Fotoaparát


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 14.12.2006, 18:15

Bych si koupil EOS 400D. Ty škatule na mejdlo maj zpravidla měkkou kresbu a šumí, když josu levný. A když josu drahý, stojej skoro jako zrcadlo Jako digizápisník mi stačí 2 Mpix mobil.
Ale jestli chce něco, aby z toho lezly dobý fotky, tak snad olympus miučko, nebo nějakej malej panasonic-lumix, ale ne ty pseudozrcadlovky s diplejem v hledáčku.
Doporučovaný canon S3 mě tedy vůbec neuchvátil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 15.12.2006, 6:50

Hmm, pár let so focení věnuju, pokud ne zrcadlovku a přesto dobrý fotky, jsoui podle mě dvě možnosti, jedna je ta S3 a druhá ten panasonic, oba mají stabilizaci obrazu, takže i na dlouhé ohnisko se dají fotit poměr solidní fotky a problém blesku, to už tak je, co chcete po blikátku, které má směrné číslo kolem 8, nebo třeba tuším 14 (Canon 400D, ale to je už zrcadlo)? Koupil jsem k té 400D ekterní blesk a ten má 52 :-D to je docela znát. Ale zpátky k tomu unyverzálnímu foťáku. Toho panasonica moc neznám, toho canona ale ano a podle mě je skvělý foťák. Pokud ne zrcadlovku klasickou, tak určitě alespoň takovouhle, kde místo hledáčku je display, takže je vidět to, co vidí objektiv. Vzhledm ke stabilizaci se při troše cviku nechá fotit z ruky i půl vteřina (jo, nevyjde každá, ale jde to, ozkoušeno) 12x přiblížení je také velice slušné, možnsot jít od úplného automatu po úplný manuál také potěší, možnost použití jako videokamery určitě také (umí 640x480, 30 snímků, během nahrávání plné ostření a zoomování, to neumí moc digitálů), dalo by se jmenovat dál, ale snad to stačí. Jestli to má být blikátko do kapsy (hádám, že ne, dotaz byl, v práci má zrcadlo a chtěl bych něco slušného, ale ne tak moc drahého) tak bych vybral fakt mezi zmíněným panasonicem a tímhle canonem, dle mého názoru dneska není moc co lepšího najít.

Příspěvky: 38

Registrován: pát 03.2.2006, 10:50

Příspěvek od jozef » pát 15.12.2006, 7:29

Rád by som pripomenul, už keď ste sa tak obuli do ultrazoomu, že ten Panas. má stabilizátor. ( Olymp. nie ) Optický zoom 12x a 4x digitálny = 48x. A stále pri tomto zväčšení nie je problém z ostrosťou obrazu, ale vôbec nejaký predmet na takú vzdialený dostať do hladáčiku. Samozrejme digitálny zoom = šum v obraze.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 15.12.2006, 10:45

Digitální zoom bych vůbec neuváděl, nemá to toliko co se šumem v obraze, jako s kvalitou snímku jako takového a to, že pana i canon má stabilizaci jsem zmínil, považuju to za velké plus, sám teď fotím zrcadlem a chci si minimálně jeden objektiv (jeden z delších) pořídit se stabilizací.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 15.12.2006, 10:49

Ted jenom obecne k digi zoomu - pokud je neco opravdu tak daleko, ze budu vedet, ze tam z toho a toho budu delat na pocitaci na 100% vyrez, tak je opravdu lepsi pouzit digitalni zoom na fotaku, nez potom orez ve Photoshopu. Vysledek je pres digi zoom o trosicku lepsi. Nicmene osobne ho mam defaultne vypnuty jak na fotaku, tak i kamere.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 38

Registrován: pát 03.2.2006, 10:50

Příspěvek od jozef » pát 15.12.2006, 11:21

( Ne ze bych do toho chtel kecal, ale ty ultrazoomy jsou uplne na 3.14ču. Nejenom ze to clovek neudrzi v ruce, ale i ty svetelnosti a dalsi parametry stoji zaprd.)

Ja som reagoval na tento príspevok. ( neviem ako vložiť citaci ).

Viem, že je forum.MujGLOCK a téma "foto" je trochu mimo tak, že už pre mňa dosť!

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pát 15.12.2006, 18:14

S474N píše: ...lepsi pouzit digitalni zoom na fotaku, nez potom orez ve Photoshopu.
Tomu nevěřím, chci fotky jako důkaz. Furt je to snad jenom výřez.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 15.12.2006, 20:08

Jde tam o to, ze kdyz ma fotak kvalitni processor, rovnou dokaze ledasco dopocist coz ne vsechny softy umej.. Nimene bych to nehodnotil tak generalne...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 16.12.2006, 10:18

Ivoshek: pokud tomu neveris, tak si to sam vyzkousej, pripadne pouzij metodu STFG (Search the fucking Google).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » sob 16.12.2006, 11:06

cmk píše:Jde tam o to, ze kdyz ma fotak kvalitni processor, rovnou dokaze ledasco dopocist coz ne vsechny softy umej.. Nimene bych to nehodnotil tak generalne...
No já mám zkušenost, že foťák dokáže postprocesinkem ledacos dok..vit :-). Imho to co dokáže algoritmus foťáku, dokáže i Photoshop, ale dá to trochu práce. Měl jsem asi špatnýho kompakta, ještě že už odešel do nebe. Pokud jde o AF, tak uznávám, že je téměř vždy lepší než já s MF.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » úte 19.12.2006, 13:59

To je jak se střílením, mačkat, mačkat, mačkat - učit se, učit se, učit se :lol: MF je super věc, automat nikdy neví, jak chceš fotku komponovat, na jakou část ostřit (pokud si třeba chceš hrát s hloubkou ostrosti) ale chce to cvik, jako asi všechno.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 19.12.2006, 18:07

U krajiny a makra klidně MF použiju, tělo mě upozorní, že je zaostřeno, ikdyž přes ten tmavej hledáček vidím já kulový. Ale u sportu je to bez USM docela na levačku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » úte 19.12.2006, 18:16

Ivoshek píše:No já mám zkušenost, že foťák dokáže postprocesinkem ledacos dok..vit :-)
Přesně tak, zaplať pánbu za RAW.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: Fotoaparát

Příspěvek od Ptak » úte 19.12.2006, 18:23

GLOCK69 píše:Jak tak čtu a prohlížím, tak taky rádi a dost fotíte. Jaký fotoaparát používáte, upřednostňujete? A proč?
Pokud něco malého s dobrými parametry, tak určitě nějaký Ixus od Canonu. Mám 700ku a neznám rychlejší a pohotovější foťák. Naprosto spolehlivě ostří a exponuje. Poslední model téhle řady (typ 850) je navíc širokáč 28mm a má stabilizátor. Co chtít více?
No a na pořádné focení jednoznačně zrcadlo, ale kdo se s tím chce tahat že áno :mad:

Ovšem pokud chceš kompakt se slušnou kamerovou funkcí, tak se ještě poohlédni po Samsugu. Jeho foťáky mají video MPEG4 (na 1GB kartu se vejde 42 minut VGA videa!!!), zoomují při nahrávání a mají slušnou optiku.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz