G19 nebo G36?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » stř 26.12.2007, 9:04

na tehle "impozantnich razich" jsou sice zajimave parametry vykonu,ale tim to tak hasne, pro realne pouziti(proti cloveku) je to zbytecne predimenzovane, dulezitejsi nez raze je umisteni a moznost rychle vystrelit po sobe-asi proto FBI 10mm opustila a pouziva slabsi .40SW..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » ned 06.1.2008, 17:10

Američani sice používaj .45 a moc si ji chválej, ale podívej se na výsledky všemožných soutěží speciálních jednotek :o) USA jsou nikde a první místa bere Evropa. Jsou jednoducho fixovaní na 1911 .45, protože jinou zbraň nikdy niko z nich v pracce nedržel.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 07.1.2008, 15:28

Ráži 10 mm údajně FBI opustila proto, že moc kopala a jedinci se slabším úchopem měli problém ji zkrotit.

Ráži .45 americká armáda používá, protože se jim 9 mm v praxi příliš neosvědčila - zastavovací účinek 9 mm na zfetované útočníky je údajně chabý a .45 poskytuje znatelně lepší výsledky. Poměrně velkému množství útočníků v Iráku jsou prý při pitvě nalezeny opiáty v krvi, což je důvod proč nereagují na bolest a útočí dokud tělo funguje.
http://www.buzolich.com/indecorum/2005/ ... ns-report/

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 07.1.2008, 15:38

snaper_mira píše: Vzpomínám si na úplně svou první střeleckou zkušenost :) ..Když jsem byl poprvé na střelnici, tak jsem střílel z G21 C a CZ 75...s .45 jsem byl vůbec rád že jsem se trefil do terče kdežto 9mm jsem měl v terči už všechny :?
Podle mě to nebylo ráží, ale pistolí. S G19 (zatím) střílím hůř, než s CZ75, oboje 9mm. Co mě uchvátilo byl výsledek, který jsme napoprvé nastřílel s Jerrichem .45 ACP, ta pistole mi sedla jako dělaná na míru pro moje ruce.

S G19 jsem byl napoprvé rád, že jsem se udržel na papíře (v kruzích), s CZ75 jsem měl skoro všechno v černým a s Jerrichem to bylo těsně kolem středu - střílel jsem na 15 metrů na mezinárodní pistolák.

(V mém případě je to rukama, ve zbraních problém rozhodně nebyl.)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » pon 07.1.2008, 21:15

.45 má znatelně lepší výsledky ?

civilní střelivo
.45 ACP (14,9) plášťovanej ogivál 63%
9 Luger (7,5) plášť ogiv 63%

kde je ten brutální rozdíl?

Expanzky A jsou 94/91 = 3% no to mi taky nepřijde jako brutální rozdíl

ještě vzhledem k tomu, že intuitivní obraně nestřílíš jednu, ale dokud to bouchá.
.45 je jen pozůstatek tatíčka kolta - asi to bylo účinnější na indiány, ale to už asi nezjistíme, protože jsou vzhledem k počtu chránění.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 07.1.2008, 23:34

Taroto: Jak jsem koupil, tak prodávám. Odkaz kde jsou zkušenosti se zbraněmi z iráku jsem uvedl v původním příspěvku. Zabije i .22LR, otázka je jak rychle po zásahu vitálního orgánu jde útočník k zemi. Zjednodušeně řečeno díra po .45 je výrazně větší, než díra po 9 mm (průřez je 1,6x větší), takže lze předpokládat, že po zásahu do stejného místa útočníkovi zasaženého z .45 selžou tělesné funkce dříve, prostě proto, že za jednotku času z něj vyteče více krve a cestou je zničeno více cév a více tělesné hmoty atd.
Opět zjednodušená úvaha: pokud z něj potřebné tři litry krve vytečou po zásahu 9mm za 30 sekund, tak po zásahu z .45 ACP to bude za cca 20 sekund. To je 10 sekund kdy nebodá, nestřílí, neútočí ve prospěch .45 ACP.

Armáda používá FMJ, takže expanse se nekoná a jde hlavně o velikost "díry". Tvoje procenta jsou Marshall/Shanoff index ? Ten je poměrně hodně zpochybňován.

Nechci zakládat na flame, terminální balistice nerozumím tudíž dočasné ani trvalé kavity a jejich význam porovnávat nehodlám. Pouze jsem uvedl informaci z výše uvedeného zdroje. Můj rozum mi (možná špatně) napovídá, že na obranu je .45 ACP efektivnější, než 9mm ze stejného důvodu proč je 9mm efektivnější než .22 LR nebo i .22 WMR. Prostě udělá větší (a přitom dostatečně hlubokou) díru.

Ostatně proč FBI z .38 nepřešla na 9mm Luger ani .357 SIG, ale objednala si vývoj 10 mm ráže ?

Samozřejmě je možné, že .45 je jen placebo podpořené značným zvukovým efektem. Možná, že kdyby armáda používala pistole .22 WMR, tak dosáhne stejného výsledku a ještě ušetří za munici i její přepravu. Já nevím.

Každopádně kdyby na mě šel chlap, tak radši použiji .45 než 9mm. Na trénink mě zase vyjde levněji .22 LR. No a 9mm je prostě dobrý a osvědčený kompromis. Nic víc, nic míň. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 08.1.2008, 9:02

Shi napsal: "Armáda používá FMJ, takže expanse se nekoná a jde hlavně o velikost "díry"

Já bych text poupravil na: Armáda OFICIÁLNĚ používá FMJ...., protože vím, co vím.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » úte 08.1.2008, 9:32

přesně ty nejsi armáda co bude kosit se zákopu afgánce, ty jsi civilista co kosit do cikána a tam je celkem jedno jestli ho zabiješ jednou nebo dvakrát, protože podruhé už mu to je jedno. musíš si uvědomit, že tebe ani nezajímá nějaká velikost díry, ale velikost šoku co to způsobí po zásahu. Ty v první řadě taky nechceš útočníka zabít, ale zneškodnit.

no a FBI další sociální případ. Masírován Tv dostává ale člověk pocit jaký to nejsou profíci. Jistě je jasné, že přejde na .45, protože je to výrazně americká ráže. Přece nebudou střílet něčím co vymyslel evropan :lol: to je prostě tradice. Moravák si taky oblékne moravský kroj když má na výber z moravského kroje a indiánské bederní roušky ne ?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.1.2008, 12:36

Nvrhuju zdrzet se pojmenovani skupin obyvatelstva, do kterych se predpoklada strelba (resp. ta se nepredpoklada do nikoho, lepsi by bylo rict - pred kym se ocekava obrana).
Ne kazdej cikan je automaticky utocnik na zdravi ci zivot a ne kazdej utocnik je cikan.
Pravda - s terorismem a muslimama uz je to trochu jinak. Zdaleka ne kazdy muslim je terorista, ale skoro kazdy terorista je muslim.
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 08.1.2008, 13:10, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 13:04

Taroto:
1) Nevím proč si myslíš, že není podstatné, jestli zfetovaný útočník s nožem půjde k zemi za 10 sekund nebo za 15 sekund. Podle mě to podstatné je. Když budu mít možnost si v okamžiku napadení vybírat, tak si ze stejného důvodu vyberu na obranu brokovnici a ne pistoli.
2) Ve své naivitě si myslím, že velikost díry a velikost šoku spolu souvisí.
3) Pokud je útočník ve stavu kdy nereaguje na bolest, tak mnohdy neexistuje jiný prakticky použitelný způsob zneškodnění, než vyřazení životních funkcí. Můžeš s tím nesouhlasit, ale já nemám důvod tomu nevěřit.
4) Obrázek o FBI si nedělám z TV, ale z jejich výzkumných zpráv a podobně jako zprávy třeba NISTu mají zatraceně dobrou úroveň.
5) Jo jasně, FBI si nechala vyvinout ráži 10 mm Auto, a protože se jim milimetry nezdály dost americké, tak místo 10 mm Auto agenti začali používat .40 S&W. Fakt jsi na to kápnul :-D

Pokud vojáci, kteří zbraně používají proti lidem hlásí, že FMJ .45 funguje znatelně lépe, než FMJ 9 mm, tak já se necítím být kvalifikován to zpochybňovat.

Prosím, buď té dobroty a nepiš o tom, že já (nebo kdokoliv jiný) hodlám kosit cikány. Jednak to není pravda (já jsem v jádru velmi mírumilovný člověk), ale hlavně to tady nějaký blb najde a použije to pro kampaň vedoucí k zákazu zbraní.
---
Než jsem ten román napsal, tak byl cmk rychlejší :oops:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Zpráva FBI

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 13:36

Zpráva FBI z roku 1987 ohledně ráží ručních zbraní a jejich efektivnosti:
http://www.firearmstactical.com/pdf/fbi-hwfe.pdf

V závěru se mj. píše (rychlý překlad, tak mě prosím nekamenujte):
"Vyjma zásahu mozku, jediný způsob zneschopnění (útočníka) je způsobit takovou ztrátu krve, že subjekt již není schopen fungovat, což zabere určitý čas. I při okamžité destrukci srdce je v mozku dostatčená zásoba kyslíku na vědomé aktivity po dobu 10 až 15 sekund."
...
" Střela musí projít skrz velké prokrvené orgány a musí mít dostatečný průměr na to, aby podpořila masivní krvácení ...

... jediný způsob jak zvýšit efektivitu střely je zvýšit závažnost zranění zvětšením velikosti díry způsobené střelou. Munice, která nezasáhne životně důležité orgány i při zásahu z neoptimálních úhlů, je nepřijatelná. Z těch, které orgány zasáhnou, jsou výhodné ty střely, které jsou větší."

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

Příspěvek od André » úte 08.1.2008, 14:01

Hmm, jak vas tak posloucham tak zacinam zvazovat ze upustim od umyslu prodat svou G 21, ta vesti raze asi fakt stoji za to 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.1.2008, 14:41

Jsme v tematu G19xG36...

Takze - radsi poslu do zloducha 2 9ky nez 1 45ku.
Sance, ze jej vyradim okamzite je stejna, sance, ze jej obecne vyradim i kdyz ne treba behem sekundy je u 2 9ek vetsi nez u 1 45ky.

Navic - 9kou trenuju, ve splitu 0.2 dokazu na 10m strilet pomerne slusny soustrely, kdybych trenoval 45kou, tak bud trenuju daleko min, nebo se financne zruinuju.
A trenovat 9kou a nosit 45ku - to bych se trefil mozna 1 ranou a druhou bych si ustrelil lustr :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 08.1.2008, 15:09

Dorazil postřeleného útočníka lustrem... nevím nevím, jak by se na takové agresivní jednání díval soud :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 08.1.2008, 15:31

Myslím, že zabití lustrem by byl v našem soudnictví precedens. Střelec by si ale jistě zasloužil medaili za vynalézavost.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.1.2008, 15:36

Na to ma uz patent Karel May :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 15:38

Když by mi munici někdo platil a já s sebou musel tahat neskrytě nošenou full-size zbraň, tak si taky vyberu .45 ACP. Nic víc, než že ráže větší než 9mm mohou mít své racionální opodstatnění jsem výše uvedenými příspěvky říct nechtěl.
(Koníčka si platím sám, potřebuji aby se to vešlo do ledvinky, tak skončím u 9 mm compactu jako spousta ostatních)
-----
Plk. Kreml nejspíš lustr klasifikuje jako nepovolený doplňek zbraně neschválený pro civilní použití (kat. A), tak pozor!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » úte 08.1.2008, 15:52

ok národnostní menšiny vynecháme a bude me pokračovat.

1. ještě k tomu bodu s útočníkem a nožem.
JE TO NĚKDO KDO NECHÁ MAGORA S NOŽEM PŘIBLÍŽIT SE AŽ NA DOSAH ČEPELE??
třeba se pletu, ale já bych si od něj dělal odstup, protože pokud budete proti sobě na dosah tak proti noži nemáš šanci je jedno co máš v komoře. Alespoň já bych nikomu se zbraní v ruce tu šanci nedal.

Jo FBI má celkem pěknou statistiku, ale když se podíváš na ty testy a orientuješ se jen trochu v podávání čísel, aby to vypadalo tak jak chceš ty tak ti z .22 udělám neideálnější ráži. Holt prostě FBI jsou nejlepší, maj nejlepší ráže (proto ostatně běhaj s Gčkama), ale když je třeba se trefit tak je tu problém.

Vůbec nikomu nepodsunuj amíky za profíky - mám zkušenost teda jen s jejich vojáky, ale větší kkty jsem nepotkal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 08.1.2008, 16:01

@taroto: když na tebe půjdu s nožem, dřív než tě budu mít na dosah ti ho neukážu; a stejně to udělá většina útočníků, včetně loupežných přepadení. Dají ti jasně najevo, že tě mají v koutě, teprve když budeš připlácnutý zády ke zdi a dumat, co se nepovedlo.
Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 16:20

taroto: Já zase marně přemýšlím nad obhajitelnou obrannou situací, kdy útočník musí překonat vzdálenost, kterou nepřekoná za 5 sekund. Leda něco stylu "cmk", tedy útočník ze vzdálenosti 20 metrů střílí na lustr zavěšený nad mou hlavou :-D

Asi proto, že jsou američani takoví amatéři, tak mají jen od roku 2000 skoro 40 nositelů nobelových cen (za vědu, tedy ne mír, literaturu a pavědu zvanou ekonomie), zatímco my marně vzpomínáme na Heyrovského (1959).

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz