Full auto


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: full auto

Příspěvek od S474N » stř 07.12.2011, 12:52

Tak na E ti urcite nakupku na G18 nevystavi, to si bud jist na 110%.

Co se objednani tyce, co jsem slysel, tak pry objednat jde z ciziny.

Kostka a G18 je uplne neco jineho.

V G18 neni kostka, ale primo vyfrezovany ovladac zboku nalevo v zaveru (pri pohledu zezadu).

Vyrobit si muzes cokoliv, pokud na to mas znalosti a moznosti.

Rozdil ve strelbe s G18/kostkou dle meho nazoru neni. V obou pripadech to stoji za "vyliz prdel" (neboli cti, prvni trefis, druha ti jde o par cm vejs) a kdyz kropis celej zasobnik, tak ti to leti pekne nahoru. Samozrejme bavime se o strelbe z pistole, bez opory, bez pridavnych pazeb apod.

Obecne FA nepovazuji za zadnou vyhodu, spise naopak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » stř 07.12.2011, 13:08

Jasně, to jsem si jist, přesto mě to zajímá jako jedna z eventualit.
Taky jsem to někde četl, proto mě zajímá, jestli ji někdo opravdu reálně objednal (a jestli z ciziny nebo přímo přes nějakej kamennej obchod u nás) a jak moc velký je to problém.
Technicky rozumím rozdílu, šlo mi spíš o tu střelbu. A u té výroby - je mi jasné, že trénovanej zbrojíř nebo člověk co má Glocka v ruce dvacet let a střílí 1000 týdně to asi zvládne, takže beru průměrnýho člověka, co dostane ZP, po pěti letech ho to přestane bavit a bude si to chtít sám doma předělat bez nějakých předchozích zkušeností. (s čímž souvisí i to, jestli je to třeba možné i na jiných zbraních než Glocku nebo resp. jestli je to na Glocku jednodušší než na jiných zbraních).
Za osobní info o FA dík. O pažbě jsem se zapomněl zmínit - tu opravdu neberu v potaz, u zbraně na OŽZM se její nošení s pažbou spíš nepředpokládá.
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: full auto

Příspěvek od E-Ryc » stř 07.12.2011, 13:32

Slim píše:Vzhledem k tématu diplomky (ZP sk. E a jeho právní úprava) mě zajímají tyto věci:
- Pokud zde někdo osobně vlastní G18 - z jakého důvodu mu byla udělena výjimka, jak dlouho trvalo vyřízení, jaký byl důvod a jak si potom G18 objednal?
Pokud je diplomka o E, tak nema cenu legalni ziskani samocinne zbrane vubec resit, protoze podle zakona na skupinu E muzes mit jen zbran kategorie B nebo C (par 28 odst 4a):

Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C

rozebirat to podle me ma stejnou relevanci jako psat diplomku o krokodylech a venovat kapitolu tomu, co by, kdyby meli kridla a letali... Ale chapu, ze mozna to tam vedouci chce, pak neni vyhnuti :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: full auto

Příspěvek od admix » stř 07.12.2011, 14:07

Za sebe muzu zodpovedet akorat obecne vyhodu fullauto - ve vetsine pripadu je to nevyhoda proti semiauto.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » stř 07.12.2011, 14:16

E-Ryc: Trochu blbě jsem se vyjádřil - nemám to čistě na ZP E ale obecně na ochranu života, zdraví a majetku a pokud to trochu propojíme s trestním právem tak může dojít k situaci použití áčkové zbraně k NO a z hlediska ZP sk. E mi jde o eventualitu držení zbraně kat. A její úpravou a vztah této skutečnosti k §42 jako nabytí... To už jsem trochu jinde a asi nemá smysl to tu rozebírat nějak do hloubky, nicméně aby se to tu už dál nerozvádělo - jsem si vědom skutečnosti, že se zbrojním průkazem skupiny E si nekoupím zbraň kategorie A :-) Moje otázky přesto nadále platí.
admix: dík, vesměs ty názory asi budou podobné
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: full auto

Příspěvek od admix » stř 07.12.2011, 14:23

Mne z hlavy napada jen jedna situace, kdy se fullauto hodi, a to kdyz budu cistit barak mistnost po mistnosti s MP5tkou - pak kdyz na mne nekdo vybehne ze dvou metru, tak se hodi moznost nasypat do nej davku *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » stř 07.12.2011, 14:38

Což, přiznejme si, není příliš často se objevující situace :mrgreen: :mrgreen:
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: full auto

Příspěvek od E-Ryc » stř 07.12.2011, 14:48

Hlavne kdo by pak sadroval tech 33 direk ve zdi... :)))

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: full auto

Příspěvek od HV » stř 07.12.2011, 19:00

- Efekt dávky má zajisté velice silný psychologický účinek na pachatele.
- Efektivita zastavovacího účinku při střelbě dávkou je znásobena, ne každý dokáže ukočírovat split do 15ms při obrovském stresu. Dávka zajistí cca 7ms (odhaduji, cmk - neopravuj :mrgreen: )
- Krycí palba
- Výhoda je zajištěna pouze trénovanému střelci. Ne každý dokáže udržet dávku v rozumném rozptylu. Tady se dostáváme k tomu, proč si nic takového nepořizovat. Legálně si s tím nikdo z nás nevystřelí tak často aby o sobě mohl tvrdit, že to zvládne na jedničku. Na druhou stranu, srovnám li to se střelbou dávkou ze samopalu, kde se mířilo na spodní část figury a něco se vždycky chytlo...

Věřím, že to hodně z nás láká právě proto, že je to zakázáno. Jen tak na vyblbnutí. Protože na nic jiného to nelze použít. V reálném konfliktu se v první řadě budu snažit někam pořádně zalézt a doufat, že si to útočník rozmyslí. Pokud ne, snad mi budou stačit jednotlivé rány. Ale to doufám nikdy nebude potřeba. Nemyslím si, že by mi kostka na G26 nějak výrazně pomohla. Snad jen k rychlejšímu vyprázdnění zásobníku (cca za 0,7s by byl prázdný :mrgreen: )

Mohu se optat? Ta diplomka bude jen o tomto? To by bylo dost krátké téma.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » stř 07.12.2011, 19:21

Bude i o jiných věcech :-D
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: full auto

Příspěvek od panvrabec » stř 07.12.2011, 21:42

Tak full auto je u pistolí lidově řečeno k hovnu. U samopalů, kde si zapřeš pažbu jsou dávky bezva (ta,ta,ta....ta,ta,ta.... ). A automat (tatatatatatatatatatatata) je dobrej akorát pro kulomety. Mezi glockem 17 s kostkou a glockem 18 je rozdíl že si můžeš přepínat. V konverzi Roni je automatický glock super. Po vyjmutí z konverze je ho potřeba převést do režimu semi auto, protože jinak bys mohl nošením takové zbraně vážně ohrožovat okolí :D. Co se týče dostupnosti G18, ještě jsem se s ním v žádném krámě nesetkal. Ale podle mě by nebyl vůbec problém objednat si ho u MPI. Pokud si dokážeš vyřídit vyjímku u PČR, tak sehnat ho už bude ten nejmenší problém.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: full auto

Příspěvek od S474N » stř 07.12.2011, 22:36

panvrabec: dovolim si te opravit, prodava se i prepinatelna verze kostky - sam jsem videl minimalne 2 ruzne provedeni prepinace.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: full auto

Příspěvek od HV » čtv 08.12.2011, 6:43

Máš pravdu. Problém je, že aby přepínání na kostce bylo spolehlivě funkční, musíš mít Glocka v neupravené verzi. Tedy původní stojnu atp. Na G26 to zase bude jiné. Asi je to pouze na delší Glocky. G18 je udělaná o moc lépe, viděl jsem ji, když MPI vystavovalo na PoliceOpen. Je otázkou zda by snesla výměnu stojny.
...když už jsme u střelby dávkou, o moc více se mi líbí dvouranná dávka u K102, z té bych si chtěl střelit.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: full auto

Příspěvek od panvrabec » čtv 08.12.2011, 17:26

SATAN: OK beru na vědomí
panvrabec píše:...ještě jsem se s ním v žádném krámě nesetkal. Ale podle mě by nebyl vůbec problém objednat si ho u MPI. Pokud si dokážeš vyřídit vyjímku u PČR, tak sehnat ho už bude ten nejmenší problém...
Teď musím opravit sám sebe, psal jsem do MPI, zda je možno objednat tento model pro mě, jakožto civilní osobu a odpověď je:

Dobrý den,

bohužel, přestože to český zákon umožňuje, politika firmy Glock neumožňuje tento model dodat mimo ozbrojené složky.

S pozdravem

XXXX XXXXX
MPI CZ


Docela škoda :?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: full auto

Příspěvek od S474N » čtv 08.12.2011, 17:59

panvrabec píše:XXXX XXXXX
Nemas v tom druhem o jedno X navic? *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: full auto

Příspěvek od panvrabec » čtv 08.12.2011, 18:29

nee *793*

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: full auto

Příspěvek od HV » čtv 08.12.2011, 18:36

To přeci není tajemství, zřejmě Petr Dačev, ne? Ten byl i na PoliceOpen kde Glocky vystavoval a kde také bylo MPI sponzorem, jedním z největších předpokládám.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: full auto

Příspěvek od john.hawk » pát 09.12.2011, 11:25

Ohledně G18 a vyjímky, bohužel nic nevím..
Problém se ke kostce dostat není.
Ano, dá se vyrobit doma, ale k zachování kvality materiálu a strojové přesnosti je potřeba mít určité znalosti a zkušenosti..protože v daném případě dochází ke tření, zahřívání a prostě materiál pracuje.. aby to bylo kvalitní musíš vědět jaký materiál jakých parametrů použít..
- G18 vs přepínač, není v tom sebemenší rozdíl, oba se přepínají a oba střílí stejně rychle..
V upraveném režimu jako klasická pistole není uplně vhodná pro sebeopranné situace.. při krátkých dávkách max 3 rány se chová rozumně..full auto považuji za výhodu v pár ojediněnlých případech např. úzká chodba a více útočníků tj. střelba na útočníky z poza krytu.. a pak pokud je zbraň zapažbená tak krátkými dávkami v případě potřeby.. ale už nejde třeba o sebeobranu ale o výkon povolání/poslání..jak zmíněno výše krycí palba nebo cílená likvidace konkurenčního gangu..zejména střelba do vozidla.. :D :lol:nebo střelba ala Gangsta z jedoucího vozidla na člověka/hlouček lidí na chodníku..například kouřící Kalousek, Vondra, Gross, atd..

Příspěvky: 16

Registrován: sob 28.4.2012, 19:50

Zbraň: G19, G35, GSG-5 a SA

Re: full auto

Příspěvek od fanatiX » úte 01.5.2012, 19:55

Tak som zazil velmi nepríjemnú vec.
Kedže svoju 35tku mám na mierenú strelbu, rozhodol som sa vyladiť spúšť na úkor bezpečnosti a chod spúste som skrátil na minimum (cca. 1-1.5mm) tak, že sú vyradené jak spúsťová poistka tak poistka úderníku. Na suchu vsetko fungovalo.

Prisiel som na strelnicu vyskúšať ako sa s tým striela. Vybalim pištol, natiahnem záver a zaistím v zadnej polohe. Napáskujem si do zásobnika 5 nábojov, naco viac však idem iba testovať. Zdvyhnem zbran, zarazím zásobník, namierim do odpaliska a stlačím záchyt aby som vypustil záver a nabil. V momente sa ozvala rana. Keby však len jedna ale celá dávka! Vydesene pozerám na glocka, záver vzadu, zásobník prázdny a strelnicou sa niesol prach rozstrielaneho betonoveho stropu. Kde sa stala chyba?! Jednoducho som chod spúšte skrátil až moc, uderník sa drzal zachytený na tiahle spúšte len tak tak, takze pri pomalom obtiahnutí vsetko fungovalo, avšak pri silnejsom pohybe záveru došlo síce k zachyteniu uderniku a jeho natiahnutiu no ten sa neudržal, vyhákol sa, odpálil zápalku a celý proces sa opakoval až neostal zásobník prázdny. Nechtiac som tak z G35 spravil monštrum, pretože to nebola iba zbran strielajúca dávkou ale strielajúca dávkou hned po obtiahnutí!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: full auto

Příspěvek od Salamoun » stř 02.5.2012, 19:08

Tak to já jsem si na youtube zadal do vyhledávače heslo bumpfire,nic neleštil a nevytuňoval,zkusil dle zobrazeného návodu a hle,popisovaný efekt teoreticky funguje skoro ze všech semiautomatických zbraní :listen: :listen: :listen:

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz