G19 vs. Walther P99


Ostatní "plastové" pistole

Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » čtv 23.7.2009, 19:19

Zdravím pánové ... den nákupu Gločka se nebezpečně přiblížil, ale byl jsem na prodejně trošku rozhozen. Pán, ač nutno říct uznává Glocka jako spolehlivou a blabla zbraň, označil ho za zbraň už starší, starou a tak nějak překonanou. Nenutil mě, ale jako modernější a "lepší" alternativu mi ukázal Steyr S9 - mezi námi, designově se mi to moc líbí, ale co jsem si našel na netu, tak nic moc a radši bych zůstal u Glocka - tak nějak už jsem se do něj zamiloval, ač jsem ho držel v ruce jednou. Nicméně je tu pro mě ještě varianta s Waltherem P99. Ten je sice dražší ale ... chápu, že jsem na mujGLOCK a že tohle není úplně košer dotaz, ale pokud bychom řešili jen kvalitu, odolnost, výdrž, atd., prostě to, co čekám od Glocka ... je Walther P99 "lepší"? chci G19, ale tak nějak chci znát alternativy a vím, že většina z vás tu nemá jen G a měla v ruce všelicos ... (někteří určitě i pěkně nechutné věci :lol: )

všem díky moc ...

PS: neváhejte, ráno se "musím" rozhodnot 8-) :D
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » čtv 23.7.2009, 19:41

tak to asi zkrátíme a bude to GLOCK, co ? :twisted: :mrgreen: :inlove:


něco jsem načetl ... upřímně, zviklalo mě to, že člověk, který zbraně x spíš xx let prodává, prostě ... chápete. Snažil jsem se mu vysvětlit co od G čekám a teď jsem si tím i jistější. bude to G.

já se ozvu v tématu "pochlubte se novým GLOCKem" :wink: :lol:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od S474N » čtv 23.7.2009, 20:30

solidus: uz jsem to tady nekolikrat psal, P99 byla mou vysnenou zbrani. Libila se mi predevsim nadcasovym designem. Potom jsem se bavil s nekolidma lidma, co ji meli a zkratim to (kdyztak pouzij hledani a tam dej P99, urcite to nekde najdes) a nakonec to dopadlo tak, ze mam G a nemenil bych.

Jinak si myslim, ze bys mohl zminit pana prodejce. Evidentne ti chce prodat nejaky "lezak", protoze G se opravdu prodavaji velmi dobre a veci jako P99 nebo Steyr moc na dracku nejdou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od Albert » čtv 23.7.2009, 20:57

W P99 je moc hezká pistole a určitě bude i kvalitní. Oproti tomu GLOCK skýtá nespočet výhod. Jednoduchost konstrukce lego systému nepotřebuje zbrojíře. Pro radu si vždy můžeš dojít sem na fórum a nemusíš shánět drahého řemeslníka, všechno si udeláš sám. Dostupnost a pestrost náhradních dílů a různých tuningových vychytávek je neuvěřitelná, plus pouzdra atd.atd. O zastaralosti konstrukce nemůže být řeč. V praxi se úspěšně používají mnohem starší konstrukce, vis Colt 1911, CZ 75, karabina M 16, AK 47, AK 74, SigSauer 22* a spousta jiných.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 8:50

díky

abych byl upřímný, já jsem prostě byl o GLOCKu naprosto přesvědčen, ale pořád jsem zelenáč :mrgreen: co moc neví a tak jsem hned večer vlítnul na net. narazil jsem, jak píše Pekelník ( :D ) na "rozmejšlel jsem se a vzal P99, neměl jsem hledět na krásu a vzít radši G19" apod.

já ti nevím, Steyr S9 měl skladem za 20500 a řekl, že mi do zítra může sehnat, ale za lepší cenu (16800), abych nemusel platit za tenhle (koupil ho prý dráž) a P99 moc chválil, ale stejný případ, sežene, dodá, nemá skladem.

u GLOCKu mě dost dostal - stará, překonaná, problémy s přebíjeným střelivem (! to jsem myslel, že G právě nemá !), oproti tomu S9 a P99 si prý berou to nejlepší z G a jiných zbraní.

nechci pánovi dělat špatnou reklamu, protože mi jinak přijde jako odborník (tak jak já jen můžu posoudit), takže nevím.

mimochodem, až v porovnání s S9 (včera v ruce) a P99 (jen obrázek) a G19 (obrázky) a G22 (včera v ruce) jsem došel k závěru - GLOCK je ale kurwa wošklivá bouchačka :lol: :lol: :bomb: :oops: :lol:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 8:52

btw. na PČR se divili, že pán nemá G19 a vůbec G skladem, na to mi pan prodejce řekl, že by snad právě na PČR měli vědět, že u nás registrují (mostecko) 2 G ročně, tak co se diví ...

mimochodem, byla se mnou přítelkyně, která spíš respektuje, že budu mít zbraň a už jsem do ní natlačil "hele to Géčko, to je jako prostě nejlepší" :lol: :lol: :lol: a najednou tam pan prodejce ... stará, překonaná, docela dobrá, celkem kvalitní ........
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od Starosta » pát 24.7.2009, 9:04

solidus: Nenech se zviklat :)

Neříkám to proto, že jsem "glockař" a vášnivý propagátor a nutič značky každému, ale proto, že jsem s ním (jako spousta dalších) nadmíru spokojenej.

Na 99% jsem přesvědčen, že pokud se smíříš s designem a hledáš "pracanta", po koupi a sžití s ním už nebudeš mít nutkání hledat něco jiného. Nebo Ti to aspoň přeju :)

ALL: Jinak, koukal jsem na fotky té 99ky a musím říct, že to je pekelně HNUSNÁ zbraň :D Při vší úctě, asi už jsem deformovanej sílou zvyku, ale to i glock je hezčí :crazy: A že je glock pořád pěkně hnusnej :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 9:11

Starosta: já to tak taky viděl, co fakt od zbraně čekám, je naprostá spolehlivost, výdrž, životnost ... prostě hledám takovej "nůž pro přežití", jestli mi rozumíš. nečekám největší přesnost, nejlepší design. chtěl jsem G, protože má pověst zbraně, která prostě střílí, nenechá tě v průseru, můžeš se na ní spolehnout. o to mi jde. možná jí budu potřebovat jen jednou v životě. ale chci si bejt celej život jistej, že když to přijde, tak se nic neposere. a proto G.

takhle mi to zní jasně :D
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od S474N » pát 24.7.2009, 9:48

solidus: nejde o to, jestli jsi nebo nejsi zelenac. Proste tu svou zkusenost s konkretnim prodejce napis do vedlejsiho tematku. Od toho je diskuze, kdyz bude mit nekdo opacnou zkusenost, tak to tam taky napise. V kazdem pripade bych u uvedeneho prodejce byl vice ostrazity.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 10:06

ok Čerte, udělám to v pondělí, dle toho, jak s pánem dnes uskutečníme koupi/prodej G. určitě na mě nepůsobil nějak špatně nebo neochotně, nicméně jak jsem psal - celkem mě lámal od GLOCKů a to právě do zmíněných pistolí.

co jsem koukal do "Zkušenosti s prodejci", tak tam není nikdo od nás, mostecko nebo aspoň severní Čechy ...
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od Albert » pát 24.7.2009, 12:18

Jen si dovolím ještě takovou malou poznámku ohledně toho že Walhter si bere z GLOCKa to nejlepší a podobné žvásty. Při konstrukci zbraní se vždy pokukuje ke konkurenci, používají se desítky let staré, ověřené prvky. Ono na těch pistolich toho už moc vymyslet nejde a stejně je to všechno na jedno brdo. Konkrétně třeba uzamčení u GLOCKa (a v podstatě u většiny moderních zbraní) označované jako uzamčení modifikované Browning zvětšený hranol hlavně zapadající do zvětšeného výhozního okénka není nic jiného než locking system ,,Browning-Petter(SIG). Celkem nedávno vypršeli patentová práva GLOCK a je velmi zajímavé jak se některé ,,zastaralé,, konstrukční prvky podléhající těmto patentům oběvují v nových zbraních, konkrétně třeba u Waltherů?!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 12:43

tak pánové, Satanisko sice chce, abych to napsal do vedlejšího tématu, ale tak zatím takto - s pánem, o kterém píšu výše, jsem se nakonec rozloučil, nějak se mi jeho příštup nelíbil čím dál víc. pokud šlo jen o nedorozumění, pak se omlouvám a je mi to líto, že nekoupím u něj, ale bylo toho moc - domluva na dnešek, nakonec prý pondělí, cena nakonec jiná (sice jen o 200vyšší, ale i tak), absolutně bez možnosti vybrat si najisto rám 3.generace + aby měl rail (pro lidi jako já prý není potřeba) a problém při zrušení (upozorňuju, že jsem nic neobjednal, jen jsme se bavili, že bych mohl koupit), že je to už v praze odepsané z knihy zbraní, že se to eviduje teď je ta zbraň někde na půli cesty a tak. předpokládám, že by byl opravdu nepříjmný zážitek s ním pak řešit, že se mi G třeba "nelíbí" (např. starší rám, rail, něco chybí v kufříku nebo co já vím) a to se mi už nechce.
zavolal jsem do prodejny do Ústí - prodejce je na chatě, nemá problém, ještě dnes kvůli mě přijede, dokonce bez problémů po zavírací době, nabídl mi nového nebo skoro nového (někdo přišel o ZP) kupovaného u něj, možnost osahat, možnost vystřelit. takže tak a snad vás zítra potěším fotkama.
chtěl bych vám ještě jednou poděkovat, tak nějak jste mě podrželi a mám tu z toho dobrej pocit, takže díky!
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od S474N » pát 24.7.2009, 13:02

solidus: tak toho ramu bych se nebal, protoze se starsi generace uz hodne dlouho nevyrabeji. V kazdem pripade je to ale divne, to jeho chovani. Porad doufam, ze se zminis v uzivatelskych zkusenostech.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od cmk » pát 24.7.2009, 13:15

Prosel jsem si timtez vyberem. Akorat G17 vs. P99. (G19 je mi mala do ruky).

Nedal jsem na rady (najdi si moje prispevky nekdy z 10/2005) a v dobe, kdy Glock stal u Brymovy 15 klacku jsem za skoro 18.000 koupil P99ku, nejakou dobu s ni strilel a zvykl si na ni. Pak jsem si znova pujcil G19 a presto, ze mi nesedla do ruky, strilelo se mi z ni mnohem lip a bylo rozhodnuto. P99 sla z baraku a byl jsem rad, ze za 14.000. Provaril jsem 4.000. Nacez jsem koupil G17, ale uz za plnejch 17.500, takze jsem provaril dalsi 2.500 za nakup v blbou dobu. Celkem me teda ulet s P99 stal 6.500 zbytecne navic.

Ted je podobna situace. Glocky jsou ve velmi dobre cene, nikdo nevime, jestli je to finalni cena, nebo jestli se to casem zase nevrati, takze abys nedopadl jako ja :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pát 24.7.2009, 14:14

SATAN: jj, já to v pondělí napíšu. nech mě si to porovnat s tím ústeckým prodejcem. nakonec budu i rád, když někde odtud napíše svou zkušenost. jsem z toho i osobně docela zklamanej, neznám další místo, kde se dají tady u nás (krom střelnice 5kč/1ks 9mm SB), kde koupit náboje, tady je měl aspoň za 4,70kč. :bomb: a vůbec jsem si to představoval jinak.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pon 27.7.2009, 8:16

G je doma! :lol: :inlove:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od opice » pon 27.7.2009, 8:30

Tak gratulujem :wink:
Jen bacha, ať si samou radostí nedáš nějakou "ránu jistoty" někam na nejmíň vhodný místo 8-)
V klídku s tou oslavou, joo? :mrgreen:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od solidus » pon 27.7.2009, 8:32

opice: :lol: :lol:

ty nezlob, já jsem opatrnost sama :mrgreen:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 27.7.2009, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od cityshark » pon 27.7.2009, 8:41

opice píše:Tak gratulujem :wink:
Jen bacha, ať si samou radostí nedáš nějakou "ránu jistoty" někam na nejmíň vhodný místo 8-)
V klídku s tou oslavou, joo? :mrgreen:
No... treba do stropu nebo do knihovny :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: G19 vs. Walther P99

Příspěvek od opice » pon 27.7.2009, 8:47

já jsem taky opatrnost sama, "ránu jistoty" jsem si dala jen z brokovniceee :mrgreen: Naštěstí to bylo na střelnici a bezpečnym směrem :lol: , viď HV :P
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Zpět na „Jiné plasťáky“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz