Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27.5.2017, 7:16

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne? 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?
Dobrý den,
nevím zda je to nutné,já všechny vyrobené náboje žehlím. Pak je ještě kontroluji, zda padnou volně do komory. Asi ta kontrola není nutná,protože po žehlení tam jdou jako hrnec na .....
Před operací žehlení to ale není vždy pravidlem.
Proto raději žehlím.

sob 25.4.2015, 18:13

Řepa:kontrola určitě není na škodu.Určitě lepší než se pak j...t se seklým nábojem v komoře..
Já jsem si nechal vyrobit kalibr (takovou železnou kostku s dírou uprostřed..),abych pokaždé nemusel vyndávat hlaveň a lehce ověřil projde/neprojde.. tzv. poka-joke :D
Jinak "zažehlení" probíhá i matricí na osazení střely,takže není bezpodmínečně nutné používat solo matrici.

EDIT:nemusí jít jen o nezažehlenou, ale i vydutou nábojnici (po předchozím výstřelu).Někdy se podaří špatně zkalibrovat (nedojede se lisem na doraz) při vypichování staré zápalky...

ned 26.4.2015, 18:23

K tomu bych dodal, že při přebíjení plášťovou střelou není nutno žehlit extra matricí vždy mě stačilo zaškrtit usazovací matricí ani jsem žehlící neměl. Problém nastal, když jsem začal přebíjet olovem. To by se mělo usazovací matricí jen usadit a neškrtit, protože by se při tom jakoby nahrnulo a pak náboj nejde do komory jak má. Olovo tedy nejdřív usadit usazovací matricí a přežehlit a zaškrtit žehlící matricí. Jinak po žehlení není nutno zkoušet zda půjde do hlavně. Lze to občas prověřit, ale je to zbytečné. Do hlavně projde vždy.

ned 26.4.2015, 19:06
Profil ICQ

Střílím olovo čistý i plastovaný. Nezaškrcuju, nežehlím. Není problém s níčím. Jen je potřeba měnit délku náboje podle tvaru střely. Jinak pravidlo čím delší, tím lepší.

úte 28.4.2015, 6:42
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3