrdim, ze ani slovo cloveka ziviciho se aplikaci prava neni svate (coz dokladam prikladem).
No, ted to zni, jako bych svatym chtel delat svoje slovo, tak to pro jistotu znova doupresnim - ja nevim, jestli jsou EFMJ uplne koser, proto je nenosim. Rad bych, aby byly a stejne tak bych rad, kdyby nebyly, aby to bylo cerne na bilem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 20

Registrován: stř 23.8.2006, 10:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » úte 29.8.2006, 14:23

Jasik píše:Parabel a další:
Pánové, jako člen vedení klubu jsem souhlasil s přesunem uvedené diskuze do klubové sekce a hlavně z důvodu, že se začali napadal členové klubu a to myslím nepřispívá k dobrému obrazu klubu. Takže proto, aby nebyly případní zájemci o členství odrazeni nějakými osobními spory lidí, kteří se znají velmi dobře osobně a mohou si vše vyříkat mezi čtyřma očima, diskuze byla, pro mnohé nečleny bohužel, přesunuta.
Pokud jde o EFMJ, myslím si, že člověk, který má ZP, vlastní zbraň a nosí ji na svou ochranu by měl být natolik morálně zodpovědný za své případné jednání, že je rozhodnutí zda EFMJ nosit nebo ne jen a jen na něm. Zde a ve spoustě jiných diskuzí na jiných forech si má možnost přečíst názory obou stran, jak těch, kteří EFMJ propagují, tak těch, kteří se ho bojí nosit a sám si může vybrat.
Proto žádám admina o uzamčení tohoto fora a žádám všechny rozumné lidi, aby zde téma EFMJ opět neotevírali. Názorů je myslím už dost a dost.
No, tak myslim, ze prave timto tajnustkarstvim, ktere zavani cenzurou, jste potencionalni cleny odradili. Nebo myslis, ze dobremu obrazu klubu prispiva, ze kdyz se Vasi clenove neumi shodnou, tak vy udelate z tematu tabu?
Vypada to, ze panove se stale uklidnit nehodlaji. Co udelate, presunete postupne vsechny thready? Forum znamena diskuze a v diskuzi je normalni, ze spolu lide nesouhlasi.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz