Glass Bedding


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Grinch » ned 04.12.2011, 18:40

Osobně bych to protáhl i před ten přední šroub co má ZKM... popravdě je mi jedno zda to pomůže nebo ne, ale neuvěřitelně by mě "sr**o" mít zadní šroub podpatlaný a přední ne...

Prostě jen pro klid duše :crazy: :listen: :mrgreen: :lol:

Ale je to můj názor...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » ned 04.12.2011, 18:57

Ja bych to resil pillar beddingem protoze bohuzel pouzdro ti na jednom sroubu drzet nebude tak jak ma. Nebal bych se odfrezovani dreva az za prvni sroub. Je potreba si uvedomit proc vlastne se bedding dela.
1. vymezeni vzniklych vibraci
2. rovnomerne a opakovatelne stejne utazeni sroubu.
3. zamezuje opotrebovani (borceni) drevenych pazeb, zaroven i jejich reakci na vlhkost, teplo apd.

tim ze tam nemas zadne sloupky tak v miste zadniho sroubu, mas volny prostor a kdyz zacnes utahovat sroub, tak hlava sroubu (pres podlozku) se ti opira o drevo, ktere se drive nebo pozdeji "borti" na druhe strane, u hlavne, si nejsem jist jestli ti tam bedding nepridal vice materialu, ale i kdyby ne, tak je beddingovy material tvrdsi nez drevo a pri dotahovani ti nastane pnuti mezi obema srouby. kdyz tam bylo drevo, tak se to proste chovalo vpredu i vzadu stejne. ted mas dva rozdilne materialy.
Nechce se mi to cist cele, ale pokud jsi nepouzil devkon, tak to vem cely to odfrezuj, udelej si dute sloupky a udelej pillar bedding. pri vytvrzovani poves na konec hlavne ca 10kg zavazi, predejdes tak pozdejsimu moznemu pnuti.

tento zpusob beddingu udela to, ze zelezo (pouzdro zaveru a ten bazmek na hlavni) se budou opirat o kovovou trubku a na druhe strane hlavy sroubu budou dotazeny na patricny moment o tu samou trubku. trubka (pillar) bude usazene v beddingove hmote. tim ti vznikne stress free ulozeni s pohlcovanim a opakovane stejnomernem prenosem vibraci.

Grinch napsal predemnou. Ano, to je spravne reseni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » ned 04.12.2011, 20:26

Pánové děkuju za názory.

To Shiva: púvodně jsem bedding dělat nechtěl žádný u pušky za "pár kaček", proto pillar určitě dělat nebudu. I glass byl pro mě dost :lol: hlavně psychicky :lol: Dodělám to před přední šroub a už o tom nechci vědět :lol:

ještě jednou děkuju za názory a rady

Robert

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » ned 04.12.2011, 21:15

njn, chapu to. Skoda, ze jsi se nezeptal drive a primo. Podivat se na web a pak vydlabat pazbu a naplacat tam nejaky epoxyd bez vedeni proc se to dela, umi kde kdo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » pon 05.12.2011, 12:14

Což o to, to já pochopil proč to dělám, jen jsem měl za to, že se dělá v délce pouzdra závěru, což jsem také udělal....

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » pon 05.12.2011, 12:55

Nic ve zlem, kdybys vedel proc co udelat, tak by jsi se neptal kam az bedding delat a zaroven by ti bylo jasne, ze tak jak jsi to udelal je k prdu. (uz jsem to vysvetlil pred tim). kdyz si vemes na priklad 456 tak tam sroub co drzi pod hlavni, proste vyhodis a udelas bedding pod pouzdro zaveru, pac tam jsou normalne dva srouby.
Neber to nijak osobne, neni to tak mysleno. ale kdyz uz nechces delat pillar bedding, tak bych doporucil ze strany pazby, tam co jsou hlavy sroubu, zahloubit a zapustit duralove pouzdro, tak aby se srouby opriraly o pevny material a zaroven se sila pri utahovani sroubu rozprostrela pres vetsi plochu. Nebo udelej tzv glue in, proste tam pouzdro natvrdo vlep. Ale uz to nevyndas bez poskozeni pazby.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » pát 06.1.2012, 15:53

Zdravím všechny. O bedingu jsem přečetl dost příspěvků, jelikož na mé pažbě, která byla určena na jinou pušku než vlastním, je jeho provedení nutnost. Jde mi o to, zdali nebude vadit, když tmel bude použit ve větší vrstvě, než je obvilké. Pro názornost přidávám fota nahrubo připravené pažby + železo. Zkušenější poznali, že se jedná o terčovnici mc12 a pažba je ze starší Anči. Především u předního šroubu vznikla vrtáním dosti velká plocha, kterou bych kitem rád zaplnil. Druhé úskalí je to, že původní pažba má vyfrézovaný dosti delší prostor pro spoušťový mechanismus než má mc12.
Váhám, jestli tam nevlepit kus dřevěneho špalku a poté ho přikrýt beddingem, nebo prostor zaplnit celý. Prosím o rady, nerad bych ale, aby se to přehouplo v debatu předešlou. :-)

p.s. Dvojí rozteče pro šrouby závěru si nevšímejte, vrtat znova byla nutnost, pillar bedding ale neplánuji.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Grinch » pát 06.1.2012, 16:25

Ahoj, osobně si myslím, že vlepení špalíku bude pevnější a trvalejší - tak velká plocha a tloušťka vrstvy tmelu by se mohla časem vyloupnout...

Jinak stále si myslím, že tři větrací otvory jsou lepší jak dva :P
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » pát 06.1.2012, 18:20

Ahoj Martine, fotečku celé pažby jsem dal jen a jen pro tebe. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » pát 06.1.2012, 20:43

Můj názor po zkušenosti s prací s Eprokitem T30, je takový, že pro jeho hustutu a následnou pevnost bych ho s klidným srdcem doporučil na vyplnění celého prostoru.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » pát 06.1.2012, 22:07

typ tmelu se chystám testovat, v dílně toho máme "tuny" a tak udělám vzorky a uvidím.Je možné, že bych použil i výše vyzkoušené preparáty. Pokud to nebude moc křehké a naváže se to dobře na dřevo, tak bych se přikláněl k variantě, vyplnit vše pouze tmelem. Nápad s krémem na boty se mi líbí, zavrh jsem tedy silikon a podobné přípravky. Bojím se přesto, že to pak neodlepím spíše ze "zámku předního šroubu", jelikož celý přední komínek se závitem bude v tmelu hezky "sedět" jak v bábovičce. Na šrouby plánuji navléci nějakou tenkou trubičku, tak uvidím. Za další postřehy budu rád.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » sob 07.1.2012, 9:09

Ještě bych rád doplnil, že jsem po vzoru Hanesse udělal takovou síť důlků ze stovky hřebíku cca 1-1,5cm od sebe v hloubce cca 2-3mm. Epokrit chce pro svoji tuhou hustotu nejdříve namazat a zároveň mírně natlačit na dřevo (jako když se rozmazává studené máslo na chleba), následně se další Epokrit nanáší v pohodě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » sob 07.1.2012, 18:42

Podle mého je jenlepší tram dát ten špalík, rozhodně si ušetříš práci a možná i komplikace tím že když to budeš dostavovat celé tmelem, nemusíš mít železo usazené přesně v ose s pažbou.

Nebál bych se že ti to nepůjde vyloupnout, jude jen o to aby jsi to udělal opatrně, jelikož pokud by jsi to dostavoval celé mohl by jsi to odlomit. Nejlepší je jak to dělal katana, klepnout do toho opatrně zespod.

Na šrouby bych ani žádnou gumičku nedával, stačí je pomazat taky tím leštidlem, ty šrouby taky tvoří určitou opěrnou plochu, proto je dobré když budou přesně odlité.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » sob 07.1.2012, 19:03

nu, bojím se, že mi to pak bude držet v závitu, ale uvidim. :) Nejspíše to ale opravdu vše "vyleji" tmelem, u spoušťového mechanismu je to do 2cm krychlového a u předního šrouby odhaduji 1,5cm navíc (viz. foto).
Na youtube jsem videl take jak do železa bacily dřevěným topůrkem a u 1" hlavně se uz nebojím vůbec :lol:

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Glass Bedding

Příspěvek od komisar » ned 08.1.2012, 9:04

Toto vam vubec neresi problem stejneho dotahovani zeleza do pazby.Drevo se bude pod srouby vymackavat.Urcite reseni pillar beddingem je daleko daleko lepsi.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » ned 08.1.2012, 11:28

tomu neveřím, mluvíme tu u dotahování několika Nm. Nebudem to přeci dotahovat klíčem na kola, zvlášť, když tam není dřevo, ale vrstva tmelu :D

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Glass Bedding

Příspěvek od komisar » ned 08.1.2012, 11:55

zespodu se podlozka pod hlavou sroubu bude opirat o drevo a to se bude vymackavat.Polemizujes o mockrat vyzkousene veci.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Glass Bedding

Příspěvek od rx6 » ned 08.1.2012, 12:16

...tvrdim, že v mém případě se bude celý přední a zadní komínek pro šroub opírat u vrstvu tmelu. Žádný kus železa se nebude opírat (sedět) na dřevě. Porovnej fotky Katany a Hanesse, kde tvé zmíněné šrouby jsou pokaždé udělané jinak. Pokud jsi myslel a pochopil jsem to až teď, že se šroub (matice) bude vymačkávat spodní část plochy pažby, tak to asi ano, ale o tom jsem nepolemizoval.

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Glass Bedding

Příspěvek od komisar » ned 08.1.2012, 12:37

Ano mluvim o sposni casti pazby.(Prave tam se drevo pri utahovani borti nejdrive).Nikoli o materialu uvnitr pazby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » ned 08.1.2012, 14:12

Záleží na tom jakou silou to dotahuješ, pokud to dotahuješ extrémně moc opravdu na tvrdo tak so to bude vymačkávat vždycky, ale u malorážky není potřeba to dotahovat na nějaký obrovský moment. Ještě se mi nestalo že by se mi dřevo vymačkávalo a to jsem v začátcích střelby dotahoval železo opravdu silně.

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz